• Isherwood

David Slade! Jasná výhra i velký problém, který tuhle ‚emo-vampire‘ sérii potkal. Vypozorovat kvanta scén, kdy si Slade z celé ságy dělá obrovskou prdel, není problém. Hlavně kohoutí zápolení o jednu obyčejnou Mařku bere s nadhledem, který by ustála i vážně mířená parodie. Pak dojde na dokonale ‚vystajlovanou‘ akci a plusové body poskakují vysoce nad obyčejným průměrem. Jenže když vám dojde, že to zabírá cca 10% stopáže, smete vás to nejtragičtější milostné tokání za poslední roky. Hlavně minule se tomu dalo díky Weitzově neumětelství chechtat na celé kolo. Tady Sladeova snaha o vážnou tvář jde těžce mimo, takže je to všechno hlavně trapná a smutná křeč, když tušíte režiséra spoutaného scénářem (potažmo předlohou) a trpíte společně s ním. Navíc to evidentně nesedlo ani těm patnáctkám naokolo, jelikož milostného hýkání a rozněžněných komentářů jsem kolem sebe v narvaném kině slyšel absolutní minimum. Přiznávám ale, že jsem tomu naivně věřil do poslední chvíle. 2 a ½. [Nejlepší – i když zároveň nejnudnější – díl. V kině pochopíte.](30.6.2010)

• Kaka

Další zbytečný díl, který pojednává stále o tom samém. Stále stejně naivně hloupá romance, vykořisťující současnou stupiditu a hloupý trend hloupých lidí. Tedy spíše nevyzrálých. A že jich je. A přitom kdyby se alespoň na chvíli ta série brala vážně, nemuselo by to být špatné. Vizuálně se jedná o velice přitažlivou věc. Tématicky jakbysmet. Bohužel "new age romance style" tam holt musí být i kdyby čert na vlkodlaku jezdil a potom to jde všechno do kopru.(14.1.2013)

Rozpočet $68miliónovTržby USA $300,531,751Tržby Celosvetovo $693,579,566Tržby za predaj DVD v USA $164,725,954 //počet predaných kusov 9,428,989 ║ __!!!Pozor Ťažko pozerateľný film? teda telenovela!!!__ No sakra???! a to ako čo malo byť? a že David Slade už nemôže byť horší než jeho predchodca deštruktor Weitz a on sa mu nakoniec úplne priblížil a zanechal rovnakú pachuť a bolehlav z tých maxiblbých výkecov(tie 2hodinky fakt dali neskutočne zabrať), okrem záverečnej akcie absolútne nič neponúkol. Pokiaľ je knižka takto pútavo napísaná ako tento film, tak to teda spisovateľka musí byť riadne vymletá infantilná puberťačka. Tento film je jasný príklad ako by nemal vyzerať film, tu je proste skoro všetko zle, od príšerných amatérskych výkon kde herci absolútne zle gestikulujú, tupých dialógov, hromadu nezmyselných vecí, záberov, konaní,.... no proste horší letný výplach na poli popcornu nenájdete, kam smeruje kinematografia z takýmito filmami? /videl v kine: 10%/(14.7.2010)

Obsah (?) pořád stejný (no asi bysme mohli říct, že v rámci jistých omezených možností ehm... děj graduje), ale forma je zatím ze všech TWIGI asi nejlepší. Sladeovi se podařilo propašovat do filmu akci a dokonce i atmosféru (na pár místech) a udělal tak třetí díl "ságy" o dost snesitelnější. Možná je škoda, že na něco takového mrhal svým talentem, ale aspoň vydělal prachy a studio možná pustí žilou víc u nějákého jeho příštího projektu. Všichni budou spokojení. Jsem teplejší než ty.(20.11.2010)

Někdy méně znamená více, ale když máte danou předlohu, která je plná zamilovaných štěků, neuděláte nic, ať jste sebe víc schopný režisér. Ale Slade dokázal nemožné, posunul Twilight na „lepší“ úroveň. Hýřil vtipem, akci vyšperkoval a herce donutil hrát :o) I když Lautnerovi to jde stejně více jako pejsánkovi (i moje Sárinka se umí zatvářit láskyplněji, rozzuřeněji a smutněji). A moc děkuji, že Jackson Rathbone zahodil svůj starý, strnulý obličej, změnil účes a dostal pořádný prostor, kterým upoutal moji pozornost (předtím jsem si nevšimla, že je to takový kus - http://pictureup.cz/picture/verejny/25722572jackson-rathbone1.jpg ) Ono není na škodu, když se ta romantika nebere tak vážně :o) Pak v situacích podobné rozhovoru: „Tebe miluji více!“, nemusím koulit oči v sloup a jen se usmívat. Škoda jen, že scén alá trénink nebylo více. Snad příště :o)(21.7.2010)

• - V januári 2010 unikol na internet prvý scenár k filmu, ktorý zrejme patril Jacksonovi Rathbonovi (Jasper Hale), pretože na každej strane sa nachádzalo jeho meno. (Greenpeacak)

• - Mezi knižní předlohou a filmem lze zaznamenat několik rozdílů. Například scéna na parkovišti, kdy Jane (Dakota Fanning) mučí Felixe (Daniel Cudmore), se v originálním románu neodehrála. (Verunka1995)

• - Režisér David Slade pomerne často aktualizoval na svojom účte Twitter najnovšie informácie o natáčaní. Zadával tam presné dátumy kedy, kde, čo a ako. Napríklad pridal príspevok o tom, kedy natočil bozk medzi Jacobom a Bellou, kedy natočil scény v stane, ubezpečoval svojich fanúšikov, že natáčanie pokračuje bez ťažkostí a pod. (Greenpeacak)