Někdy méně znamená více, ale když máte danou předlohu, která je plná zamilovaných štěků, neuděláte nic, ať jste sebe víc schopný režisér. Ale Slade dokázal nemožné, posunul Twilight na „lepší“ úroveň. Hýřil vtipem, akci vyšperkoval a herce donutil hrát :o) I když Lautnerovi to jde stejně více jako pejsánkovi (i moje Sárinka se umí zatvářit láskyplněji, rozzuřeněji a smutněji). A moc děkuji, že Jackson Rathbone zahodil svůj starý, strnulý obličej, změnil účes a dostal pořádný prostor, kterým upoutal moji pozornost (předtím jsem si nevšimla, že je to takový kus - http://pictureup.cz/picture/verejny/25722572jackson-rathbone1.jpg ) Ono není na škodu, když se ta romantika nebere tak vážně :o) Pak v situacích podobné rozhovoru: „Tebe miluji více!“, nemusím koulit oči v sloup a jen se usmívat. Škoda jen, že scén alá trénink nebylo více. Snad příště :o)(21.7.2010)

• Kaka

Další zbytečný díl, který pojednává stále o tom samém. Stále stejně naivně hloupá romance, vykořisťující současnou stupiditu a hloupý trend hloupých lidí. Tedy spíše nevyzrálých. A že jich je. A přitom kdyby se alespoň na chvíli ta série brala vážně, nemuselo by to být špatné. Vizuálně se jedná o velice přitažlivou věc. Tématicky jakbysmet. Bohužel "new age romance style" tam holt musí být i kdyby čert na vlkodlaku jezdil a potom to jde všechno do kopru.(14.1.2013)

• Davies182

Očekávání byla po hrůzostrašné dvojce nemalá. Těšil jsem se na návrat ke kořenům... zbytečně. Slade sice opravdu pozvedá upíří story na jinou (lepší a vyzrálejší!) úroveň, je mu to ale bohužel k ničemu, když je scénář mišmašem dějů z prvních dvou dílů. Schéma "zamilované kecy - akce - zamilovaná scéna - trapná scéna - akce" atd. stále dokola mi prostě nestačí. Půl hvězdičky za Shoreovu účast (i když ji moc nechápu). P.S. Na druhou stranu jsem jakýmsi záhadným způsobem úplně pochopil, co se na tom těm milionům ženám na celém světě vlastně líbí, a... neberu jim to, chápu to :-).(11.8.2011)

• venus

Kéž by to byl film bez dialogů!!! Rozhovory naprosto stejné jako v předchozích dílech, jako kolovrátek. Bitva napínavá, hudba líbivá... Kamera také ucházející. Ale ty řečičky! Bože!(14.7.2010)

• zelvopyr

Sen každé správné emo dívky. Dva nejlepší hošové na světě pro ni maji plné pochopení. Smí s nimi plkat své blbokomyslné myšlenky a nechat je slušňácky se o ni dvořit. Oba se musejí velice snažit, protože oba jsou jí hluboce milováni a jde jen o to, kdo z nich je milován víc než nejvíc. Že je milována ona je zcela základní, samozřejmá premisa, kterou nemá smysl vůbec zmiňovat. Veškeré její okolí ji v její zvrácené zálibě ve smrtících věcech, sebeubližování si a vůbec ve vyčlenění se ze společnosti plně podporuje v doslova klanovém slova smyslu. Je tak velmi výjimečná (čím ale?), že to plně respektují i ti nejmocnější z netvorů na světě. A kupodivu tenhle výplod je z celé nastavované kaše Twilight možná i nejlepší...(27.11.2010)

• - Kristen Stewart nosila počas natáčania parochňu. Vlasy si totiž ostrihala kvôli filmu The Runaways (2010). (dwdb)

• - Dalšími herečkami, jejichž obsazení do role Leah Clearwaterové autoři zvažovali, byly také Miranda Kerr a Vanessa Anne Hudgens. (Pompaj)

• - Zlaté maliny 2011: Nejhorší herec ve vedlejší roli - Jackson Rathbone. (Pepinec)