Paví král (TV film)

Pohádka

Československo, 1978, 40 min

Princezna Růžička si natolik zamiluje páva, až se rodiče obávají o její zdraví a ptáka z královské zahrady vyženou.... je to nemoc, nebo ne.(5.7.2011)

Trošku psycho-pohádka s krásnou hudbou a verši Fr.Hrubína.(20.7.2013)

Pohádka ze Špalíčku pohádek Františka Hrubína. Knihy, kterou má v knihovničce každý z mé generace. Pohádka, kde obrázek v knížce vypadá stejně, jako záběr z filmu (Růžička na postýlce v moři). Až přepluji moře, až přetrpím hoře. Cestičkou z oblázků půjdu si pro lásku. Přeplouvání moře netrvalo dlouho, hoře byla nejspíš vynechaná snídaně, protože princeznu nikdo trpět nenechal. Zlá Hněvka mi připadala hezčí než princezna, ta se mi zdála taková rozmlžená a nepříliš lucidní, mouchy, vlastně pávi, snězte si mě.(4.1.2012)

Klasická pohádka mého dětství -dodnes se mi líbí :-)(21.1.2010)

• Tommassi3

"To máte z toho, jak jste ji rozmazlovali !! Dali jste jí všechno, na co si vzpomněla, i na co si nevzpomněla.."(22.8.2014)

• - Podle stejného scénáře vznikla v roce 1980 v režii Jana Bergera i rozhlasová pohádka „Růžička a duhový princ". (Miggi90)