poster

Ztracený princ (TV film)

Pohádka / Dobrodružný

Česko, 2008, 68 min

 • Crocuta
  ***

  Proti loňskému vánočnímu patvaru páně Křístka je "Ztracený princ" přímo skvělý úspěch, ale objektivně vzato - bůhvíjaká sláva to zas není. Je třeba přiznat, že casting se tentokrát povedl mnohem lépe - až na onen prapodivný zjev v roli prince Rujana. Do ženský nevidíš, ale já být princeznou, tak si vezmu radši regenta, na tom se alespoň ještě neprojevily známky rodové degenerace. Zaujalo mne novátorství v práci se jmény postav - Plavák místo Plaváčka, to je inovace jako hrom. Kouzelný je také skřítek nápaditě pojmenovaný Trpaj. Až příště dojde autorům invence, mám pro ně jeden typ - trpaslík by se mohl pro změnu jmenovat Skřetaj! Jinak se připojuji ke chvále pěkných exteriérů, ty byly nasnímány opravdu dobře, na rozdíl od interiérů, jimž rozmlženost a potemnělost na pohádkovosti nepřidala, zato značně ubrala na koukatelnosti. Ale abych jen nekritizoval - drak se dost vydařil a Radůza na začátku to nakonec vytáhla na ty 3 ukoptěné *.(2.1.2009)

 • Jinny
  ***

  Je škoda, že Ztracený princ skončil jako polotovar. Příběh je spíš dobrodružně historický než pohádkový, jsem ale ta poslední, kdo by proti tomu protestoval. Sympatické je distancování od všech těch nových dementních pohádek - a vlastně i hlavní hrdina. Výprava je ovšem chudá a příběh plný známých zápletek plyne bez větších kolizí, a proto taky ne zrovna zajímavě.(3.1.2009)

 • Deimos
  ****

  TV/// Obsazení 6/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// +prostředí, temná hudba, příběh, neokoukaní herci -nehraje tu nikdo ze známích herců/// Když jsem se na pohádku začál dívat, po několika minutách jsem začal velice kvitovat, že je úplně rozdílná oproti jiným českým pohádkám. Najednou jsem si začal říkat, že je o tolik jinačí, že snad není naše. Do toho přišel otec a říkal, že je francouzká a divil se, že to nepoznám. No nechal jsem se nachytat. Je to česká pohádka, ale její dobrodružný prvek, temná atmosféra a neokoukaní herci z ní dělají něco nového. A tak si ríkám, že Václav Křístek docela umí, tohle je od něj druhá pohádka, která se mi líbila. Trošku mi připomínala mix pohádek Bajaja (drak) a Sedmero krkavců (záporné postavy), ale jen drobnostma./// Celkem 74%///(4.1.2009)

 • misulka03
  ****

  Mně se tato pohádka líbila, po dlouhé době opět slušně a zajímavě natočená česká pohádka, která není nudná, není zdlouhavá, není praštěná! Dosti si zde pohráli s krásnou krajinou a někdy zastiňuje vše okolo, ale to už je detail. Drak nevypadá jako vycpaná figurína ( což beru jako velké plus, děsila jsem se toho až se drak obejví, co to zase bude za šaškárnu, ale byla jsme příjemně překvapena). A hercio hráli věrohodně. Nenadchlo mě to, ale líbila se mi!(2.1.2009)

 • pakobylka
  **

  Taková nijaká pohádka, která obsahuje pobíhání po lesích, schopného trpaslíka, neschopnou čarodějnici, mrtvolu draka, velké množství tmavých ponurých záběrů a nepočetný kompars, který si hraje na velké vojsko. Celkem dobrý námět, ale téměř amatérské zpracování. Výsledkem je dílo, které je pro malé děti málo srozumitelné a pro ty větší málo zajímavé.(3.1.2009)

 • - Natáčení probíhalo na hradě Kost, Oravském hradě a v okolí Dolského mlýna v Českém Švýcarsku. (otík)

 • - Princeznu Auroru hraje Barbora Mudrová, avšak její hlas namluvila Anežka Pohorská, ačkoli Barbora je také češka. Ve skutečnosti má ovšem mnohem hlubší hlas, který by se podle tvůrců k princezně tolik nehodí. Možnost porovnání je v pohádce Sedmero krkavců (2015), kde hraje jedno z venkovských děvčat. (karolina.val)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace