poster

Příběh Rudého zla

 • Lotyšsko

  The Soviet Story

 • Lotyšsko

  Padomju stāsts

 • Slovensko

  Sovietsky príbeh

Dokumentární

Lotyšsko, 2008, 86 min

Režie:

Edvīns Šnore

Hrají:

Lev Davidovič Trockij (a.z.)
 • Hans.
  ****

  Pokládám si stále stejnou otázku, jako je na začátku tohoto dokumentu. Proč jsou nacistické symboly a nacismus všeobecně zakázány a komunismus nikoliv? Když mezi těmito ideologiemi není žádný rozdíl. Nacisti byli (alespoň většina z nich) za své činy souzeni a potrestáni ale u komunistů se po jejich pádu tak nestalo a většina z nich si žila nebo žije vesela dál a jejich slavná strana dělá jako by se nic nestalo a to zamordovali a zničili životy mnohem více lidem než nacisti. Stalin byl největší vrah v dějinách, Hitler byl proti němu jenom ,,slabý" odvar.(24.5.2013)

 • Hedka
  *****

  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=2m2X0j7VM6Y#! Ten hladomor na Ukrajine bol hrozný! A nielen to.... Zlo v zhmotnenej boľševickej podobe...(7.1.2013)

 • Mkqp
  ****

  Hodnotím jen vizuální zpracování, jelikož zaobírat se zkreslenou formou vyprávění, by znamenalo snižování hodnocení. Netroufám se více vyjadřovat o obsahu, jelikož nemám vůbec ponětí jak vše doopravdy bylo. ■ Je opravdu děsivé, jaká zvěrstva lidé dokáží páchat. Nedokáži si představit jak to mohli dělat, i přesto že viděli ta ubohá mrtvá těla.(20.1.2015)

 • ghatos
  ****

  Filmová Černá kniha komunismu. Srovnávání národního socialismu a sovětského komunismu je působivé. Samozřejmě je to uděláno tak, aby se to co nejvíce hodilo. Provokativní proklamace a důkazy o bratříčkování jsou super. Zakomponování Putina je na místě, dát tam současnou ruskou neonacistickou scénu..., budiž to je lehce zavádějící. Drobné nedostatky přebíjí úžasný tah na branku. Už dlouho jsem neviděl podobně nebojácný dokument, který si nebere servítky. 84%.(4.11.2010)

 • ybuko
  ****

  O holokaustech dnes vi kazdy. Ale kolik lidi vi o skutecnych dusledcich hladomoru na Ukrajine, za ktere byl zodpovedny Stalin?(27.3.2009)

 • - Edvins Snore sa viac ako 10 rokov zaoberal zbieraním materiálov a rozhovorov s odborníkmi a svedkami, zostavovaním týždenníkov, pátraním po dokumentoch ukrytých v archívoch v Rusku, na Ukrajine, v Litve, Veľkej Británii a Nemecku. (YoZo8)

 • - Film sa natáčal viac ako dva roky v mnohých európskych krajinách ako napríklad Rusko, Ukrajina, Litva, Nemecko, Francúzsko, Veľká Británia a Belgicko. (YoZo8)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace