• Japonsko

Goemon: Cesta pomsty

(festivalový název)

Akční / Drama / Historický

Japonsko, 2009, 128 min

Opravdu zajímavý počin, který vyniká celkovým audiovizuálním pojetím. Stylizace a celková atmosféra je totiž téměř dokonalá. Hlavním kamenem úrazu je často zmiňované CGI. Někdy je použito zbytečně(například souboj na zelené louce), v některých scénách působí komicky a jinde zase příliš levně. Kdyby tam takových scén bylo méně, tak by mé hodnocení bylo snad i vyšší. Mimochodem, Ryoko Hirosue je zase půvabná jako vždy. Jí to snad sluší ve všem :-).(31.10.2009)

Je to celkom dobrý film od tvorcu jedného z mojich najobľúbenejších filmov, ktorým je Casshern. Má dobrý príbeh o Goemonovi, skvelom bojovníkovi a zlodejovi, ktorý ukradne z panovníkovho trezoru skrinku, ktorá je ale pre panovníka dôležitá a tak na neho pošle zabijakov. Tento na prvý pohľad jednoduchý príbeh je ale dosť prepracovaný, ale podľa mňa nie moc zaujímavo. Na tomto filme je potrebné vyzdvihnúť v prvom rade úžasnú vizuálnu stránku, ktorá určite patrí medzi tie najlepšie, aké som kedy videl. Scény sú často ladené do určitej farby, interiéry sú skvelo prepracované a exteriéry a to hlavne mimo mesta sú veľmi pekné. Najviac sa mi páčia nočné scény pri vodopádoch alebo tanec žien. A výborné sú aj kostýmy. Akcie tu nie je až tak moc, ale páči sa mi. Ale nie po stránke choreografie alebo nápaditosti, ale tiež hlavne po stránke vizualizácie. Po akčnej stránke určite najviac zaujme záverečná fáza filmu, kde hlavný hrdina zabíja desiatky protivníkov. Takže tento film sa mi páči, ale aj tak som veľmi sklamaný. Casshern považujem za jeden z najkvalitnejších filmov s podľa mňa geniálnym príbehom obsahujúcim množstvo abstraktných prvkov, ale tu je príbeh po tejto stránke až príliš obyčajný. Taktiež som sa tešil na hudbu, ktorá ma tiež v Cassherne očarila, ale tu je veľmi nevýrazná. A veľmi dôležitý rozdiel je aj v emóciách. Casshern je po emocionálnej stránke jeden z najsilnejších filmov, aké som kedy videl a tu som necítil takmer nič. A aj herci sú tu slabší. Ja si uvedomujem, že film ako Casshern sa nenatočí každú chvíľu, niečo tak kvalitné sa objaví veľmi zriedka, ale aj tak som dúfal, že sa mu Goemon priblíži a to hlavne kvôli päťročnému rozdielu výroby oboch filmov, takže som dúfal, že ich tvorca si dá viac záležať, ale nanešťastie sa tak nestalo. Toho, kto Casshern nevidel alebo ho nezaujala jeho pravá podstata by Goemon mal zaujať, ale myslím si, že tí, ktorých uchvátil budú väčšinou sklamaní. Objektívna kvalita filmu- 80%, film sa páči mne na 72%.(30.10.2009)

Zpočátku japonská řežba. Později se hodně rozvíjí příběh. I když na tyto japonské zvrácenosti nejsem, tohle byl fakt super film. I když ty jména mi dali hodně zabrat.(3.11.2009)

Právě jsem dokoukal krásně stylizovanou ...počítačovou hru se špatnou režií a trhavým scénářem. A to je trošku blbé...(25.10.2011)

Po vizuální stránce velice zajímavé. Chvilku to vypadá jako z počítačové hry, chvilku zase jako ze snu (nebo nějaké pohádky), pak zase přijde příběh s něčím novým, originálním. Příběh nebyl zase nic tak překvapivého, ale ta vizuální stránka prostě stála za to.(22.10.2011)