Hospoda U bílé kočky (TV film)

Pohádka / Dobrodružný

Česko, 2009, 59 min

Budeme se tvářit, že některé vedlejší děje tam nebyly, zejména zapomeneme na "milostnou linku" Vítka a Barunky, tedy syna hospodské a dívčiny, která odkudsi přijela do hospody a máme docela dobrou pohádku o tom, že zvířatům se neubližuje, protože právo mučit zvíře lidem nedává ani těžká alergie. Aby takovým sebestředným zmetkům kočka očička vyškrabala.(2.6.2013)

• RonaMidu

Johanova nudle byla nechutná,skoro na zvednutí žaludku :-)... pohádka jako celek mi připadla nemastná,neslaná(3.6.2013)

• sallyann

To se zase někdo vyznamenal! To, co jsem měla možnost vidět, nebyla pohádka, ale parodie! Absolutní hnus spatřuji v triu žen - koček, které se válely v jeskyni a pořád se cpaly! Jedna hvězda za Viléma Udatného(1.1.2009)

• maoc

Film je kolektivní práce a když se zadře jedno nebo hned několik koleček ve strojku, výsledek nemůže být nikdy ani uspokojivý, natož dokonalý. Tato pohádka by mohla sloužit jako modelový příklad. Co na tom, že kameraman, kostyméři a architekti odvedli slušnou práci, když herci, scénář a režie to všechno spolehlivě zazdily? Nejhůře hodnotím práci scénáristy, protože dialogy, které postavy občas vedly, byly skutečně na ručník. Jindy se ale pohádka blýskla lepšími momenty, tak nevím, jak moc se na tom podepsalo něco jiného, co nemohu vědět (časový press, prachy,...). Třeba taková scéna s útěkem Rychlého a jeho pohunka z hospody, ta byla opravdu dobrá! Potom ale přijdou takové perly jako Mícino poučování, jak má Vítek projevit cit k dívence (vůbec celá ta vedlejší dějová linie jak se ta holka ještě s kýmsi ocitla v hospodě je úplně zbytečná) a hlavně realizace tohoto dvoření, některé věty z úst šenkýřky Kristýny a šprochy mastičkářky a chtělo se mi tu bednu vypnout. Kdo nezná kočky a neumí proniknout do jejich "pohádkového" světa, ten ať se na to radši vůbec nedívá, protože bude jen nechápavě kroutit hlavou.(29.9.2010)

Co bylo dobře? Kostýmy v goticko-renesančním stylu se povedly. Hudba byla příjemná a netahala za uši. Vtipné byly výstupy kočičí královny (Medvecká) a jejich společnic (Vejvodová, Slavíková). Zajímavá byla i představitelka bílé kočky Míci - Henrieta Hornáčková. Plus tradičně dobrý Vilém Udatný v roli kováře-pytláka. Jinak to bylo nudné, představitel syna hospodské (,,Vítek") vypadal jako holka a ještě neuměl hrát. Scénář nedotažený, dialogům chyběla jiskra, prostě se to dalo natočit daleko líp.(3.1.2009)