• Česko

Země zombií

Dobrodružný / Komedie / Horor / Sci-Fi / Akční

USA, 2009, 88 min

Země Zombie je Disneyland pro ty, co radši živé mrtvolky, ukousnuté končetiny a vnitřnosti na předním skle. Pod černočernou komediální pokrývkou a ukrutnými záběry z populární hry "Mozkostřelnice" se ale skrývá nečekaně tradiční obhajoba ryze rodinných hodnot. Sbírka nesourodých postaviček se snaží zachránit holý život a zdravý rozum a při likvidaci nepřátel /zombie jsou jednotný anonymní proud a nevyskytuje se zde útlocitný žralok vegetarián a la Fido/ stejně jako při vybití zlosti postupují hravě a s příkladnou estetickou manýrou. Jednou z linií je loserovská romantická klasika "asociální nerd se snaží sbalit McVysněnou" zasazenou do Spojených států zombických, kde zkrátka koncept soulmate musíte opustit a racionálně brát, co ještě nesežrali zombíci, pokud vás tedy neláká celoživotní sexuální abstinence. Lépe to ladí buddylinii- postavám nevinné malé sestry a rambokovboje, který svoje trauma projektuje do lovu cukrovinek a ve filmu plní dva základní úkoly : hláškostroj a popkulturní fanda. Zombieland svým lunaparkovým finále a kompromisním přístupem jen potvrzuje, že má parametry vánočního filmu- taková masová a masitá zábava potěší celou rodinu. Existenciální cameo rulez.(19.11.2009)

(Don't Fear) The Reaper, děcka. Bohužel jsem se trefil, když jsem po dokonalých úvodních titulcích posmutněle konstatoval, že nic lepšího už následovat nemůže. Zombieland je totiž filmem kde největší klad je současně i největším záporem. Woody Harrelson je sice nesporně výtečný a celé to táhne, ale ta role si i přesto žádala někoho s kultovním statusem poctivě vydobytým v nesčetných béčkách. Ano, někdo formátu Bruce Campbella by byl vhodnější. A tak je to v Zombielandu se vším. Co tu najdete je dobré a zábavné, ale zároveň z toho čiší o kolik to mohlo být lepší a dotaženější... PS: Za odkaz na Vysvobození velké díky.(30.11.2009)

„Ale čo sme bez iných ľudí? Iba zombíci.“ Asi by som nespal, kebyže dám len 60%. Nijako zvlášť nemám v láske hororové komédie ani utekajúcich zombíkov a zrejme by som osadenstvo žltého Hummera trocha „ostarel“, aby mi ten svojrázny kovboj so slabosťou pre pochúťky z nadýchaného ružového cesta nepripadal ako pedofil. No ZOMBIELAND od úvodných titulkov (vrátane) nasadzuje ostré hravé tempo s desiatkami skvelých nápadov, originálnych akčných scén, dialógov („Nezastrelíš ich, však?“ – „Ak si nezačnú, tak nie, ale dúfajme, že začnú.“) a hlášok („To mi pripomína, že kým som ťa nespoznal, takéto starosti som nemal.“). Občas je síce prekvapivo rozpačitý až trápny (Facebook, cameo B.M.), ale len čo sa rozbehne, je hodný láskyplného objatia, čomu napomáha predovšetkým skvelý Woody Harrelson a jeho pes. Alebo čo to bolo. Viac v mojej recenzii na Recenzie.org: http://recenzie.org/zombici/386-zombieland-8o-(1.10.2010)

Tak tohle byla výzva od jednoho uživatele a já naprostá nehororka jsem si řekla.....že to na just dám a s hrůzou jsem si to ještě pustila pozdě večer. A vida, když jsem zavřela oči při různých momentech hladových zombíků, vyloupl se z toho celkem zábavný horor s výbornými hláškami s chlapem jak víno, Woodym a s kočkou Stoneovou. Občas mi to nedalo a dívala jsem se na ty autíčka poházená kolem a díky za triky. Na konci jsem se už nenamáhala zavírat oči a jednohubkový horor mám za sebou........vidíš, zvládla jsem to ! Když vypustím zvratky, tak klíďo solidní čtyřka.(20.1.2017)

Další z naprosto ulítlých zombie komedií, které se poslední dobou začali množit jak na běžícím pásu. No a jak popsat příběh ? -- Woody hledá buchtičky, Murray se líčí jako zombie. Van Hallen je zombie a běhá po Hollywoodu, no a na konec Emma a její sestra jedou do zábavního parku na houpačky v Hammeru, kterej našli plnej zbraní. Gagy a herecké obsazení, a kurz přežití v Zombielandu jsou dobré, ovšem co mě trošku vadilo byl nesmyslný nápad jed do lunaparku se pohoupat a povozit, když všude běhaj zombíci.(7.12.2009)

• - Columbus (Jesse Eisenberg) ve filmu používá zbraň IGA Coach 12 Gauge Shotgun. V titulcích na začátku filmu má muž v obleku zbraň Norinco Type 84 ráže 5.56x45mm.  Wichita (Emma Stone) nepoužije ani jednou svou zbraň Walther PPK ráže .380 ACP a nikdo nepoužije zbraň Benelli M4 Super 90 ráže 12 gauge, kterou našli Tallahassee (Woody Harrelson) a Columbus (Jesse Eisenberg) v tašce na zadním sedadle auta. (dc125)

• - Původní název filmu byl Another Day in Zombieland, změněn byl ale z důvodu obavy studia, že vyvolá u diváku dojem, že jde o pokračování. (Chatterer)

• - Hudební doprovod při úvodních titulcích je píseň For Whom the Bell Tolls skupiny Metallica z jejich alba Ride the Lightning (1984). (david666)