poster

Paví král (TV film)

Pohádka

Československo, 1978, 40 min

 • vitekpe
  ***

  "Barbie" Jarmila Svehlova opet za krasnou princeznu, a Milena za krasnou kralovnu... Nicmene to, co si predevsim odnesete ze sledovani teto pohadky, je zazitek s neskutecnyma "trikama" (resp. ani blbejsi vypravu jsem dlouho nevidel) a jakasi zmatenost/zkratkovitost ve vypraveni (nebo stihu, chcete-li)... No a muzika samozrejme...to je kapitola sama pro sebe. :-) Na druhou stranu je to ale hezka pohadka, a svoje kouzlo ma. 3+(23.12.2013)

 • Matematicka
  ****

  Na této pohádce mě okouzlily především verše Františka Hrubína a pávi :-) Výprava poněkud zvláštní, herecké výkony nevyrovnané (líbili se mi hlavně herci a herečky ve vedlejších rolích), ale pěkné kostýmy. Navíc zůstává určitá poetika. A páv, který je začarovaným princem? Jenom ta pravá dokáže rozpoznat to, co je očím neviditelné...(24.7.2013)

 • Petfruf
  ***

  Trošku psycho-pohádka s krásnou hudbou a verši Fr.Hrubína.(20.7.2013)

 • veronikav
  ****

  Klasická pohádka mého dětství -dodnes se mi líbí :-)(21.1.2010)

 • Terva
  ***

  Princezna Růžička si natolik zamiluje páva, až se rodiče obávají o její zdraví a ptáka z královské zahrady vyženou.... je to nemoc, nebo ne.(5.7.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace