Omezit existenci disidentů na chlast, sex a vězení je prostě blbost. Navíc jako komedie složená z drobných epizodek bez jakéhokoli dramatického oblouku je to prostě příliš dlouhé. Výprava interiérů vypadá pečlivě, ale „davové“ scény s hrstkou lidí jsou k smíchu (když na davy nemám rozpočet, musím si zkrátka poradit bez nich). Nevím, zda někteří herci zápasili se stínem předobrazů svých postav, ale nakonec mi z nich nejpřesvědčivější připadá Tereza Voříšková. Ale něco tak absurdního jako je striptýzová scéna matky a jejích dvou dcer se hnedtak nevidí (50%).(21.12.2009)

• Šandík

Velmi nepodařený film, který prakticky nestojí za shlédnutí. Veškeré postavy jsou zcela nepřesvědčivé a schématické, děj se "nezadírá pod kůži"a film nemá žádnou atmosféru, prostě jen tak běží a člověk při jeho sledování vlastně vůbec nemá chuť zjistit, "jak to celé dopadne"... Spíš prostě jen trpí a čeká, kdy to celé skončí. Samostatnou kapitolou je výprava, působící dojmem nějaké nízkorozpočtové televizní inscenace... Trapnost a nuda. Celkový dojem: 40% Zajímavé komentáře: quixote, Cival(22.12.2011)

• Morien

Když jdu na nějaký film do kina, tak k němu většinou napíšu i komentář. Protože ono přece jen jak se člověk vrací domů přes půl města mrazivou nocí a hovoří o právě shlédnutém díle se soudruhem či soudružkou, najednou se mu začne chtít své myšlenky sepsat a vykřikovat tím: Dívejte, co si o tom klenotu/průseru myslím já! No a přesně to teď zrovna neudělám, i když jsem původně chtěla. Hvězdičky zhruba zprostředkovávají můj názor, i když se tím nějak moc přesně nevyjadřuju. Chtěla bych jenom říci, že během zpáteční cesty ze Zemského ráje jsem plakala hořké slzy, proč jsem raději nešla do kina na Tři sezóny v pekle, což jsem měla původně v úmyslu.(11.1.2010)

• honajz

Hezká výprava a kamera, zbytek neskutečně nepovedený shit. http://www.dvdextra.cz/dvd-recenze/zemsky-raj-to-na-pohled.html(13.6.2010)

• iamek

Další české zpracování roku 68 a tématu okupace celkově. Tohle mě od českých filmařů už dost nudí a nečekám, že se objeví látka, která překvapí něčím novým.(1.9.2010)

• - Vztahové peripetie se nápadně podobají skutečným osudům Václava Havla  - Jan Pavel (Ondřej Vetchý), Anny Kohoutové  -Marta Hánová (Vilma Cibulková), jejího bývalého muže Pavla Kohouta - Petr Hána (Jiří Dvořák) a jeho další ženy Jeleny Mašínové  - Lenka (Barbora Seidlová). V duchu této analogie lze usuzovat, že postava Gábiny Hánové (Tereza Voříšková) je autobiografií nebo alespoň alter-egem autorky scénáře Terezy Boučkové. (Ak.žena)

• - Tajné setkání představitelů Charty 77 v bytě Marty Hánové (Vilma Cibulková) se má dle sdělení policisty uskutečnit 5. října 1977, což je den 41. narozenin Václava Havla. (DecentFellow)

• - Vilma Cibulková byla za svou roli oceněna mezinárodní cenou FIPRESCI. (M.B)