Rampage

Rampage

• Německo

Amok

Krimi / Thriller / Drama / Akční

Kanada / Německo, 2009, 84 min (Director's cut: 79 min)

Uwe Boll

Uwe Boll

Mathias Neumann

Thomas Sabinsky

Kostýmy:

Aieisha Li

Koukatelné to bylo dost dobře a protože tu všichni kvůli jménu režiséra podhodnocují, tak já naopak přivřu očko, a i když je to mezi 3-4, dám vyšší možnost. 70%(18.6.2010)

Uwe je chlapík!! Několikrát jsem si říkal, že to si snad musí dělat p*del ale stále jsem se bavil. Mladej chlapec chytne amok, naštvanej je na kokota co mu neudělá pořádný kafe, na mařku z fastfoodu a vlastně ho už štvou všichni. Což takhle tuhle společnost trošku zredukovat_? Tak si doma stluče brnění a vytáhne do centra po zuby ozbrojen vystřílet pár bezvýznamných civilistů. Uwe se s tím nepáře a nechává umírat umírat všechno co se dostane před mušku dvouch samopalů mimo jiné mraky ženskejch. Uwe asi koukal na Greengrasse a tak si osvojil používání ruční rozklepané kamery, což mě vyloženě nevadilo a dokonce mě překvapilo i těch pár solidně odvedených trikových záběru. Takže za mě máš dneska milý Uwe 3 a 1/2*, protože tohle je vážně p*del a pobavilo mě to milionkrát více než Postal. Ps: zajimalo by mě, jak dlouho bude trvat, než to nějakej dutohlav napodobí v realu.(1.6.2010)

Film který i zarití Uweho odpůrci musí uznat že je kvalitní. A když ne tak prskaj jak je to nerealistický. Nicméně Boll se trefil do hodně citlivého místa a ukázal že natočit akční sekvence mu nedělaj problém(narozdíl třeba od Baye s jeho strašnýma Transformers). Jediný jeho problém je stále kamera která se třepe a sem tam není vůbec nic poznat, což možná pomůže k efektu přidat realističnost. Fletcherovy role naprosto dokonale sedla, ostatní herci taky nejsou špatní, celý film utíká až do konce u kterého jsem se přichytil s otevřenou hubou. Akční sekvence jsou dokonalé a vypadají dobře. K dokonalosti chybý jen málo Uwe ukazuje že kvality rozhodně má.(5.3.2013)

• Dharter

Jako vážně? Mělo to být původně o akci, ale to jsme zapomněli jaký psychotik to natáčí. Jediná logická věc ve filmu je, že kulka pronikne pod kůži; jako u jiného režiséra by to bylo málo, ale u Bolla to je důkaz umění. ✘(13.9.2011)

Do moralitky a společensko-politického kontextu zabalená samoúčelnost, přesto zajímavá k zamyšlení. Synek ze spořádané rodinky, současně ale společenský vykořeněnec, vyrazí obrněný do centra amerického maloměsta vraždit všechny kolem. (tak trochu FALLING DOWN...) Současný svět je prostě marný a zoufale konzumně založený - lidé nedělají to, co chtějí, nýbrž to, co si myslí že potřebují. Malá čistka je z toho dobrou cestou ven. / Uwe Boll mi nikdy nevadil, nezprznil nic dostatečně blízkého srdci mému. Spíš jsem se bavil, jak to prznil ostatním. Ale současně jsem se dost divil, jak se mu sakra daří dostávat do rukou stále nové a další 'fanouškovské' projekty, zatímco ti z toho pukají zlostí. Po pár jeho filmech jsem měl za to, že to není dobrý filmař (a jeho angličtina je přímo zoufalá:), ale odvahu má obdivuhodnou, což se mohlo k RAMPAGE jedině hodit. Nekorektní to je (střílení civilistů celkem na férovku), což je ale plusem. Jsem si jistý tím, že spousta z nás už někdy měla TO pomyšlení, ale nikdy TO (doufejme) neudělá. Každopádně téma je to sakra zajímavé a Uwe to zvládl slušně zpracovat. Působivé a šokující to mohlo být i 100x víc, ale budiž. Nakonec po technické stránce není co vytknout, žádná nuda se nekoná a Brendan Fletcher (hl. role) je k mému překvapení fakt docela dobrá volba. Takže film, který měl teoreticky potenciál vyvolat pořádnou vlnu kontroverze a znechucení, tak neučiní, ale zklamáním pro mě rozhodně není. Pro Uweho rozhodně lepší tah (směr), než donekonečna kurvit videoherní adaptace - ode mě palec nahoru.(2.6.2010)