poster

Příběh Rudého zla

 • Lotyšsko

  The Soviet Story

 • Lotyšsko

  Padomju stāsts

 • Slovensko

  Sovietsky príbeh

Dokumentární

Lotyšsko, 2008, 86 min

Režie:

Edvīns Šnore

Hrají:

Lev Davidovič Trockij (a.z.)
 • BoncheR
  ****

  Pekne zhrnutý príbeh o tom, ako nacizmus a komunizmus išli ruka v ruke a ako bol Stalin rovnaký ... ako Hitler. Svižný a rýchly spôsob spracovania okorenený dobovými videami a výpoveďami ako historikov, tak aj tých čo to všetko prežili. Mňa napríklad úplne dostalo to, že Stalin konfiškoval jedlo ľuďom na Ukrajine a nosil ich nacistom... ((76%))(6.6.2012)

 • Cappuccino
  ****

  V skratke o tom, že mimo nacistickej ideológie a Hitlera sa počas WW2 prechádzala na place ešte jedna veľká (možno i o malý kúsok väčšia) sviňa - Stalin a jeho komunizmus.(29.9.2011)

 • Mariin
  ***

  Dokument se mi zdál povrchní, nicméně netvrdím, že je k ničemu. Přinejmenším může myslící část populace dovést k otázce: proč je propagace nacismu zakázána, ale propagace komunismu nikoliv? Jinak mám dojem, že dokument hovoří jen o tom, o čem chce, o některých podstatných faktech mlčí. Kdo ví, jak se dnes učí dějepis na školách...(10.1.2013)

 • Toto
  *****

  Tak to je teda sila. Ale nás v tej škole pekne kŕmili bludami o našich osloboditeľoch.(15.9.2009)

 • Segrestor
  *****

  Pokud má někdo jen malé tušení, že v historických zkazkách o Druhé světové něco neštimuje, pokud zaslechl něco o tom, že by se Hitler paktoval se Stalinem, pokud myslí, že Stalin byl několikanásobně větší masový vrah než Hitler, dostane v tomto dokumentu konkrétní odpovědi s přesahem do současnosti, včetně upozornění na snahy takové skutky zakrýt. Co zakrýt, udělat ze těch zločinců hrdiny. Je to skličující "podívaná", nikoliv pro slabší povahy, ale vidět by to měli všichni. Po tomto dokumentu už pro vás Druhá světová nebude tak jednoznačně černobílá jako dosud, už si nebudete myslet, že největší zlo představovali němečtí náckové a proti nim šel odhodlaný svět bojovat za svou svobodu. Kdepak. Vlastně zjistíte, že to ve srovnání s Rusáky byli docela břídilové.(4.5.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace