Nebe a Vincek (TV film)

Pohádka

Česko, 2008, 59 min

Mám rád "pohádky" co se neberou úplně vážně. A tadle se nebere vážně téměř vůbec. 70%(25.12.2008)

Líbili se mi andělé v podání Bohumila Klepla a Jana Budaře. Takovou dvojici, aby jeden vážně pohledal. Ty dva si budu pamatovat opravdu dlouho.(26.12.2009)

Vida ho! Dobrých pohádek tu letos bylo jako šafránu, navíc s takto svižným střihem a sebejistým stylem. Na vtip a nadsázku pak zbyla jen role nadmíru očekávaných hostů.(25.12.2008)

• Mertax

Začíná to tak slibně! J.Budař se na roli věčného anděla-propadlíka, který se učí na nebeské zkoušky, skvělo hodí díky svým plavým vlasů a obočí – navíc má ještě vlnitou paruku s malými zapletenými copánky. Vypadá dobromyslně, lidumilsky, laskavě - zkrátka andělsky. Mírně otylý vrchní anděl (sympaticky B. Klepl) se snaží s andělskou trpělivostí napravit neblahé důsledky, které způsobí žák svými netradičnými metodami, jak napravit smrtelníka. Sem tam je tu nějaký ten vtip, který si utahuje z české úředničiny (předávací protokol ) nebo češtiny (jak honit bycha?), jenže to je tak vše. Příběh je strašně nudný, Vincek jako divý muž Bahňák trapný, princezna se tváří jak guma, a ani král ztvárněný pohádkovým veteránem J. Lábus finální dojem nezlepší. Kostýmy jsou chudší než obvykle, andělé mají nasazovací křídla, panovník vypadá zchudle. Většina se odehrává buď v lese nebo v trůnním sále, který je však asi z jednoho našeho existujícího hradu/zámku. Minimálně externí záběry na hradbu a věž totiž jsou - a to zvedá úroveň pohádky o úroveň výš. Ovšem na Anděla páně to nemá ani náhodou (nejde jen o rozpočet) a na Boží hod bych se to jakožto programová ředitelka styděla vysílat.(16.1.2011)

• Pro-EaZzy

Lehce podprůměrná oddychová pohádka, ale tak na jedno zhlédnutí a víc nic.(26.12.2008)