Zelenáč

Zelenáč

Akční / Komedie / Thriller / Krimi / Drama

USA, 1990, 121 min

• mandes

rozpočet : ? tržby americke : $21,633,874(15.12.2006)

• jojinecko

Rookie má parádny nástup, parádnu naháňačku a suchý humor a lá drsný Harry..Potom ako sa Charlie Sheen začne hrať na Johna Ramba je to až do konca jeden veľký kŕč, v ktorom aj hlášky a vlastne všetko vyznieva strojene, umelo a hlavne otravne...na konci som si vydýchol že film skončil...a to asi nie je veľmi pozitívne, však?(13.7.2008)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $21,633,874Tržby Celosvetovo $22,100,000/40%/(11.8.2005)

Průměrný tříhvězdičkový akční film kterému jsem dal čtyři kvůli Clintu Eastwoodovi, který rozhodně nezklamal.(8.7.2005)

Znám sto důvodů proč tě nezabít, ale zrovna mi žádnej nenapadadá. Hláškující a doutníky žvýkající Clint Eastwood nikdy nebude klišé, přímočarý akční film, který se pevně drží žánrových pravidel, což je velmi dobře, přestřelky jsou efektní, hlášky uzemňující a tak to má být.(31.1.2010)

• - Charlie Sheen po natáčení prohlásil, že obdivuje Eastwoodovu připravenost a profesionalitu. (ClintEastwood)

• - Mnohé situace a scény skutečně připomínali slavnou sérii Harryho Callahana. Například scéna v luxusním hotelu, kde Nick provokuje Stroma a uhasí svůj doutník v jeho kávě, připomíná scénu ze snímku Náhlý úder (1983). Když David (Charlie Sheen) projede na motorce dveřmi svého domu, aby zachránil Sáru, divák si může všimnout podobnosti s filmem Násilník (1976), ve kterém Eastwood "zaparkoval" svoje auto do prosklené výlohy. (ClintEastwood)

• - Ve scéně v Sheenově domě přepne falešný Garcia televizní zprávy na film Tarantula, v němž se poprvé před kamerou objevil tehdy ještě mladý Clint Eastwood. (Javert)