• Česko

Země zombií

Komedie / Horor / Akční

USA, 2009, 88 min

I přes nesmyslnej nápad jet ve světě plném zombií do lunaparku je ten film skvělej. Všichni zůčastnění jsou sympaťáci a gagy jsou opravdu povedené. Největší maso nastává právě na konci na pouti, kde Woody Harrelson kosí zombíky na horský dráze, ale nejlepší část filmu pro mě je zastávka v rezidenci Billa Murraye. A hlavně je to asi první zombie film, kde je prostor i na romantiku a hlavně hlavně po druhym zkouknutí vim, že se na to podívám ještě hodněkrát.(1.12.2009)

Zombieland je postmoderní vize filmové zábavy dnešní mladé generace, která v sobě spojuje dva očividně pokleslé žánry - zombie úchylárnu a teenagerskou komedii, jejíž klišé a manýry tenhle projekt docela spolehlivě sráží až na mnohdy neúnosnou mez, neboť dráždí jak typicky looserovský hrdina, který řeší především to, kam zasunout, jakož i průhledná snaha scénáristů přihrát mu do bytu nejkrásnější mladou sousedku a vydyndat nějaký ten dramatický oblouk, na jehož konci je romanticky vzniklý párek trhlého geeka a sexbomby, uvěřitelný leda tak v Big Bang Theory, o používání pouze těch nejatraktivnějších dopravních prostředků či bezútěšném sklonu v násilí nemluvě... Na režii Rubena Fleischera je znát jeho videoklipová minulost, sází na efekt a zkratku, vypráví především obrazem, jak už to u videoklipů bývá, a řada pasáží snímku jsou vlastně ucelené videoklipy. Ta estetika překvapivě patří k tomu nejlepšímu, co snímek nabízí, jelikož Ruben Fleischer ovládá své řemeslo skutečně obstojně, na všechny ty zpomalovačky a efektní crashe se tedy dívat dá. Vrcholem je pak cameo Billa Murrayho, ten člověk má skutečně úžasný smysl pro humor a sebeironii. A kvůli tomu stojí tahle hororová komedie za vidění...(16.1.2010)

Příjemná oddechovka, která mě vůbec nenudila. Kratší stopáž, oblíbené prostředí a výborná zábava. Mě tohle bavilo více než Soumrak mrtvých.(11.8.2012)

• - "Twinkies" jsou ve skutečnosti mexické "Los Submarinos". (sssssycak)

• - Když Columbus (Jesse Eisenberg) spatří klauna, zjistí, že už nemá náboje. Poté však v obchodě se smaženými Twinnkies, opět dvakrát vystřelí. (A7X92)

• - Melodie, kterou hraje Tallahassee (Woody Harrelson) v obchodě na banjo, je začátek skladby "Dueling Banjos", která zazněla ve filmu Vysvobození (1972). (Stanley619)