Zelenáč

• slovenský

Zelenáč

Akční / Komedie / Thriller / Krimi / Drama

USA, 1990, 121 min

Za komedii bych to v žádném případě nevydával.....hlášky "Harryho" jsou přeci vtipné, avšak nevytvářejí atmosféru komediálního filmu.....jinak se mi to zdále dobré a na podobné úrovni "callahanovské"....(3.9.2007)

Moc pěkný film. Sice jasně "Eastwoodovský", ale zajímavý. Rozhodně se nebudete nudit.(6.7.2003)

fajn akčňák,ve kterém stojí za zmínku hlavně raul julia a clint eastwood.(7.11.2008)

Prvních pár desítek minut jsem vážně uvažoval o tom, že to vypnu, tak nudné mi to přišlo. Pak se ale Charlie Sheen nasral a začalo to být zajímavé. Klasický průměrný akčňák své doby (ale i na klasickou eastwoodovku mi to připadalo poslabší), místy dost kostrbatý (a to režií počínaje, přes kameru, scénář až některými hereckými výkony konče - Raul Julia byl hrozný). Párkrát se pousmějete (i když to nebyl záměr), párkrát vás film překvapí - když Sheen vyplení bar, to jsem koukal. Na tři * to vyháním za Clinta a za Laru Flynn Boyle.(22.12.2009)

Upozornenie prvé: Pozerajte buď v originálnom znení alebo s dabingom TV NOVA. Na kazetách WHV film zabili technicky katastrofálnym českým znením. Upozornenie druhé: Skvelý film s Charlie Sheenom v úlohe ucha a Eastwoodom ako jeho mentorom. Je to akčné, dynamické a profesionálne urobené. Odporúčam. (10.11.2004)(10.11.2004)

• - Ve snímku jde najít i poklonu snímku Rio Bravo (1959). Jde o scénu, ve které se Pulovski schová za mrtvé tělo v šachtě výtahu a prozradí ho kapající krev. (ClintEastwood)

• - V scéne, kde spolu zápasia Loco a Sarah, sa v pozadí mihnú traja členovia štábu. (MAX666)

• - Boaz Yakin a Scott Spiegel vytvořili postavu policisty Nicka Pulovského jako muže mrzutého, ale oddaného své práci, čímž chtěli vystihnout jistou podobnost s Eastwoodovou starší slavnou rolí - detektiva Callahana. Dohlíželi také na to, aby se děj Zelenáče odvíjel stejným směrem jako série o Drsném Harrym a vznikl tak snímek plný akce, výbuchů a honiček za účasti více než osmdesáti kaskadérů. (ClintEastwood)