Vítejte v KLDR!

Milan Kuchynka

Jakub Voves

Zvuk:

Ivan Horák

Mám návrh. Udělejme z Koreje pro komouše galeje, ehm pardon, ráj. A ty, co to nechtějí, okusí těch galejí, ehm pardon, ráje. Proč se mi pořád plete Korea, komunismus, ráj a galeje? Že by zvyk?(6.6.2009)

Dokumentární výlet do země, kde vás nenechají nic zajímavého natočit, je poněkud zvláštní nápad. Buď si můžete hrát na hrdinu a vědět, že to za vás odnese korejský průvodce (možná i s celou rodinou). Nebo natočíte jen obdobu běžného turistického záznamu z dovolené, který málokdy zaujme někoho, kdo u toho s vámi nebyl (50%).(27.1.2011)

I při těch omezených podmínkách se z toho dalo vytřískat daleko víc. Takto jde jen o bezprostřední pocity z větší části dost telecích "účastníků zájezdu". Ty věčné kecy typu "čekala jsem to horší", "kim ir sena neznám tak nevím", "čekám od toho něco jiného..." - k čemu to? 5/10 PS: příspěvek uživatele Premiere tomu dal korunu, ten by se do toho filmu hodil...(9.6.2009)

Poměrně zajímavý pohled tam, kam se málokdo podívá. Ano, viděli jsme sice pouze to, co chtěli, abychom viděli a jistě se tento dokument dal lépe pojmout, i přesto však přináší dostatek zajímavých informací na to, abychom si udělali představu o tom, jak to v té šílené zemi funguje... 70%(31.1.2011)

Dokument ani ne tak o KLDR, jako spíš o českých turistech, kteří na hranicích s Čínou jásají "Konečně svobodná země." a pronášejí krutá moudra. :o)(23.3.2010)

• - V čase 9:28 lze zahlédnou dvoudveřový vysokopodlažní autobus Karosa typ C 734vyráběný v 80. letech v tehdejším Československu. (Adrai)

• - Nedostavěný hotel byl po uvedení filmu zakoupen investorem. (K.B.L.)

• - Účastník, který nemluví dobře česky a nejvíce se pobuřuje nad situací, je Francouz. (K.B.L.)