poster

Ztracený princ (TV film)

Pohádka / Dobrodružný

Česko, 2008, 68 min

 • Marsik
  ****

  Pohádky nepatří mezi můj nejoblíbenější filmový žánr :) Nicméně jsem si jednoho nedělního odpoledne řekl, že na to mrknu. Byl jsem mile překvapen, nejednalo se o tupou klasickou pohádku s x klišé. Tady se hodně sázelo na prostředí, které bylo vybráno skvěle (České Švýcarsko je fakt pěkný kraj), zkrátka Česká republika a její příroda je stejně nejlepší. Viď, mami? :) Příjemně strávená hodinka, 70%(23.10.2011)

 • misulka03
  ****

  Mně se tato pohádka líbila, po dlouhé době opět slušně a zajímavě natočená česká pohádka, která není nudná, není zdlouhavá, není praštěná! Dosti si zde pohráli s krásnou krajinou a někdy zastiňuje vše okolo, ale to už je detail. Drak nevypadá jako vycpaná figurína ( což beru jako velké plus, děsila jsem se toho až se drak obejví, co to zase bude za šaškárnu, ale byla jsme příjemně překvapena). A hercio hráli věrohodně. Nenadchlo mě to, ale líbila se mi!(2.1.2009)

 • Jinny
  ***

  Je škoda, že Ztracený princ skončil jako polotovar. Příběh je spíš dobrodružně historický než pohádkový, jsem ale ta poslední, kdo by proti tomu protestoval. Sympatické je distancování od všech těch nových dementních pohádek - a vlastně i hlavní hrdina. Výprava je ovšem chudá a příběh plný známých zápletek plyne bez větších kolizí, a proto taky ne zrovna zajímavě.(3.1.2009)

 • pakobylka
  **

  Taková nijaká pohádka, která obsahuje pobíhání po lesích, schopného trpaslíka, neschopnou čarodějnici, mrtvolu draka, velké množství tmavých ponurých záběrů a nepočetný kompars, který si hraje na velké vojsko. Celkem dobrý námět, ale téměř amatérské zpracování. Výsledkem je dílo, které je pro malé děti málo srozumitelné a pro ty větší málo zajímavé.(3.1.2009)

 • Rosana
  **

  No ja nevím, lidi...bylo to děsně zdlouhavé a utahané a nic se tam prakticky nedělo, žádné poučení z toho neplynulo a jak to dopadne bylo jasné od začátku...Jenom výprava, kostýmy, občas kamera a tak dále se povedlo, bohužel to není všechno.(2.1.2009)

 • - Natáčení probíhalo na hradě Kost, Oravském hradě a v okolí Dolského mlýna v Českém Švýcarsku. (otík)

 • - Princeznu Auroru hraje Barbora Mudrová, avšak její hlas namluvila Anežka Pohorská, ačkoli Barbora je také češka. Ve skutečnosti má ovšem mnohem hlubší hlas, který by se podle tvůrců k princezně tolik nehodí. Možnost porovnání je v pohádce Sedmero krkavců (2015), kde hraje jedno z venkovských děvčat. (karolina.val)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace