poster

Oko nad Prahou

 • anglický

  Eye Over Prague

 • anglický

  Eye Above Prague

 • Slovensko

  Oko nad Prahou

Dokumentární / Životopisný

Česko, 2010, 78 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Cimr
  ****

  Je úžasné, že právě otázka architektury rozděluje do takové míry českou společnost, že se o tom natáčejí dokumentární filmy. Jen kdyby to mělo lepší konec... ,,Podívejte se, mam tady maketu! Vidíte jak je ta stavba vysoká?!" Tak je vysoká.. A co jako?(31.5.2010)

 • GodComplex
  odpad!

  Byl jednou jeden deda, ktery si o sobe naivne myslel, ze je dobry umelec, tak zacal navrhovat architektonicke designy. Ve vrcholu sve samozvane kreativity uplacal nechutny zeleny blob, ktery nazval budovou a aby to jeho ubohe veledilo mohli lide co nejlepe obdivovat, chtel ho vrazit do Prahy - historickeho mesta, ktere si zaklada na sve goticke atmosfere. Chobotnice by tenhle image totalne zruinovala, ale to bylo namyslenemu Kaplickemu jedno, hlavne aby si namastil vlastni ego a mel zde navzdy postaven ten svuj paskvil. Samozrejme, ze mu to zamitli, k tomu staci mit alespon kapku estetickeho vkusu (tedy presne to, co sam tvurce nemel), ale slepe namachrovany Kaplicky se pres to ne a ne prenest, nedokazal spolknout porazku a tak s tim jeste dalsich x let prudil v mediich. Tak bezohledne otravneho a tvrdohlaveho cloveka jsem snad jeste nevidel. Jeho smrt to neukoncila, naopak, cely hype se jeste vic naboostoval a stal se z nej temer mucednik. Se vsi uctou, Jan Kaplicky byl totalni idiot a tenhle dokument je uplne stejny jako Kaplicky a jeho priznivci - arogantne zahledeny sam do sebe, bez spetky soudnosti a totalne neobjektivni! Absolutni bullshit! 0/10(16.4.2010)

 • Skejpr
  ****

  Velmi působivé, velmi smutné... Režijně možná ne zcela vyzrálé, přesto umně poskládané a působící přesně tak, jak by mělo. Především ale neuvěřitelně hořké svědectví o absurditách současné politické situace. Smutně humorné a přitom docela drsné...(13.4.2010)

 • Quisp
  ****

  Na dokument překvapivě plné emocí a skvěle padnoucí hudby. Jenom je škoda, že se tvůrci snížili k lacinému zesměšňování v podstatě všech odpůrců Kaplického. Jako pohled z jedné strany skvělé, na tvoření závěrů ale přesto nedostačující.(20.4.2010)

 • Tosim
  ****

  Je jasné, že dokument měl končit například zahájením stavby a tomu, co se stalo po vyhlášení výsledků, se budoucí manželka a režisérka divily úplně stejně, jako většina soudného národa. Hodně emocí a tak 70%, adorace samozřejmě žádná, různé strany dostaly svůj prostor. Nicméně podstatě problému se nejvíc přiblížil Pavel Bém, tehdejší primátor Prahy: "My máme prostě jiný povinnosti, naše priority nejsou stavět knihovny, ale naše priority jsou stavět silnice a tunely, metra..."(19.4.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace