• Česko

Bohéma

• Rakousko

Hudební / Romantický

Rakousko / Německo, 2008, 115 min

Požitkářsky převedená opera do filmu. Škoda, že její téma mě nechává naprosto chladnou. Neb minimálně Netrebko je báječně božská skvostná star hodná více filmových projektů. Divadelníci, neuzurpujte si ji jen pro sebe!(30.8.2010)

• Ducharme

To, že je La Bohème jen průměrným filmem nespasí ani - jako vždy vynikající - Villazón, ani překrásná a talentovaná Netrebko. Je zvláštní, jak čarovně krásná Pucciniho hudba, může na filmovém plátně poměrně nudit. Robert Dornhelm se ve 115 minutách zcela marně snaží navodit jedinečnou atmosféru divadelních zpracování, kouzlí s kamerou, používá nesmyslné efekty a tím vším si ve výsledku sám ubírá. Proč se snažit připoutat pozornost na obličeje herců nebo přeplácené interiéry, když máte v zádech Pucciniho?(17.9.2009)

Bezchybná filmová verze výborné opery. Rolando Villazón a Anna Netrebko nejen že skvěle zpívají, ale i velmi dobře hrají.(6.9.2009)

Opeře naprosto nerozumím a nechápu ji. Muzikál mi připadá nepřirozený, takže co pak říci o žánru, kde člověk umírá, ale na čistotu jeho zpěvu to nemá žádný vliv? Přes kvílení těch všech sirén skoro nejsem schopen vnímat hudbu a mohu ocenit snad jen tlumenější filmový herecký projev slavného Mexičana a Rusky v hlavních rolích italsky zpívané filmové verze opery podle francouzského románu inscenované rakouským režisérem. Není ten operní svět úžasně mezinárodní? A dá si tolik práce s tak triviální historkou... Příznivci opery ať si k mému hodnocení přičtou zbývající dvě hvězdičky.(2.9.2013)

• CrypzzXD

Víte, nikdy jsem neměl rád školní výlety do kin nebo divadel... rád j sem těch pár chvil strávil s kamarády, ale většinou jsem nemohl vystát ty nudné hodiny u kterých jsem byl nucen koukat na podobně nudné blbosti jako je právě tahle. 0%(6.10.2010)