Gangsteři

Gangstri

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2010, 103 min

• MartinezZ

2.1.2011 ~ Další filmová oslava zlodějů. Další film stvořený jen kvůli akci. ~ O tom jak moc mi tenhle film dal a jak moc jsem se u něj bavil svědčí to, že jsem ho viděl už před nějakou dobou a už netuším, o co v něm vlastně přesně šlo. Pamatuji si jen útržky. ~ Takže máme partu profesionálních zlodějů, co nemakají, kradou a užívají si tak na vysoké noze. Aby je nikdy nechytili, dělají jen čas od času, pak prachy rozfofrují a časem tak jdou znovu do fachy. Teď je ale navštívil bývalý parťák, kterého kdysi u nějaké zpackané akce zabásli. Má informace o převozu hromady peněz v obrněných vozech a potřebuje pomoc. V partě se ohledně tohoto týpka vedou debaty, ale nakonec se do toho jde, akce je cool, ne všechno se podaří a končí to dost otevřeně. Tedy otevřený je jak konec, tak s otevřenou pusou na něj budete koukat. A jakmile ji zaklapnete, zapomenete i na film. Tak hlubokomyslné to celé je. Přirovnal bych to asi k hloupostem ála 'Sejmi Eso' nebo té blbosti, na jejíž název si teď nevzpomínám a nestojí mi za to ho hledat. A distributor si o kvalitách taky myslí svoje, protože to jde rovnou na DVD s v kinech se s tím zřejmě vůbec nesetkáme. A ono to vůbec nevadí.(27.4.2013)

Tvůrci si vážně myslí, že do naprosto klasického scénáře vloží kopu známých herců a hned na tom budou líp? Jako si to představte. Je parta, která krade, pak už bude chtít přestat, ale jejich bejvalej parťák přijde z vězení a řekne jim, že má přichystanou jednu obrovskou akci, kde si nakradou snad nejvíc, co si nakradli dohromady. Takže váhají, ale nakonec svolí, že do toho půjdou. Následuje řada scén příprav a následná akce. Celý film se tváří s těmi dějovými šoky hrozně hustě, ale vlastně vůbec ničím nepřekvapí, protože takové problémy se děly i v jiných, podobných filmech. Sympatické je, že se ve filmu objevilo plno známých tváří, stejně tak akce není vůbec špatná, ale kolikrát jsem si u střihu přišel jak mastičkář, co si právě masíruje tržné rány na noze. A stejně tak jsem se nezasmál prakticky u ničeho. Přestože ve filmu jsou známé postavy, snad kromě Paul Walkera nikdo do toho nedokázal dát víc, aby stálo za to alespoň jeho sledovat. Prostě rutina.(13.4.2012)

• mysiak

Filmový fail roka..alebo neskutočná "over-the-top realistická" akcia...Chris Brown robiaci neskutočne precízny parkour?..výber hudby najhorší za posledných pár rokov?..alebo hnusná digitál rozmazaná kamera?..aj toto uvidité za 107 minút, ktoré z vás vycicajú život..(23.12.2010)

• st.ranger

Zajímavá akční podívaná, zvláště pro milovníky rychlých a nepřehledných střihů akčních sekvencí a prostého scénáře. Jakmile se dostane na scénu kazisvět Ghost, každý musí pochopit, jakým směrem budou minuty k závěrečným titulkám ubývat.(30.1.2011)

Rozpočet $32miliónovTržby USA $57,744,720Tržby Celosvetovo $70,587,268Tržby za predaj DVD v USA $17,588,466 //počet predaných kusov 1,078,164║ film nabitý známymi tvárami má svoju dravosť, prešpikovaný dej, akciu, dramatickosť, dobrú kameru a natočené za rozumný rozpočet, aj keď podobných filmov je už niekoľko má čím strhnúť, zaujať /80%/(16.1.2011)