Hospoda U bílé kočky (TV film)

Pohádka / Dobrodružný

Česko, 2009, 59 min

• Véronique

Dost nepovedená pohádka, jakých v posledních letech naneštěstí vzniká moc. A ke všemu mít ještě na očích poďobnou tvář Petra Rychlého... Ani námět není povedený - tak "nepohádkový". 38%(28.9.2010)

• Blofeld

Tedy když už je někde mizerná i jindy výborná herečka formátu Medvecké, něco je strašně špatně...(2.1.2009)

Moc krásná pohádka. Dle mě neměla chybu. Příběh, herci, kostýmy, hudba, kočičky- kočičky a hlavně skvělé kočičky-lidi. Výprava výborná, zvláště zajímavé bylo trhání zubu kovářem a pěkně namaskovaný Johan - silný alergik.(28.9.2010)

• RonaMidu

Johanova nudle byla nechutná,skoro na zvednutí žaludku :-)... pohádka jako celek mi připadla nemastná,neslaná(3.6.2013)

• maoc

Film je kolektivní práce a když se zadře jedno nebo hned několik koleček ve strojku, výsledek nemůže být nikdy ani uspokojivý, natož dokonalý. Tato pohádka by mohla sloužit jako modelový příklad. Co na tom, že kameraman, kostyméři a architekti odvedli slušnou práci, když herci, scénář a režie to všechno spolehlivě zazdily? Nejhůře hodnotím práci scénáristy, protože dialogy, které postavy občas vedly, byly skutečně na ručník. Jindy se ale pohádka blýskla lepšími momenty, tak nevím, jak moc se na tom podepsalo něco jiného, co nemohu vědět (časový press, prachy,...). Třeba taková scéna s útěkem Rychlého a jeho pohunka z hospody, ta byla opravdu dobrá! Potom ale přijdou takové perly jako Mícino poučování, jak má Vítek projevit cit k dívence (vůbec celá ta vedlejší dějová linie jak se ta holka ještě s kýmsi ocitla v hospodě je úplně zbytečná) a hlavně realizace tohoto dvoření, některé věty z úst šenkýřky Kristýny a šprochy mastičkářky a chtělo se mi tu bednu vypnout. Kdo nezná kočky a neumí proniknout do jejich "pohádkového" světa, ten ať se na to radši vůbec nedívá, protože bude jen nechápavě kroutit hlavou.(29.9.2010)