Vítejte v KLDR!

Milan Kuchynka

Jakub Voves

Zvuk:

Ivan Horák

Betonová džungle, osmiproudovky bez aut, vojáci na každém rohu a vytlemený Kim - ráj každého soudruha. Pojďme si zazpívat: ...´´ Náš milovaný vůdče Kime, přinesl si nám tolik radosti. Drahý vůdče Kime, přinesl si nám tolik štěstí a za to všechno Tobě velký maršále Kime, mnohokrát děkujeme. Zůstáváš našim ochráncem. Tvá laskavost a dobrota nezná hranic. ´´...Posuneme se o pár minut dál a uvidíte v očích bězných Korejců tu bezmocnost. Absolutní podvolení se královské rodině, která vlastní vše!!! Ještě teď mi z toho běhá mráz po zádech a zároveň se ptám: Voliči KSČM, je vás stále 13%, trochu používejte hlavu, tohle je váš cíl a sen? ............Poznámka pro uživatele Marigold: Važ trochu slova. Tipoval bych tě na arogantního Pražáka, který nepobral moc rozumu.(31.10.2010)

Poměrně zajímavý pohled tam, kam se málokdo podívá. Ano, viděli jsme sice pouze to, co chtěli, abychom viděli a jistě se tento dokument dal lépe pojmout, i přesto však přináší dostatek zajímavých informací na to, abychom si udělali představu o tom, jak to v té šílené zemi funguje... 70%(31.1.2011)

Úchylné, strach naháňajúce dielo, pri pozeraní ktorého neviete, či sa máte smiať, alebo plakať ... Ako pripomienka toho, čo sme mohli mať aj u nás. Ako pripomienka pre tých, ktorí si pochvaľujú "dolce far niente" v časoch Husákových, či Jakešových. Pre tých, korí sa ešte nestačili zobudiť a snívajú sny o tom, ako nám bolo dobre ....(31.5.2009)

• rikitiki

Nechci hodnotit. Snímek má kvality a filmařské nápady jako z rukou mírně nadaného tvůrce domácího videa z dovolené v Bulharsku. Zaujme ale postoj českých (převážně) turistů k (ne)realitě v KLDR, kdy stačí jen pár hodin v prapodivné a zřejmě pekelné zemi a už se u nich projeví staré strachy ("nahrávají nás? co nám udělají?).Zvláštní je, že to cítí i mladší účastníci zájezdu, kteří totalitu snad na vlastní kůži nezažili. /28.1.2011/(28.1.2011)

Není lepší chvíle, než když sledujete tento dokument s Korejkami. Člověk se pak dozví, co je i na těch billboardech za nápisy a nestačí se divit. Co mě nejvíc překvapilo? Především to, že se tenhle dokument vůbec natočil. Korejky hlavně to, že tam mají tramvaje a metro. Dost jsem se ale divil, že těch 60tisíc za 6 dnů kolikrát zaplatili lidi, kteří snad ani nevěděli, do jaký země se to jedou podívat, protože názory typu: "tahle země není zase tak špatná", "možná bych se sem i odstěhovala" jsou absolutně zcestný i jako vtip. Sice beru v potaz, že jsem komunismus nezažil, ale doufám, že ani nezažiju. Omezenost je v dnešní době totiž něco, co se mi absolutně příčí. Tento dokument jsem tak celou dobu sledoval s absolutní husinou po celém těle. Omezený přístup do ulic pro návštěvníky pod hrozbou vojenské policie. Možné odposlechy. Fakt, že se tam na oko každý má vlastně krásně, ale ve skutečnosti se v zemi skrývá několik desítek koncentračních táborů. Ale taky klimatizace značky Samsung v jednom záběru. To všecko je Severní Korea. Viděl jsem málo, ale to málo mi stačilo k tomu, že pokud bych se někdy měl něčeho být, byl by to komunismus. Jedno v jakém stádiu, v tom nejsnažším to vždycky začíná.(4.4.2011)

• - V čase 9:28 lze zahlédnou dvoudveřový vysokopodlažní autobus Karosa typ C 734vyráběný v 80. letech v tehdejším Československu. (Adrai)

• - Autorka filmu si chtěla zakoupit práva k hudbě zakoupené v KLDR, aby ji mohla použít v tomto dokumentu. Jediný email, který se jí podařil získat, byl korea@korea.com, na který samozřejmě nikdo neodpověděl. (K.B.L.)

• - Nedostavěný hotel byl po uvedení filmu zakoupen investorem. (K.B.L.)