poster

Oko nad Prahou

 • anglický

  Eye Over Prague

 • anglický

  Eye Above Prague

 • Slovensko

  Oko nad Prahou

Dokumentární / Životopisný

Česko, 2010, 78 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tosim
  ****

  Je jasné, že dokument měl končit například zahájením stavby a tomu, co se stalo po vyhlášení výsledků, se budoucí manželka a režisérka divily úplně stejně, jako většina soudného národa. Hodně emocí a tak 70%, adorace samozřejmě žádná, různé strany dostaly svůj prostor. Nicméně podstatě problému se nejvíc přiblížil Pavel Bém, tehdejší primátor Prahy: "My máme prostě jiný povinnosti, naše priority nejsou stavět knihovny, ale naše priority jsou stavět silnice a tunely, metra..."(19.4.2011)

 • BoPo
  ***

  Bola raz jedna súťaž. Víťaz mal ako odmenu dostať určitý druh nesmrteľnosti. Tým vyvoleným sa stal Jan Kaplický. Len ako všetci dobre vieme ... Prišli Klaus, Knížák, Bém a spol. Ľudia ktorí postupne ukázali Kaplickému, kto je tu pánom s veľkým P. Praha mohla mať niečo a nemá nič. Každý boj sa vyhrať nedá.(25.6.2012)

 • xxmartinxx
  **

  Je úplně jedno, jestli autoři mají nebo nemají pravdu (dost možná mají), ale odporně jednostranný a manipulující způsob, jakým to propagují, dělá z Oka nad Prahou doslova slizký film.(13.2.2011)

 • darkrobyk
  *****

  O.Špátová poskládala emotivní mozaiku o světovém architektovi Janu Kaplickém. Na rovinu říkám, že se mi jeho dílo líbí a knihovna mne doslova nadchla. Jako milovník sci-fi v ní vidím krásu techniky vzdálených zítřků umně skloubenou s motivy přírody, kterými se nechával Kaplický rád inspirovat. Souhlasně si uvědomuji, že barokní architektura by současné zaprděné a nevzdělané politiky zdvihla ze židle úplně stejně a bránili by se jí všemi silami. Pan Vševěd prezident ( který si za normalizace užíval v prognostickém ústavu a pracoval pro KSČ, který napadá disidenty, protože sám s komunisty táhl, který sprostě odsoudí film Svěráka+Smoljaka, který se vyjadřuje ke všemu, ale nerozumí snad ničemu, kterého si svět - kromě aféry s perem - nevšiml...) a jeho análníci v čele s Jaklem, Hájkem a Knížákem názorně předvádí, jak chutná moc. Při sledování mi bylo ze všeho smutno. Smutno, jak řada lidí si uvědomuje velikost J.Kaplického, ale proti aroganci mocných nezmůžou nic. Smířlivá slova V.Havla jen mírně otupují ostré bodce, jež zamindrákovaní politici vystrčili. Dokument je především o stavu naší společnosti a demokracie. O nekomunikaci, netoleranci a povýšenosti....(15.4.2011)

 • Hellboy
  ***

  [FNŘ 2010] Oko nad Prahou je dokument, který po hříchu staví více na emocích, než logických argumentech, ale přesto se mi líbil, protože v posledních letech Jana Kaplického skutečně spatřuji jakousi novodobou antickou tragédii.(7.8.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace