Ježíš je normální!

Tereza Nvotová

Tereza Nvotová

David Cysař
  • choze

Ježíš, to bylo o hovně. Výpovědní hodnota nulová, nedozvěděl jsem se o nic víc než z chvilkového poslechu řevu a zpěvu těch neškodných zoufalců na náměstí, žádná výživná konfrontace. A při pohledu na ty znuděné děti, kterým šly ty kecy jedním uchem dovnitř a druhým ven, jsem o ně neměl nejmenší strach.(20.12.2009)

Podívá-li se na tento dokument soudný člověk, nebude moc chápat, co dokáže lidi takhle zblbnout, že naslouchají vyšinutým fanatikům. Určitě se naštve, když uvidí, jak se manipuluje s dětmi. A nakonec bude zklamaný, že se mu dostalo jen velmi povrchního pohledu na dost závažné téma. Škoda, že se do toho režisérka nedokázala pořádně ponořit.(3.12.2010)

Zajímavé téma, jenže hrozivě zpracované. aneb at žije manipulace lidílidmi 21.století(12.4.2009)

• DaViD´82

Nvotová si chce ujasnit svůj postoj k Bohu a zaznamenává si to. V jedná části sezve bývalé spolužáky z poněkud jiné církevní školy i bývalého třídního kantora. Konfrontují ho se svým pohledem na to, jak je "boží forma výuky" do života ovlivnila. To by mohlo být i zajímavé. Ovšem tady se to i přes přítomnost studentů psychologie a teologie omezí na pouhou třídní diskuzi, jaká proběhla snad na všech základkách. Jako sraz po letech dejme tomu, jako věc hodná celovečerního dokumentu nikoli. Pak je tu ale druhá část, která je zajímavá, ale nepochopitelná z hlediska pátrání. Kdybych hledal odpověď na tu otázku "já a Bůh" tak jí rozhodně nebudu hledat na čtyřdenním srazu jedné sekty (nebo i tam, ale rozhodně i jinde). Navíc takové, která funguje naprosto stejně jako jisté firmy založené na "osobním přístupu". Akorát výkřiky Amway zaměnila za slůvko Ježíš. Vyjdete to na stejno, za pultem jeden nadaný herec vemlouvá konglomeraci díru do hlavy, zatímco ve vedlejší místnosti se zpracovává budoucí generace. Nakonec se předvedou úžasné schopnosti čistícího prostředku či uzdravovací síly dobrého Ježíše. A to je vše. Nvotová nám své resumé nesdělí. Logicky ani nemůže, jelikož za celou dobu nepadl žádný argument a se nepohla ani o píď, jelikož "sešla z cesty" a po ničem vlastně nepátrá. Příště se to chce zaměřit na jedno téma a neskákat od jednoho k druhému. Buď sekty a vzít to pěkně zostra a z více pohledů. A nebo na tu vnitřní otázku, ale pak to chce někoho jako Halíka. Někoho kdo má co říct a dá podnět k zamyšlení. Tady za takřka sedmdesát minut nepadne ani jeden. A dokument, který o nic neobohatí a ani nedonutí se zamyslet je dokument zbytečný. Aspoň pro mě.(7.1.2009)

Parádní materiál, dokument sám o sobě mohl bejt vymakanější, ale ty záběry sou k nezaplacení! JEŽÍÍÍÍŠŠŠ !(24.4.2009)