Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Radek99
  ***

  Blockbuster je to řemeslně celkem povedený, tak slabá motivace v jednání jednotlivých postav se ale vidí opravdu zřídka. Mladí X-Meni se přidávají tu na stranu dobra, tu na stranu zla, jakoby hráli hru Škatulata, hýbejte se. Když pak sovětské námořnictvo vyhodí do vzduchu jedno ze svých plavidel vezoucích na palubě jaderné hlavice a to nepřivodí logický jaderný výbuch, sám sebe jsem se začal ptát, nepřidal-li jsem se na špatnou stranu... Navíc X-Menovský dorost je čím dál výrazněji cílen na mladší diváky a já, jak v průběhu této ságy stárnu, nenacházím k Baby-X-Menům cestu...(20.7.2011)

 • Nathalie
  *****

  Horké období studené války, úsvit superschopností a dva muži, které spojuje přátelství a rozdělují ideály. X-Men First Class se zdánlivě pohybuje někde mezi freudovsky motivovanou bondovkou a Schindlerovým seznamem, ale ve skutečnosti vypráví zcela univerzálně o tom, co to znamená být odlišný nebo výjimečný- a jakou cenu takovou bytost nutí většinová společnost platit. Ideologie, které násilně potlačují práva menšin, jsou si ve své zrůdnosti podobné, ať jde o nacistickou nenávist k židům nebo nevraživost rasy homo sapiens sapiens k mutantům. Vaughn tyhle nuance vnímá a zručně je ilustruje, ale primárně jej fascinuje vztah mezi Erikem a Charlesem, formování jejich osobností a střet jejich světonázorů, zatímco ostatní postavy s výjimkou arcizáporáka macešsky zanedbává....Paradoxně právě proto je mi Vaughův počátek z xmenovského vesmíru nejbližší.(13.6.2011)

 • Cival
  *****

  Občas příliš uspěchané, a proto místy až moc povrchní, ale pořád obdivuhodně zvládnuté popcornové potěšení. Vaughn je mistrem v tom, jak pestré a zároveň plné dokáže točit filmy. Efektní, nesmírně svižné i zábavné, přitom v těch jednotlivých scénách takřka dokonale zasyťující. Asi nikdo jiný neumí tak přesvědčivě přepnout z uvolněné tréninkové koláže do pocitově vyčerpávající psychologické scény a obojí naplno prodat během jedné jediné pětiminutovky. Sledovat Magneta i mladého Xavieraa v téhle podobě byla velká radost. 90%(2.6.2011)

 • EvilPhoEniX
  ****

  Skvělý Blockbuster, Do kterého se mi opravdu Nechtělo! Jelikož Předešlé díly jsem neviděl, Tak jsem měl z většinu filmu guláš, Naštěstí jsem měl po boku Fanouška X menů!:) Perfektní triky, efekty, Oči mi vážně zářily... Celý film byl zajímavý, stylový a skvěle Moderní.. Marvel ukázal, že Umí Umíí!! U mě 8/10!..(13.5.2012)

 • Viktooorka
  ****

  Nesnáším, když ve filmové sérii jednu postavu hraje více herců, takže si dokážete představit, jak jsem se bála toho, když se vyměnili kompletně všichni herci. Ale jak u mě bývá zvykem, čím víc se bojím, tím lépe to dopadne. Když vypustím pro mě tu nic neříkající dějovou linii o jaderné válce, troufám si tvrdit, že je to nejlepší díl série. A můžou za to dva hlavní pánové alias Profesor X a Magneto. Ač si můžete říkat, že se mnou opět cloumají hormony, možná trochu jo, ale na jejich výkony jen tak nezapomenu. Fassbender má kromě neskutečného charisma, šílený talent přesvědčit Vás o všem co hraje a nevěřím, že to napíšu, ale McAvoy byl perfektní. Věřila jsem mu každý moment, jako by to nehrál. Že by mi vstoupil do hlavy? Ostatní postavy taky nezaostávaly (chtěla bych být diamantová) a zbožňuji scény, když se výjimeční učí používat svou moc. Efekty občas kolísaly, ale já přes ty dva herecké výkony chyby nevidím. Doufám, že se tihle mladí proti sobě ještě postaví :o)(30.10.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace