Ztracený princ (TV film)

Pohádka / Dobrodružný

Česko, 2008, 68 min

• pakobylka

Taková nijaká pohádka, která obsahuje pobíhání po lesích, schopného trpaslíka, neschopnou čarodějnici, mrtvolu draka, velké množství tmavých ponurých záběrů a nepočetný kompars, který si hraje na velké vojsko. Celkem dobrý námět, ale téměř amatérské zpracování. Výsledkem je dílo, které je pro malé děti málo srozumitelné a pro ty větší málo zajímavé.(3.1.2009)

• Philippa

Jedna hvězda za prostředí ,kde byla pohádka natočena a druhá za to ,že Rujan a Aurora nevypadali jako kdyby vypadli z předních stránek časopisů jak bývá zvykem ,ale jako normální lidé (i když o jejich topornosti by se dalo polemizovat). Jinak bída pane Křístka.....(3.1.2009)

Natáčeno na hradě Kost, Oravském hradě a v okolí Dolského mlýna v Českém Švýcarsku. Slušně výpravný středověký příběh z doby rytířů, čarodějných intrik a rytířské ctnosti. O pohádku jde kromě prvních scén, kde je hospodská rvačka, zbytek ale je opravdu pohádkový. Uvidíme nejlepšího draka ve filmové historii a projdeme se spoustou tajných chodeb. Dobrá, spíše nadprůměrná pohádka s výpravnou hudbou, dobrými rytířskými souboji a pěknými exteriéry. Hudba: Václav Vondráček & Boris Carloff(23.12.2012)

Mně se tato pohádka líbila, po dlouhé době opět slušně a zajímavě natočená česká pohádka, která není nudná, není zdlouhavá, není praštěná! Dosti si zde pohráli s krásnou krajinou a někdy zastiňuje vše okolo, ale to už je detail. Drak nevypadá jako vycpaná figurína ( což beru jako velké plus, děsila jsem se toho až se drak obejví, co to zase bude za šaškárnu, ale byla jsme příjemně překvapena). A hercio hráli věrohodně. Nenadchlo mě to, ale líbila se mi!(2.1.2009)

TV/// Obsazení 6/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// +prostředí, temná hudba, příběh, neokoukaní herci -nehraje tu nikdo ze známích herců/// Když jsem se na pohádku začál dívat, po několika minutách jsem začal velice kvitovat, že je úplně rozdílná oproti jiným českým pohádkám. Najednou jsem si začal říkat, že je o tolik jinačí, že snad není naše. Do toho přišel otec a říkal, že je francouzká a divil se, že to nepoznám. No nechal jsem se nachytat. Je to česká pohádka, ale její dobrodružný prvek, temná atmosféra a neokoukaní herci z ní dělají něco nového. A tak si ríkám, že Václav Křístek docela umí, tohle je od něj druhá pohádka, která se mi líbila. Trošku mi připomínala mix pohádek Bajaja (drak) a Sedmero krkavců (záporné postavy), ale jen drobnostma./// Celkem 74%///(4.1.2009)

• - Natáčení probíhalo na hradě Kost, Oravském hradě a v okolí Dolského mlýna v Českém Švýcarsku. (otík)

• - Princeznu Auroru hraje Barbora Mudrová, avšak její hlas namluvila Anežka Pohorská, ačkoli Barbora je také češka. Ve skutečnosti má ovšem mnohem hlubší hlas, který by se podle tvůrců k princezně tolik nehodí. Možnost porovnání je v pohádce Sedmero krkavců (2015), kde hraje jedno z venkovských děvčat. (karolina.val)