V den svatby je Sára zatčena federály za vraždu Michaelovy matky a zavřena do ženské věznice. Generál Krantz, který v mužské části vězení čeká na popravu, vypíše odměnu 100 000 tomu, kdo Sáru zabije. Michael nemá jinou možnost než jí dostat ven… (liquido26)

Kulmon

Final Break lepší než jsme čekali, ale přece jen s nádechem něčeho zbytečného. Závěr nemá v sobě zmatky a neuvěřitelné zvrat(k)y jako konec čtvrté série, ale přecejen cítíme, že už to není ono. Nostalgické vzpomínky dají zapomenout na ty nesmysly, jímž jsme byli v závěrečných epizodách vystaveni. Konec dobrý všechno dobré. Jen si tak říkám, to Scofield taky nemohl napoprvé utéci již během prvního dílu? :-) ()

Makky

Final Break bol dôstojný a opäť klasický "prisonbreakovský", aj keď poviem pravdu, nečakal som takýto priebeh tohto záverečného filmu, respektíve dvojdielu. Tunajší charakter každej postavy je presne taký, aký bol a každý hraje opäť svoj dokonalý part, ktorý možno v poslednej dobe nebol až taký presvedčivý (T-Bag, Gretchen...). Nelogickosti neriešim, tie boli v Prison Breaku vždy, ale o tie nejde. Tu sa treba baviť a kochať sa poslednými zábermi tohto seriálu, ktorý povedzme si všetci pravdu, bol viac ako perfektný. Hoci každý nadával na klesajúcu kvalitu a ja som samozrejme nadával tiež, Prison Break je jeden z najlepších seriálov súčasnosti. Bude mi kurevsky chýbať. We´re free now! Finally. We´re free! ()

Blackberry

Prison Break je jediný seriál (zatiaľ), ktorého každú časť som videl. Ak by som to mal v skratke zhodnotiť aj s týmto záverečným filmom, vyznie to asi takto: prvá séria bola perfektná, priniesla do vtedajšej seriálovej tvorby niečo nepoznané, jej priebeh bol geniálny. Druhá séria pokračovala v dynamickom tempe, avšak tieň jednotky už neprekročila. Tretia najkratšia séria bola viac-menej prechodom ku štvrtej, no kvalitatívne stále na vysokej úrovni. Štvrtá séria, bohužiaľ musím dať zapravdu kritikom, bola zbytočne prepracovaná a niekedy sa ozaj zdalo, akoby tvorcovia len mútili dobre uvarenú kašu. A čo sa týka záverečného Final Break-u, ten myslím bol tak trochu zbytočný, pretože v záverečnom dieli 4. série sme sa dočkali všetkých odpovedí a mám pocit, akoby si nechali tvorcovia poistku, keby náhodou niekedy v budúcnosti chceli PB obnoviť ... Koniec-koncov: Prison Break bol, je a zrejme aj bude môj najobľúbenejší seriál, nikdy neskĺzol do nudy, vždy sme čakali v napätí na ďalší diel a preto jeho celkové bodové skóre je jasných 5 hviezdičiek, no o tomto samotnom filme sa to už nedá povedať, ten je za 3, ale keďže nadväzoval na seriál robím priemer, teda 4. ()

Wormboy

Z toho co robilo Prison Break kvalitnym serialom zostalo len obsadenie (naschval nehovorim herecke kvality, pretoze tie az na par vynimiek hercom veru chybali aj v seriali) a minulost nasich hrdinov, na ktoru by bolo po poslednej casti 4 serie najlepsie zabudnut. The Final Break je priserny zlepenec snaziaci sa este vycicat co to zo studne, ktora sa uz davnejsie vysusila a na vysledku to poriadne vidiet...samostatnu pol* davam z nostalgickeho hladiska, pretoze Prison Break som sledoval velmi rad...1,5/5* ()

Grizzly

Dost slabota. Serial podle mne perfektni do posledni chvile a zakonceni ve 22. dile naprosto efektni a dostacujici. Nechapu existenci tohohle filmu. Sice sem rad zase videl oblibeny xichty, ale s genialni propracovanosti serialu je tu jen pramalo spolecneho. Jak rikam, pro mne jen neco navic. Jako dustojne ukonceni povazuji 22. dil ctvrte serie. 60%. ()

• Film sa skladá z dvoch posledných častí štvrtej série - "The Old Ball and Chain" a "Free". (m.a.t.o.)