• Eddard

Filmy, jejichž příběh člověk zvládne převyprávět ve dvou nepříliš rozvitých větách vám většinou, pravda, moc nedají. Následuje trocha nepříliš úctyhodného kopání do bezbranného - Bella se řízne do prstu, což vede k sérii nepříliš jasných hlubokých dialogů mezi hlavními hrdiny ústící v tragický odchod třpytícího se Edwarda. Usoužená Bella je pak přinucena k další těžké volbě a to mezi (cituji Civala) indiánským buřtíkem Jacobem a nezvěstným upírem, které je(prozatím) vyřešeno výletem do Itálie. Den poté, co jsem film viděl si za boha nevzpomenu na jedinou pamětihodnou scénu filmu krom těch dvou akčnějších (Laurent a vlkodlaci, Voltari). Dialogy se příliš dlouho v kuse poslouchat nedají, jelikož buď nedávají smysl, nebo si v nich hrdinové dost neomaleně protiřečí. Na druhou stranu jsou hlavní představitelé hezcí a brilantně zvládají všemožné rozpolcené, nešťastné a zoufalé ksichty, což se taky počítá. Viděl jsem o hodně horší filmy, jistě, ale to nevidím jako důvod proč se Nového měsíce zastávat. 30%(16.1.2011)

• Jeremy.jk

Další ze škatulky '' zbytečná pokračování '', aneb překvapení ve formě lehkého nadprůměru pro první díl se rozplynulo jako pára nad hrncem 35%.(9.3.2010)

• imf

Krví ohozený fotoromán z Bravo Girl. Můžeme se tomu smát, můžeme nad tím plakat, ale Zatmění (nejen myslí) už je za rohem. Držte si mozky, teď už pojedeme jenom z kopce.(30.11.2009)

• KarelR

Od snesitelné jedničky, které jsem tady beze studu lípnul tři hvězdy, obrovský krok... do háje. Alespoň že trailery a klipy nelhaly a wtf momentů je pro každého dostatek :) [novinářská projekce](19.11.2009)

Méně zdařilé zfilmování než první díl. Ať už hrdinčina deprese a nebo hledání a nacházení klidu nebo ztvárnění halucinací se moc nepodařilo zprostředkovat, přesto jsem zvědavá na další díl. Taky škoda, že tvůrci již rezignovali na vykreslování charakterů postav, jako tomu ještě bylo v prvním díle. Tolik očekávaná Itálie zmizela v několika krátkých záběrech a vůbec celý film utekl přiliš rychle aniž bychom se do kterékoli části stačili vžít. Nejzdařilejší byly snad jen zachovalé hlášky z knih, kterým se dalo usmát.(25.11.2009)

• - Bella nosí v obou filmech ságy na ukazováčku prsten s měsíčním kamenem. (Martinibaby)

• - Pre natáčanie scény s Volturiovými si tvorcovia zvolili Montepulciano v Taliansku hlavne kvôli architektúre mesta. (Greenpeacak)

• - Taylor Lautner se málem neúčastnil natáčení. Producenti totiž pochybovali o tom, že dokáže nabrat potřebnou fyzičku. Nakonec ale Leutner přibral přes 11 kilo svalové hmoty, takže mu byla účast povolena. (CrypzzXD)