Divadelnická společnost přijíždí do půvabného severošpanělského města Oviedo, aby zde sehrála klasický kus realistického dramatika a spisovatele Leopolda „Clarína“ Alase s názvem La Regenta. A složení přicházejícího souboru je víc než pestré – patří do něj arogantní egomaniak Benjamin Olmo a jeho manželka Mariola Mayová, ale také třeba depresivní alkoholik Alvaro Mesia, který je do Marioly beznadějně zamilován. Neméně zamotané jsou pak také vztahy obyvatel města, kteří na herce čekají. A v jejich čele pak starosta Ernesto de Villamarin, manžel mladé studentky medicíny Emmy, který se nedávno zapletl s novinářkou Barbarou. Když pak po příchodu herecké kumpanie vzplane láska mezi Benjaminem a starostovou paní Emmou, je zaděláno na tragedii antických rozměrů. To vše ve španělské romantické komedii režiséra Gonzala Suáreze, jež byla v roce 2008 nominována na sedm filmových cen Goya. (oficiální text distributora)

Malarkey

Kamarád Enšpígl, po prosranym fotbalu, na kterej vsadil nekřesťanskej peníz (a já o něco míň) se rozhodl mi nabídnout filmový zážitek, který se neodmítá. A jelikož v televizi nebylo vůbec nic zajímavýho, tak jsem se do toho pustil. Po čtvrt hodině sledování mi to ale přišlo jako hrozná trapárna. Pravda..s nikym se tam nesrali...když si chtěli zašukat, tak si prostě zašukali a vo nic nešlo. Jenže vcelku jsem si u toho čet Epochu, prohlížel knihy, dělal tisíc dalších věcí abych to přetrpěl, pak usnul, ráno se probudil a napsal mu, jakou sračku mi to doporučil. Stačila jedna věta, aby mě dokázal nasrat jako dlouho ne: "Ty si na tu kravinu koukal, já po deseti minutách usnul." ()