poster

Oko nad Prahou

 • anglický

  Eye Over Prague

 • anglický

  Eye Above Prague

 • Slovensko

  Oko nad Prahou

Dokumentární / Životopisný

Česko, 2010, 78 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tosim
  ****

  Je jasné, že dokument měl končit například zahájením stavby a tomu, co se stalo po vyhlášení výsledků, se budoucí manželka a režisérka divily úplně stejně, jako většina soudného národa. Hodně emocí a tak 70%, adorace samozřejmě žádná, různé strany dostaly svůj prostor. Nicméně podstatě problému se nejvíc přiblížil Pavel Bém, tehdejší primátor Prahy: "My máme prostě jiný povinnosti, naše priority nejsou stavět knihovny, ale naše priority jsou stavět silnice a tunely, metra..."(19.4.2011)

 • WANDRWALL

  Postavit se dá ledacos, vždy ale rozhodují peníze. Zde mělo jít především o Národní knihovnu, a až potom o architekturu.(12.7.2011)

 • sta
  **

  tento film není dokumentem, ale pouhým sledem nějakých událostí a zpravodajských příspěvků...(8.4.2010)

 • Lima
  ****

  Trošku nadhodnocuju, ale nezastírám, že patřím mezi obdivovatele Kaplického práce a příznivce jeho originální, odvážné a progresivní „chobotnice“. A proto tento dokument konvenuje mým pocitům a velmi lituji, že nakonec k samotné stavbě nedošlo, už jen kvůli tomu vidět Václava Klause přivázaného řetězy ke stavbě (jak sliboval) - věřím, že by se pro ´zemského škůdce´ Klause nějaké pěkné místečko našlo a mohl by k sobě přivzat Béma s Jaklem, zabily by se aspoň tři otravné mouchy jednou ranou.(4.4.2011)

 • Sinecod
  ****

  Tak tedy. Je docela možné, že to je opravdu velmi neobjektivní. Jenže to co tam ti politici řekli, to je nepopiratelný fakt. Vážení, tihle lidé zastupují náš stát. Nazvala bych to snad mezinárodní ostudou. Ani já nemohu být objektivní a zhodnotit pouze dokument, musím se pozastavit nad obsahem. Já jsem se styděla za ty postavičky co tam mluvily. Knihovna je třeba, už měla stát dávno nová. Knihy nejsou kam dávat a Klementinum, vzhledem k tomu, že je za prvé mrňavé a za druhé naprosto nevyhovující, protože to prostě není knihovna, nestačí. Nová NK je potřeba! A oni se tahají o to, že se jim to nelíbí! A co čekají? Je 21. století. V baroku taky neříkali: No helejďte, ty andělíci sou moc prdelatý, vraťme se radši k renesanci. On si asi ten Vašík myslí, že bysme měli postavit něco co by se JEMU do toho panorámatu hodilo. A Knížák??? WTF??? To je prosim pěkně člověk, co zapíchal košťata do kanálu a řekl, že to je umění. Člověk, co dělá pastelový trpaslíky se samopalama! Naprosto sem v něj ztratila důvěru, je mi fuk jak řediteluje Národní galerii. A ohánět se: Já mam informace, na letnou nepatří a bla bla. Ale prosím vás! A říct veřejně o dílu světově uznávaného architekta, že je to jakýsi "chrchel" to si pan Vodrážka mohl odpustit. To ať si říká o svým synkovi když uplácá na pískovišti ošklivou bábovičku. Jediné co bylo moc, byl poslední dopis malé Johance od Havla. To byl trapas, patos, pindy. Bylo hezké, že se to nemotalo jen okolo nové NK, ale že tam bylo i něco z života Kaplického. Jen tak příměřeně, ne moc, protože do všeho strkat nos přece nemusíme. Na konci sem brečela. Dojetím, smutkem...(7.5.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace