Ježíš je normální!

Česko / Slovensko, 2008, 67 min

Tereza Nvotová

Tereza Nvotová

David Cysař

Nebudu ani tak hodnotit samotný dokument, který se mi líbil ačkoliv ani tak nekladl otázky jako spíš ukazoval, vlastně by mě zajímalo, jaké otázky by měl při zobrazení čirého fanatismu a šílenství ukazovat. Spíš mě udivuje zdejší nespravedlivé hodnocení, kdy snad víc jak polovina hodnotících dokument odsoudila na základě sorty lidí, která se pohybuje před kamerou. K odsouzení by to bylo jen kdyby se jednalo o propagační video té náboženské skupiny. Ale to Ježíš je normální není v žádném případě. Potěší, že Nvotová nevtlouká do filmu svůj názor a na rozdíl od svého bývalého učitele se nesnaží nikoho manipulovat, ale pouze ukazuje a je pak na každém divákovi, co si z toho vezme a jaký si na to udělá názor. Já třeba na základě tohoto dokumentu absolutně pohrdám všemi podobnými "Ježíšofily", ale bylo by mi to tak nějak jedno, KDYBY se nesnažili vnucovat svou víru malým dětem, který z toho nemůžou mít rozum. Něco tak odporného se jen tak nevidí, ale dát jen kvůli tomu dokumentu, který se na to snaží poukázat, odpad! je naprosto zcestné lidi!(12.2.2009)

Nezajímavý dokument/(1/5) o velmi zajímavém tématu(5/5). (1+5)/10=60%(28.1.2010)

Z hromady poznámek vyberu jen podstatné: Dokument, který řekl bych nevnucoval ani nevyvracel konkrétní názory (ikdyž částečně negativně to naladili ve střižně). Jako křesťan jsem sice né se vším zcela souhlasil, ale jak je to správně, na to už se zeptám "Táty"... Z pohledu křesťana ukázka živé církve, pro ateisty ukázka "šílenství". V případě že se při filmu sejdou oba tábory, je sqělý pro rozhoření diskuze... K OVLIVŇOVÁNÍ DĚTÍ: Myslím, že každý milující rodič chce pro své děti jen to nejlepší. Pokud uzná, že je to PC, dá mu PC. Fotbalový táta učí dítě fotbalu. A kdo uzná za to nej Ježíše, dá mu poznat Ježíše. A že malé dítě nemá svobodu volby, když tomu ještě nerozumí? Pak to chce dítě zavřít do klece, aby nebylo ovlivněno ničím, dokud se samo nebude moci rozhodnout. Co třeba takoví čerti v pohádkách? Má dítě svobodu volby? A když se může seznamovat s čerty, proč né s Ježíšem? Jednoho dne doroste do věku, kdy se samo bude moc rozhodnout, jestli bude nebo nebude akceptovat dosud nabyté informace... Samozřejmě - jisté extrémy existují, ty ale přisuzuji selhání jedinců, viz můj komentář u filmu Zbav nás všeho zlého TIPseznam dalších křesťanských filmů.(20.6.2012)

To už není jenom obvyklý výsměch všudypřítomné hlouposti některých více ovladatelných lidí, ale nechutná manipulace s dětmi a lidmi, kteří mají nějaký problém, jehož magoři jako tihle mohou lehce využít. Upálit by bylo málo.(29.12.2009)

• Dragoni

Nevím jak ostatní, ale já se do nebe nepotřebuji dostat, určitě NE tímto způsobem. Dokument o kvalitním a hodnotném brainwashingu, který se k nám dostal z USA, kde si potrpí zvolávat Aleluja! a upadat do agonie apod:. Čekal jsem rozpravu o náboženské otázce, jak z pohledu laiků, tak i zainteresovaných(církevních hodnostářů, učitelů atd:.), ale té se příliš mnoho času nedostalo, jelikož přes 75% času dokumentu byl prozpěvován, oslavován a jináč veleben BŮH jakožto jediná spása a možnost pro kvalitní život. Neobjektivní dokument, z kterého se divák absolutně nic nedozví a ani si nic neodnese v podobě kvalitních myšlenek nebo informací.(22.7.2013)