Fredy a Zlatovláska (TV film)

Muzikál / Pohádka

Česko, 2008, 57 min

• sallyann

Tohle je urážka zdravého rozumu.(31.12.2008)

• blackrain

Já pořád sakra nevím, co to mělo být. Parta Krysařů byla ještě v pohodě, prostě obyčejná sídlištní partička. Takové vidím každý den u nás na sídliští. Ta druhá parta, no tak to byl vrchol všeho. Z jejich stylizace jsem si málem pustila žehličku na nohu. Ale třešínka na dortu měla ještě přijít a vlastně je to i s p o i l e r. Na hřbitově začaly z hrobů vylézat zombie a na konec se objevil i sám Michael Jackson. Zazněl samozřejmě i jeho slavný song, i když v pozměněné podobě. Konec s p o i l e r u.(18.7.2010)

• draggo

Něco tak neuvěřitelně příšerného, že pro to skoro nenacházím slova. Pokus o český muzikál dopadl snad nejhůř jak mohl. Není tu ani jedna zajímavá písnička, všechny zní stejně genericky a bez nápadu. Choreografie je směšná. Za příběh by scénárista zaloužil jednu z každé strany. Ale ze všeho nejhorší byla rádobymoderní a cool stylizace dvou sídlištních part. Cítil jsem se až neskutečně trapně, když jsem si uvědomil, že si někdo opravdu myslí, že to mezi českou mládeží vypadá takhle. Zvlášť ta "záporná" byla vrchol nevkusu, u kterého jsem nevěděl, zda se smát nebo brečet. Člověk, který byl schopen tohle vymyslet by zasloužil mučit rozžhaveným železem. Těch 57 minut života mi nikdo nevrátí. /viděno v TV: 0% a odpad!/(4.6.2010)

• Jezinka.Jezinka

Plna optimismu a touhy zpívat jsem kdysi popatřila na televizi, když tam běžela tahle pohádka. Ve své víře v invenci tvůrců jsem měla za to, že Zlatovláska má leukémii, či tak něco, netrvala bych na téhle diagnóze, a šátek má coby módní doplněk, a že ten kýžený pohádkový hepáč bude spočívat v jejím uzdravení. Z malé choré plešatky že se vyklube ta Zlatovláska a všichni se při závěrečné písničce budou veselit. Na téhle pohádce jsou dobré dvě věci, hezký Zbraslavský hřbitov a Boris Hybner. Kdyby Zlatovláska opravdu byla marodná holčička a na konci své nemoci podlehla, bylo by to i za dvě. Takhle jsem v tom jen slyšela rekviem české pohádky. Tudy cesta do pohádkového světa nevede, tudy ne.(27.9.2013)

• ivishka

Málem jsem se oběsila u dementních dialogů a podobných kýčovitých hloupostí. Herecké obsazení nehodlám komentovat musela bych se nehorázně rozčílit.Co mě ovšem velmi popudilo(a to Jacksona tolik nežeru)byla snaha dát dohromady Thriller.Pominu oholené vlasy holky i kluka a dementní snahu o muzikál zbyde mi zase jen televizní komerční nechutný odpad!(3.9.2012)

• - Ve filmu se v roli panenky v krámku kuriozit mihne Tami Stronach, známá jako vládkyně z populární fantasy Nekonečný příběh (1984). (Larrysbride)