Krev mojí krve

Ultimate Heist

Thriller / Krimi / Drama

Francie / Itálie, 2009, 91 min

• lennyd

Milo Malakian (Jean Reno), šéf místní mafie, která má na svědomí spoustu zločinů, na první pohled velmi tvrdý muž - má také jeden osobní problém. Ač by rád co nejdříve předal vedení gangu svému synovi Antonovi, ten má na celou situaci jiný názor. Nejradši by si se svojí přítelkyní Elodie otevřel malý hotýlek, a celou kriminální činnost hodil za hlavu. A ani jeden z nich netuší, že jsou oba v hledáčku místní policie, kdy mladý inspektor Saunier bere dopadení Malakianových jako svoji osobní příležitost ... Musím říct, že mne film docela dost zklamal. Čekal jsem nějakou zajímavou zápletku (třeba ve stylu Hodiny pravdy), jenže ve filmu je všechno třeba co nejvíc okecat (a to ještě většinou přes prostředníka). Nějaké akce se dočkáme až v závěru filmu, ale i ta je taková nějaká divná (přestřelka mezi mafií a policií, tisíce vystřílených nábojů, ale nikdo se netrefí). Nebýt ve filmu Jeana Rena a Gasparda Ulliela, musel bych jít s hodnocením ještě níže...(14.9.2010)

Stačilo několik sezení u dobrého specialisty v oboru psychologie a bylo by nejspíš po problému. Nač do toho zatahovat celou "arménskou famílii(uvědomte si odkud pocházíme, bla..bla..bla)" a honit si triko, před zatvrzelým synátorem... "Jeane, máš tohle zapotřebí?!"(1.2.2010)

• honajz

Modré filtry, vážné pohledy, dramatická hudba - jen ten příběh je jak z jednoho dílu Julie Lescaut.(25.8.2012)

• claudel

Velké zklamání. Když se v Paříži před měsícem objevily první plakáty upoutávající na tento thriller, moc jsem se těšil. Říkal jsem si, že půjde o podobnou záležitost jako např. Říše vlků plnou akce a napětí. Bohužel se jedná o naprosto zbytečný film, bezduchý a plytký scénář, akce pomálu, napětí žádné. To byl teda dvojden - včera Bellamy, děsně rozvláčný a pomalý, dnes Premier cercle nudný, bez efektu a jediného nápadu. Od tandemu Reno-Ulliel bych čekal opravdu mnohem víc. Jediným úsměvným momentem zůstává spojitost mezi Bellamym a Premier cercle přítomností Vahiny Giocante, která v prvním snímku masíruje nohy Gérardovi Depardieu a v druhém filmové babičce Gasparda Ulliela.(10.3.2009)

• Lacike

I'm too young for this old shit. Proste staromilske pomale tempo, kde sa viac keca ako striela som skoro neprezil. Ocenujem aspon Rena za to, ze po dlhej dobe stvarnil trochu iny typ postavy ako je u neho zvykom.(24.7.2009)