poster

Rampage

 • Německo

  Rampage

 • Německo

  Amok

Krimi / Thriller / Drama / Akční

Kanada / Německo, 2009, 84 min (Director's cut: 79 min)

Režie:

Uwe Boll

Scénář:

Uwe Boll

Kamera:

Mathias Neumann
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Baxt
  ***

  Viděl jsem Alone in Dark, Postal a Far Cry a rozhodně není těžké označit Rampage za Uweho nejvyspělejší počin. Přestože jsou veškeré myšlenky a úvahy hlavního hrdiny strašně banální, a ani samo uskutečnění onoho "Rampage" nenabízí kvalitní filmařinu, jako cvičení čerstvého vysokoškoláka a budoucího slavného režiséra, by to bohatě stačilo. Z protahovaného masakru v holičství mrazí, u úvodní snídaně je vylitý džus naprosto ideálním a bullet time je použit střídmě s mírou (dobrá práce po Alone in Dark). Jenomže když už Uwe Boll režisér odvádí průměrnou, neurážlivou práci, tak mu vždycky Uwe Boll scénárista nastaví nohu - vrcholem jsou oba rodiče, jejichž dialogy a reakce na událost kolem nich nedávají absolutně smysl. A nepamatuji si, kdy mě ruční kamera tak srala. Takže jako jednohubka (ani ne 80 minut) to ujde. Násilí se nebojte, není to o nic horší, než typické střílecí eRko.(15.6.2010)

 • iamek
  ***

  Uweho mám film od filmu rád čím dál více. Rampage není sice žádný zázrak, ale bavil jsem se parádně. Trošku mi film připomínal děj PC hry Postal, který Uwe taky natočil. Kdo se na film chystá tak hlavně musíte vydržet pár minut než se film rozjede do pořádného tempa a užívejte si masakru, který nastane. Trošku mi vadil zběsilý střih, ale po pár minutách jsem si zvykl.(29.11.2010)

 • SaNcHeZ_cz
  **

  Nikdy bych nevěřil, že to řeknu, ale Uwe natočil snesitelný film. Sice po filmařské stránce mě ta jeho shaky cam docela hodně rychle začala štvát, nicméně Brendan Fletcher byl minimálně v těch videozáznamových sekvencích v rámci možností fajn, celý ten foreshadowing v úvodu fungoval parádně a v podstatě to vše bylo v rámci béčkové či céčkové produkce relativně dobře stravitelné a náležitě uhozené.(11.6.2015)

 • Isherwood
  ****

  Ten vtípek, kdy v Postalu Boll přizná, že jeho filmy jsou financovány z tajných nacistických fondů, má možná něco do sebe. Pochybuju totiž, že by kdokoliv soudný dal peníze na něco takového. Bez morálních zábran a s prostředníčkem vztyčeným směrem ke korektnosti, nechává umírat nevinné civilisty rukou arogantního floutka, který touží spasit svět tím nejprimitivnějším způsobem. Cynický závěr („Matka pozná, když se s dítětem něco děje.“) je na potlesk. Boll filmařsky nikam nevyrostl, jen shodil okovy Hollywoodu a přímočaře (žádné psychologické drobnokresby) naservíroval to, o čem někteří (?) občas (snad jen) přemýšlí.(13.11.2010)

 • Dellamorte
  ***

  Uwe Mi pripadá , ako chlapík , ktorý TO má celé na pomyselnom filmovom háku. Nedá sa Mu uprieť snaha , ktorá ho niekedy ( väčšinou ) ťahá až na dno filmového remesla , no je očividne zmierený s tým , že 7even , ani Alien v tomto svete nenatočí ( aj keby natočil - nikto ho nebude chcieť vidieť ). No tento sympatický amok Mi nevadil ( len tá pseudo / autentická kamera ). Ak bude táto filmová zúrivosť Jeho odrazovým mostíkom , tak držím palce. ( Paintball schytal toho nesprávneho " rejžu " ! ) Killah Uwe killah !(1.6.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace