Legenda o Vánocích

Joulutarina

Christmas Story

Rodinný / Fantasy / Drama

Finsko, 2007, 77 min

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $4,258,430(3.9.2010)

Neskutočne čarovný vianočný príbeh ... blikajúci vianočný stromček, oblátky ku tomu a budete ako v rozprávke ... ja som teda bola.(2.1.2015)

Niektoré filmy vás očaria svojimi sci-fi efektami, niektoré krásnou hudbou, a iné zas tým že sú sladké ako vianočka s lekvarom. No tento film vás očarí srdcom ...(22.1.2013)

Někdy je ve smutku víc citu a lásky k druhým než v radosti. Nevzpomínám si, kdy mě nějaký vánoční příběh zásahl tak moc u srdce. A k finský přírodě ve který se film odehrává ? Vzácné a drahé šperky nám svým třpytem na chvíli oslepí naše oči, ale finská zimní krajina nám svou krásou vyrazí dech navždy.(26.12.2009)

Nejpovolanějším národem, který by měl vytvořit film o vzniku legendy vánoc, jsou podle mě Finové. A tento film se jim povedl! Osmdesátpět procent. Nicméně dávám pět hvězdiček, protože ho chci povýšit nad všechny ostatní, zejména holywoodské, filmy o vánocích.(1.9.2010)