Vítejte v KLDR!

Milan Kuchynka

Jakub Voves

Zvuk:

Ivan Horák

Dokument o zájezdu do Severní Koreje vás přesvědčí, že ty americké radary by tu měly stát aspoň čtyři.(30.1.2009)

Mám návrh. Udělejme z Koreje pro komouše galeje, ehm pardon, ráj. A ty, co to nechtějí, okusí těch galejí, ehm pardon, ráje. Proč se mi pořád plete Korea, komunismus, ráj a galeje? Že by zvyk?(6.6.2009)

• stub

Stává se mi to málokdy, ale s mnoha komenty zde souhlasím - tedy s těmi, které reflektují skutečnost, že mnohem více, než o portrét KLDR, jde o dokument o nás samých. Úcastníci, až na pár výjimek (tlouštík...), předvádějí neuvěřitelné buranství a nulovou hloubku světonázoru. Co je, proboha, smyslem toho díla? To, co řekl ten ráčkující šašek (člověk si uvědomí, že je rád, kde žije)? Enšpígl: To zní úplně jako boj osamělého hrdiny proti opačně smýšlejícímu davu. Na koho vůbec reaguješ? Vždyť tu není snad jediný koment, který by Kimy obhajoval... Proč je dnes všude tolik vtipných borců tohoto ražení? Vřískat za většinu, nahlas a frajersky, i když není proti komu. Tragikomické...(6.10.2010)

Betonová džungle, osmiproudovky bez aut, vojáci na každém rohu a vytlemený Kim - ráj každého soudruha. Pojďme si zazpívat: ...´´ Náš milovaný vůdče Kime, přinesl si nám tolik radosti. Drahý vůdče Kime, přinesl si nám tolik štěstí a za to všechno Tobě velký maršále Kime, mnohokrát děkujeme. Zůstáváš našim ochráncem. Tvá laskavost a dobrota nezná hranic. ´´...Posuneme se o pár minut dál a uvidíte v očích bězných Korejců tu bezmocnost. Absolutní podvolení se královské rodině, která vlastní vše!!! Ještě teď mi z toho běhá mráz po zádech a zároveň se ptám: Voliči KSČM, je vás stále 13%, trochu používejte hlavu, tohle je váš cíl a sen? ............Poznámka pro uživatele Marigold: Važ trochu slova. Tipoval bych tě na arogantního Pražáka, který nepobral moc rozumu.(31.10.2010)

• igi B.

...Bohužel i formou... - - - - - (Poprvé a zcela jistě naposled viděno 27.1.2011 na ČT2, hodnocení 1537., nekomentář zde jako zbytečný mnohý, 17.1.2011)(27.1.2011)

• - Hranice mezi Severní a Jižní Koreou nebyla zmiňovaná linie, ale vede prostředkem domu, který je ve filmu vidět za onou zmiňovanou linií. (K.B.L.)

• - V čase 9:28 lze zahlédnou dvoudveřový vysokopodlažní autobus Karosa typ C 734vyráběný v 80. letech v tehdejším Československu. (Adrai)

• - Účastník, který nemluví dobře česky a nejvíce se pobuřuje nad situací, je Francouz. (K.B.L.)