poster

Legenda o Vánocích

 • český

  Vánoční pohádka

 • Finsko

  Joulutarina

 • anglický

  Christmas Story

Rodinný / Fantasy / Drama

Finsko, 2007, 77 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Pepinec
  ***

  Uznávám, že Finové Američanům natrhli řiťku. Leč, i tak je to blablamina o vousatém staříkovi. Miluju české Vánoce, všechny naše zvyky a obyčeje. Jsem tím vším odmalička natolik ovlivněn, že mi dělá potíž přijmout jakoukoli jinou kulturu těchto svátků. Ať někdo natočí životopisný snímek českého Ježíška, pak se můžeme bavit o plném hodnocení vánočního filmu...:-)(26.12.2009)

 • Enšpígl
  *****

  Někdy je ve smutku víc citu a lásky k druhým než v radosti. Nevzpomínám si, kdy mě nějaký vánoční příběh zásahl tak moc u srdce. A k finský přírodě ve který se film odehrává ? Vzácné a drahé šperky nám svým třpytem na chvíli oslepí naše oči, ale finská zimní krajina nám svou krásou vyrazí dech navždy.(26.12.2009)

 • misterz
  ****

  Len málo vianočných príbehov dokáže tak silno udrieť na emočnú strunu. Prenádherný príbeh, nabitý emóciami a okorenený peknou fínskou prírodou. Na konci všetko vyvrcholí krásne hrejivým spôsobom. 85/100(28.12.2014)

 • lenuse
  *

  Vánoční pohádka, která začíná tím, že se rodiče utopí na Štědrý den v jezeře. Co z toho může vzejít dobrého?(25.11.2009)

 • genetique
  ****

  Hrejivý príbeh, ktorý po dlhých rokoch prináša niečo nové, než tradičné tuzemské rozprávky niekoľkokrát reprízované počas vianočných prázdnin. Napriek tomu, že miestami je cítiť televízne spracovanie, tak nápadistosť tvorcov, nádherná atmosféra, krásne scenárie a úžasný detailizmus sa podpísali pod sympatický dojem. Nie je to zbytočne presladené, necítiť z toho afekt hollywoodskeho animáku, na druhej strane je to (na severanov) prekvapivo srdečné, takže niečo presne pre mňa. Trošku mi vadil ten fantasy záver, mohlo to ostať pri civilnejšom a reálnejšom ukončení, ale je to vec názoru. Aj takto by mohol vyzerať zrod legendy o bradatom mužovi v červenom háve, ktorý na Vianoce obdarúval ratolesti. Ja si tento snímok každopádne pridávam do zbierky každoročných vianočných must-see. 85%.(28.1.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace