poster

Zelenáč

 • USA

  Rookie, The

 • slovenský

  Zelenáč

Akční / Komedie / Thriller / Krimi / Drama

USA, 1990, 121 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • mandes

  rozpočet : ? tržby americke : $21,633,874(15.12.2006)

 • liskam
  ***

  No takovej ten průměr.Už jsem viděl spoustu lepších filmů s Eastwoodem. Za mě 60%(7.9.2012)

 • Cervenak
  ****

  Stačí premenovať Clintovu postavu a kľudne to môžete brať ako nepriznaný šiesty diel Drsného Harryho. Tento film obsahuje moju najobľúbenejšiu filmovú hlášku vôbec. Clint (mieriaci po záverečnej naháňačke na dobitého Raula Juliu tradičnou veľkokalibrovou búchačkou): "Musí existovať sto dôvodov, prečo by som ťa nemal zabiť. Lenže ja si práve teraz na žiadny nespomínam." BANG! :-)(23.3.2007)

 • Dale
  **

  Podpriemerný akčný film, ktorý neprináša nič nové. Skúsený detektív ide po vrahovi svojho parťáka, pričom dostane za parťáka zelenáča, z ktorého sa z ničoho nič stane rovnako drsný skúsený policajt. A filmu, v ktorom je scéna, keď zloduch mieri na policajta a vysloví toľkokrát otrepané "Zbohom" (to znamená, že ten kto zomrie nebude ten policajt) nemôžem dať viac ako dve hviezdičky.(6.9.2003)

 • kingik
  **

  Spojení Charlieho Sheena s Clintem Eastwoodem dopadlo velmi rozpačitě. Sheen tu jen dokazuje, že nikdy hrát moc neuměl a Eastwoodova režie je jen velmi rutinní. Vlastně zde obsahuje jedinou kloudnou akční scénu-auto s našimi hrdiny přeskakující do protější budovy. Jinak scénář těžce průměrný, herecké výkony na hranici parodie. Eastwood rozhodně později natočil schopnější díla, než je podprůměrný Zelenáč. 40%(18.2.2009)

 • - FIlm měl být natočen již v roce 1988, pričemž režírovat měl Craig R. Baxley a hlavní role ztvárnit Matthew Modin a Gene Hackman. Výroba byla ale kvůli stávce SAG zastavena. (Fenk)

 • - Mnohé situace a scény skutečně připomínali slavnou sérii Harryho Callahana. Například scéna v luxusním hotelu, kde Nick provokuje Stroma a uhasí svůj doutník v jeho kávě, připomíná scénu ze snímku Náhlý úder (1983). Když David (Charlie Sheen) projede na motorce dveřmi svého domu, aby zachránil Sáru, divák si může všimnout podobnosti s filmem Násilník (1976), ve kterém Eastwood "zaparkoval" svoje auto do prosklené výlohy. (ClintEastwood)

 • - Ve snímku jde najít i poklonu snímku Rio Bravo (1959). Jde o scénu, ve které se Pulovski schová za mrtvé tělo v šachtě výtahu a prozradí ho kapající krev. (ClintEastwood)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace