Percy Jackson: Zloděj blesku

Percy Jackson: Zlodej blesku

Fantasy / Dobrodružný / Komedie

Kanada / USA, 2010, 114 min

• verbal

Až autor této duchaplnosti jednou doklopýtá do Podsvětí s čerstvě zalomeným Cháronovým pádlem v prdeli, doufám, že dostane na celu Homéra, který ho bude na věky mlátit po koulích vázaným sborníkem svého díla a daktylským hexametrem mu vysvětlovat hranice dobrého vkusu! MTV porno pro mladistvé sexuální devianty, kteří se zajisté s radostí podívají, jak moc brutálně se dá znásilnit řecká mytologie. Uřezanou bradavkou na dortu bizarnosti je už snad jen pan Brosnan pohřbívající svou postbondovskou kariéru dokonale trapnou rolí půlky Kentautra (té zadní) či hollywoodskou rasovou kvótu naplňující afroamerický Satyr! Jen jsem čekal, kdy začne rapovat. Nezačal a proto ta jedna hvězda za efekty.(26.4.2010)

Ukrutně obyčejná digitální výprava za řeckými bohy v moderní Americe (Neil Gaiman má jistě radost). Percy nemá charizma a vypadá trochu jako slabá, o pět let mladší, náhrada za Zaca Efrona. To ovšem příliš nevadí, protože pozornost je trhávána na příval titánů a efektních nástupů (jako je ten Poseidonův...), bohužel Columbus opět ztrácí ve své naprosté průměrnosti a dětinskosti. Některá místa působí neuvěřitelně zkratkovitě (Percy přijde do tábora a druhý den je největší borec, který už umí půlku svých vrozených schopností, aniž by mu někdo jakkoliv výrazně radil:)). Žádné učení neznalého žáka, ale klasické přišel viděl zvítězil. Prostředí se však vydařilo, od podsvětí s nejnudnějším Charonem historie, až po samotný Olymp na americkém symbolu ESB. Pokud čekáte málo, budete spokojeni a pokud jste mužského pohlaví, Rosario na vás bude mít chuť a vy na ni...(27.6.2010)

• gouryella

Řecké báje na americký způsob?? Opravdu radši ne......(31.3.2010)

Treťodriedna zlátanina, druhotriedne triky a prvotriedna zábava ;-). Je to nehorázne stupídne (hlavu Medusy samozrejme vytiahneme z batoha až po 10-minútovom súboji s príšerou, jeden z olympských bohov je černoch atd., atd.) a nikto nám nevysvetlí, prečo grécki bohovia a bytosti sídlia v Emerike, ale... má to sympatických hrdinov, veľmi svižné tempo, nechýba sem-tam zábavná hláška, Hádes a Persefoné sú afektovaní gothic-metalisti (keby na mňa Rosario takto zakývala prstom, polámem si nohy) a podsvetie je horiace postapokalyptické L. A. Dokážete odolať? Ja nie.(9.3.2010)

Rozpočet $95miliónovTržby USA $88,768,303Tržby Celosvetovo $226,497,209Tržby za predaj Blu-ray v USA $10,713,593 //počet predaných kusov 371,952Tržby za predaj DVD v USA $38,552,781 //počet predaných kusov 2,174,037 ║ Ďalšia zbytočná naivná fantasy tláchačka, po strašne drahých odvaroch ako Zlatý kompas, Narnia 2, prišiel troška lacnejší ale rovnako bezvýznamný film, škoda, Chris Columbus nám neponúkne ani len slušnú "solídnu" rutinérsku réžiu, on nám proste natočil film ako debutant, bez kúska dejovej svižnosti, to čaro čo ho zdobilo u prvých dvoch Potterov tu ani z ďaleka nie je, za čo môže možno aj knižná predloha pokiaľ je rovnako tak nudná ako dej vo filme. A to ma film ešte šťastie že Logan Lerman bol vo svojej úlohe Percy Jacksona celkom sympatický, ostatné postavy aj tých zvučných mien sú len do počtu a aspoň že Rosario Dawson výzorom poteší oči, trikovo horko ťažko priemer, zábavy si tu človek užije minimum, a film by sa skôr hodil na nudné sobotné večery na Disney Channely a nie do kina, tam takýchto vývarov je v poslednej dobe moc. /videl v kine: 40%/(7.3.2010)

• DaViD´82

Cimrman měl Hamleta bez Hamleta, Columbus má Harryho Pottera bez Harryho Pottera v kombinaci s řeckou mytologií bez řecké mytologie. U Cimrmana nápaditá znouzectnost, u Columbuse (potažmo Riordana, bez znalosti předlohy těžko soudit) nechtěně směšný záměr.(13.3.2010)

Soundtrack Christophe Beck: 1. Prelude ,2. The Minotaur ,3. Chiron ,4. Victory ,5. The Fury ,6. Dyslexia ,7. The Hydra ,8. Medusa ,9. Son Of Poseidon ,10. The Parthenon ,11. Hollywood ,12. Lost Souls ,13. Fighting Luke, Part 1 ,14. Fighting Luke, Part 2 ,15. Hades ,16. Mount Olympus ,17. Poseidon ,18. Homecoming ,19. End Credits,(14.6.2011)

Protáčení meče už je zase cool :) Rychle to chce dvojku!(12.2.2010)

• LIVINGDEAD

Pohádka pro malé miminka, ale s dobrými efekty. Bohužel mne tam dost vytáčel negr polokozel, který našlapoval jako nějaká transka a Pierce Brosnan jako kobyla :-) Dávám 40% za efekty.(12.7.2010)

• tron

„Cítim sa ako mutant... nenarastie mi teraz chvost alebo tretia noha?“ – „Nie, to nie. Možno ego...“ Ulepená patetická hollywoodska kravina o blbom chalanovi, ktorého sa všetci pýtajú na blesk. Hnusné efekty, otravné decká a pozoruhodne sprostý scenár; ak je knižka aspoň spolovice taká sprostá, nikdy ju nechcem čítať. V tomto filme sú, okrem nezaujímavých postáv, hlúpych dialógov a smiešnych akčných scén, v podstate tucty nelogických kravín. Je toho neuveriteľne veľa, od malých no o to zákernejších (Zeus efektne rozbije dvere namiesto toho, aby ich proste otvoril) po gigantické, ktoré v podstate už ani neotravujú (rozmaznaný chlapec sa behom minúty stane špičkovým šermiarom, na jeho ochranu je najatý pacifistický satyr). A to vôbec neriešim vykrádanie SÚBOJA TITANOV, len Medúzu tentoraz hrá Uma Thurmanová, jej odraz nevidí hrdina v štíte ale v mobile a namiesto Pegasa má tenisky s krídelkami ach bože. Trpezlivosť som s týmto filmom stratil v podstate od prvej minúty, preto ma rozhodne nenadchlo, že táto nudná kravina má dve hodiny. Jediné, čo ma zarazilo, bolo asi desať viac či menej slávnych hercov – nechápem, čo ich zaujalo, že podpísali (ale predpokladám, že si mysleli, že tento trápny žvást má šancu stať sa rovnako kvalitnou a finančne úspešnou sériou, ako potterovky). Je to až neuveriteľné, že niečo tak nie úplne zle vymyslené (deti olympských bohov proti sebe bojujú v 21. storočí za ich výdatnej pomoci), drahé a obsadené, nestojí ani za lopatu starého hnoja, ale je to tak a ja takýmto filmom vôbec nerozumiem.(28.5.2011)

Olymp, Medusa, blahosklonný Hádes, vyvolený hrdina a dechberoucí podsvětí? Jinými slovy - měl jsem vůbec šanci být nespokojený? Vzhledem k lásce k fantasy, řecké mytologii nebo pohádkám asi ne. A vůbec mi nevadí, že se polobohové scházejí jen tak v lesích, že s každou perlou čirou náhodou čeká jiná mytologická nástraha nebo to, že záporáci to vlastně klidně mohli sehrát chytřejším způsobem. Columbus má totiž pořád v ruce ten um, díky kterému ze mě dělá malé nadšené děcko.(14.3.2010)

No i kdyz se nekona nic extra vyjimecnyho, Columbus je schopnej reziser a pripravil solidni teen fantasy. Cely to trochu pusobi jak rychla prohlidka po recky mytologii, takze se v rychlosti predstavi spousta potvor i bohu a dojde na par povedenejch souboju. Bohuzel se to neda rict o tom zaverecnym, behem filmu jich je par cool a ten zaverecnej pusobi lehce chude. Jinak pribeh dostatecnej, slusne odsejpa, herci v pohode a to jak detsky, tak hromada znamejch dospelejch xichtu. K tomu ne vzdy uplne vypilovany, ale solidni triky, chytlava hudba a asi tak kazdou minutu nejakej nesmysl nebo nelogicnost, ktery se ale daj prehlidnout. Takze ja se ty dve hodinky solidne bavil, ale stejne ma Columbus stesti, ze to stih pred Soubojem Titanu, oproti tomu je Percy Jackson jen takovej detskej predrkm. Aspon doufam.(6.3.2010)

• Fr

Olympijští bohové mnohokrát sestoupili na Zem a jejich děti, napůl bohové a napůl lidé, byli předurčeni stát se HRDINY..... A v Americe mají svůj výcvikový tábor (tož kde jinde, že?). Mix Pottera a Narnie, jenž pobaví tak 10ti letý děti – (což je vyzkoušeno). Jestli vás nechytlo ani jedno, tak P.Jackson to nezachrání. Digitální orgie a dokonalá Medúza U.Thurman , to je asi tak všechno, co stojí za zmínku. Jinak je to KOSOČTVEREC! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Zejména takhle po ránu mám pocit, že jsem polobůh. 2.) Chci poznat pravý původ postav ze série HEROES. 3.) Jsem teenager. 4.) Zajímá mě, proč sousedi zamykají lednici. 5.) Jsem naštvanej (po volbách) na bohy. 6.) Jsem student ,,boží“ akademie ve Vyškově. PŘÍBĚH * HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ ne P.S: POZOR!! V závěrečných titulcích je zásadní věc! (Bohužel teď už nevím jaká…)(7.6.2010)

Jednoho krásného nudného odpoledne jsem se rozhodla, že si zkrátím šichtu nějakým filmem a Percyho jsem viděla jako tu správnou volbu. Pan Columbus ví jak ZABÍT čas a objevit Ameriku. Škoda že je celá tahle efektní zábava tvořena hlavně pro předškoláky a školáky (kteří si tak pravděpodobně zapamatují jména antických hrdinů), ale nesoustředí se na zdokonalení postav, či podání lepšího humoru, aby tady starší generace tolik neremcala :o) Ale co, žijeme v 21. století a i Bohové chtějí být moderní. A tak nečekejte, že si syn Poseidonův nasadí sukýnku a sandálky a bude bojovat na bájném Olympu. Celé jeho dobrodružství se odehrává v Bohem zapomenuté Americe, kde je všechno možné :o)(10.9.2010)

Já vlastně ani nevím, proč dávám 3*, je to hrozná blbina, ale vlastně jsem se nenudila a ty postavy mi nelezly na nervy a všechny příšerky byly dost hezké a všechno bylo tak absurdní, až to vlastně bylo zábavné.(10.4.2011)

