The Collector

Krimi / Horor / Thriller

USA, 2009, 90 min

Skvělý film, skvělé herecké výkony, napětí.... Prostě THE COLLECTOR obsahuje vše, co má mít pořádný horror.(28.2.2010)

Příjemné překvapení. Rafinovanou zápletku doprovázejí stejně prohnané a řemeslně nápadité dílčí části. Tenhle skvěle rozjetý vlak se bohužel, jak bývá nemile zvykem, po polovině filmu začne až nezdravě rychle měnit v béčkovou změť scenáristické vykonstruovanosti, sázející logické boty a laciné zvraty jako na poli. 1. Chytrý scénář s bravurní dějovou kompozicí (má však právě onu tenkou hranici mezi inteligencí a demencí) a atypickým hrdinou, svázaného silným morálním dilematem, vlastním strachem i deadlinem, udává filmu tu správnou atmosféru i tempo, 2. Řemeslná zručnost a nápaditost v rámci řešení jednotlivých segmentů - při pohledu na tento výčet mám pocit nepochopitelně promarněné šance a zároveň si nedovolím dát méně, než velmi silné 3*.(13.4.2010)

Hraní sadomasochistické kočky s neposednou myší aneb malý film s velkým nábojem... Malý film s působivou grafikou a padnoucí pulzující muzikou, slušelo by se dodat. The Collector chce diváka protáhnout pořádným martýriem a k tomu mu slouží (za posledních 10 let) víc než prověřené zbraně. Marcus Dunstan veskrze servíruje fungující propletenec thrillerů formátu Hard Candy a samozřejmě Saw, když se v rámci "vyprávění" příběhu nebojí jít nad rámec představivosti a přesto zůstává pevně přikovaný k (brutální) syrové "realitě". Sběratel sice nemá charisma, ale zase má ten cool latexovej minispacák na hlavě a nechybí ani Jigsawem zdomestikovaná důmyslnost pastí (které kamera nezapomene s dostatečným předstihem představovat). Do pasti se však dostává i samotná "pointa", díky které pro mě The Collector nepřekročil vlastní stín. Ani o krok. Přesto baví a bolí, hodně bolí. [final rate: 65%](6.4.2011)

• Malarkey

Jediný sympatický na týhle vyvražďovačce byla neotřelá muzika, se kterou dorazili už v úvodních titulkách. Zbytek je klasická humusárna a la Saw s vyvražďovacím deficitem, kdy na konci filmu vymizí herci, protože je vrah všecky zabije.(10.4.2010)

• sochoking

Tupý film ešte s tupším koncom ! A tiež s jednou záhadou: kedy stihol ponaťahovať všetky lanká, natlcť klinčeky, povešať nožíky atd. atd. ?!! Akoby už netrpezlivo čakal, že sa budú naháňať po celom dome, ako idioti !(5.3.2010)