Ježíš je normální!

Tereza Nvotová

Tereza Nvotová

David Cysař
  • LIVINGDEAD

Tak to byla síla! A tuto sračku opravdu pouštějí v kinech. To snad ani není možné! Dokument o pošahaných fanaticích, kteří jen řvou "Ježíš je BOREC". Pak se začnou třepat, polovina z nich jsou mongoloidi, takže ani nevědí co dělají. A ke všemu tyto shity vtloukávají do hlavy už i děckám! Viz. sezení s malými dětmi, kteří ještě snad chodili i do školky. Malá Terezka chtěla jít na wc a ta pošahaná fanatička ji na to řekla tohle : "Terezko musíš to vydržet, Ježíš taky kvůli potřebě neslezl ze kříže" No je tohle NORMÁLNÍ? A nebo ty kecy toho malého chlapečka, který prý viděl světlo a snad i pána Boha, jasně bylo vidět, že se tyto kecy učil nazpaměť. Takové lidi, kteří se zúčastnili těchto sezení bych veřejně ukamenoval. Vzývám tě SATANE, aby jsi se ukázal a těm panbíčkářům už konečně ZAVŘEL HUBU! Uctívám tebe, Králi Zla, tělem, jímž jsi byl stvořen - k obrazu Ďábla. S nevinností, vášnivě, Tebe já uctívám, Králi Zla! Uctívám Tebe, Pane Zlomyslnosti, Duší, jíž jsi byl tvarován. Krásný jako kalich lilie, při temném slunci odhalen. Tebe já uctívám, Pane Zlomyslnosti! Při žízni, krutém dychtění, Po věcech nekonečných, neslýchaných. Sny záhuby a loupení --- Písně, v nichž slovo boha očekávat nemůžeš. Písně zločinu --- a písně dychtění --- Při chmurných očích Ďábla, Jež pusté a neplodné se třpytí. Tebe já uctívám, Králi Zla, Těmito rty, suchými a hořkými, Jako pusté oči Ďábla! Já uctívám Tebe - invokuji Tebe, Já pokořuji Sebe před Tebou, Formulemi, jež jednou probudí chtíč chaosu - Já uctívám Tebe. Já uctívám Tebe --- Já invokuji Tebe!(17.1.2009)

Pochybuju, že někdo z diváků zůstal při sledování dokumentu ledově klidný. Já jsem měla v kině chuť vzteky bouchat pěstmi do opěradel sedačky. Zejména při poslechu fanatických proslovů pastorů Hnutí víry. Je s podivem jakým neskutečným blábolům jsou někteří lidé schopni uvěřit či jim vůbec ochotně naslouchat. Navíc s tím typicky blaženým křesťanským výrazem ve tváři! Odpadem bych ohodnotila samotné hnutí, nikoliv dokument, který nám umožňuje klíčovou dírkou nahlédnout za dveře církevní organizace. Nahlédnutí je to do jisté míry šokující a neuvěřitelné. Mladá režisérka v něm nevnucuje svůj názor, nezaujímá žádné postoje a stanoviska. Nechává na divákovi samotném, aby si jejím prostřednictvím vytvořil na celou věc vlastní názor.(28.1.2009)

• yakoob

Jako křesťan, který s tímto učením evangelia prosperity taky nesouhlasí, můžu těžko hodnotit podání dokumentu...Mám dát odpad!, když s tím nesouhlasím nebo 5 hvězdiček, když vnímám, že konečně vidíme jaké to je, když si někdo dává do úst jméno Ježíš, pod záminkou křesťanství?...Mrzí mne to, že to vrhá špatný stín na "nefanatické" křesťany, ale ještě víc mne mrzí to, že komentář LIVINGDEADu se přiklání k druhému extrému...Jak by vypadal dokument o jeho životě?...Ježíš je pro mne Pán...Satan už je dávno poražen...a věřím v to, že jednou Bůh bude soudit každého a z každého slova a činu budeme skládat účty...Nevím jak vy, ale já se pekla bojím, ale jen díky Kristu už nemám strach...Mne tento dokument neodradil od víry, ale naopak, ještě více přiblížil...(28.1.2009)

Tento dokument mě vážně nasral!! DÍKY! Snad některým otevře oči.. a zavře hubu. AVE SATANAS(12.5.2009)

Byl jsem vychováván jako křesťan. O to víc mě šokoval tenhle film o lidech, pro které je každé třetí slovo Ježíš, každé druhé halelujá, občas mávají Biblí, ale jinak mi připadají jen jako zfanatizované nemyslící stádo. Ježíš je borec! Halelujá! Nevím, nikde jsem nezaznamenal žádné morální pilíře jejich víry. Jejich setkání mi přišlo spíš jako pošahaný rockový koncert. Co se týká filmařské stránky, tak to vůbec není špatné. Ale také ničím pozoruhodné. Naštěstí je hodně nosné samotné téma filmu.(20.12.2009)