• maoc

Film je kolektivní práce a když se zadře jedno nebo hned několik koleček ve strojku, výsledek nemůže být nikdy ani uspokojivý, natož dokonalý. Tato pohádka by mohla sloužit jako modelový příklad. Co na tom, že kameraman, kostyméři a architekti odvedli slušnou práci, když herci, scénář a režie to všechno spolehlivě zazdily? Nejhůře hodnotím práci scénáristy, protože dialogy, které postavy občas vedly, byly skutečně na ručník. Jindy se ale pohádka blýskla lepšími momenty, tak nevím, jak moc se na tom podepsalo něco jiného, co nemohu vědět (časový press, prachy,...). Třeba taková scéna s útěkem Rychlého a jeho pohunka z hospody, ta byla opravdu dobrá! Potom ale přijdou takové perly jako Mícino poučování, jak má Vítek projevit cit k dívence (vůbec celá ta vedlejší dějová linie jak se ta holka ještě s kýmsi ocitla v hospodě je úplně zbytečná) a hlavně realizace tohoto dvoření, některé věty z úst šenkýřky Kristýny a šprochy mastičkářky a chtělo se mi tu bednu vypnout. Kdo nezná kočky a neumí proniknout do jejich "pohádkového" světa, ten ať se na to radši vůbec nedívá, protože bude jen nechápavě kroutit hlavou.(29.9.2010)

• sallyann

To se zase někdo vyznamenal! To, co jsem měla možnost vidět, nebyla pohádka, ale parodie! Absolutní hnus spatřuji v triu žen - koček, které se válely v jeskyni a pořád se cpaly! Jedna hvězda za Viléma Udatného(1.1.2009)

• tuntavala

Neni pro alergiky.(21.2.2016)

• misulka03

Opět česká neslaná, nemastná pohádka. Nezajímavě zpracovaná a obsazením Petra Rychlého do hl. role to dovršili, do českých pohádek se mi rozhodně nehodí!!(1.1.2009)

Moc krásná pohádka. Dle mě neměla chybu. Příběh, herci, kostýmy, hudba, kočičky- kočičky a hlavně skvělé kočičky-lidi. Výprava výborná, zvláště zajímavé bylo trhání zubu kovářem a pěkně namaskovaný Johan - silný alergik.(28.9.2010)