poster

Ztracený princ (TV film)

Pohádka / Dobrodružný

Česko, 2008, 68 min

 • pakobylka
  **

  Taková nijaká pohádka, která obsahuje pobíhání po lesích, schopného trpaslíka, neschopnou čarodějnici, mrtvolu draka, velké množství tmavých ponurých záběrů a nepočetný kompars, který si hraje na velké vojsko. Celkem dobrý námět, ale téměř amatérské zpracování. Výsledkem je dílo, které je pro malé děti málo srozumitelné a pro ty větší málo zajímavé.(3.1.2009)

 • Jinny
  ***

  Je škoda, že Ztracený princ skončil jako polotovar. Příběh je spíš dobrodružně historický než pohádkový, jsem ale ta poslední, kdo by proti tomu protestoval. Sympatické je distancování od všech těch nových dementních pohádek - a vlastně i hlavní hrdina. Výprava je ovšem chudá a příběh plný známých zápletek plyne bez větších kolizí, a proto taky ne zrovna zajímavě.(3.1.2009)

 • Philippa
  **

  Jedna hvězda za prostředí ,kde byla pohádka natočena a druhá za to ,že Rujan a Aurora nevypadali jako kdyby vypadli z předních stránek časopisů jak bývá zvykem ,ale jako normální lidé (i když o jejich topornosti by se dalo polemizovat). Jinak bída pane Křístka.....(3.1.2009)

 • Adam Bernau
  **

  ČT uvádí: Rujan, Trpaj, Zjebenec a mnozí jiní. Předabovaný princ vypadající jako neúspěšný student dvouleté nadstavby po základní škole je produkční kousek, který se bude jen těžko překonávat. Dále viz Jezinka.Jezinka. Škoda. Nejen, že jde o jedinou pohádku, která zabitím draka začíná. Epicky vybudovaný příběh s nezvykle solidními postavami je ve srovnání s jinými nedávno viděnými současnými pohádkami sympatickým pokusem, zabitým žel nejen produkcí a režií, ale už i chabým a naivně předvídatelným scénářem. Mimochodem, Křístkova vzhledem k tématu podobně miniaturní, o deset let starší práce Císař a tambor (komediální a mnohem zdařilejší) se v mé dojmologii tv pohádek vymyká podobným způsobem, který nedokážu dobře popsat. Dejme tomu, že jde v obou případech o příběh konkrétně žitých (zažitých, uskutečněných) hodnot přátelství a věrnosti v nečekaném neformálním spříseženství proti zlým silám, předvedených s jistou nenápadnou vnitřní impozantností. Výjmečné je, že v obou pohádkách nejsou tyto hodnoty předkládány jako daný žánrový prvek, ale že mohu sledovat, jak se teprve dějí. Ve starší pohádce je to jednoduché spojenectví a přátelství dvou mužů, vznikající a dějící se synchronně s příběhem, ve Ztraceném princi se spříseženství pěti postav spřádá, aniž by si toho dotčení (král, oba princové, princezna a Trpaj) byli vědomi. Čímž nemyslím fakt, že se v závěru vyjeví jejich vzájemná předchůdná osudová spjatost. Ostatně jakási předchůdná spjatost je i mezi (utajeným) císařem a (císařovým) tamborem, i tam také příběh vrcholí v odhalení inkognita.(25.10.2014)

 • Orlau32
  *

  Příšerně levná pohádka odfláknutá v krásném prostředí hradu KOST. Co to tam hráli za herci ? Vždyť vůbec nehráli, jenom stáli jak dřevěné figuríny a předvedli pár rádoby soubojů. A ten ušatý princ Rujan ! Do poslední chvíle jsem doufala, že správným princem bude "Plavák", ale režiséři mají asi jiné oči. Co za hrůzy ještě uvidíme přiště ?(2.1.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace