Sebekriticky přiznávám, že jsem od Vaughna čekal víc, než reálně mohl dokázat. Když se na plátně pohybuje magnetický Fassbender a dumavý McAvoy, je to na chlup takové, jaké jsem doufal, temné, pohlcující, dospěle vtipné. První třída má hodně vážnou duši - točí se kolem kolektivní viny, msty, práva vládnout světu. Nejlepší scény nejsou ty akční, ale ty nejvíc konverzační, kde vynikne, jak hluboko dokáží tvůrci sestoupit a jak sugestivně dokáže tahle komiksová sága působit. Čím realističtěji a vyspěleji X-meni vyhlížejí, tím víc mají problém poradit si s oním "teenagerovským" elementem. Vaughn si naštěstí udržel jistý odstup a nadhled, přesto mě první třída vyjma mentorů vůbec nezaujala a přišla mi jaksi do počtu. To v Singerových časech nebylo. Jakoby všechna energie a přitažlivost padla na ústřední duo. To se ovšem odvděčuje naprosto zničující energií a i když se film občas zadýchává, v závěru nabízí emoce a hloubku příbuznou legendární dvojce. Je to právě jen a jen srovnání se singerovskou koherencí a vyrovnaností, které mi zabraňuje být úplně nadšený. Každopádně bych se velmi divil, kdyby letos přišel do kin spektákl stylovější a oduševnělejší.(30.5.2011)

Už dlouho mi neudělal nějaký blockbuster takovou radost, jakkoliv je scénář děravý jak ementál po náletu bombardérů ...(15.6.2011)

Důstojný příspěvek, který se může směle postavit ke starším X-men filmům. Všichni tu vychvalují Michaela Fassbendera a on je opravdu výborný, ale mě ještě víc nadchnul James McAvoy. Opravdu to pro mě byl mladej Profesor X a věřil jsem mu chytrost i dobráctví. Holt mladej Magneto je ale přece jenom atraktivnější role, ta postava má prostě zajímavější příběh a rozvoj. Bitky tak nějak standardní, nejlepší byl červenej teleportační mutant. Cameo Hugha Jackmana super a rozhodně chci pokračování. 9/10(12.7.2011)

Tak tohle jednoduše nemá chybu!!! 100%(12.7.2011)

Inteligentní, skvěle natočená komiksová adaptace. Matthew Vaughn je stále pouze v červených číslech a já jsem přesvědčen, že mu to vydrží hodně dlouho ....(9.2.2012)

• - Spoiler: Těsně před tím, než hlavní hrdinové nastoupí do letounu, říká Charles Xavier (James McAvoy), že jejich obleky jsou neprůstřelné. Na konci filmu je však Charles vážně postřelen i přes oblek a zůstane ochrnutý. (imagoo)

• - Český distribuční název snímku měl být původně X-Men: Elita. (tyzmrde)

• - Matthew Vaughn vycúval z réžie X-men: Posledný vzdor (2006) hlavne pre nedostatok času, no neskôr prijal ponuku na réžiu Prvej triedy, na ktorú mal paradoxne času ešte menej. (gogo76)