• Flipper

Čakanie na nového Pottera, zrejme nedalo Chris Columbusovi spať a prebudilo sa v ňom dieťa, ktoré chcelo niečo natočiť. Skoro verná kópia Harryho však spoľahlivo dodrbe všetko na čo siahne. Grécku, Rímsku mytológiu, do takej miery, že sa všetci Bohovia otáčali v hrobe ako pečené kurence, logika dostala tvrdú facku a "smiešny" černoško breptajúci "cool gangsta" reči ide spoľahlivo na nervy. Brosnan strčí celého koňa do invalidného vozíka a dvojhodinové utrpenie nemá konca. Ďeťom kvalitne pomútime hlávku a dospelý spoľahlivo zaspia.(7.3.2010)

• BadoXXII

Súboj Titanov pre dnešné deti odchované na sérii Harry Potter. Nie som fanúšik Harryho Pottera a jeho všemožných kópií. Serú ma podobné filmy, kde je jeden akože feši chlapec (z ktorého budú dnešné slečinky odpadávať) s nejakou schopnosťou a bandou ďalších teenagerov (už je takých filmov ako húb po daždi, ach). Podobajú sa ako vajce vajcu. Percy Jackson: Zlodej blesku má otrasný scenár plný veľmi divných momentov (Capture The Flag v tábore, smrť matky a hneď v tej minúte bezstarostné správanie jej syna, rôzne trápne dialógy a veľa iných). Jednoducho tieto teenagerovské fantasy blbosti nie su pre mna. Už som z toho vyrástol a neviem, či by sa mi to vôbec niekedy páčilo (už od 6 rokov som vyhľadával skôr Votrelcov, Predátorov a podobne).(17.9.2011)

V jednom kuse jsem měl plný gatě smíchy, obzvlášť k popukání byly souboje, pak hrůzostrašná Medúza v turbanu a slunečních brýlích v podání Umy Thurman a samozřejmě taky zrození hrdiny Percy Jacksona u řeky, ale i přesto, že to je takhle směšný, tak je to fakt zábavný, dokáže to udržet slušný tempo a Logan Lerman je v rámci možností ještě docela snesitelnej teenager, ale myslim si, že sestava hrdinů mohla být lepší, moc mi tam neseděla ta holka, která si hrála na hroznou profi bojovnici a přitom toho moc neuměla, ale naštěstí se tam soubojema moc často nezesměšňovala a Pierce Brosnan s koňskou prdelí tam taky mohl být častějším hostem na obrazovce, navíc bych uvítal i trošku akčnější a napínavější průběh, ale jako takový nenáročný naivní fatasy to bylo dobrý(7.3.2010)

Hloupoučká, ale zatraceně efektní (na Columbuse obzvlášť) fantasy jízda, jejímiž největšími přednostmi jsou sympatičtí hrdinové, našláplé tempo a velmi zábavné (ať už se na to díváte jakkoliv) zmodernizování řecké mytologie, které by mohlo dokopat pár dětí k Petiškovi a "míň cool" báchorkám o hrdinech, kteří překonávali sami sebe. Těším se na dvojku, kupuju Conversky a věřím, že se brzy dočkáme prohlášení: "Logan Lerman is Spider-Man." 7/10(11.2.2010)

Uma Thurman ako medúza? Pierce Brosnan ako kentaur? :D To fakt radšej nie. Grécka mytológia odohrávajúca sa v kasíne a v pozadí hrá Poker Face ? Najsmutnejšie na tom je to, že ešte aj odhliadnuc od toho ako zhovadili grécku mytológiu, tak ani ten film nie je bohviečo. Nudný scenár, veľa nápadov okopírovaných z Narnie, Harryho Pottera, Pána Prsteňov, Van Helsinga, rôznych komédií a neviem čoho ešte. Tento film neprichádza s ničím novým a je úplne bez nápadu, no napriek tomu mi nebolo až také nepríjemné pozerať ho. Chápané ako fantasy rozprávka nabitá skvelo spracovanými efektami to má nejaké to svoje čaro. Nebol som si istý, či mám dať 2 alebo 3 hviezdičky, no v jednom som si istý na 100%, že tento film už druhý krát pozerať nebudem :D(10.12.2010)

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 31 41