Paví král (TV film)

Pohádka

Československo, 1978, 40 min

Na této pohádce mě okouzlily především verše Františka Hrubína a pávi :-) Výprava poněkud zvláštní, herecké výkony nevyrovnané (líbili se mi hlavně herci a herečky ve vedlejších rolích), ale pěkné kostýmy. Navíc zůstává určitá poetika. A páv, který je začarovaným princem? Jenom ta pravá dokáže rozpoznat to, co je očím neviditelné...(24.7.2013)

"Barbie" Jarmila Svehlova opet za krasnou princeznu, a Milena za krasnou kralovnu... Nicmene to, co si predevsim odnesete ze sledovani teto pohadky, je zazitek s neskutecnyma "trikama" (resp. ani blbejsi vypravu jsem dlouho nevidel) a jakasi zmatenost/zkratkovitost ve vypraveni (nebo stihu, chcete-li)... No a muzika samozrejme...to je kapitola sama pro sebe. :-) Na druhou stranu je to ale hezka pohadka, a svoje kouzlo ma. 3+(23.12.2013)

Trošku psycho-pohádka s krásnou hudbou a verši Fr.Hrubína.(20.7.2013)

• rakovnik

Naivní příběh pro malého diváka, vyprávěný občas příliš zkratkovitě, ale především příšerně provedený co se týče výpravy a trikových scén.(13.7.2013)

Jedna z milionu dětských pohádek(21.10.2011)

• - Podle stejného scénáře vznikla v roce 1980 v režii Jana Bergera i rozhlasová pohádka „Růžička a duhový princ". (Miggi90)