poster

Vesmírní kovbojové

 • USA

  Space Cowboys

 • Slovensko

  Vesmírni kovboji

 • Velká Británie

  Space Cowboys

Dobrodružný / Sci-Fi / Drama / Akční / Thriller

USA / Austrálie, 2000, 130 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • jonyyy
  ****

  Důchodcovský Armageddon. 71%(18.4.2011)

 • tron
  **

  Sci-fi? Komédia? Posolstvo o tom, že starci nepatria do šrotu? Povedal by som, že toto čudo nenadchne ani dôchodcov (ktorí práve dvakrát na sci-fi veru zrejme neulietavajú), ani milovníkov samotného žánru sci-fi. Škoda, skvelé herecké obsadenie malo na podstatne viac, takže volím prísnejšie hodnotenie.(21.10.2004)

 • nash.
  ****

  Clint nezklamal a potěšil. Pohodovka, ve které nechyběla ani zábava, vtípky a legrácky, ani drama a napětí. Přechod od odlehčeného humoru a sebeparodie, ve které si čtverka starých pardálů ironicky utahuje ze sebe i žánrových schemat žánru, k vážnému dramatu, akci a emocím byl plynulý a nenásilný. Clint přitom občasným zážehem nadsázky udržoval nadhled první poloviny i v polovině druhé. K tomu skvělý Tommy Lee Jones, vtipné dialogy, vydařené triky, Clintova režie, která mi vyloženě sedla. Proště i po letech naprostá spokojenost.(4.10.2013)

 • Xmilden
  ***

  Důchodcovská odpověď na Armageddon. Trošku škoda že závěrečných 40 minut se nedrží v nastolené linii sebeparodování a nadhledu, které je tolik důležité v první polovině snímku. Clint určitě nešlápnul zase tolik vedle jak jsem si kdysi myslel. PS: Cromwella jako záporáka opravdu můžu. 60%(29.11.2010)

 • B!shop
  ****

  Je skoda, ze se Clint nemoh rozhodnout, co ze to vlastne toci. Takle to je nejdriv komedie, ktera ale z ty situace parta dedku leti do vesmiru, mohla vytezit daleko vic foru a hlasek. Pak to je drama o zachrane defakto cely Zeme a navratu kosmonautu, ale to zas neni tak perfektne vygradovany. Ale to rozhodne neznamena, ze by se jednalo o spatnej film, paradne natocenej, jak je u Clinta zvykem, navic s hodne slusnejma trikama a hodne libovym obsazenim, z nichz nejlepsi byl asi Jones a nejslabsi Garner. Film ma sice pres dve hodiny, ale nema vicemene zadny hluchy mista, porad si drzi slusny tempo a celou dobu bavi, takze se divim tak nizkymu hodnoceni.(2.11.2009)

 • - S většinou posádky už Eastwood v minulosti spolupracoval. S Jamesem Garnerem se sešel, když hostoval v seriálu Maverick (od r. 1957). S Donaldem Sutherlandem si zahrál ve filmu Kellyho hrdinové (1970). Jen s Tommym Lee Jonesem se při natáčení setkal poprvé. (ClintEastwood)

 • - Práce na vizuálních efektech byla pro Clinta Eastwooda mimořádně frustrující, protože od natočení filmu Ohnivá liška (1982) nepracoval na žádném snímku, v němž by vizuální efekty hrály tak důležitou roli. (ClintEastwood)

 • - S rozpočtem 65 milionů amerických dolarů se film Vesmírní kovbojové stal do té doby nejdražším snímkem studia Malpaso. Hned během prvního víkendu promítání pak vydělal úctyhodných 18,7 milionů amerických dolarů. (ClintEastwood)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace