• Tuxedo

Nesnesitelné, k nevydržení afektované, nudné a hloupé. Ani zkušený ranař Slade nestačí svou o několik tisíc tříd lepší filmařinou zakrýt ve svých záporech stále vyhrocenější materiál. Vidět všechny tři dosavadní díly po sobě, asi bych onen v průběhu sledování zvažovaný návrh s kulkou v hlavě nakonec i uskutečnil.(15.7.2010)

David Slade je zivym dokazom toho, ze aj z takeho klisoidneho, stupidneho a otrepaneho pribehu ako je Twilight sa da urobit pozeratelny kusok a z Roberta Patizona urobit herec :) Ja som sa bavila, dialogy neboli az tak priblble ako v New Moon, bolo to vtipne, hoci si nie som ista, ci to tak bolo aj myslene, ale rozhovor Belly a fotrika, tak ten nam statocne potrapil vsetkym branicu. Mozem zodpovedne povedat, ze sa relativne tesim na to najzaujimavejsie, co nas este caka...(14.7.2010)

• Renton

Scénář: Melissa Rosenberg .. Staré lejno novým kouskům nenaučíš.. Ani ty Slade.(27.9.2010)

• TheDarKnig

obsahuje nějaké spoilerySlade se snažil hodně, ale s tak otřesně napsaného scénaře, který navíc čerpá z naprosto otřesné knižní série, se dá vytěžit opravdu málo. Narozdíl od Stmívání (první díl) tu navíc chybí ten nárazový moment překvapení a představování/vrhnutí do dané situace. Díky Sladeovi ale stále dostatečné na průměrné tři, tenhle díl docela přitvrzuje, co se brutálních scén týče + někdy je cítit i minimální vůně atmosféry (úvod) či dobře zvládnuté poskládané scény (výcvik s výborným hudebním podkladem). Samozřejmě se po tomto dílu stávám členem týmu Jasper :)), a je mi spoiler líto té rusovlásky, i když ji hrála jiná herečka (jestli lepší nebo ne nebudu soudit, stejně je už na popel) spoiler. Romatický trojúhelník je "překvapivě" stejně otřesný jako vždy, tentokrát tu dochází i k nějakým gay "soubojům", ale nic, co by stálo za řeč. Bella je s tou nadržeností na tom čím dál hůř, stejně jako s tou svojí podivnou touhou, kterou opravdu nikdy nepochopím (nechápe ji ani samotný pán upír, jak bych já, který nedokončil školu 10x, chápat mohl). Pak je tu ta Fanning a její parta - at jdou do pekla, jednou se objeví další sympatická upírka (Ferland) a hned ji sejmou (dokonce sem se dostal k tomu, abych si přečetl díky ní tu povídku Bree... škoda slov. Takže stále stejná tragédie, jen o dost menší než v Novém měsíci. Ušlo to(27.12.2010)

Weitzova dvojka byla hotové peklo, Sladeovo Zatmění naopak představuje svět Twilightu v úplně jiném světle. Se svými předchůdci toho má třetí Stmívačka pramálo společného. Příběh, stejně jako v knize, je sice stále nehorázná vata, ale právě díky nulové snaze Melissy Rosenberg udělat z toho další dojemné drama, kde tupý pohled na steroidech jedoucího indiána se rovná lásce, působí snímek mnohem přívětivěji i pro mužské publikum. Vážnost trapácké nahoty buřtíka Jacoba je nahrazena vtipnou sebeironií („To nemá vážně žádný tričko?”), strnulý výraz Roberta Pattinsona už není to jediné, čím Edward vyjadřuje své pocity a non-stop nadržené dýchání Belly si také dalo solidní zpátečku. Film je mnohem dospělejší (upíří flashbacky do „doby, kdy mi fungoval krevní oběh” jsou zpracovány na jedničku), akčnější (ne však sterilně viz. Nový Měsíc) a vůbec jsem měl tentokrát při odchodu z kina po dlouhé době pocit, že tohle bylo nejpříjemnější dvouhodinové zírání na plátno od prvního shlédnutí Kick-Assu. Nový Twilight je zkrátka naprosto jiný a právě v tom je jeho síla. A ano, nadhodnocuji a vůbec se za to nestydím.(28.6.2010)