Nebeskému studentovi Angelo Žáčkovi (J. Budař) teorie příliš neleze do hlavy. Což raději prokázat své schopnosti v praxi? Napravit hříšníka Vincka (J. Plesl), nad nímž už celé nebe zlomilo hůl, je pro něj přece hračka a diplom anděla strážného bude v kapse. Je ochoten dokonce použít metody, které nejsou nebi právě vlastní. O Mistra (B. Klepl) se pokoušejí mrákoty. Co zbrklý Žáček hodlá spáchat, to nebe ještě nevidělo. Dopálený pedagog vyráží za nezdárným studentem, aby mu zabránil v neandělském počínání. A snad by se mu to i podařilo, kdyby dorazil o chvíli dřív. Teď je hříšník peklu ještě blíž a Žáček se nikdy nestane andělem strážným. Otřesený student se pod dozorem Mistra znovu pouští do polepšování nenapravitelného Vincka, ale tentokrát, bude-li třeba, nasadí i vlastní kůži… (Česká televize)

Marigold

Příjemné, civilní, nevážné a místy hodně vtipné... Líbil se mi zvolený tón i docela pěkná výprava a kostýmy. Každopádně smysluplná pohádka. ()

CheGuevara

Vida ho! Dobrých pohádek tu letos bylo jako šafránu, navíc s takto svižným střihem a sebejistým stylem. Na vtip a nadsázku pak zbyla jen role nadmíru očekávaných hostů. ()

Mertax

Začíná to tak slibně! J.Budař se na roli věčného anděla-propadlíka, který se učí na nebeské zkoušky, skvělo hodí díky svým plavým vlasů a obočí – navíc má ještě vlnitou paruku s malými zapletenými copánky. Vypadá dobromyslně, lidumilsky, laskavě - zkrátka andělsky. Mírně otylý vrchní anděl (sympaticky B. Klepl) se snaží s andělskou trpělivostí napravit neblahé důsledky, které způsobí žák svými netradičnými metodami, jak napravit smrtelníka. Sem tam je tu nějaký ten vtip, který si utahuje z české úředničiny (předávací protokol ) nebo češtiny (jak honit bycha?), jenže to je tak vše. Příběh je strašně nudný, Vincek jako divý muž Bahňák trapný, princezna se tváří jak guma, a ani král ztvárněný pohádkovým veteránem J. Lábus finální dojem nezlepší. Kostýmy jsou chudší než obvykle, andělé mají nasazovací křídla, panovník vypadá zchudle. Většina se odehrává buď v lese nebo v trůnním sále, který je však asi z jednoho našeho existujícího hradu/zámku. Minimálně externí záběry na hradbu a věž totiž jsou - a to zvedá úroveň pohádky o úroveň výš. Ovšem na Anděla páně to nemá ani náhodou (nejde jen o rozpočet) a na Boží hod bych se to jakožto programová ředitelka styděla vysílat. ()

Jezinka.Jezinka

Půjčili si myšlenku o trochu tupém andělovi na zemi z Anděla páně a rovnou i osvědčenou princeznu, tedy v Andělovi "princeznu" a vypustili do světa roztomilou nedělní poobědovou pohádku. Skvělé obsazení, vcelku smysluplný příběh, i trochu toho přehrávání klady převáží. No a Zuzanu Kajnarovou mám ráda, je to velmi sympatická princezna, každý máme pár takových. ()

troufalka

Rozporuplné pocity. Nemám ráda přehrávání, i když světlých mometů tam bylo celkem dost. Možná někdy jindy v jiném rozpoložení - zatím za tři. ()

Fingon

Tato pohádka ode mně dostává stejné hodnocení jako Kouzla králů z předchozího večera, ale líbila se mi snad ještě méně. ()

