• kiddo

Přiznám, že jednu chvíli jsem vážně uvažovala, že Sladeovu schopnost uplést z hovna docela slušný bič ocením 3 hvězdami, nicméně závěrečný proslov na téma „Nikam nezapadám, ačkoli jsem se nikdy nemusela potýkat s vážnějšími životními problémy, všichni mě přijímají, milují a dělají vše, aby se má nevděčná prdel měla jako v bavlnce“ mi připomenul zásadní problém Stmívání, který se od prvního dílu stále zhoršuje, a sice zcela prohnilé jádro. Jakkoli může člověk doufat, že ve výsledném dojmu převáží solidní zábava ze stylových akčních sekvencí a spokojenost z doposavad nejlepší režie a první dějové linky (která žel bohu skončí přesně na tom místě, kde začala, aniž by se cokoli změnilo) nad nám již známým sentimentálním pornem, nedaří se potlačit vědomí, že pod naleštěným huj je čím dál hnusnější fuj – manipulace ostatními a jejich ovládání, vnucování svých citů druhým, povrchnost spojená s melodramatem, nelogická psychologie (je normální nechtít se vdát za „životní lásku“, s kterou chci tak jako tak strávit zbytek smrti, je logické na větu „Nechci tě změnit, protože přijdeš o duši“ reagovat „To se mi ulevilo, bála jsem se, že nechceš, protože bych se ti pak nelíbila“, je v pohodě nechat ostatní bojovat za můj život a následně s ním hazardovat pokusem o vražedné sexování a je v pořádku nesnášet psychického násilníka, který chodí s mojí dcerou, a jen tak ho tolerovat). Zásadním problémem je ale hlavní postava, z které se definitivně vyklubala hloupá, prolhaná, sobecká, povrchní a nudná svině bez jakýchkoli zájmů, schopností nebo nedej bože charakteru. Kterákoli z vedlejších linek a flashbacků je zajímavější než ústřední dvojice, která je uvzdychaným outsiderským ekvivalentem vztahu školního hezouna a vrchní roztleskávačky a která nemá nejen proč se milovat, ale vůbec spolu trávit čas. Skutečně nevidím důvod, proč se pokoušet adaptovat zcela prázdný a tupý výchozí materiál, z něhož by neudělal dobrý film ani ten nejlepší scénárista. Ale jako adaptace odpadní knihy je to skutečně velice věrné.(2.7.2010)

• PinokKio

Díky režiséru 30 dní dlouhé noci nejlepší díl série, přesto stále neskutečně natahovaná nuda.(10.10.2010)

• Psema

Slade je šikula a tahá Twilight vizuálně a atmosfericky alespoň trochu nahoru. Jenže dobrá režie není všechno (úvodní scénu a akci celkově jsem si užil). Pokud máte před kamerou odevzdaného Pattinsona, otrávenou Kristen a neumětela Lautnera, odříkávající nejhorší filmové dialogy od Nového měsíce, nezmůžete vůbec nic. Scenáristce téhle natahované a děj horko těžko simulující ukňourané blbině by měl někdo useknout obě ruce a narvat jí je do pr... zadnice. 5/10 a rád bych věděl, jaký umělecký smysl mají "porcelánoví" upíři. Jestli jde ale o obhajobu mizerného herectví všech kromě Cullenovic famílie, pak nemám problém. ;)(29.6.2010)

• charlosina

Nacvičování bitky dobré. Tedy asi pět minut ze dvou hodin.(5.7.2010)

• xxmartinxx

Lepší než Nový měsíc je to díky snaze. Kdyby byla ta snaha alespoň trochu úspěšná, možná bych hodnotil dokonce i výš, ale bohužel nedokážu tenhle film pochopit. Zvlášť když existuje tolik nesrovnávatelně lepších slaďáren. Ubohé.(2.7.2010)