poster

Legenda o Vánocích

 • český

  Vánoční pohádka

 • Finsko

  Joulutarina

 • anglický

  Christmas Story

Rodinný / Fantasy / Drama

Finsko, 2007, 77 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Aky
  ****

  Vánočně kouzelný příběh, jako by se vyprávěl sám. Absoluitní dobrota soustředěná navždy do postavy St. Nicholase musí vyvěrat z utrpení, takový už je náš svět. Proto vyprávění začíná tou nejdrastičtější tragédií - ztrátou obou rodičů a malé sestry, aby v pozdějším životě vypravěči mohli rozvinout příběh o neředěné dobrotě. Prostě dokonalá stavba, která pak unese humor i slzy a dojetí.(1.1.2011)

 • Tuax
  ****

  Hodně zvláštní a osobitý film o vánocích a historii Santa Clause. V prvé řadě, je ten příběh velice drsný, i když dětský divák v tom uvidí jiné věci a taky mu to může pokazit vnímání vánoc, zvláště tam kde se na Santu věří. Jnak finské prostředí i když ho moc nebylo ukázáno jen několik málo míst je prostě krásné svým skandinávským kouzlem. Je to svým způsobem drama o muži, jeho osudu, snu a životě, který věnoval druhým. Závěr to posunul do fantasy roviny, jinak se drží poměrně realističnosti, což tomu přidává na vážnosti. Přesto chybělo mi v tom více pojetí pro děti, tohle by neměl být film pro dospěláky, ale je fakt že mezi dětským a dospělým divákem bude velký rozdíl ve vnmání tohoto filmu, proto nedávám plné hodnocení. 8/10(2.9.2010)

 • PauloZ
  ****

  Pěkný příběh, postavený na maximální reálnosti, a neskutečně pěkná zima a zasněžené lokace Finska. Moc příjemné a vlastně i dojemné.(13.12.2015)

 • Siegmund
  **

  Je mi líto, ale nemohu se přidat k nadšencům tohoto filmu. Celý příběh mi přišel smutný a ponurý, ale hlavně neskutečně primitivní bez hlubšího děje. Finských filmů se v Česku nevyskytuje nadbytek, ale tento dvakrát opravdu vidět nemusím. Znám lepší filmy s vánoční tématikou. Ty se však českých na obrazovkách už hodně dlouho neobjevily. (Sobota 26.12.2009)(26.12.2009)

 • Kimon
  *****

  Velmi pěkný příběh, tak nádherně řemeslně zpracovaný, že mi nedovolí na tuto překrásnou pohádkovou legendu zapomenout. Dovoluji si ji umístit ve svém žebříčku vánočních pohádek na první místo zcela jistě i před Mrazíka. Vynikající dabing České televize povyšuje tento pohádkový příběh mezi nejlepší filmové šperky vánočního vysílání. "Legenda o Vánocích" si určitě zaslouží na mém DVD přehrávači každoroční vánoční reprízu. Necitliví rejpalové a bručouni snad jednou pochopí.(2.1.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace