Zelenáč

• slovenský

Zelenáč

Akční / Komedie / Thriller / Krimi / Drama

USA, 1990, 121 min

Stačí premenovať Clintovu postavu a kľudne to môžete brať ako nepriznaný šiesty diel Drsného Harryho. Tento film obsahuje moju najobľúbenejšiu filmovú hlášku vôbec. Clint (mieriaci po záverečnej naháňačke na dobitého Raula Juliu tradičnou veľkokalibrovou búchačkou): "Musí existovať sto dôvodov, prečo by som ťa nemal zabiť. Lenže ja si práve teraz na žiadny nespomínam." BANG! :-)(23.3.2007)

• kingik

Spojení Charlieho Sheena s Clintem Eastwoodem dopadlo velmi rozpačitě. Sheen tu jen dokazuje, že nikdy hrát moc neuměl a Eastwoodova režie je jen velmi rutinní. Vlastně zde obsahuje jedinou kloudnou akční scénu-auto s našimi hrdiny přeskakující do protější budovy. Jinak scénář těžce průměrný, herecké výkony na hranici parodie. Eastwood rozhodně později natočil schopnější díla, než je podprůměrný Zelenáč. 40%(18.2.2009)

Za komedii bych to v žádném případě nevydával.....hlášky "Harryho" jsou přeci vtipné, avšak nevytvářejí atmosféru komediálního filmu.....jinak se mi to zdále dobré a na podobné úrovni "callahanovské"....(3.9.2007)

Moc pěkný film. Sice jasně "Eastwoodovský", ale zajímavý. Rozhodně se nebudete nudit.(6.7.2003)

Dva policisté na stopě nebezpečných gangsterů....... Režie : Clint Eastwood. Scénář : Boaz Yakin a Scott Spiegel. Kamera : Jack N. Green. Hudba : Lennie Niehaus. Hrají : Clint Eastwood jako Nick Pulovski a Charlie Sheen jako David Ackerman. Tohle mě hodně bavilo. Povedené.(2.6.2011)