Mariin

Rádoby pohádka, jejíž tvůrci si zvolili křesťanský námět, snad jakýsi pokus o variaci na Strachův "Anděl Páně". Námět by mohl být zajímavý, ale musel by jej natočit někdo jiný. Zde je vše obhroublé, pokřivené a zpitvořené. Rozeřvaná Zuzana Bydžovská, kterou dle mého názoru nelze angažovat jinam než do role Xantipy nebo čarodějnice, tu hraje starostlivou matku (mimochodem opakovaně zde bere jméno Boží nadarmo). Vinckova hříšnost tu nevyplývá pouze z lidské slabosti, ale je tu ukázána jako aktivní Zlo. Andělé jsou v podstatě nehezké, potřeštěné kreatury. Starší anděl (Bohumil Klepl) je na úrovni primitivního pivního žoku atd. Tento produkt Petra Zahrádky považuji za jeden z nejošklivějších, které Česká televize kdy ukázala, a to na Boží hod vánoční 25. 12. 2008... ()

triatlet

Příběh stoprocentně moralistický, ale pohádkových prvků pomálu. Přitom začátek byl nadějný, poškolák Angelo Žáček (Budař) a Mistr (Klepl) pozorují z nebeské školy pozemský svět. Jejich počínání na zemi je už ale nudné a zápletka kolem líného a povýšeného Vincka je předvídatelná. Škoda, Budař s Kleplem výborní, ale při tak pomotaném scénáři příběh zapadne mezi ty méně povedené. Budař složil i hudbu. ()

honajz

Variace na Anděl Páně (a to i s Kajnarovou), kterou, řekl bych, si Budař nechal napsat pro sebe, protože zde nejenom hraje, ale je i autorem hudby. Jinak jako snaživý, ale pitomý anděl mi přijde, že právě Budař nejvíce přehrává. A hned po něm právě Kajnarová. Lábus jako král hraje svůj zmatený standard, rádce v podání Jana Vondráčka jsem poněkud nepochopil, ta postava je buď špatně napsaná, nebo zbytečně homosexuálně pojatá, netuším, každopádně je přehnaná i na pohádku až přepříliš, a Troškův žvatlající čertík je vedle toho veledílo. Snad jen Klepl s jeho vášní pro buchty je správně sarkastický (nejlepší scéna IMHO je, když si nakonec sebere celý pekáč buchet a matka to bere jako halucinaci), Plesl vlastně nemá co hrát, ale postavu nepříjemného lenocha hraje dobře - jeho přerod v zamilovaného je pak ale poněkud diskutabilní, neb se zdá, že princezna je spíše zoofil, než že by byla na mládence. ()

Tommassi3

"A co zkoušky ?? Bojíte se ??" - "Tak zase propadnu, no !! Hlavně že to s Amálkou a Vinckem dobře dopadlo !!" Zatímco Troufalka mluví o rozporuplných pocitech, já naopak zápasil s naprostým znechucením, když v naprosto ubohé televizní pohádce s pitomým názvem nefunguje opravdu zhola nic, čemuž se však lze jen těžko divit, vždyť ji taky točil slabý režisér tragických tuzemských, především těch nejobludnějších primáckých, seriálů pro diváky, kterým stačí, že se ty vobrázky hejbou, Petr "kozel zahradníkem" Zahrádka !! Zdá se mi jasně patrné, že Zahrádka dává otřískaným hereckým bardům, kteří však až na výjimky rozhodně neoplývají darem improvizace, i těm mladým docela volné ruce, což má však jednu jedinou výhodu, totiž že je na většině zúčastněných vidět, jak je natáčení podobné žánrovky těší, což mě osobně rozhodně nestačí !! Scénáristka Blanka Josephová-Luňáková rozhodně nezapře své divadelní kořeny, především ty loutkodivadelní, což vysvětluje ty silně karikované charaktery, navíc tu její křečovitou a hloupou snahu o nastavovaný pokus o opsání, rozuměj naprosto bezskrupulózní vykrádání, poetiky Anděla Páně, myslím, že Jirka Strach s Lucií Konášovou se museli za břicho popadat, dokonce včetně polidštěných rekvizit, prostě nemůžu vnímat jinak něž negativně jako totální zvěrstvo, když s ní nakonec, no spíš s těmi jejími střípky, vytírá podlahu hloupě se snažíc ji ozvláštnit či zamaskovat spoustou dalších známých motivů vykapsovaných z mnoha jiných legendárních pohádek v čele s Kráskou a zvířetem či Šíleně smutnou princeznou, což nejlépe dokumentuje především finální scéna s biřici, která měla zřejmě dát vzpomenout na souboj v blátě dvou generálů intrikánů ze závěru již zmiňované Šíleně smutné princezny !! Stejně jako filmu fatálně schází jakákoliv nosnější zápletka, tak i naprosté většině scén schází hravost, o kterou se očividně tvůrci nejvíce snažili, přesná objednávka z (Kr)Kavčích hor na zábavnou vánoční pohádku přímo bije do očí, tak i vhodný timing !! Vše navíc korunuje zhovadilý casting, když jako jedni z mála obstojí snad jen Jan Budař jako naivní Angelo Žáček, tomu se zase příliš nepovedl ten hudební motiv, a Jan Vondráček s Jiřím Lábusem, zato uřvaná Zuzana Bydžovská jako matka, odporně zoufalý Bob Klepl jako andělský profesor, ten hlavně v té poloze staré cikánky, či buď jalový nebo přehrávající Jaroslav Plesl v hlavní roli Vincka působí velmi špatně, samozřejmě v duchu Troškou nastolené stylizace (ne)pohádkových postav !! A to se raději ani nebudu zamýšlet nad nesmyslností scénáře, který například pro peklo typické kouzelné předměty přisuzuje naopak nebi, což by se dalo považovat za záměr, když zde andělé rozhodně nejednají jako svatí, právě naopak, osobně se spíš domnívám, že se to tentokrát Josephové-Luňákové parádně vymklo z ruky, a bez kvalitního scénáře prostě dobrou pohádku neuděláte, když sice přichází s vtipnou kritikou nebe, úřednického šimla i dalších věcí, sama si však často protiřečí a její snaha tak nemá ani hlavu ani patu, jako by sama spadla z oblakov, ale přímo na hlavu !! A tak se tahle vánoční televizní pohádka s nebeským, a rozhodně i nehezkým, názvem stává naopak učebnicovým žánrovým peklem, přičemž tam, kde zde mnozí píší o civilnosti a odlehčenosti, cítím spíš nezkušenost, přízemnost a lacinost.. () (méně) (více)

blackrain

Líbili se mi andělé v podání Bohumila Klepla a Jana Budaře. Takovou dvojici, aby jeden vážně pohledal. Ty dva si budu pamatovat opravdu dlouho. ()

slunicko2

Neobvyklá pohádka osvěží vyprahlou divákovu duši. Nebo neosvěží? 1) Pohádka obsahuje řadu neotřelých nápadů, které se nemusí každému zamlouvat. Její největší přednost vidím v tom, že jsem se na ni vydržel dívat až do konce a nenudil jsem se. 2) Současně jsem však poněkud na rozpacích. Blonďatý asexuální anděl s přiblblým výrazem (a hloupým chováním) dobře odpovídá společenské antireligiózní poptávce. Jeho obtloustlý mentor jakoby vypadl z Dikobrazu roku 1950. Když pomineme obligátní šlechtickou slabomyslnost, bez které si zřejmě žádný český autor neumí královskou rodinu představit, tak i morální ponaučení, které příběh nabízí, je pochybné. Nic nedělej, o nic se nesnaž, buď si pěkně líný, podváděj, ono to dobře dopadne. Třeba si tě zoofilní princezna (komentátor honajz***) všimne. 3) Výstižný koment: Mariin*. ()

rakovnik

Pěkná, pohodová, hravá pohádka, jakých v poslední době pro televizi mnoho nevzniklo. Příjemné je jak obsazení, tak pohledné exteriéry Červeného Hrádku, včetně slušné výpravy. ()