Rampage

• Německo

Amok

(Německo)

Krimi / Thriller / Drama / Akční

Kanada / Německo, 2009, 84 min (Director's cut: 79 min)

Uwe Boll

Uwe Boll

Mathias Neumann

Thomas Sabinsky

Kostýmy:

Aieisha Li

Viděl jsem Alone in Dark, Postal a Far Cry a rozhodně není těžké označit Rampage za Uweho nejvyspělejší počin. Přestože jsou veškeré myšlenky a úvahy hlavního hrdiny strašně banální, a ani samo uskutečnění onoho "Rampage" nenabízí kvalitní filmařinu, jako cvičení čerstvého vysokoškoláka a budoucího slavného režiséra, by to bohatě stačilo. Z protahovaného masakru v holičství mrazí, u úvodní snídaně je vylitý džus naprosto ideálním a bullet time je použit střídmě s mírou (dobrá práce po Alone in Dark). Jenomže když už Uwe Boll režisér odvádí průměrnou, neurážlivou práci, tak mu vždycky Uwe Boll scénárista nastaví nohu - vrcholem jsou oba rodiče, jejichž dialogy a reakce na událost kolem nich nedávají absolutně smysl. A nepamatuji si, kdy mě ruční kamera tak srala. Takže jako jednohubka (ani ne 80 minut) to ujde. Násilí se nebojte, není to o nic horší, než typické střílecí eRko.(15.6.2010)

Ten vtípek, kdy v Postalu Boll přizná, že jeho filmy jsou financovány z tajných nacistických fondů, má možná něco do sebe. Pochybuju totiž, že by kdokoliv soudný dal peníze na něco takového. Bez morálních zábran a s prostředníčkem vztyčeným směrem ke korektnosti, nechává umírat nevinné civilisty rukou arogantního floutka, který touží spasit svět tím nejprimitivnějším způsobem. Cynický závěr („Matka pozná, když se s dítětem něco děje.“) je na potlesk. Boll filmařsky nikam nevyrostl, jen shodil okovy Hollywoodu a přímočaře (žádné psychologické drobnokresby) naservíroval to, o čem někteří (?) občas (snad jen) přemýšlí.(13.11.2010)

Nezajímá mne nekvalitní tvorba zřejmě videoherního maniaka Uwe Bolla, tohle byl první film, který jsem od něj viděl. A naprosto mne to uzemnilo, vůbec jsem nechápal, co se na té obrazovce děje. Samotná akce by byla sračka, kdyby Uwe nevrazil do filmu několik desítek zmínek o dnešních sociálních a ekologických problémech a nastínil jednu z možností jejich řešení ... Monology hlavního hrdiny mne naprosto mrazily a palice šrotovala naplno ... Tohle trumflo i Takové normální zabijáky (1994) a to bez velkých hereckých výkonů, herců a omáčky kolem ... Jednoduchá, ale naprosto nekompromisní jízda na branku ... Uuuuufffff!!!! ...(5.7.2010)

Uweho mám film od filmu rád čím dál více. Rampage není sice žádný zázrak, ale bavil jsem se parádně. Trošku mi film připomínal děj PC hry Postal, který Uwe taky natočil. Kdo se na film chystá tak hlavně musíte vydržet pár minut než se film rozjede do pořádného tempa a užívejte si masakru, který nastane. Trošku mi vadil zběsilý střih, ale po pár minutách jsem si zvykl.(29.11.2010)

Věříte mi, že se mi u tohoto filmu párkrát udělalo špatně? Ne, že by scény byly ošklivé, ačkoli krví se nešetřilo. Ale špatně mi bylo z hlavní postavy šílenýho a chladnokrevnýho magora. Nevím, jak to Uwe dokázal, ale film byl reálný alespoň z pohledu kamery. Neuvěřitelný snímek.(1.2.2012)