poster

Vítejte v KLDR!

 • anglický

  Welcome to North Korea!

Dokumentární

Česko, 2008, 76 min

Producenti:

Milan Kuchynka

Střih:

Jakub Voves

Zvuk:

Ivan Horák
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Superpero
  ****

  Určitě zajímavé i když o životě v KLDR se stejně dovíme kulový. S tím se ale počítalo. Největší přínos je v záběrech Pchjongjangu, který vypadá jak Lehovec. Akorát mi neleze do hlavy ta spousta záběrů z autobusu a vlaku, když hned na začátku filmu psali, že je to striktně zakázané. Když chcete vědět jak to tam vypadá poslouží tento dokument dobře, pokud se chcete dozvědět jak to tam chodí doporučuji např. dokument české televize Nesměl jsem ani umřít.(24.6.2009)

 • SLOTH
  ***

  bohuzel jsem se dozvedel vice o lidech na zajezdu nez o severni korei. i to malo mi ale stacilo na to abych byl zdesen. mrazeni v zadech prichazi uz od prvniho zaberu(5.10.2010)

 • ninon
  ***

  Dokument ani ne tak o KLDR, jako spíš o českých turistech, kteří na hranicích s Čínou jásají "Konečně svobodná země." a pronášejí krutá moudra. :o)(23.3.2010)

 • mchnk
  ***

  Dokument, který by mohl natočil v podstatě kdokoli, kdo by dokázal zorganizovat podobný zájezd. Cestovat do KLDR není, jak je vidět, nic složitého, tudíž toto home video, jak napsala Snorlax, nemůže přinést nic víc, než jen soukromé záběry turistů. Vyzbrojeni fotoaparáty a kamerami, kolem huby umělý, předražený med kapitalismu a v hlavě vzpomínky na podobnost předlistopadového režimu. Toto srovnání ovšem mohlo pociťovat jen pár turistů, kteří zažili 50. léta. V těchto letech se totiž KLDR zasekla, a zůstává v nich do dnes. Následný socialismus v ČSSR neměl nic společného s tím, co zde viděli. Pojetí komunismu KLDR je zfanatizované, monstrózní a směšné. Dá se to chápat. Odvěká císařská nadvláda ve všech asijských zemích vypěstovala v lidech zde žijících až robotickou poslušnost a naprosto neoddiskutovatelné vědomí toho, co je jejich povinnost. Home video naštěstí dokázalo zachytit Severokorejce i jako obyčejné, mávající, studující a vyptávající se lidi. Zajímající se o to, jak na Čechy působí jejich izolovaná země, která je prakticky přes 50 let ve válečném stavu. Silná mezinárodní embarga, i při katastrofálních záplavách, žádná humanitární pomoc, jen informace o velkém hladomoru, který pochopitelně způsobila vláda KLDR. Ano jsou to vymletí blázni, kteří jsou naštvaní na celý svět. Ovšem i USA potřebuje strašáka pro lidi, pro svoje lidi. Účelové zesměšnění a zároveň upozorňování na hrozbu fanatiků z Koree, má za oceánem svou jasnou pozici. Válka v Korei se prakticky nikdy neukončila ani pro jednu stranu. Do KLDR ovšem jezdí i Američané, průvodkyně mluví bez problémů anglicky. Veškeré turistické výpravy jsou předem připravené a kontrolované. Korejci předvedou dokonale přesné vystoupení, zazpívají si s Tebou, popijou, když nejsou zrovna ve službě, a pak Tě zase honem honem pustí do té Tvé svobody. Připravené a kontrolované. Pro změnu zase korporacemi ovládající globální tržní systém a schovávající se za cynická povzbuzující hesla.(15.8.2013)

 • iwigirl
  *****

  Dokument, z něhož mrazí v zádech. 5 hvězd za odvahu vytáhnout z této "republiky" materiál se svěděctvím absurdity a izolace.(6.7.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace