• Česko

Země zombií

Dobrodružný / Komedie / Horor / Sci-Fi / Akční

USA, 2009, 88 min

Asi můj nejoriginálnější zombie zážitek. Zombieland před příchodem do kin neměl moc nadějí na úspěch, naštěstí díky krátké stopáži nemusel Ruben Fleischer ve svém celovečerním debutu vyplňovat mezery mezi zajímavými sekvencemi vatou plnou klišé. Woody Harrelson vyhlašuje do světa svůj návrat do skoro první ligy (on nikdy v té první sto procentně nebyl), Abigail Breslin zase všem dokazuje, že není žánru, do kterého by nezapadla. Ruben Fleischer dokázal spojit hororový akčňák se sociální satirou a výborným smyslem pro humor. Po případné apokalypse je pro mě Tallahassee první zombie kosič, kterého budu chtít mít vedle sebe. A hned potom B.M.(18.3.2010)

Uvědomělý film, který si je své uvědomělosti vědom. Znalost klasických romerovek ...of the Dead je vítána. Souboj geeků Jesse Eisenberga a Michaela Cery může začít :-).(7.2.2010)

Příjemná oddechovka, která mě vůbec nenudila. Kratší stopáž, oblíbené prostředí a výborná zábava. Mě tohle bavilo více než Soumrak mrtvých.(11.8.2012)

Skvělá zábava s nadhledem. Ať se dívám, jak chci, Zombieland mě příjemně potěšil a představil Rubena Fleischera jako příjemného hračičku, co umí najít správný poměr akce, krve a netrapného humoru. Samozřejmě tomu hodně pomohl Woody Harrelson a další (Jesse mi přijde jako náhrada za Antona Yelchina vizuálně a Emmě Stone to moc sluší), včetně Billa Murrayeho... jeho účast je totiž naprosto skvělá a překvapivě decentní a současně nechutně zábavná. Velmi mě potěšilo efektní použití (i úvodních) titulků s pravidly v obraze a celkový post-apo nádech s dostatkem humoru. Doufám, že se na podobnou jízdu brzy zase vydám...a znovu bude stopáž přesně akorát:)(15.3.2010)

Extrémně vtipná honba za krémovou buchtičkou, během níž se najde čas nejen na střílení zombíků, ale i na rady do života a jednu strašně milou romanci, kvůli níž mám chuť přihodit i "pátý pěticíp". Možná po druhém zhlédnutím. Zatím silné čtyři a spousta hezkých vzpomínek na ne úplně typickou zombie komedii s tunou odkazů, sexy Emmou Stone a famózním Eisenbergem, který útočí na post sympaťáka sezóny. P.S.: Druhé zhlédnutí rozhodlo.(5.11.2009)

• - Tallahasse na auto píše číslo 3, jako poctu Dalu Earnhardtovi, slavnému závodníkovi série Nascar. (HellFire)

• - Ve scéně, kdy Jesse Eisenberg hraje na počítači, je možné na jeho obrazovce spatřit jednu z nejpopulárnějších MMORPG her World of Warcraft. (Pepy)

• - Spoiler: Wichita se zmíní, že Bill Murray vypadá v make-upu jako Van Halen. V průběhu filmu můžete zaslechnou několik písní této skupiny, např. hned na začátku píseň "Everybody Wants Some". (HellFire)