Soundtrack Howard Shore: 1. Eclipse (All Yours) - Metric [3:45] ,2. Neutron Star Collision (Love is Forever) - Muse [3:50] ,3. Ours - The Bravery [3:48] ,4. Heavy In Your Arms - Florence/The Machine [4:44] ,5. My Love - Sia [5:11] ,6. Atlas - Fanfarlo [3:27] ,7. Chop and Change - The Black Keys [2:25] ,8. Rolling in on a Burning Tire - The Dead Weather [3:53] ,9. Let's Get Lost - Beck and Bat For Lashes [4:10] ,10. Jonathan Low - Vampire Weekend [3:32] ,11. With You in My Head - Unkle/The Black Angels [4:43] ,12. A Million Miles an Hour - Eastern Conference Champions [4:07] ,13. Life on Earth - Band of Horses [5:30] ,14. What Part of Forever - Cee Lo Green [3:57] ,15. Jacob's Theme - Howard Shore [2:27],(7.1.2011)

• woody

Tak strašně špatný film, že to uráželo i mě samotného, milovníka veškerého nevkusu a filmových obskurností. Není na něm zhola nic dobrého; ba co víc, počáteční vysmívání se nejlacinějším dialogům od dob prvorepublikové červené knihovny posléze přechází v údiv nad latentní xenofobií a demagogických názorech, že "jiný" člověk by se měl začlenit do klidné a pohodové sekty v níž nalezne klid a útěch, jedno zde jde o jehovisty nebo vampíry ... Nebezpečný film pro mnohé mladé lidi (zejména děvčata) ... A ještě horší je alibistické uznávání, že je to samozřejmě jednoduchá sračka (byť to tvrdí jen šovinistická machistická prasata). Oprávněné výtky vůči společenské nebezpečnosti zanikají v dětinských výkřicích, že Edward je teplý emař. Z toho je mi víc na blití, jak z cukrkandlových dialogů a mizerné kvality všech atributů ... (ano, je to lepší než Nový měsíc, přesto jde o stejně průkazné tvrzení, jako říct, že Hitler hrál líp vodní pólo jak Stalin)(30.6.2010)

David Slade je zivym dokazom toho, ze aj z takeho klisoidneho, stupidneho a otrepaneho pribehu ako je Twilight sa da urobit pozeratelny kusok a z Roberta Patizona urobit herec :) Ja som sa bavila, dialogy neboli az tak priblble ako v New Moon, bolo to vtipne, hoci si nie som ista, ci to tak bolo aj myslene, ale rozhovor Belly a fotrika, tak ten nam statocne potrapil vsetkym branicu. Mozem zodpovedne povedat, ze sa relativne tesim na to najzaujimavejsie, co nas este caka...(14.7.2010)

Někdy méně znamená více, ale když máte danou předlohu, která je plná zamilovaných štěků, neuděláte nic, ať jste sebe víc schopný režisér. Ale Slade dokázal nemožné, posunul Twilight na „lepší“ úroveň. Hýřil vtipem, akci vyšperkoval a herce donutil hrát :o) I když Lautnerovi to jde stejně více jako pejsánkovi (i moje Sárinka se umí zatvářit láskyplněji, rozzuřeněji a smutněji). A moc děkuji, že Jackson Rathbone zahodil svůj starý, strnulý obličej, změnil účes a dostal pořádný prostor, kterým upoutal moji pozornost (předtím jsem si nevšimla, že je to takový kus - http://pictureup.cz/picture/verejny/25722572jackson-rathbone1.jpg ) Ono není na škodu, když se ta romantika nebere tak vážně :o) Pak v situacích podobné rozhovoru: „Tebe miluji více!“, nemusím koulit oči v sloup a jen se usmívat. Škoda jen, že scén alá trénink nebylo více. Snad příště :o)(21.7.2010)

Už v komentáři ke Stmívání jsem se přiznala, že jsem twilighter (pravda, nikterak fanatický) a od toho se také odvíjí moje percepce filmového zpracování - postavy ságy mám prostě ráda a sledovat, jak ožívají na plátně, mě velmi baví. Nejsem slepá k nedokonalostem (prkennost některých herců, trapnost určitých scén a, co mě opravdu vytáčí, fakt, že i při takových výdělcích studio neinvestuje do vymakanějších triků), ale ve výsledku jsem ochotná nad nimi přimhouřit oči. To platí i u Zatmění. I zde bych si ráda posteskla nad triky (i když jsou o třídu lepší než v Novém měsíci), nad zmršenou interpretací (rozbíjení upírů - wtf?), nad přílišnou stylizovaností (díky Cullenovým v černém před závěrečnou bitkou asi už nikoho o tom, že Twilight nerovná se emo, nepřesvědčím) či nad výměnou představitelky Victorie (Bryce Dallas Howard, ač ji mám moc ráda, není zdaleka tak charismatická jako Rachelle Lefevre), ani zde mi ovšem moje srdce nedovolí jít pod čtyři hvězdy. Bavila jsem se totiž náramně. Navíc kvituju, že David Slade posunul ságu zase o trošku dál, že se nebál vtipnosti a sebeparodie a že jsem konečně zjistila, že Jackson Rathbone, když odloží ten svůj strnulý výraz, je vlastně docela fešák. 85%(3.7.2010)

• - V januári 2010 unikol na internet prvý scenár k filmu, ktorý zrejme patril Jacksonovi Rathbonovi (Jasper Hale), pretože na každej strane sa nachádzalo jeho meno. (Greenpeacak)

• - Kristen Stewart nosila počas natáčania parochňu. Vlasy si totiž ostrihala kvôli filmu The Runaways (2010). (dwdb)

• - Podle Roberta Pattinsona byl kvůli cenzuře kladen důraz na to, aby v žádné scéně nebyly vidět vlkům jejich genitálie. (david15)