• xxmartinxx

Lepší než Nový měsíc je to díky snaze. Kdyby byla ta snaha alespoň trochu úspěšná, možná bych hodnotil dokonce i výš, ale bohužel nedokážu tenhle film pochopit. Zvlášť když existuje tolik nesrovnávatelně lepších slaďáren. Ubohé.(2.7.2010)

• Gilmour93

Doteď jsem si myslel, že jsem v obraze. Že Twilight je červená knihovna o odpanění zpruzené Bely, která neví, co chce a nedá pokoj, dokud to nedostane, to vše na pozadí projevů napětí mezi třídami, kdy Cullenovi představují buržoazii (kapitalisté, co ovládají trh s lesními borůvkami a sirupem proti kašli ze smrkových šišek, načež si ze zisků pořizují líčidla, barevné kontaktní čočky či luxusní lesní haciendy) a vlkodlaci kolem Jacoba jsou proletariát (pracují, ale jen na své muskulatuře, aby mohli vystavovat bradavky za jakéhokoliv počasí). Jenže pak člověk uvidí hot scénu ve stanu, odmítání sexuálního styku se ženou, či Bela prohlásí, že je od teď Švýcarsko, čímž klukům naznačuje, že má stejně liberální postoj k registrovanému partnerství a nastanou pochyby. Vysvětlí mi někdo, kdo, co a komu se tady vlastně saje..? Mohl bych tak nadávat, že by seržant Hartman z Full Metal Jacket zrudl studem a divil se, kolik invektiv postrádá ve svém portfoliu, ale omezím to jen na stručné konstatování, že se mi sága Stmívaní doposud „nevtiskla“. Kdyby sto let po své smrti Bram Stoker uviděl, kam se ubírá kultura vampyrismu, šel by na celu za Renfieldem chytat mouchy..(20.1.2014)

David Slade je zivym dokazom toho, ze aj z takeho klisoidneho, stupidneho a otrepaneho pribehu ako je Twilight sa da urobit pozeratelny kusok a z Roberta Patizona urobit herec :) Ja som sa bavila, dialogy neboli az tak priblble ako v New Moon, bolo to vtipne, hoci si nie som ista, ci to tak bolo aj myslene, ale rozhovor Belly a fotrika, tak ten nam statocne potrapil vsetkym branicu. Mozem zodpovedne povedat, ze sa relativne tesim na to najzaujimavejsie, co nas este caka...(14.7.2010)

• Tuxedo

Nesnesitelné, k nevydržení afektované, nudné a hloupé. Ani zkušený ranař Slade nestačí svou o několik tisíc tříd lepší filmařinou zakrýt ve svých záporech stále vyhrocenější materiál. Vidět všechny tři dosavadní díly po sobě, asi bych onen v průběhu sledování zvažovaný návrh s kulkou v hlavě nakonec i uskutečnil.(15.7.2010)

Rozpočet $68miliónovTržby USA $300,531,751Tržby Celosvetovo $693,579,566Tržby za predaj DVD v USA $164,725,954 //počet predaných kusov 9,428,989 ║ __!!!Pozor Ťažko pozerateľný film? teda telenovela!!!__ No sakra???! a to ako čo malo byť? a že David Slade už nemôže byť horší než jeho predchodca deštruktor Weitz a on sa mu nakoniec úplne priblížil a zanechal rovnakú pachuť a bolehlav z tých maxiblbých výkecov(tie 2hodinky fakt dali neskutočne zabrať), okrem záverečnej akcie absolútne nič neponúkol. Pokiaľ je knižka takto pútavo napísaná ako tento film, tak to teda spisovateľka musí byť riadne vymletá infantilná puberťačka. Tento film je jasný príklad ako by nemal vyzerať film, tu je proste skoro všetko zle, od príšerných amatérskych výkon kde herci absolútne zle gestikulujú, tupých dialógov, hromadu nezmyselných vecí, záberov, konaní,.... no proste horší letný výplach na poli popcornu nenájdete, kam smeruje kinematografia z takýmito filmami? /videl v kine: 10%/(14.7.2010)

• - Kristen Stewart nosila počas natáčania parochňu. Vlasy si totiž ostrihala kvôli filmu The Runaways (2010). (dwdb)

• - Podle Roberta Pattinsona byl kvůli cenzuře kladen důraz na to, aby v žádné scéně nebyly vidět vlkům jejich genitálie. (david15)

• - Režisér David Slade pomerne často aktualizoval na svojom účte Twitter najnovšie informácie o natáčaní. Zadával tam presné dátumy kedy, kde, čo a ako. Napríklad pridal príspevok o tom, kedy natočil bozk medzi Jacobom a Bellou, kedy natočil scény v stane, ubezpečoval svojich fanúšikov, že natáčanie pokračuje bez ťažkostí a pod. (Greenpeacak)