Království míru (neoficiální název)

Peaceable Kingdom

Dokumentární

USA, 2004, 70 min

Jenny Stein

Nemám dnes silu písať o krutosti. Je všade okolo a vysáva zo mňa život. Budem radšej písať o ľudskom súcite a obetavosti jedincov, ktorí bez nárokov na nejaké pocty, alebo obdiv, pomáhajú tam kde treba, aj často na úkor vlastného pohodlia a života. Patrí im úcta a veľký rešpekt. Snažím sa o to, aby som už čoskoro nasledovala ich príklad. Dúfam, že budú inšpiráciou aj pre iných, než som ja.(16.12.2013)

Království pokoje je jedinečný a povznášející dokument o lidech, kteří se snaží vytvořit ráj pro zachráněná zvířata z velkochovů, o lidech, kteří tak usilují o rozšíření soucitu na miliardy anonymních, ale cítících bytostí. Vypráví o záchrané stanici, kterou založili manželé Gene a Lorri. Vše začalo když mladý pár objevil opuštěnou ovci, sotva žijící, na hromadě mrtvých zvířat před jatky. Vzali ji domů a pojmenovali Hilda. Film Království pokoje byl veřejnosti poprvé představen v únoru roku 2004. Během 18ti měsíců měl premiéru ve 4 velkých amerických městech a byl promítán na 34 filmových festivalech, kde získal několik ocenění. Představen byl také na mnoha jiných veřejných akcích a tisíce jeho kopií se prodaly po celém světě.(10.5.2009)

Nádherný dokument, naprosto dojemné a krásné, jen víc takovýchto lidí a bude se tu zase moci žít jako v ráji.(30.10.2012)

Pre mňa je to pokračovanie filmu Earthlings/Pozemšťania, ktoré dopadlo dosť dobre, je tu viac popisované utrpenie, ktoré zvieratá prežívajú vo veľkochovoch, ktoré nie sú ani žiadnymi biofarmami, ale sú to tie klasické, kde regule, termíny a niekedy chamtivosť tlačia mnohých až k týraniu zvierat. Je to dosť silné pozerať na to utrpenie a umieranie v bolestiach, to proste treba kvôli dôležitosti vidieť, ale mať na to aj silný žalúdok a to je často problém. Nie som vegetarián, no keď sa sám seba pýtam, či by som zabil zvieratá a porcoval ich, tak neviem, možno by som sa ním aj stal, no skôr to vidím, že by som si začal kupovať mäso od rozumnejších chovateľov, než boli títo tu.(6.9.2013)

Ten film není o farmě, která bere pod svou ochranu polomrtvá zvířátka z odpadů velkochovů, ten film není o bývalých výrobcích jídla (farmářích), kteří pochopili, ten film není o někom jiném z jiné země. Ten film je hodně silný a zároveň něžný film o nás, o tom, jak nás nezajímá odkud je naše jídlo. O tom, že když se k tomu připočte obžerství spojené s touto dobou, je toho důsledkem nutnost velkochovů, ve kterých se se zvířaty zachází tak, jak je uvedeno ve filmu (a mám potvrzeno, že stejně se děje i u nás v ČR). Film je i o tom, jak je velká většina lidí sobecká a bezcitná a nechtějí se ani zajímat o to, čím si ten jejich steak prošel, než se dostal na jejich talíř, nechtějí vidět, že ten jejich steak je vlastně kus svalu ze zvířete, které celý svůj krátký život trpělo a nastřádalo tak ve svém těle množství stresových hormonů. Ten film je o tom, jak jsou lidi hloupě schopni přemýšlet nad tím, že ta jejich rakovina a infarkt jsou ze stresu (za který oni přeci nemohou, to přeci ta doba) a přitom do sebe ládují maso ze stresovaných zvířat, kterým navíc ten stres způsobují oni sami svým přístupem k životu. Dovolím si pár citátů: „V dnešní době jsou zvířata řemeslně vražděna v ovzduší hrůzy, vzpoury a nevýslovného utrpení. Důsledkem toho je, že dnešní lidé nestravují jen maso, ale zároveň i vztek, vzpouru a vlastní zvířeckost.“ Herve d´Encausse (lékař), "Osvětim začíná tam, kde člověk stojí na jatkách a pomyslí si - vždyť jsou to jen zvířata." Theodor Wiesengrund Adorno, "Masožravost je pozůstatek nejprimitivnějšího barbarství..." L. N. Tolstoj, "Vegetariánství je kritériem, podle něhož poznáme, jestli je něčí snaha o morální dokonalost pravdivá a upřímná" L. N. Tolstoj, "V mládí jsem se zřekl jedení masa a přijde ještě den, že lidé mně podobní se budou na zabíjení zvířat dívat tak, jako se dnes dívají na zabíjení lidí." Leonardo da Vinci. Dobrou chuť!(1.7.2012)