Cyranův ostrov (TV seriál)

• Česko

Cyranův poloostrov

• Česko

Návrat na Cyránův poloostrov

Cyranov ostrov

Komedie

Česko, 2008, 46x27 min

• 666teen

"Víš kolik máš v sobě orgánů?" "Teď zrovna ani jeden." Hahahahaha. Nenechte se mýlit, tenhle blitcom je orgánů obojího pohlaví plný. A Ivan je všech orgánů král.(4.6.2009)

• Rimsy

Tak nevím, jak to zhodnotit. Je pravda, že to je poměrně originální, Mládkův starý country humor naroubovaný na sitcomový formát. Něco tam je tu a tam i vtipné, ale většina frků se zcela míjí účinkem. Seriál působí tak trochu roztahaně a po většinu času spíš nudí, nic moc se tam neděje. Nuda je ještě umocněna převládající statičností postav, což by nevadilo, kdyby dialogy byly zajímavé, leč to bohužel nejsou... No uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál. Respektive možná neuvidíme, protože hledat si čas na další díly moc nechci:)(11.1.2009)

Když jsem vydržel přesně jeden díl tak jsem byl spokojen - klasický Mládkův divadelní humor, který je natolik přímočarý a neotřelý někoho baví až moc a někoho vůbec. Některé vtipy se již během jednoho dílů opakovali a asi bych to nevydržel sledovat pravidelněji. (65%)(11.3.2010)

• LiVentura

Odříkávání scének, žádné hraní, Mládkova show jinak... a stojí za ...(30.7.2012)

Baronův známý z bývalé NDR si pořídil prototyp speciálního kráčejícího trabanta, běhá s ním po lese, přeskakuje pařezy a když ho zapomene zabrzdit, trabant mu vždycky někam uteče. Jedna z mnoha historek, kvůli kterým mě Cyranův ostrov opravdu bavil. Tenhle rozporuplný sitcom je typická Mládkovina. A jelikož Ivan Mládek už dnes příliš příznivců nemá, nedivím se, že se na něj tak nadává. Spousta vtipů přitom jako kdyby vypadla nejen z jeho n@váckých estrád (hlavně tedy z Čundrcountry show, které ještě bylo nápadité), ale i z těch do nebe vynášených československotelevizních silvestrů. Nemůžu si pomoct, ty baronovy pitomé zážitky, teorie a nápady a jejich následné rozvíjení a zpitomování Janem Mrázkem, Lenkou Plačkovou a především půvabně obhroublým sluhou Ivo Pešákem, nemají chybu. Obešel bych se jen bez nijakých postav Libuny a nevyužitého Milana Pitkina, který schytal vážně mizerný part. Seriál je psaný tak, že ideální způsob, jak se na něj dívat, je maximálně jeden díl denně. Jinak se Cyranova ostrova přejíte, opakující se humorný vzorec vám bude připadat otřepaný a zjistíte, že každý dobrý vtip vyvažuje jeden méně dobrý až skoro trapný.__P.S. Baron Romedius: "V tom brnění náš pradědeček nemilosrdně sekal hlavy nepřátel." - sluha Jaroměř: "Po Bílý Hoře na Staromáku."(1.12.2012)

• - Ivo Pešák zde hraje postavu sluhy Jaroměře, tedy i jména města, ve kterém se narodil. (Fenk)