Paví král (TV film)

Pohádka

Československo, 1978, 40 min

Princezna Růžička si natolik zamiluje páva, až se rodiče obávají o její zdraví a ptáka z královské zahrady vyženou.... je to nemoc, nebo ne.(5.7.2011)

Klasická pohádka mého dětství -dodnes se mi líbí :-)(21.1.2010)

• Rodriguez

Hodně špatná pohádka. Krmit dětského diváka takovým nesmyslem - jako plující postel po moři apod. 15%(8.1.2013)

• rakovnik

Naivní příběh pro malého diváka, vyprávěný občas příliš zkratkovitě, ale především příšerně provedený co se týče výpravy a trikových scén.(13.7.2013)

"Barbie" Jarmila Svehlova opet za krasnou princeznu, a Milena za krasnou kralovnu... Nicmene to, co si predevsim odnesete ze sledovani teto pohadky, je zazitek s neskutecnyma "trikama" (resp. ani blbejsi vypravu jsem dlouho nevidel) a jakasi zmatenost/zkratkovitost ve vypraveni (nebo stihu, chcete-li)... No a muzika samozrejme...to je kapitola sama pro sebe. :-) Na druhou stranu je to ale hezka pohadka, a svoje kouzlo ma. 3+(23.12.2013)

• - Podle stejného scénáře vznikla v roce 1980 v režii Jana Bergera i rozhlasová pohádka „Růžička a duhový princ". (Miggi90)