Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lima
  ****

  Singerova „dvojka“ X-menů stále nepřekonána, nicméně v některých aspektech se jí Vaughnův film blíží. Ale kdyby nic jiného, tak výkon Fassbendera definuje pojem „charisma“ na filmovém plátně. Od tohodle chlápka se ještě dočkáme věcí!(27.7.2011)

 • KevSpa
  *****

  Očekávání byla velká, ale Vaughn je předčil. Famózní Michael Fassbender, výborný Kevin Bacon a proklatě sexy film, který budou ostatní (nejen) letošní "comicsáci" jen těžko dotahovat. Takhle přesně má vypadat comicsový snímek - inteligentní a nadupaný od začátku do konce.(6.6.2011)

 • brit84
  ****

  No panečku, už jsem začínal ztrácet naději, že ještě někdy uvidím film na motivy komiksu, kterej mě nepřestane nudit od první rvačky. Jistě, i zde je patrná přehnanost soubojů a chování. Na druhou stranu uvěřím radši tomu, že mezi námi mohou být lide s mutací, než tomu, že někde ve vesmíru žije Thor s jeho bráchou a na zemi je Kapitán Amerika zrozený z vědeckéhe experimentu...(14.8.2012)

 • kiddo
  **

  The more things change, the more they stay the same. První třída je něco, co pravděpodobně vzešlo z vášnivé opilecké noci prvních X-Menů a Wolverine: Origins. Být to reboot, dalo by se to ještě s přimhouřeným okem zařadit mezi lehký nadprůměr, ale coby prequel film naprosto selhává, protože známý fikční vesmír rozšiřuje pouze minimálně a nenabízí na něj nijak radikálně odlišný pohled, ať už tematicky, nebo stylově. Je až pozoruhodné, jak strašně se tvůrci bojí odtrhnout se od důvěrně známých prvků a témat a jak usilovně se snaží z celkem zajímavého výchozího bodu co nejrychleji zajet do zaběhaných kolejí. Ve výsledku tak vzniká ničím ozvláštňovaný úvod k prvním X-Menům, jejichž úkolem paradoxně bylo položit základy mutantské série – taková expozice na druhou. Máme tedy tu čest koukat se na Kevina Bacona, jehož postava je od Magneta takřka k nerozeznání, vrátí se ohýbání bran z Osvětimi, aniž by následné trapně doslovné představování náckovských praktik vrhlo na Erikův dobře známý komplex nové světlo, podruhé je nám vysvětleno, že existuje Cerebro a co to je (a že to umí vyhledávat nové mutanty, kupodivu úplně stejným vizuálním stylem jako v prvním filmu), Mystique opět fňuká, místo Summerscovic Scotta je zde Alex, i Wolverine se mihne, musí dojít na mutantskou školu, Xavierův vozejček a vtípky o nadcházející plešatosti a nový ansábl mutantů je představován se stejnou elegancí jako v prvním Wolverinovi. Jupí. Místo aby film pracoval s tím, že diváci mají „starou“ sérii pořád ještě v živé paměti a žádné těžkopádné budování můstků mezi „tehdy“ a „teď“ nepotřebují, raději se bizarně pokouší budovat nostalgii pomocí scén typu vymýšlení krycích jmen, které kvůli své ultrarychlosti a nenápaditosti nevzbudí ani krátké pobavení a spíš mě přimějí zvedat obočí nad tím, že tyhle zbytečné fandovské odkazy, prokládané trapnými okamžiky jak z nefalšované soap opery, jsou evidentně jediným směrem, který tvůrci považovali za použitelný. Má-li to být záměrně zvolené ladění nových filmů, pak nic proti, ale Vaughn mě jistě omluví, když zdvořile zívnu a radši si pustím původní X-Meny.(22.4.2014)

 • Segrestor
  ****

  Celý štáb zamířil do Zátoky sviní na Kubě, aby předvedl po vzoru filmu Forest Gump, jak lze také vylíčit naše po čertech temné dějiny, konkrétně Karibskou krizi. Zatímco soudružky o plyšovém Beastovi, klackovitém Xavierovi a měňavé Raven zarytě mlčely a do hlav nám vštěpovaly, že to všechno vyřešil sám velký Chruščov s Johnym F. K. (přitom jsem si nikdy nevšiml, že by byl mutantem, na rozdíl od Chruščova). Soudružky přiznaly jen magnet a vážku a to ještě v dost blbé formě. Jsa tedy nevyzbrojen, přivítal jsem tento film s povděkem. Vtípek s Wolverinem (řečí milovníků dabingu Rosomákem) se líbil, i když byl krátký a trochu suchý. Od školy uběhlo mnoho vody, a jak jsem díky filmu zjistil, těch sviní v zátoce přibylo víc. Naštěstí vše dobře dopadlo ve smyslu prequelu. Ano, podařilo se jim ukázat ty toužebně očekávané spojitosti mezi některými budoucími hrdiny a jejich adolescentními předobrazy. Ale abych si dál neplácal játra, tak film si rozhodně nenechte ujít. Splňuje to mnoho kriterií, proč jít do kina.(10.8.2011)

 • - Vo filme vidíme premenu Hanka McCoya (Nicholas Hoult) v Beasta, avšak vo filme X-Men 2 (2003) je možné zbadať McCoya v televízií ako robí interview v normálnej ľudskej podobe, pričom by už dávno mal byť zmenený na modrého chlpáča. (HlupyHlupak)

 • - Keď Charles prvýkrát používa Cerebro, môžeme si všimnúť mladú Storm. Dievča má biele vlasy a hnedú pokožku. (Armageddon)

 • - Původně se mělo natáčet ve městě Tybee Island, ale producent se nakonec rozhodl pro Jekyll Island. (NiaWolf)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace