Hospoda U bílé kočky (TV film)

Pohádka / Dobrodružný

Česko, 2009, 59 min

Co bylo dobře? Kostýmy v goticko-renesančním stylu se povedly. Hudba byla příjemná a netahala za uši. Vtipné byly výstupy kočičí královny (Medvecká) a jejich společnic (Vejvodová, Slavíková). Zajímavá byla i představitelka bílé kočky Míci - Henrieta Hornáčková. Plus tradičně dobrý Vilém Udatný v roli kováře-pytláka. Jinak to bylo nudné, představitel syna hospodské (,,Vítek") vypadal jako holka a ještě neuměl hrát. Scénář nedotažený, dialogům chyběla jiskra, prostě se to dalo natočit daleko líp.(3.1.2009)

Budeme se tvářit, že některé vedlejší děje tam nebyly, zejména zapomeneme na "milostnou linku" Vítka a Barunky, tedy syna hospodské a dívčiny, která odkudsi přijela do hospody a máme docela dobrou pohádku o tom, že zvířatům se neubližuje, protože právo mučit zvíře lidem nedává ani těžká alergie. Aby takovým sebestředným zmetkům kočka očička vyškrabala.(2.6.2013)

• RonaMidu

Johanova nudle byla nechutná,skoro na zvednutí žaludku :-)... pohádka jako celek mi připadla nemastná,neslaná(3.6.2013)