• TeeAge

Tak neskutočne zneužitý potenciál upírskych a vlkodakovských námetov, že sa to dá len milovať alebo nenávidieť. Aj New Moon ma bavil, ale akože niečo minimum sa tam už fakt mohlo stať, určite by to bolo celku neublížilo. Takto je to žial prepísknutá stopáž a ťaženie už z fffakt vysatých studní... Tým viac sa ale neviem dočkať, akú sprostosť nám ešte môžu naservírovať v tretej porcii ,,kluci hore bez,, :D(29.3.2010)

Twilight sága: Nový měsíc má nesmírně komplikovaný děj soustřeďující se především na psychologii a duševní prožitky a pohnutky hlavních hrdinů:) Vztahová idylka je narušena ve chvíli, kdy se Bella řízne do prstu a ve zpomaleném záběru kapka krve dopadne na krásný koberec. Jeden z upírů je natolik rozhořčen Belliným neukázněným chováním a zdrcen tím, že mu tahle holka zašpinila krásný koberec, že na ni okamžitě vystartuje. Strhne se velká mela, která má za následek následující vyústění. Edward Bellu opustí a ta následující období prožívá těžké deprese a krizové stavy, při kterých celé tři měsíce stráví hleděním z okna do prázdna a probouzením se ze spánku zoufalým řevem plným bolesti. Důležitou oporu jí poskytne ksicht Jacob. Zařekla jsem se, že, pokud bude na scéně ta držka Lautner, budu se vždy dívat na Kristen, nebo na cokoliv jiného, jen ne na něj. S úspěchem se mi dařilo, se pohledu na jeho ksicht vyhýbat. Až v jedné scéně se to stalo... Pouhých několik sekund pohledu na jeho obličejové výrazové prostředky mi zcela postačilo, abych pochopila, jak jedinečný herec to je. Byla jsem jeho herectvím doslova konsternována:) Ale poté, co shodí svůj indiánský příčesek, vypadá přece jen o "chlup" snesitelněji. Zbytek děje tvoří vskutku duchaplné a výborně napsané dialogy, které si Vás svou sílou a originalitou musí ihned získat a namakaní "gay porn boys", kteří po městě pobíhají svlečení do půli těla i v zimních měsících a nikomu to nepřijde vůbec divné. Samozřejmě nesmím zapomenout na uchvacující logiku i věrohodnost v konání postav. Skvělým příkladem tohoto tvůrčího elementu byť scéna, kdy se Bella rozhodne vyhledávat nebezpečné situace, protože se jí v nich zjevuje Edwardův přízrak, kterého se ale stejně vždycky lekne. Kvůli němu je ochotná jezdit s cizími muži na nebezpečné výlety po okolí, vrážet s motorkou do stromů či skákat z útesů. Doporučuji zhlédnout Upřímný trailer, který odkrývá "krutou pravdu" a fanouškům by tak mohl zcela "narušit" jejich idealistické představy o tomto kultovním filmu a způsobit šok:) http://www.videacesky.cz/trailery-recenze-filmy/uprimne-trailery-novy-mesic(12.12.2012)

• Jeremy.jk

Další ze škatulky '' zbytečná pokračování '', aneb překvapení ve formě lehkého nadprůměru pro první díl se rozplynulo jako pára nad hrncem 35%.(9.3.2010)

• Hitman_47

Kdo uvidí Twatlight: New Moon a pomlouval jedničku... bude jedničku milovat (.. tedy... v rámci mezí dobrého a velice špatného vkusu). Ona dvojka snad ani nemá scénář. Hlavní požadavek prostě byl, aby se tam ten cygoš promenádoval co nejčastěji v trenkách. Lautner má opravdu perfektně vypracované tělo, wtz... ale to, že neumí vůbec hrát se tím nijak nekompenzuje (není to porno, že jo). A když si uvědomíte, že většinu času z 565 minutové stopáže je na plátně... tak to opravdu není dobře. Teď k ději.... eee, ten není (zajímavý poznatek: chlapci v kině na tom byly povětšinu času stejně jako já ((ano, přiznávám, že jsem na tuhle pyčovinu byl v kině)), neskutečně se nudili a usínali a vyzkoušeli snad všechno možné pozice sezení/ležení na sedačkách... kdežto slečny se rozněžňovali pokaždé, když se Lautner objevil v trenkách na plátně). Největší wtf se ovšem odehraje až v Itálii, kdy přístup "Zabijeme tě!!! .... hmm, ne, tak všechno v pohodě, sice jsme tě málem oddělali, ale to my jsme jenom takový laškovní upírci, tak jdi domů, šup šup" mne opravdu pobavil... ale zase je tam lepší a delší bitka než v Twatlightu jedničce. Edward stále čumí a pronáší nesmyslné monology, Bella je stejně blbá... prostě Twatlight, jak ho všichni známe... špatný a nelogický... vhodný pro 100% extrakt šťávy z náctek!(2.12.2009)

• imf

Krví ohozený fotoromán z Bravo Girl. Můžeme se tomu smát, můžeme nad tím plakat, ale Zatmění (nejen myslí) už je za rohem. Držte si mozky, teď už pojedeme jenom z kopce.(30.11.2009)