My děti ze stanice Zoo

Christiane F. - Wir Kinder vom Bahnhof Zoo

We Children from Bahnhof Zoo

Christiane F.

Drama / Životopisný

Západní Německo, 1981, 131 min (Director's cut: 138 min)

Když hodím knihu za hlavu a dělám, že jsem ji nikdy neviděla, film mě roztrhá na maděru. Když nehodím a nedělám, roztrhá mě stejně. ♥♥♥ Lidská tendence sdružovat se do stád je nebezpečná, stejně jako je nebezpečné zdvihat laťku v dělání toho, co ještě nikdy nikdo neudělal. Zajímalo by mě jak se cítí takový David Bowie, když ví, že chodí po vychrtlých tělech skomírajících dětí. Je asi pravděpodobné, že feťáci poslouchají hudbu, koukají na filmy a čtou, jenomže nosí i boty a kalhoty, chodí po zemi, používají metro, takže by se měl asi zbláznit každý umělec, jakožto i krejčí, zubař, prodavač a zeměměřič, ale David to ví. On to ví jistě. Jak se cítí?(22.8.2010)

Rozpočet DEM 4miliónyTržby Celosvetovo $800,000(4.8.2010)

.„Chtěla jsem vědět jaký to je“. Autobiografický příběh čtrnáctileté narkomanky ze Západního Berlína, který je u nás známější spíš ve své knižní podobě. A kniha byla podle mě i mnohem lepší (asi by se spíš hodilo slovo drsnější nebo působivější ). Přesto je tahle doslova šokující předloha ( i přes značné zkrácení) zfilmována s veškerou tou hrůzou a hnusem jakým svět drog je. Příběh naivní dívenky, která chtěla udělat dojem na kluka a zapadnout do party, aby se z ní stala zoufalá, bolavá bytost věčně štvaná potřebou sehnat něco než přijde další absťák „Jenom jedinkrát.- To říkají všichni“. Pro K212: Film vysílala Česká televize, konkrétně ČT2.(27.4.2006)

Ty vole, to boli socky. Od scény jak sa prestrelila až po koniec, teda zhruba hodinu, ide o zážitok tak bolestivo depresívny, že z obyčajnej narkoexploitácie, vypotí takmer dokumentárny film. Nechutný, odporný, skutočný, a ešte k tomu s deckami. Až raz budem mať deti ja, schválne im ho pustím. Pre prípad, že by sa nudili. We can be Heroes, just for one day(14.10.2014)

Knihu jsem nečetl, i když jsem o ní už slyšel mockrát a díky filmu si ji už doopravdy v nejbližší době přečtu. Z počátku filmu jsem nebyl příliš potěšen, herci se mi zdáli nepřesvědčivý, ale postupem času se herecký projev ( hlavně hlavní hrdinky ) rapidně zlepšil a některé scény byly skutečně silné. Německý jazyk je ovšem strašný na poslech ;-).(18.11.2010)