Zelenáč

• slovenský

Zelenáč

Akční / Komedie / Thriller / Krimi / Drama

USA, 1990, 121 min

Podobných buddy movie bylo, je a bude spousta. Tenhle je naprosto průměrný, přestože duo Eastwood a Sheen má na víc. Hlavním důvodem je dost nenápaditý scénář a dialogy, které mě chvílemi opravdu tahaly za uši. A proč se Raul Julia vydává za Němce, to už jsem vůbec nepochopil.(22.4.2005)

Ďalší vydarený kúsok od Clinta Eastwooda kde si zahral opäť hlavnú úlohu tentokrát si pribral za parťáka Charlieho Sheena. Nechýba ako dobrá akcia, tak aj erotická scéna a Clintove výborné hlášky. Potešili aj ostatné herecké výkony. Svižná a výborná akčná komédia, kde zo seba jednak Eastwood nerobí machra až na pôdu a hlavne je tam okrem neho kopa hercov, ktorí stoja za zmienku, predovšetkým famózny Raul Julia a v neposlednom rade samozrejme aj Charlie Sheen, ktorého som už spomenul. Eastwoodovka, ktorá fakt pobaví.(3.2.2015)

Průměrný tříhvězdičkový akční film kterému jsem dal čtyři kvůli Clintu Eastwoodovi, který rozhodně nezklamal.(8.7.2005)

Osmdesátkový stereotyp podle akční šablony, béčko, které nemá čím příjemně překvapit, nepříjemně pak v mnoha ohledech (za všechny motorka v kuchyni). Clint - režisér se ještě připravoval na úspěšnější budoucnost a Clint - herec byl už za zenitem. Sheen pak zahrál to, co by zvládl jakýkoliv mladě vypadající ocmrda. O pikantní erotickou vložku bych se klidně i ochudil, zatímco Charlie si dával pěknou Laru, na Clinta zbyla mužatka Sonia..(7.4.2014)

Znám sto důvodů proč tě nezabít, ale zrovna mi žádnej nenapadadá. Hláškující a doutníky žvýkající Clint Eastwood nikdy nebude klišé, přímočarý akční film, který se pevně drží žánrových pravidel, což je velmi dobře, přestřelky jsou efektní, hlášky uzemňující a tak to má být.(31.1.2010)