Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MoRTy
  ***

  3,5* poutavě natočený, ale Kajínka bych rozhodně ňák nevelebil !(19.3.2011)

 • Arx
  ****

  Na český film velmi nadstandardní. Petr Jákl velmi mile překvapil a to co sliboval tak opravdu splnil. Klobouk dolů 80%(9.10.2010)

 • PinokKio
  **

  Po heparinovém vrahovi další hrdina z podsvětí na filmovém plátně. Opět klipově natočeno (ve stylu Kobry 11), ovšem dost mdle (v podstatě kamera jen skokově zoomovala, párkrát se zrychlovalo a občas Brabec trefil nějaký polocelek s lepším nasvícením). Na hercích bylo vidět, že nemají co hrát, jelikož děj je dost děravý. Pokus o český akční film tedy opět nevyšel.(15.11.2010)

 • Skejpr
  ***

  V druhé polovině velmi solidní konspirační thriller. V té první jen vizuální onanie (navíc ne příliš účinná) a namachrovanost, kam se člověk podívá. Celým filmem se pak táhnou krajně nevyrovnané herecké výkony a odporné postrsynchrony. Za řeč stojí vlastně jen výborný (a kupodivu dobře nadabovaný) Lavroněnko a bratři Dlouzí. Dokonce i tam Vilhelmová je tu šílená... Díky tedy Bohu, že alespoň od útěku z Mírova chytne Kajínek trochu koule...(13.1.2011)

 • NinadeL
  ****

  Petr Jákl slušně navázal na minoritní sérii českých akčních filmů, které přeci jenom po Nahotě na prodej a Cestě peklem urazily kus cesty. Nepřeháněla bych to nicméně s jakoukoli ódou na radost. Kajínek jako film vypadá dobře, funguje dobře a má smysl. Vilhelmová zvládá hlavní roli, je akceptovatelné, že většinu záběrů nese na svém hereckém výkonu. Ovšem údajný super vzhled celého filmu de facto také začíná a končí spolu s jejím trendy účesem a oblečením. Výrazným krokem zpět jsou pak role Alice Bendové a Michala Dlouhého, kteří jen kopírují své výkony ze Sametových vrahů. Nepříliš šťastně byla obsazena Horváthová - Jakubisková, to bych vyktla castingu, nikoli hercům samým. Pozitivním překvapením byl samozřejmě Vladimír Dlouhý a Václav Noid Bárta. Na výkonech Lavronenkeho a Lindy měl velký vliv výběr jejich dabérů, přičemž jejich postavy s cizími hlasy splynuly adekvátně, stejně jako tomu bylo u jejich kolegů v Bestiáři. Tam toto bylo vytýkáno, nyní se zdá, že český divák si zvykl, případně neřeší nic, co by měl vyhledávat jako záminku pro nižší hodnocení. Což je pozitivní. Uvidím, jak se Kajínek změní s časovým odstupem, jestli zapadne jako příliš drsné Bolero, které také vizuálně podepsal F. A. Brabec, nebo bude i nadále vyčnívat.(22.8.2010)

 • - Když se Kajínek (Konstantin Lavronenko) dostane na svobodu, prochází se po Staroměstském náměstí, kde fanoušci slaví zlatý hattrick českých hokejistů. Ve skutečnosti byl Kajínek na svobodě od 29. října do 8. prosince roku 2000 a zlatý hattrick naši hokejisté završili až 13. května roku 2001. Tyto události mezi sebou tak dělí skoro půl roku. (Foxhound#1)

 • - Scéna samotné střelby na automobil na začátku filmu se odehrává zcela na jiném místě, než ve skutečnosti. Je to místo nedaleko Borské věznice a v současnosti se tam staví dálniční obchvat Plzně. V té době tam však ona betonová stěna nemohla stát. Navíc je i toto místo vzdáleno nějakých 70 metrů od místa skutečné vraždy. (Pilda17)

 • - Během premiérového víkendu, tedy během prvních čtyř dnů promítání filmu v českých kinech, zhlédlo ambiciózní thriller 119 182 návštěvníků kin. To ho řadí na první místo mezi českými filmy v novodobé historii filmového průmyslu (předtím první příčku okupovaly Vratné láhve). (Ruuzha)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace