Nebe a Vincek (TV film)

Pohádka

Česko, 2008, 59 min

Vida ho! Dobrých pohádek tu letos bylo jako šafránu, navíc s takto svižným střihem a sebejistým stylem. Na vtip a nadsázku pak zbyla jen role nadmíru očekávaných hostů.(25.12.2008)

Mám rád "pohádky" co se neberou úplně vážně. A tadle se nebere vážně téměř vůbec. 70%(25.12.2008)

• boshke

Spíše podprůměrná, na televizní poměry však relativně slušná pohádka... 50%(25.8.2011)

• triatlet

Příběh stoprocentně moralistický, ale pohádkových prvků pomálu. Přitom začátek byl nadějný, poškolák Angelo Žáček (Budař) a Mistr (Klepl) pozorují z nebeské školy pozemský svět. Jejich počínání na zemi je už ale nudné a zápletka kolem líného a povýšeného Vincka je předvídatelná. Škoda, Budař s Kleplem výborní, ale při tak pomotaném scénáři příběh zapadne mezi ty méně povedené. Budař složil i hudbu.(26.12.2008)

• Pro-EaZzy

Lehce podprůměrná oddychová pohádka, ale tak na jedno zhlédnutí a víc nic.(26.12.2008)