Rampage

Rampage

• Německo

Amok

Krimi / Thriller / Drama / Akční

Kanada / Německo, 2009, 84 min (Director's cut: 79 min)

Uwe Boll

Uwe Boll

Mathias Neumann

Viděl jsem Alone in Dark, Postal a Far Cry a rozhodně není těžké označit Rampage za Uweho nejvyspělejší počin. Přestože jsou veškeré myšlenky a úvahy hlavního hrdiny strašně banální, a ani samo uskutečnění onoho "Rampage" nenabízí kvalitní filmařinu, jako cvičení čerstvého vysokoškoláka a budoucího slavného režiséra, by to bohatě stačilo. Z protahovaného masakru v holičství mrazí, u úvodní snídaně je vylitý džus naprosto ideálním a bullet time je použit střídmě s mírou (dobrá práce po Alone in Dark). Jenomže když už Uwe Boll režisér odvádí průměrnou, neurážlivou práci, tak mu vždycky Uwe Boll scénárista nastaví nohu - vrcholem jsou oba rodiče, jejichž dialogy a reakce na událost kolem nich nedávají absolutně smysl. A nepamatuji si, kdy mě ruční kamera tak srala. Takže jako jednohubka (ani ne 80 minut) to ujde. Násilí se nebojte, není to o nic horší, než typické střílecí eRko.(15.6.2010)

Uwe Mi pripadá , ako chlapík , ktorý TO má celé na pomyselnom filmovom háku. Nedá sa Mu uprieť snaha , ktorá ho niekedy ( väčšinou ) ťahá až na dno filmového remesla , no je očividne zmierený s tým , že 7even , ani Alien v tomto svete nenatočí ( aj keby natočil - nikto ho nebude chcieť vidieť ). No tento sympatický amok Mi nevadil ( len tá pseudo / autentická kamera ). Ak bude táto filmová zúrivosť Jeho odrazovým mostíkom , tak držím palce. ( Paintball schytal toho nesprávneho " rejžu " ! ) Killah Uwe killah !(1.6.2010)

Po celkem šíleném Postalu, prvním filmu od Uwe Bolla, který jsem viděl, a který mne vůbec nebavil, se mi dostal do rukou tenhle snímek. Upřímně, skoro celý film jsem se snažil hledat v něm nějaké chyby, které by ho shodily, leč prostě jsem je nenašel a tak téhle kruté jízdě s perfektně šíleným týpkem, který má rád černý humor, musím napálit rovné čtyři. Už se těším na Tunelové krysy, další Uweho počin, který je jen o rok mladší, ale podle zvěstí neméně šílený ;)(9.8.2012)

Uwe je chlapík!! Několikrát jsem si říkal, že to si snad musí dělat p*del ale stále jsem se bavil. Mladej chlapec chytne amok, naštvanej je na kokota co mu neudělá pořádný kafe, na mařku z fastfoodu a vlastně ho už štvou všichni. Což takhle tuhle společnost trošku zredukovat_? Tak si doma stluče brnění a vytáhne do centra po zuby ozbrojen vystřílet pár bezvýznamných civilistů. Uwe se s tím nepáře a nechává umírat umírat všechno co se dostane před mušku dvouch samopalů mimo jiné mraky ženskejch. Uwe asi koukal na Greengrasse a tak si osvojil používání ruční rozklepané kamery, což mě vyloženě nevadilo a dokonce mě překvapilo i těch pár solidně odvedených trikových záběru. Takže za mě máš dneska milý Uwe 3 a 1/2*, protože tohle je vážně p*del a pobavilo mě to milionkrát více než Postal. Ps: zajimalo by mě, jak dlouho bude trvat, než to nějakej dutohlav napodobí v realu.(1.6.2010)

Chodíte do práce, kterou nenávidíte. Máte na něco ambice, ale kvůli známkám (wtf) skončíte v tupé díře za pár drobnejch. Sledujete zprávy, kde je samej negatismus, zlo, nenávist, vraždy a podobný hovadiny. Přijdete domů, rodiče řeší sračky, hádají se a zdatně poučují. V takovém systému, pokavaď jen trošku přemýšlíte, přijdete na to, že se v něm nedá žít. Nutno říci, já soucítil i s hlavním "hrdinou". A dost lidí si není schopno uvědomit, že právě samotný systém dělá z lidí zločince! Odpustím disco kameru, odpustím levný filtr a celkové zpracování, takové filmy vyhledávám. A je mi lhostejný kolik filmů Boll posral, protože tady si vedl dobře a konečně někdo s koulema, aby natočil něco na tento způsob. BEZ CENZURY:)(2.7.2015)