• castor

Než se ve třetím díle téhle nepochopitelně populární série někdo políbí nebo zvedne třeba blbé obočí, tak to trvá setsakra dlouho. Ach ta dialogová vata a celkové pojetí, které se nikterak neliší od svých dvou předchůdců. Nudné bloumání po lesích a vysedávání na rozkvetlé louce jen nabízejí dokola omílané problémy, jestli upíra nebo vlkodlaka a tak je to prakticky pořád dokola. Boj o ní není nikterak vzrušivý, dialogy šustí a nedokáží zaujmout, atmosféru divák hledá marně, i když na druhou stranu beru vše, jen ne primitivní náplň sebedestruktivní dvojky. Přesto má řada scén nulový dopad, jen kolem projedou a je na divákovi, zda chce nastoupit. Já se bráním zuby nehty..(29.4.2012)

• Kaka

Další zbytečný díl, který pojednává stále o tom samém. Stále stejně naivně hloupá romance, vykořisťující současnou stupiditu a hloupý trend hloupých lidí. Tedy spíše nevyzrálých. A že jich je. A přitom kdyby se alespoň na chvíli ta série brala vážně, nemuselo by to být špatné. Vizuálně se jedná o velice přitažlivou věc. Tématicky jakbysmet. Bohužel "new age romance style" tam holt musí být i kdyby čert na vlkodlaku jezdil a potom to jde všechno do kopru.(14.1.2013)

• Gilmour93

Doteď jsem si myslel, že jsem v obraze. Že Twilight je červená knihovna o odpanění zpruzené Bely, která neví, co chce a nedá pokoj, dokud to nedostane, to vše na pozadí projevů napětí mezi třídami, kdy Cullenovi představují buržoazii (kapitalisté, co ovládají trh s lesními borůvkami a sirupem proti kašli ze smrkových šišek, načež si ze zisků pořizují líčidla, barevné kontaktní čočky, či luxusní lesní haciendy) a vlkodlaci kolem Jacoba jsou proletariát (pracují, ale jen na své muskulatuře, aby mohli vystavovat bradavky za jakéhokoliv počasí). Jenže pak člověk uvidí hot scénu ve stanu, odmítání sexuálního styku se ženou, či Bela prohlásí, že je od teď Švýcarsko, čímž klukům naznačuje, že má stejně liberální postoj k registrovanému partnerství a nastanou pochyby. Vysvětlí mi někdo, kdo, co a komu se tady vlastně saje..? Mohl bych tak nadávat, že by seržant Hartman z Full Metal Jacket zrudl studem a divil se, kolik invektiv postrádá ve svém portfoliu, ale omezím to jen na stručné konstatování, že se mi sága Stmívaní doposud „nevtiskla“. Kdyby sto let po své smrti Bram Stoker uviděl, kam se ubírá kultura vampyrismu, šel by na celu za Renfieldem chytat mouchy..(20.1.2014)

Asi bych zacal s kladama, protoze to bude za chvily vypsany. Prvni diskutabilni klad je to, ze je to po treti naprosto to stejny, coz znamena, ze kdo nevidel predchozi dva dily, velmi rychle se zorientuje. Druhej klad je Slade. Ten sice neni zadnej velkej skvelej reziser, nicmene pokud jde o vybudovani atmosfery, je docela schopnej, coz predved i tady a tak se da rict, ze nektery akcnejsi sceny precejen trochu ty atmosfery a napeti pobrali. No a tim koncim, zbytek uz jsou jen zapory, skoro uz me ani nebavi je u kazdyho dilu Twilight psat, jenze mi to proste neda. Ani Slade z hovna (mineno scenare) proste nevykrese nic skvelyho, takze postavy se tu opet bez nejakyho aspon naznaku pribehu jen tak motaj, neustale si vyznavaj lasku, trapi se a vsichni maj dlouhy ustarany pohledy. Ono ale po pravde receno, z takovyhleho scenare by nic nevytahli ani jiny herecky kapacity a Stewart, Pattinson a Lautner jsou navic mizerny herci, coz ve spojeni s mizernym scenarem zadelava na katastrofu. Dalsi problem opet souvisejici se scenarem jsou hyper trapny a kolikrat smesny dialogy, kdy sem kolikrat absolutne nechapal, jak neco takovyho muzou pronaset. Coz vzhledem k tomu, ze vetsinu dialogu si tu clovek vyslechne dvakrat nebo trikrat je taky zasadni pruser. Jinak film je ale docela solidne natocenej, coz neznamena, ze by se jednalo o nejakej zazrak, ale pouze to , ze nebudete mit pocit, ze byste si meli k televizi pripravit kybl. Triky docela ujdou, nicmene to hopsani upiru, pripadne vlkodlaci, nijak uzasne nevypadaj. Celkove bych rek, ze se z dosavadnich trech dilu jedna o ten nejkoukatelnejsi, nerikam nejlepsi, protoze ono rict, ze tohle hovno smrdi min nez ty dve dalsi neni buhvijaka pochvala. Nicmene na ty tri se to tentokrat dostalo.(23.8.2010)

• xxmartinxx

Lepší než Nový měsíc je to díky snaze. Kdyby byla ta snaha alespoň trochu úspěšná, možná bych hodnotil dokonce i výš, ale bohužel nedokážu tenhle film pochopit. Zvlášť když existuje tolik nesrovnávatelně lepších slaďáren. Ubohé.(2.7.2010)