poster

Chi bi xia: Jue zhan tian xia

 • anglický

  Red Cliff Part 2

Historický / Akční / Dobrodružný / Válečný

Čína, 2009, 136 min

Režie:

John Woo

Kamera:

Yue Lü, Zhang Li

Producenti:

John Woo, Terence Chang
(další profese)
 • iamek
  *****

  Tady je opravdu škoda slov. Druhý part Red Cliff je stejně úchvatný jako první čast. 280 minut jsem jen zíral, popadal dech a vychutnaval jsem si mistrovskou režii Johna Woo. Bojové scény jsou naprosto neuvěřitelné a všechna čest jak hercům tak choreografům. Vše podtrhuje skvělý střih, nádherná hudba, prostředí a hlavně herecké výkony. Tohle je povinost pro všechny fandy filmu !(5.4.2009)

 • baribal
  ****

  horší než první díl... jeden z důvodů proč jsem byl lehce zklamán je, že neustále ztrácím pojem o tom, kdo s kým proti komu a proč... závěrečná bitva je na jedno brdo... prostě ty jedni převálcuje ty druhý... bitva na moři... prej. vždyt to žádná bitva nebyla a supermanské scény sice k čínské kinematografii patří, ale co je moc, to je moc...(9.4.2010)

 • teutates
  ****

  Opäť veľkoleposť sama..., ale nemôžem sa zbaviť pocitu, že John Woo na niečo zabudol. Domnievam sa, že obsiahlosť tohto diela ho zasiahla natoľko, že musel niečo vypustiť a to niečo mi tuna k dokonalosti rozhodne chýbalo. Avšak Red Cliff je beztak jeden z najlepších historických filmov, nielen súčastnosti (pre mňa). Takto sa reprezentuje kultúra, krajina... "učte sa" 8/10(6.3.2009)

 • rarak
  ****

  Pokračování se mi líbilo víc než první film, děj je zajímavější, závěrečná bita (je zde jen jedna, když nepočítám získání šípů:) je relativně dlouhá a uvěřitelnější (pominu-li námořní část, ta proběhla na můj vkus až příliš rychle) než bitvy v předchozím snímku.(2.5.2009)

 • IQ Tiqe
  *****

  2. díl Červeného zálivu si 90% určitě zaslouží. Vše stojí na geniálně promyšleném scénáři (vojenská strategie par excellence) a velmi dobrém zpracování boje, což tvoří hodně dobrou atmosféru. Pravda, děj je poněkud nepravděpodobný, ale co na tom, na mě udělal John Woo dojem.(17.2.2010)

 • - Bolesti hlavy, kterými Cchao Cchao ve filmu trpí, byly zřejmě způsobeny nádorem na mozku, který Cchao Cchao skutečně měl a na který v roce 220 n.l. také zemřel. Legenda říká, že mu lékař navrhl otevřít lebku a nádor odstranit, nedůvěřivý Cchao Cchao jej však uvěznil. Zemřeli oba. (Jirka_Šč)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace