poster

Nebe a Vincek (TV film)

Pohádka

Česko, 2008, 59 min

 • Pro-EaZzy
  **

  Lehce podprůměrná oddychová pohádka, ale tak na jedno zhlédnutí a víc nic.(26.12.2008)

 • Fingon
  **

  Tato pohádka ode mně dostává stejné hodnocení jako Kouzla králů z předchozího večera, ale líbila se mi snad ještě méně.(25.12.2008)

 • Mariin
  *

  Rádoby pohádka, jejíž tvůrci si zvolili křesťanský námět, snad jakýsi pokus o variaci na Strachův "Anděl Páně". Námět by mohl být zajímavý, ale musel by jej natočit někdo jiný. Zde je vše obhroublé, pokřivené a zpitvořené. Rozeřvaná Zuzana Bydžovská, kterou dle mého názoru nelze angažovat jinam než do role Xantipy nebo čarodějnice, tu hraje starostlivou matku (mimochodem opakovaně zde bere jméno Boží nadarmo). Vinckova hříšnost tu nevyplývá pouze z lidské slabosti, ale je tu ukázána jako aktivní Zlo. Andělé jsou v podstatě nehezké, potřeštěné kreatury. Starší anděl (Bohumil Klepl) je na úrovni primitivního pivního žoku atd. Tento produkt Petra Zahrádky považuji za jeden z nejošklivějších, které Česká televize kdy ukázala, a to na Boží hod vánoční 25. 12. 2008...(25.12.2008)

 • troufalka
  ***

  Rozporuplné pocity. Nemám ráda přehrávání, i když světlých mometů tam bylo celkem dost. Možná někdy jindy v jiném rozpoložení - zatím za tři.(17.4.2014)

 • boshke
  **

  Spíše podprůměrná, na televizní poměry však relativně slušná pohádka... 50%(25.8.2011)

 • - Natáčelo se na zámku Červený Hrádek u Sedlčan. (rakovnik)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace