• TeeAge

ööö, to akože som omylom videl zase druhú časť? je pravda, že teraz som sa smial trochu menej krát, ale s tak isto dobrou chuťou. Niet nad komédie série twilight :D(1.10.2010)

Weitzova dvojka byla hotové peklo, Sladeovo Zatmění naopak představuje svět Twilightu v úplně jiném světle. Se svými předchůdci toho má třetí Stmívačka pramálo společného. Příběh, stejně jako v knize, je sice stále nehorázná vata, ale právě díky nulové snaze Melissy Rosenberg udělat z toho další dojemné drama, kde tupý pohled na steroidech jedoucího indiána se rovná lásce, působí snímek mnohem přívětivěji i pro mužské publikum. Vážnost trapácké nahoty buřtíka Jacoba je nahrazena vtipnou sebeironií („To nemá vážně žádný tričko?”), strnulý výraz Roberta Pattinsona už není to jediné, čím Edward vyjadřuje své pocity a non-stop nadržené dýchání Belly si také dalo solidní zpátečku. Film je mnohem dospělejší (upíří flashbacky do „doby, kdy mi fungoval krevní oběh” jsou zpracovány na jedničku), akčnější (ne však sterilně viz. Nový Měsíc) a vůbec jsem měl tentokrát při odchodu z kina po dlouhé době pocit, že tohle bylo nejpříjemnější dvouhodinové zírání na plátno od prvního shlédnutí Kick-Assu. Nový Twilight je zkrátka naprosto jiný a právě v tom je jeho síla. A ano, nadhodnocuji a vůbec se za to nestydím.(28.6.2010)

• johnn333

Veselohra roku! Má bránice se trhala na cucky především při hovoru Belly a Edwarda po prvním nesexu a při oduševnělé diskuzi Jacoba a Edwarda u zimou ztuhlé Belly. Něco neskutečnýho. Něco nepopsatelnýho. Ne, vážně si nevzpomínám, kdy naposled jsem se v kině TAK zasmál. 50% za akci, flashbacky a humor. Nechtěný, samozřejmě.(1.7.2010)

Zatím nejlepší díl a pro mě příjemné překvapení, jelikož jsem zaregistroval několik pozitivních změn v rukou Davida Sladea. Jedna z příjemných změn je, že se herecky zlepšil Taylor Lautner, který naštěstí vynechal prasečí úšklebky a nevypadá už tak komicky. Asi největší plus, že jsem se nenudil a příběhově to není tak nudně přímočarý jak předchozí díly… bohužel opět zde trpí romantický trojúhelník, který není tak zajímavý jak by měl být. Příprava na závěrečný souboj je jedna z povedených sekvencí a u závěru jsem cítil i napětí. Vlkodlaci jsou opět silně digitální, ale přes všechny výhrady se na tento díl dobře dívalo (jsem rád, že Ashley Green dostala více prostoru). David Slade u mě zabodoval, a jestli si pokračování udrží podobnou kvalitu, tak by to byl menší zázrak. Mé hodnocení 2,5 hvězdičky…(23.8.2010)

• NinadeL

Jednička měla scénu v lese a baseball, dvojka italský porno a trojka má... rozkvetlou louku a příběh Rosalie a Jaspera Halových. Recast Bryce Dallas Howard je jen jedna z mnoha podivností. Asi jako fakt, že Kristen Stewart pořád nevypadá o moc starší, než v Úkrytu. Tý jo. Nicméně hlášky o tom, že Bella musí být doma do čtyř, má maturovat z angliny a když se jí Edward zeptá, jestli nevystoupí z auta, když jí o to požádá...? Cože? "Políbil jsem ji a zlomila si ruku." "Vlčí kolínská už jde." "Tati, jsem ještě panna!" "Já jsem teplejší než ty!" "Kdybychom nebyli nepřátelé, snad bych tě mohl mít rád." !!!(9.11.2011)

• - Spoiler: Když v závěru filmu přichází Viktoriina armáda na louku, lze si všimnout, že přichází maximálně deset lidí. Když je ale o chvíli později Cullenovi zabíjí jednoho po druhém, je jich mnohem víc. (Marsy83)

• - Třetí díl během půlnoční premiéry vydělal 30 milionů, čímž překonal Nový měsíc (2009) s 26 miliony. (pavlikv)

• - Oblíbenou herečkou Jacksona Rathbona, který ztvárnil postavu Jaspera Hala, je Bryce Dallasová a velice jej potěšilo, že si může zahrát po boku své oblíbeňkyně, která nahradila v roli Victorie Rachelle Lefevrovou. (Pompaj)