Chi bi xia: Jue zhan tian xia

Red Cliff Part 2

Historický / Akční / Dobrodružný / Válečný

Čína, 2009, 136 min

John Woo

Yue Lü, Zhang Li

John Woo, Terence Chang

Tady je opravdu škoda slov. Druhý part Red Cliff je stejně úchvatný jako první čast. 280 minut jsem jen zíral, popadal dech a vychutnaval jsem si mistrovskou režii Johna Woo. Bojové scény jsou naprosto neuvěřitelné a všechna čest jak hercům tak choreografům. Vše podtrhuje skvělý střih, nádherná hudba, prostředí a hlavně herecké výkony. Tohle je povinost pro všechny fandy filmu !(5.4.2009)

horší než první díl... jeden z důvodů proč jsem byl lehce zklamán je, že neustále ztrácím pojem o tom, kdo s kým proti komu a proč... závěrečná bitva je na jedno brdo... prostě ty jedni převálcuje ty druhý... bitva na moři... prej. vždyt to žádná bitva nebyla a supermanské scény sice k čínské kinematografii patří, ale co je moc, to je moc...(9.4.2010)

Opäť veľkoleposť sama..., ale nemôžem sa zbaviť pocitu, že John Woo na niečo zabudol. Domnievam sa, že obsiahlosť tohto diela ho zasiahla natoľko, že musel niečo vypustiť a to niečo mi tuna k dokonalosti rozhodne chýbalo. Avšak Red Cliff je beztak jeden z najlepších historických filmov, nielen súčastnosti (pre mňa). Takto sa reprezentuje kultúra, krajina... "učte sa" 8/10(6.3.2009)

Pokračování se mi líbilo víc než první film, děj je zajímavější, závěrečná bita (je zde jen jedna, když nepočítám získání šípů:) je relativně dlouhá a uvěřitelnější (pominu-li námořní část, ta proběhla na můj vkus až příliš rychle) než bitvy v předchozím snímku.(2.5.2009)

2. díl Červeného zálivu si 90% určitě zaslouží. Vše stojí na geniálně promyšleném scénáři (vojenská strategie par excellence) a velmi dobrém zpracování boje, což tvoří hodně dobrou atmosféru. Pravda, děj je poněkud nepravděpodobný, ale co na tom, na mě udělal John Woo dojem.(17.2.2010)

• - Bolesti hlavy, kterými Cchao Cchao ve filmu trpí, byly zřejmě způsobeny nádorem na mozku, který Cchao Cchao skutečně měl a na který v roce 220 n.l. také zemřel. Legenda říká, že mu lékař navrhl otevřít lebku a nádor odstranit, nedůvěřivý Cchao Cchao jej však uvěznil. Zemřeli oba. (Jirka_Šč)