• Česko

• Německo

La Boheme

Hudební / Romantický

Rakousko / Německo, 2008, 115 min

trošku mi tam vadily filmové úchylky, ale tu operu miluju, Villazon je skvělý, tak jak často tohle člověk uvidí? Těším se na přenos z Metropolitní Opery, jestli se toho někdy dočkám.(9.9.2014)

Dějově velmi slušný. Rolando Villazón a Anna Netrebko vdechli hlavním postavám zjemnělou romantiku. Nejsem povolán hodnotit odborně hudbu a zpěv, ale pro mě osobně byla nejsilnějším zážitkem. Celkově shrnuto je to dobrý film a kdo má rád filmy tohoto typu doporučuji, já byl spokojen.(7.5.2010)

Opeře naprosto nerozumím a nechápu ji. Muzikál mi připadá nepřirozený, takže co pak říci o žánru, kde člověk umírá, ale na čistotu jeho zpěvu to nemá žádný vliv? Přes kvílení těch všech sirén skoro nejsem schopen vnímat hudbu a mohu ocenit snad jen tlumenější filmový herecký projev slavného Mexičana a Rusky v hlavních rolích italsky zpívané filmové verze opery podle francouzského románu inscenované rakouským režisérem. Není ten operní svět úžasně mezinárodní? A dá si tolik práce s tak triviální historkou... Příznivci opery ať si k mému hodnocení přičtou zbývající dvě hvězdičky.(2.9.2013)

• CrypzzXD

Víte, nikdy jsem neměl rád školní výlety do kin nebo divadel... rád j sem těch pár chvil strávil s kamarády, ale většinou jsem nemohl vystát ty nudné hodiny u kterých jsem byl nucen koukat na podobně nudné blbosti jako je právě tahle. 0%(6.10.2010)

• Premiere_*

Romantický příběh pařížských bohémů zfilmoval rakouský režisér bez stopy invence a umělecké odvahy.(1.5.2009)