Vítejte v KLDR!

Jakub Voves

Zvuk:

Ivan Horák
  • Mi Nü-Chai

Burani z ČR dobývají KLDR aneb sonda do hlubin turistovy duše (má-li vůbec něco takového). Dlouho mi nebylo tak trapně, jako při sledování tohoto pochybného dokumentu, který jsem si navíc přitáhla domů v naději, že se o Severní Koreji třeba něco nového dozvím...ach, jaká naivita.(15.11.2010)

Drazí přiznivci komunistů, mávači rudým praporem, vzpomínači starých dobrých časů, věčný kritici dnešní doby, jistě pro Vás musí být strašné, žít mezi hloupým stádem, do kterého se s hrdostí počítám také, které je tak tupé, že nevolí komunisty a nechá sebou manipulovat, věří mediím, nechává se obelhávat zlými kapitalisty, okrádat mocipány a vysmívá se komunistům, protože oni jediný mluví pravdu, myslí na obyčejný chudý lidi, nikdy by zde nedovolili postavit americký radar, protože jsme svrchovaná země, do které by proslavení mírotvorci komunisti, nikdy nepustili žádnou cizí armádu, maximálně tak armády spřátelené, jako kdysi, které nechali střílet do vlastního národa, což v komunistickém jazyce znamenalo ochraňování socialismu. Tak vážený soudružky a drazí soudruzi, mám pro vás velmi dobrou zprávu. Už tu s náma, naivníma blbcema, nemusíte být. Tento zájezd pro Vás objevil hotový ráj. Zemi, kde jsou si všichni rovni, neboť mají všichni velký hovno, zemi kde je povinost se klanět i sochám, zemi kde jsou zakázy se smát, zemi kde mají občané zakázano se bavit s turisty, zemi kde se donáší, zemi, kde tajná policie může odposlouchávat a sledovat koho bude chtít, zemi, kde politcká moc popraví ročně a bez soudu snad nejvíce vlastních obyvatel na světě, zkrátka zemi, kde vládne komunistická strana ! Jeďte tam, za svým vysněním štěstím a žijte si svůj komunistický sen, upřimně Vám ho totiž přeju. Z účastníku tohoto zájezdu nejlépe hodnotím toho kluka co neuměl dobře česky a toho tlustýho moraváka. Nejhůře dopadl ten brejlatej mladej kluk / nikoli průvodce !!! /, za svůj výrok cca "zdá se mě, že v KLDR se nežije až tak špatně", ten aspiruje na titul "největší blbec dokumentárních snímků" .(17.5.2009)

Zhnusenosti nad sledováním těch odborářsko-papalášských kriplů odněkud z Moravy se nevyrovnají ani náznaky severokorejské absurdity stalinských rozměrů. Otřesné svědectví o české povaze, která inklinuje povědomě k ohýbání hřbetů, nastavování zadků betonovým pyjům totality a obdivnému akceptování ideologické manipulace. Smutné, že jediný, kdo je schopný projevit největší míru odstupu, je turista se silným cizím akcentem. Mělo se to jmenovat spíš Vítejte mezi českými Knedlíky, protože běžný Knedlík by v té Potěmkinově vesnici jménem KLDR for tourists chrochtal blahem. Snad by tam mohl rovnou přesídlit. Provedením průměrné, ale s překvapivě výživnou výpovědní hodnotou.(24.4.2010)

Dokument, z něhož mrazí v zádech. 5 hvězd za odvahu vytáhnout z této "republiky" materiál se svěděctvím absurdity a izolace.(6.7.2009)

Beriem do úvahy aj výčitky, ktoré tu na margo dokumentu zazneli a mnohé sú aj opodstatnené. Napriek tomu sa mi film páčil a pozerala som s veľkým zaujatím (a videla som aj iné dokumenty o KĽDR na porovnanie, hoci len asi dva).(11.3.2013)