Tu dobu jsem zažila (asi tak ve věku Martiných dcer) a ani takový hnidopich jako já tam nenašel moc chyb. Naopak, pěkně mě u toho mrazilo. Ano, vážení, ta doba byla taková - krutá i veselá zároveň.(1.1.2011)

• Zíza

Promiskuitní.(19.8.2011)

• tahit

Režisérka Irena Pavlásková se pustila vehementně do příběhu, který jen z půlky části je uvěřitelný. Vše se odehrává na pozadí začátku sedmdesátých let poznamenané invazí armád Varšavské smlouvy v srpnu 1968 a prostě tuhle dobu nelze škrtnout. V ději může být zajímavé hledat paralely, ale nemá to velký smysl. Na první pohled hrozná hloupost. Na druhý nikoliv. To, že odpůrci režimu byli perzekuováni represí nebo že si komunisti hlídali disidenty či chartisty často až absurdním způsobem po celou dobu normalizace je fakt. Na druhé straně však nedokázali ohlídat všechno. Zpět k filmu. Bohužel obraz děje vnucuje pocit, že disidenti či chartisti zde vypadají jak parta obskurních snobů či alkoholiků. Což samozřejmě nebyla pravda. Vrcholem je erotická scéna matky a jejich dcer ve striptýzovém vystoupení, trochu vkusu by holkám neškodilo. Takhle hloupě zrušit film, který vypadal nadějně.(2.1.2011)

• Big Bear

Komedie / Drama? Co to ? Vetchý, Cibulková, Dvořák... Voříškovou mám rád, ale jejím slovům ,,podepsala jsem chartu'' jsem nevěřil ani za mák. Ten film na mně působil jako pilotní díl seriálu Vyprávěj.... Sice v tom člověk kouká na ty popelníky, umakart, bakelit, žigulíky VB, pletené svetry... ale přesto cítí, že je to takové retro - jen jako... Také se bojím, že se z tohoto stane ,,školní film'' jehož prostřednictvím se dnešním teenagerům bude ukazovat jak to bylo drsný za Husáka a jak to měli disidenti těžké... Když už film z takovéto doby a měl bych sáhnout po komedii tak raději ty dnes už hodně ohrané Hřebejkovy Pelíšky (1999). A pokud drama tak jednoznačně Špačkovy Pouta (2009). To by se mělo pouštět ve školách a v TV na ČT ve svátek 17.11..... * *(17.11.2012)

• Flego

Z čias normalizácie bolo natočených viacej filmov a ešte sa nestalo, žeby bol niektorý tak nezaujímavý a sterilný ako tento. Problém je už v scenári, ktorý si možno tyká s predstavami ženy s dvomi deťmi a jej ťažkým súkromným životom, ale ak príde na disidentskú rovinu, film má mnoho kotrmelcov, nejasných motivácií v konaní postáv a čo ma najviac štvalo, že pri stretoch s ŠTB mi bolo všetko jedno. Chýbal mi vnútorný strach a obavy zainteresovaných.(2.1.2011)