poster

Zelenáč

 • USA

  Rookie, The

 • slovenský

  Zelenáč

Akční / Komedie / Thriller / Krimi / Drama

USA, 1990, 121 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • choze
  ***

  Eastwoodovo rozloučení se se 70. a 80. léty, kdy šel z jednoho béčkového akčňáku či westernu do druhého, než se v 90. letech vrhl na áčkové a umělecky ambicióznější snímky. Co naplat, jeho sláva nepříjemně stagnovala a tak po neúspěchu posledního, pátého Harryho už jen setrvačností natočil RůŽOVÝ CADILAC a ZELENÁČE, který se svezl na dobové vlně buddy movies. Starý vlk samotář Clint tu vyfasoval tehdy už solidně hicující hvězdu Charlieho Sheena a podle sevřeného žánrového mustru (policajt přijde o parťáka, kterého se následně snaží pomstít a pod nohy se mu při tom plete nový parťák, který je úplně jiný než on, oba se nesnáší, ale dopracují se k vzájemnému respektu a přátelství) vystřihli jinak klasický Eastwoodovský akčňák s dobrou akcí, svižnými dialogy a vtipnými hláškami. Pozastavil bych se snad jen nad tím, že ve filmu o gangu kradoucím auta je jen jedna, byť slušná honička, kterou o třináct let později v druhých MIZERECH obšlehl a brutálně vytunil Michael Bay. Charlie Sheen usedl na motorku ještě dva roky nato v motorkářském béčku VE STÍNU GANGU.(10.11.2006)

 • kingik
  **

  Spojení Charlieho Sheena s Clintem Eastwoodem dopadlo velmi rozpačitě. Sheen tu jen dokazuje, že nikdy hrát moc neuměl a Eastwoodova režie je jen velmi rutinní. Vlastně zde obsahuje jedinou kloudnou akční scénu-auto s našimi hrdiny přeskakující do protější budovy. Jinak scénář těžce průměrný, herecké výkony na hranici parodie. Eastwood rozhodně později natočil schopnější díla, než je podprůměrný Zelenáč. 40%(18.2.2009)

 • ClintEastwood
  ****

  Já mám tyhle druhy filmů prostě rád. Spousta akce, trefných a vtipných hlášek, hromada výbuchů a hlavně sehraná dvojka policistů. V tomto případě Clint Eastwood a Charlie Sheen. No, čekali byste to? Zaručeně vás dostanou. Eastwood obsadil mladého Sheena do takřka hlavní role a to se ukázalo jako výborná volba. Oba herci si na plátně parádně rozumí a Clint zde natočil asi nejzábavnější akční snímek své bohaté kariéry.(17.11.2009)

 • Rocky62
  ****

  Čirá pomstychtivá detektivka zpestřená osobními frustracemi hlavní postavy. Typicky hollywoodská akce působí jako pěst na oko( zejména skok autem na střechu následujíce pádem do skladu). Scénář je naprosto rutinní věc bez trochy důmyslu. Ačkoliv ve filmu takového rázu je to vcelku přehlédnutelný aspekt. Eastwoodovi šlo především o zábavu a z tohoto hlediska byl účel filmu splněn výbornou. Kadence sarkastických hlášek je uspokojivá a nasrané pózy hlavních představitelů jsou rovněž humorné. Kontrole se vymkla snad jen nucená soulož únosce s rukojmím. Přesto má Zelenáč šarm a v rukávu několik es v podobě výtečných gagů. Pro fandy neodkladná záležitost.(4.8.2013)

 • jojinecko
  **

  Rookie má parádny nástup, parádnu naháňačku a suchý humor a lá drsný Harry..Potom ako sa Charlie Sheen začne hrať na Johna Ramba je to až do konca jeden veľký kŕč, v ktorom aj hlášky a vlastne všetko vyznieva strojene, umelo a hlavne otravne...na konci som si vydýchol že film skončil...a to asi nie je veľmi pozitívne, však?(13.7.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace