• Flego

Z čias normalizácie bolo natočených viacej filmov a ešte sa nestalo, žeby bol niektorý tak nezaujímavý a sterilný ako tento. Problém je už v scenári, ktorý si možno tyká s predstavami ženy s dvomi deťmi a jej ťažkým súkromným životom, ale ak príde na disidentskú rovinu, film má mnoho kotrmelcov, nejasných motivácií v konaní postáv a čo ma najviac štvalo, že pri stretoch s ŠTB mi bolo všetko jedno. Chýbal mi vnútorný strach a obavy zainteresovaných.(2.1.2011)

Sympatickou Terezu Boučkovou čtu s velkou chutí. Dokáže pobavit svým zkratkovitým popisem událostí i suchým humorem. Také je pro ni typické že s jistou poťouchlostí neváhá vybalit poměrně velké intimity ze života známých osobností. Pobavil mě stylizovaný Havel v podání Ondry Vetchého i Martina Menšíková co by Olga. Dle knižní předlohy byl i věrně zachycen drahý papá Pavel Kohout s přítelkyní. V komentářích často zmiňovaný striptýz mě víc pobavil než pohoršil, žádný nevkus jsem nepozorovala, zaujalo mě především, pro koho byl páchán. :o) Tereza nepchybně trpěla, jak opuštěním a chladným přístupem slavného tatínka, tak i persekucí maminky a celé rodiny.. Pokud se s tím vypořádává psaním dobrých knížek a scénáři ke komediím, nedopouští se na českém obyvatelstvu ani na filmovém průmyslu žádné škody. Znám tvrdší kalibry, co potřebují ventilovat svou chorou duši před světovou veřejností a ještě to mají velice slušně zaplaceno. :o) Tereza Boučková: Indiánský běh, Žena z okolí Týru a Krok, sun, krok či shrunutí Rok kohouta. Doporučuji.(28.12.2014)

• Flakotaso

Hrozně nevýrazný film, čistý průměr až podprůměr naprosto ve všech ohledech. Žádná zapamatování hodná scéna, vtip nebo cokoli navíc. Filmu navíc podkopává půdu pod nohama jeho televizní look, což mě překvapilo, poněvadž byl za kamerou Diviš Marek. Nebýt přítomnosti Gottovy nejlepší písně a skvělého Hartla, možná bych šel i o hvězdu níže.(2.1.2011)

Nudíme se, jen tak lelkujeme… Co si takhle zahrát na nevinné disidenty a zákeřné estébáky. Ta cukrová uhlazenost, jaksi dře; a to dost přes míru, že už sem ten skutečný realismus neměl šanci proniknout. A tím se Zemský ráj… řadí na roveň lechtivých snímků počátku 90-tých let. Odhodit stud a zábrany; a jde se na věc. Jen s tím rozdílem, že se děj odehrává za hlubokýho totáče, ale význam je prakticky totožný, stále jde jen o výplach pohlavního ústrojí. Sexy-hrátky s nahodilými milenci, pokoutně domlouvané mejdany, potažmo i pro nahodilé příchozí, nezávazné klábosení ….o závažným hovně na úrovni… Rozvracení republiky je tak nebezpečná činnost, ale mi se nezaleknem: zavřou --- pustit musí. Obávaní strážci socialismu, jsou víc k politování(lze to brát jako satiru), protože se postupem stávají spíše otroky toho svého nenarušitelného systému.(3.1.2011)

• Bluntman

ZEMSKÝ RÁJ TO NA POHLED je kvalitativně na úrovni porna ze 70. let, ale na rozdíl od něj diváka nedokáže a nejspíš ani nechce uspokojit. Všechno špatně, ale protože tahle feministická redukce dějin a derridovská dekonstrukce disidentů dává sama divákovi náboje i se zbraní, aby si z ní mohl střílet, neudělám to.(19.11.2009)