poster

Ztracené město Z

 • USA

  The Lost City of Z

 • Slovensko

  Stratené mesto Z

 • Kanada

  The Lost City of Z

 • Nový Zéland

  The Lost City of Z

 • Velká Británie

  The Lost City of Z

 • Austrálie

  The Lost City of Z

 • Irsko

  The Lost City of Z

Akční / Dobrodružný / Drama / Životopisný / Historický

USA, 2016, 141 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • POMO
  ***

  Hlavne nečakajte Indyho Jonesa. Stratené mesto Z nie je veľkoplátnová dobrodružná zábava (naposledy plochý Kong), ale takmer komorná dráma o snílkovi, ktorý by bol rád dobrým manželom a otcom, ale ešte viacej ho kupredu poháňa nekonečné odhodlanie v objavovaní skrytých svetov. Postavy, atmosféra, duch príbehu. Žiadny otravný digitál, ale ani žiadna naozaj strhujúca scéna. Charlie Hunnam dobrý, Brad Pitt si ho tu produkčne tvaruje akoby svojho mladšieho nastupcu. Čo má vôbec Pitt s tými Z-tkami?(20.4.2017)

 • iamek
  ****

  Jdete se odreagovat do kina na 145 minutový dobrodružný film, od kterého čekáte něco ve stylu Indiana Jonese, a nakonec koukáte na artovku, která spíše připomíná Výspu pokroku od Da Silvy. Nakonec to na škodu nebylo, protože tenhle námět si zasloužil vážně myšlený scénař, který je syrový, plný odhodlání hlavního hrdiny a zároveň tak depresivní a smutný. Po dlouhé době jsem u Holywoodského filmu, který se promítá ve všech multiplexech, viděl kvalitní příběh bez klišé chvilek a bez jakéhokoliv humoru. Režie je mistrovská, precizní a bez známky jakékoliv rutiny. U Pattinsona je fajn, že se snaží vykoupit se z role Edwarda a od posledního dílu Stmívání roste s každou další hereckou rolí, a navíc i jeho výběr rolí je zatím kvalitní.(24.4.2017)

 • Fíla
  ***

  Nejedná se o velkolepý dobrodružný akčňák, se spoustou efektů a jedné akce za druhou. Jedná se o film, který je velice realistický, což musí být, když se něco takového událo. Minimum efektů, džungle v Jižní Americe v oblasti Bolívie a Charlie Hunnam, jako Percy Fawcett, který je milující otec od rodiny a hlavní dobrodruh výpravy, za poznáním daleké, neznámé civilizace. Snaha přesvědčit tehdejší Britskou společnost, že kdesi je možná vyspělejší a chytřejší civilizace, která ještě není dobrodruhy objevena, vyžaduje velké odhodlání a zarputilost. Jestli si chcete zajít do kina, nebo si doma pustit Ztracené město Z, nepočítejte s filmem, který Vás nenechá ani nadechnout. Naopak, jedná se o klidnější a rozvážnější snímek o člověku, který se nechtěl vzdát svého snu a přesvědčení, že někde se skrývá něco velkého, většího, než kdy kde člověk byl.(22.4.2017)

 • Mrkvič
  ****

  Velmi zajímavý příběh, kterému by ale více slušela nějaké minisérie. Percy Fawcett se do Amazonie vydává několikrát a každá cesta je úplně jiná. Každá by si zasloužila vlastní vyprávění, ale ne nijak obsáhlé, protože sami o sobě nemají až takovou sílu. V celovečerním filmu je to proto jak na houpačce. Seznamování, potom strastiplné cestování. Nějaký trochu úspěch a zase seznamování s novými postavami. Další cesta z úplně jiného pohledu. Válka, cestování a konec. Bylo by to krásných 10 dílů seriálu. I tak se ale podařilo natočit dosti odzbrojující objevitelský film se silnějšími momenty.(24.4.2017)

 • Douglas
  *****

  Jsem upřímně překvapen, že v současné hollywoodské kinematografii mohl vzniknout snímek jako Ztracené město Z, který krom překvapivé významové hry přichází především s odvážně vybudovaným vyprávěním s neklasickou osnovou, v níž soustavně staví vyvolávaná žánrová očekávání do nečekaného nesouladu s tím, kam se následně vydá. Nepropásněte je v kině, neboť jde o jedno z těch děl, která si žádají temný sál s mihotáním světla z projektoru na plátně nikoli kvůli smysly takříkajíc dráždícím požitkům, nýbrž kvůli intimitě divácké zkušenosti. Více zase po čase na Poznámkách(23.4.2017)

 • - Režisér James Gray napsal Francisu Fordu Coppolovi, který natáčel svůj film Apokalypsa (1979) v džungli, žádost o radu. Coppolova odpověď na to zněla jen: "Nikam nechoď". (Tristan Rafael)

 • - Původně zamýšlenou volbou pro roli Percyho Fawcetta byl Brad Pitt, kterého námět nadchl. Nakonec si ale kvůli zamýšlenému náročnému a až 6 měsíčnímu natáčení v džungli rozmyslel svoje rozhodnutí, nicméně u filmu zůstal a se svojí produkční společností Plan B Entertainment zajišťoval produkční záležitosti. Roli Fawceta nakonec ztvárnil Charlie Hunnam. (Tristan Rafael)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace