• Česko

Země zombií

Komedie / Horor / Akční

USA, 2009, 88 min

• Subjektiv

Je projevem mého egoismus, když si připadám drsnější než Tallahassee, krásnější než Wichita a vtipnější než Bill Murray? Edit (13:30): Dobře, tak jen vtipnější a vraťte mi ten bod! Edit (14:16): No proto!(1.12.2009)

Extrémně vtipná honba za krémovou buchtičkou, během níž se najde čas nejen na střílení zombíků, ale i na rady do života a jednu strašně milou romanci, kvůli níž mám chuť přihodit i "pátý pěticíp". Možná po druhém zhlédnutím. Zatím silné čtyři a spousta hezkých vzpomínek na ne úplně typickou zombie komedii s tunou odkazů, sexy Emmou Stone a famózním Eisenbergem, který útočí na post sympaťáka sezóny. P.S.: Druhé zhlédnutí rozhodlo.(5.11.2009)

Jako zastánce hesla "Vždy ve střehu!" jsem si moc užil tento instruktážní snímek, který mi do budoucna dal šanci přežít stále rychleji se blížící okamžik, kdy naši planetu ovládnou zombíci. Svědomitě jsem do sebe nasál nemalé množství vtipných pravidel přežití a začal jsem se učit noty na banju a brokovnici. Přesto doufám, že mám ještě dostatek času na to, abych si rozmyslel, zda budu mít v den D chuť spíše na střelbu do mrtvého nebo zakousnutí do živého masa.(15.2.2012)

Je úžasné, jak rychle se dokážou věci zvrtnout do úplných sraček..... Když Zemi ovládnou zombie, k přežití potřebujete pravidla (hned je jasný, proč šli první na řadu tlouštíci). Ano, tenhle film je úsměvnej a krvavej. Je totiž o nakopávání prdelí. Jednoduchý příběh těžící z ulítlých scén, šíleného (skvělého) W.Harrelsona a solidní muziky. Prostě ujetá šílenost s vyvražďovačkou v zábavným parku jako s třešničkou na zábavném dortu. Naštěstí i v Zombielandu je čas na lásku. A Bill Muray? No a co... PŘÍBĚH *** HUMOR *** AKCE **** NAPĚTÍ *(11.1.2010)

Příjemná oddechovka, která mě vůbec nenudila. Kratší stopáž, oblíbené prostředí a výborná zábava. Mě tohle bavilo více než Soumrak mrtvých.(11.8.2012)