• Japonsko

Goemon: Cesta pomsty

(festivalový název)

Akční / Drama / Historický

Japonsko, 2009, 128 min

Vymazlená filmová atrakce s patetickým poselstvím o míru mezi lidmi, ale to vyznění je mi zas jednou jedno, Goemon je prostě superzábavná podívaná.(11.3.2012)

Kiriya se od sci-fi presunul k historickymu fantasy a vysledek je vicemene podobnej. Naprosto prepaleny souboje, triky na pomezi mezi ultimatnima orgiema a trikama z pocitacovy hry, misty akce, ze to trha koule a misty nuda, kdy postavy neustale neco probiraj, jenze jich tu je moc a jsou si podobny, takze v tom za chvily mate bodel. Vic k tomu asi neni co dodavat, misty jsem se sice ztracel, obcas to je smesny, ale plne to vynahrazujou nektery akce a brutalni zaver, to je fakt na poslintany tricko. Lepsi 4*.(10.10.2011)

Obrazová, efektová bomba. Výprava a celková vizualizácia mi veľmi pripomínala 300 (2006), ale v tomto prípade to bolo ešte veľkolepejšie. Technická vec bola zvládnutá na jednotku. Menej sa mi už páčili hrozne, gýčovito preexponované bojové scény, ktorých tu teda bolo neúrekom. Miestami som mal dojem, že hlavní hrdinovia pod šatami ukrývajú krídla a že ich za chvíľu rozprestrú a niekam odletia. Tiež nie som zvlášť predpojatý k historickým hlúpostiam, ale guľomet v 16. storočí? A vraj to Japonci dostali zo západu :) Vizuálny orgazmus a pekný megalomanský hrdinský príbeh o ceste za pomstou a spravodlivosťou však všetko prevažujú a mne neostáva nič iné, iba túto pastvu pre oči všetkým odporučiť. 80/100(26.4.2014)

Tak jsem si na to poctivě zašla do kina, i když jsem to doma měla stažené a nelituju. Už jen třeba z toho principu, že je potřeba tady u nás japosnkou kinematografii podporovat. Bylo moc fajn poznávat všechny ty herce, které znám z dorama (poprvé jsem třeba Juna Kanameho viděla v roli záporáka). Hlavní hrdina byl sympaťák a dělal chyby; prostě to byl člověk. Jeho kamarád byl člověk ještě větší. Některé momenty jsou ryze japonské a některé mi přišly americké, ale netlouklo se to. Někdy ta grafika byla jak z nějakého RPG, ale zase to nebylo tak hrozné jako v Dororo, tady jsem se tomu nemusila nijak závratně ušklíbat. No, zmiňovat se, že faktografie je to 100% není, je určitě zbytečné, že? Ale trochu mě naštvalo, že ze Sasukeho udělali takového lůzra... A konec? Přes všechny své neduhy byl opravdu působivý. Polapil pozornost. Slabší 4*(10.12.2010)

• TeeAge

|| Scenár: Kazuaki Kiriya, Tetsurô Takita | Hudba: Akihiko Matsumoto | Produkcia: Kazuaki Kiriya, Takashige Ichise | Distribúcia: Shochiku Co., Ltd. (Japan), FUNimation Entertainment (US) | Štúdio: Goemon Partners, Kinoshita Managemen, Kiriya Pictures, Oz Company | Rozpočet: 9 miliónov $ | Tržby: 20,000,000 $ ||(2.8.2011)

• - Filmová koncepce vychází z života legendárního bojovníka a zároveň obávaného bandity z 16. století Ishikawy Goemona. Ten s oblibou kradl cennosti bohatým a dával je chudým. Navzdory jen strohým historickým faktům o jeho životě se z něj brzy stala legendární postava hrdinských příběhů převážně tradovaných ústní formou. Filmová verze postavu interpretuje v novém nástinu. (Conspi)

• - Názov filmu sa objaví až v ôsmej minúte. (Johnny.ARN)

• - Když Goemon zavraždí dvojníka, je celý od krve. Na chodbě, kde se vyhýbá strážným, na sobě nemá ani kapku. Poté vběhne za Chachou do pokoje a je znova celý od krve. (Geriel)