Méně zdařilé zfilmování než první díl. Ať už hrdinčina deprese a nebo hledání a nacházení klidu nebo ztvárnění halucinací se moc nepodařilo zprostředkovat, přesto jsem zvědavá na další díl. Taky škoda, že tvůrci již rezignovali na vykreslování charakterů postav, jako tomu ještě bylo v prvním díle. Tolik očekávaná Itálie zmizela v několika krátkých záběrech a vůbec celý film utekl přiliš rychle aniž bychom se do kterékoli části stačili vžít. Nejzdařilejší byly snad jen zachovalé hlášky z knih, kterým se dalo usmát.(25.11.2009)

• kiddo

Hlavně, že se Pattinson třpytí. Weiz musí být génius, když dokázal z naprostého literárního odpadu natočit film, u kterého si říkám, že kniha byla vlastně ještě docela fajn. Ačkoli je psychologie postav v knize zcela ujetá, přece jen představuje způsob, jak jim můžu porozumět a aspoň na chvíli přijmout jejich vidění celé situace. Tím, že se jí zbavili, selhali tvůrci ve svém primárním úkolu, a sice zakrýt děsivou sterilnost téhle romance, jež nemá obsah, chemii a na ničem nestojí (zatímco mám brečet nad moderní Julií, jejíž osudový poměr s Romeem je v pejru, já se otravuji nad pubertální slečinkou, která povrchně fňuká po kašírovaném hezounovi). Horší dialogy jsem ve filmu neviděla dobrých pět let. Je fyzicky bolestivé pozorovat Stewartovou, jak si nadrženým funěním dobrovolně šlape po kariéře, Pattinson frustruje dlouhým nehybným zíráním a plátno prozařuje jen Lautner, bohužel jen svými zuby. A takhle konec nějakého filmu nenatočí ani amatérský diletant, který kameru drží v ruce poprvé. Tohle už nemůže brát vážně ani ten, komu se líbil první díl, ani fanoušek s aspoň minimálním množstvím sebeúcty, a kvůli všeobjímající nudě ani někdo, kdo by se rád v kině zasmál cizí demenci.(28.11.2009)

• Galadriel

Půlku filmu jsem se opravdu bavila stupiditou tvůrců, rádoby silnými a sofistikovanými dialogy mezi Patizónem, Bellou a vlkodlakem (mimochodem od kdy se vlkodlaci mění ve vlka kdy se jim zachce?), zbylý čas jsem na férovku prospala na velmi nepohodlné kancelářské židli... Jedna hvězdička za dobrou kameru a výbornou hudbu Alexandra Desplata, které je ovšem pro tohle dílo škoda až to bolí.(28.7.2010)

• - Po natáčení scény, kdy Bella (Kristen Stewart) skáče z útesu, se Stewart nachladila. (Lenore666)

• - Ve scéně na začátku filmu, když se Bella probudí v den svých narozenin a Charile jí přijde popřát k narozeninám, můžete si všimnout několika fotografií Belly a Edwarda rozmístěných po pokoji. Podle knižní ságy se však Bella s Edwardem poprvé fotí právě Belliným novým foťákem, který dostane k narozeninám od Charlieho. (Martinibaby)

• - Vznik druhého (a třetího) dílu série Stmívání byl jistý už před premiérou prvního dílu. (CrypzzXD)