Rozpočet $160miliónovTržby USA $146,408,305Tržby Celosvetovo $355,408,305Tržby za predaj Blu-ray v USA $32,242,448 //počet predaných kusov 1,576,366Tržby za predaj DVD v USA $33,354,838 //počet predaných kusov 2,323,371║ Tak som sa konečne dočkal a stálo to za to, na filme som bol cez festival Comics salon, film dá sa povedať že uzatváral festival a na záver som si nemohol priať nič lepšie, úžasná atmosféra v plnom kine len pridala na intenzite zo zážitku s filmu a Matthew Vaughn len potvrdil že je momentálne jeden z najzručnejší režisérov. Neskutočne bravúrna práca s psychológiou postáv, krásne prepájajúca vetvu so sériou X-Men, Singer má u Vaughna silného nástupcu. Fantasticke triky. Teším sa na ďalšiu projekciu. /videl v kine: 100%/ (videl na festivale Comics Salon 2011)(21.9.2011)

Důstojný příspěvek, který se může směle postavit ke starším X-men filmům. Všichni tu vychvalují Michaela Fassbendera a on je opravdu výborný, ale mě ještě víc nadchnul James McAvoy. Opravdu to pro mě byl mladej Profesor X a věřil jsem mu chytrost i dobráctví. Holt mladej Magneto je ale přece jenom atraktivnější role, ta postava má prostě zajímavější příběh a rozvoj. Bitky tak nějak standardní, nejlepší byl červenej teleportační mutant. Cameo Hugha Jackmana super a rozhodně chci pokračování. 9/10(12.7.2011)

Inteligentní, skvěle natočená komiksová adaptace. Matthew Vaughn je stále pouze v červených číslech a já jsem přesvědčen, že mu to vydrží hodně dlouho ....(9.2.2012)

Matthew Vaughn je frajer. Vlastne si ani neviem predstaviť, že by sa s touto témou dokázal niekto pobiť lepšie, o to viac ak k tomu prirátam všetky problémy počas natáčania. Je veľká škoda, že v konečnom dôsledku mu u divákov nie veľmi zvládnutým marketingom výraznejšie poškodil až samotný FOX. Prvá trieda má totiž všetko, čo má správny blockbuster obsahovať, je nápaditá, vtipná, dramatická a v rámci žánru aj dostatočne inteligentná. Že McAvoy s Fassbenderom väčšinu času kraľujú, nie je vôbec prekvapením, ale ani ostatní herci počnúc Jennifer Lawrence a končiac Kevinom Baconom nie sú vôbec do počtu. I tá retro atmosféra 60tych rokov naozaj funguje a dojmy pretrvávajú silne pozitívne. Matthew Vaughn je proste frajer.(7.6.2011)

Skvělý Blockbuster, Do kterého se mi opravdu Nechtělo! Jelikož Předešlé díly jsem neviděl, Tak jsem měl z většinu filmu guláš, Naštěstí jsem měl po boku Fanouška X menů!:) Perfektní triky, efekty, Oči mi vážně zářily... Celý film byl zajímavý, stylový a skvěle Moderní.. Marvel ukázal, že Umí Umíí!! U mě 8/10!..(13.5.2012)

• - Spoiler: Když Charles (James McAvoy) poprvé použije Cerebro, je možné všimnout si mladého Cyclopse, hnědovlasého mladíka se slunečními brýlemi, který stojí za Storm. (Zuzik.Bubu)

• - Telepatické schopnosti Profesora X (James McAvoy) mohou být uplatněny pouze na lidi, na zvířata se jeho schopnost nevztahují. (Charpy)

• - Ve scéně, kde se v roce 1944 Xavier (James McAvoy) setkává s Raven (Jennifer Lawrence), je v jednom záběru vidět fotka Alberta Einsteina pořízená v roce 1947. (Miro_CZ)