The Collector

The Collector

Krimi / Horor / Thriller

USA, 2009, 90 min

Na Saw tohle asi mít nebude. Sběratel vypadal dost vyjukaně, nešel z něj moc strach. Nástrahy byly poměrně dobré, ale nakonec nebyly tak brutální, jak bych si přál. U konce jsem taky nepochopil, jak se tam u té sanitky ten Sběratel vzal. Jen tak tak si film získal moje čtyři hvězdičky.(29.8.2011)

Film má dobrej "nášlap" ze začátku ... Hudba, hlavní hrdina a jeho problém, vloupání ... maskovanej psychouš v domě ... Ale jak už zde bylo asi několikrát uvedeno, ten film je fakt nesmírně stupidní tím, co se tam neustále dokola odehrává. Skupina lidí běhá po baráku asi 80 minut, vrah dokáže všude nastražit neuvěřitelně složitý pasti, za který by se nemusel stydět ani Jigsaw, do toho se objevuje kdykoliv a kdekoliv a jindy zase ne ... Ten barák je jedinný místo, kde se film v podstatě odehrává, ale já si fakt nebyl schopen zapamatovat těch pár místností, jak na sebe navazují ... Úplně nesmyslný scény, tak moc, že to i mě vadilo a to v tomto žánru snesu ledacos ... Naprostá neschopnost navázat nějaký hlubší vztah s postavami-oběťmi filmu je další zádrhel ... No a násilí+gore ... Taky "nic moc" ... Gore-efekty nejsou nijak zvlášť dobře provedené, tak řekl bych o 15 let zpátky ... A vůbec ... Tom Savini už před 30 lety tvořil daleko reálnější a promakanější gore-efekty, tady to bylo prostě odfláklé ... Mučení a týrání ... ano ty prvky exploiterů tam jsou, ale nějak mě to spíš nudilo a připadlo mi to při té vší NE-logice trapné ... Teď si říkám, proč tomu nedám vlastně jen 2*, ale ono se to na druhou stranu dalo skouknout. Jen mi asi vadí že docela hodně dobrej potenciál filmu byl tak zbytečně zmršen ...(13.2.2010)

Skvělý film, skvělé herecké výkony, napětí.... Prostě THE COLLECTOR obsahuje vše, co má mít pořádný horror.(28.2.2010)

• Jordan

hovadina. nezaujímavý a zmätený úvod, bez pointy, vysvetlenia, neoriginálne - ani úchylné, ani bizarné, ani brutálne, ani premyslené, ani vypointované. čakal som koniec prakticky od tretiny filmu. naozaj zlý a nepodarený horor.(30.7.2011)

NESTAHOVAT - FAKE!!! Člověk se těší na výživný dokument o sběru a přeměně solární energie a místo toho dostává další uniknuvší instruktážní video guerill ČEZu, jak zacházet s černými odběrateli, s alternativním názvem "Fantomas kontra tymolínový klon Seana Penna". No radši ten kabel hned odpojím....(11.2.2010)

• - V červenom Forde Mustang hrá skladba "Bela Lugosi's Dead" od Bauhaus, ktorá prvý raz zaznela v horore Hlad (1983). (Sociopath)

• - Pracovní název filmu byl The Midnight Man. (Chatterer)

• - Když "Sběratelova" (Juan Fernández) dodávka narazila do sanitky, která vezla Arkina (Josh Stewart) do nemocnice, její přední část byla zcela bez poškození. Žádné poškození nejevila ani sanitka po několikerém otočení přes střechu. (Rozige)