poster

Ztracený princ (TV film)

Pohádka / Dobrodružný

Česko, 2008, 68 min

 • misulka03
  ****

  Mně se tato pohádka líbila, po dlouhé době opět slušně a zajímavě natočená česká pohádka, která není nudná, není zdlouhavá, není praštěná! Dosti si zde pohráli s krásnou krajinou a někdy zastiňuje vše okolo, ale to už je detail. Drak nevypadá jako vycpaná figurína ( což beru jako velké plus, děsila jsem se toho až se drak obejví, co to zase bude za šaškárnu, ale byla jsme příjemně překvapena). A hercio hráli věrohodně. Nenadchlo mě to, ale líbila se mi!(2.1.2009)

 • Jinny
  ***

  Je škoda, že Ztracený princ skončil jako polotovar. Příběh je spíš dobrodružně historický než pohádkový, jsem ale ta poslední, kdo by proti tomu protestoval. Sympatické je distancování od všech těch nových dementních pohádek - a vlastně i hlavní hrdina. Výprava je ovšem chudá a příběh plný známých zápletek plyne bez větších kolizí, a proto taky ne zrovna zajímavě.(3.1.2009)

 • Ilicka
  ***

  Ano, nyní brutálně nadhodnocuji, polovina herců se neumí správně hýbat ani mluvit, exceluje ucho princ Rujan, seznam dabérů je velice výmluvný, ale je to POHÁDKA, která mě nenutila znechuceně si odplivnout. A hlavní hrdina byl poměrně sympaťák. A úvodní písnička od Radúzy byla pěkná. A mělo to ucelený (pravda prostinký) příběh. Jinak v rámci české televizní pohádky nadprůměr, dokonce lepší, než pohádka Štědrovečerní.(2.1.2009)

 • Deimos
  ****

  TV/// Obsazení 6/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// +prostředí, temná hudba, příběh, neokoukaní herci -nehraje tu nikdo ze známích herců/// Když jsem se na pohádku začál dívat, po několika minutách jsem začal velice kvitovat, že je úplně rozdílná oproti jiným českým pohádkám. Najednou jsem si začal říkat, že je o tolik jinačí, že snad není naše. Do toho přišel otec a říkal, že je francouzká a divil se, že to nepoznám. No nechal jsem se nachytat. Je to česká pohádka, ale její dobrodružný prvek, temná atmosféra a neokoukaní herci z ní dělají něco nového. A tak si ríkám, že Václav Křístek docela umí, tohle je od něj druhá pohádka, která se mi líbila. Trošku mi připomínala mix pohádek Bajaja (drak) a Sedmero krkavců (záporné postavy), ale jen drobnostma./// Celkem 74%///(4.1.2009)

 • Aknah
  **

  Nová pohádka měla zdlouhavý scény a byla nemastná neslaná - možná to je taky tim, že tu hrají neznámí herci, kteří to neuměli tak prodat. Děj nebyl zrovna zajímavý a skoro se tam nic nedělo. Jako pohádka postrádá kouzlo.(3.1.2009)

 • - Natáčení probíhalo na hradě Kost, Oravském hradě a v okolí Dolského mlýna v Českém Švýcarsku. (otík)

 • - Princeznu Auroru hraje Barbora Mudrová, avšak její hlas namluvila Anežka Pohorská, ačkoli Barbora je také češka. Ve skutečnosti má ovšem mnohem hlubší hlas, který by se podle tvůrců k princezně tolik nehodí. Možnost porovnání je v pohádce Sedmero krkavců (2015), kde hraje jedno z venkovských děvčat. (karolina.val)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace