• Česko

Země zombií

Komedie / Horor / Akční

USA, 2009, 88 min

Už úvodní titulky jsou skutečnou pastvou pro hororové oko. Woody Harrelson hláškuje jako by mu šlo o život a i ten Eisenberg mu nedělá zbytečné křoví. Spíše komedie než horor, chybí tomu jediný děsivý moment, což je trochu škoda. Ale sranda to je, o tom žádná. 7/10(14.3.2010)

Záleží na tom, čo od filmu čakáte. Tvorcovia totiž podobne ako Wright-Pegg-Frost zmiešali zombie masaker s iným žánrom - tí prví s britskou vzťahovkou, títo zase s inteligentnejšou teen romantikou v štýle Adventureland či Nick and Norah. Úvod rozpumpuje zábavné jatky... a potom film prudko zvoľní tempo. Pre niekoho sklamanie, podľa mňa sa film práve v nezombíckych scénach mimoriadne zdvihol, stavil na sympatické postavy, záblesky z ich minulosti a prehlbujúce sa vzťahy. A Bill M. samozrejme tiež zábavu nepokazil, práve naopak. Práve táto "uvoľnená časť" filmu ("Takto som neplakal od Titanicu!") je dôvodom, prečo chcem vidieť sequel a dozvedieť sa o hrdinoch viac. Pokiaľ k tomu bude aj väčšia porcia mozgov a bude k tomu opäť hrať stará Metallica, tým lepšie.(13.10.2009)

Zatím čtyři, ale potenciál na pátou tam rozhodně je. Po Pařbě ve Vegas nejlepší komediální smršť letoška.(19.11.2009)

Tie pravidlá, to nemalo chybu :D. Strašne dobre som sa smial a aj napriek tomu, že niektoré scény boli dosť nudné a dosť trápne, tak dávam 5*.(16.2.2010)

• Subjektiv

Je projevem mého egoismus, když si připadám drsnější než Tallahassee, krásnější než Wichita a vtipnější než Bill Murray? Edit (13:30): Dobře, tak jen vtipnější a vraťte mi ten bod! Edit (14:16): No proto!(1.12.2009)