• Renton

Scénář: Melissa Rosenberg .. Staré lejno novým kouskům nenaučíš.. Ani ty Slade.(27.9.2010)

Po naprosto katastrofálním Novém měsíci jsem očekávala ještě horší Zatmění. Místo toho jsem však byla docela překvapena. Odvíjející se děj nebyl vůbec tak příšerný, dokonce ani dialogy a chování postav nebyly tak mizerné a směšné. Zatmění mi přišlo jako takový obyčejný, pohodový díl. Oproti tomu předchozímu bych řekla, že by se zde dalo i v jistých, samozřejmě velmi úzkých mezích, hovořit o nějaké speciální formě "Twilight" kvality:) Co mě však dostalo, byla stanová scéna ze Zkrocené hory:) Kdyby v ní neúčinkoval ten plochý ksicht Patizón a ta držka Lautner, považovala bych to za něco velmi vzrušujícího:) Ale i tak si myslím, že chemie mezi nimi byla v tu chvíli jiskrná:) "Cítím, co v tobě vzbuzuju fyzicky, znervózňuju tě", "Jsem teplejší, než ty." :D(26.12.2012)

Slade udělal kus práce a ze Zatmění caká atmosféra, akční scény jsou špičkové, herci jsou VEDENI (a to i Lautner), triky VÝRAZNĚ POSKOČILY a fungují i isebeironické momenty. Malér nastává v momentě, kdy postavy otevřou hubu. V tu chvíli jsme bohužel zpět na úrovni Nového měsíce (definitivní důkaz toho, že na vině bude nejspíš předloha) a, jak velmi trefně poznamenal Tetsuo, scénář se tak podoba spíše zfilmované fanfiction z pera velmi nevyzrálé, naivní a ne příliš schopné 14ky. Scéna ve stanu si přímo říká o zakončení "A pak se Jacob vrhnul na Edwarda, vsunul svůj jazyk do jeho úst, ... " Přesto výrazný posun od druhého dílu a proto vcelku solidní tři hvězdičky..(30.6.2010)

• Zíza

Velký adept na odpad! :-)) Četla jsem knihu jedním dechem, jednou, je to delší dobu, a vím, že znovu už ji číst nemohu, protože tak odvážná zase nejsem. Film jsem viděla a myslí mi běhaly slovní obraty jako "Strojení panáci", "Nuda", "Hej, to bylo docela zajímavé, škoda, že to zabila následující scéna", "Já vím, že tam někde uvnitř ti herci umějí hrát", "Kolik make-upu to asi sežralo?", "Nebyly ti vlci ve dvojce hezčí?" apod.. Stihla jsem u toho udělat stovku věcí, koukala na to dva dny, v kuse bych to nedala, asi by mi odešly nervy do teplých krajin. Dialogy jsou hloupé a tím, jak to ti herci říkají, to zní ještě hloupěji - v knize dobré, ale jakmile to někdo řekne nahlas, buď ti vybouchne mozek, nebo strhneš bránici. Bella má přesně tu povahu, kterou nemohu vystát, takže jsem se modlila, aby film změnil scénář a ji zabili - jasně, že se něco takového stát nemůže. Edwarda by taky mohli zabít, aby umřel jako panic - prostě perfektně tragický konec by to byl, bohužel... Holka se vám nabízí a vy do toho nejdete? Chápu, že hlad ovládnete, ale sexuální touhu? Ámen. Ale to nemá cenu rozebírat, stejně jí to v příští díle udělá... :-D A bohužel tomu ani nenahrává fakt, že si mi ty jejich hnědý čočky začaly pěkně hnusit. Proč z toho sakra nemůže už konečně někdy vytřískat něco lepšího? Mission: Impossible (tak asi zavolám Tomovi... :-D). Btw. všimli jste si, jak v té scéně, kdy špatní upíři vylézají z vody, to vypadá spíš na zombie klan? ^^(9.7.2010)

• woody

Tak strašně špatný film, že to uráželo i mě samotného, milovníka veškerého nevkusu a filmových obskurností. Není na něm zhola nic dobrého; ba co víc, počáteční vysmívání se nejlacinějším dialogům od dob prvorepublikové červené knihovny posléze přechází v údiv nad latentní xenofobií a demagogických názorech, že "jiný" člověk by se měl začlenit do klidné a pohodové sekty v níž nalezne klid a útěch, jedno zde jde o jehovisty nebo vampíry ... Nebezpečný film pro mnohé mladé lidi (zejména děvčata) ... A ještě horší je alibistické uznávání, že je to samozřejmě jednoduchá sračka (byť to tvrdí jen šovinistická machistická prasata). Oprávněné výtky vůči společenské nebezpečnosti zanikají v dětinských výkřicích, že Edward je teplý emař. Z toho je mi víc na blití, jak z cukrkandlových dialogů a mizerné kvality všech atributů ... (ano, je to lepší než Nový měsíc, přesto jde o stejně průkazné tvrzení, jako říct, že Hitler hrál líp vodní pólo jak Stalin)(30.6.2010)