Alfa a Omega

Alpha and Omega

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Romantický

USA / Indie / Kanada, 2010, 88 min

• Nach

Nenadchl a ani nepobavil. Tento dobrodružný animovaný film nemá až na pár scén vlastně nic, co by šlo považovat za zajímavé ba originální. Jeho animace je navíc už na tu dobu podprůměrná a hlavní postavy připomínají spíše křížence vlka s nějakým zvláštním ořechem. Je to velká škoda, neboť to mohl být velice zábavný film. 50%(16.6.2012)

• milka

Nudný a naprosto zbytečný animák s minimem humoru a asi nejhorší animací od dob první Karcoolky. Člověk si až říká, proč se tyhle klišoidní a ničím zajímavé animáky ještě točí, když z tohodle už podle mě ani ty děti nebudou moc odvařený. Nebo už jsem možná na ty filmy pro nejmenší zkrátka už moc starej.(28.6.2011)

Animace, parazitující na animačním vývojářství Doby ledové a skluzavkové scéně z Pyšné princezny, aniž by přidala mnoho navíc. Titulky prozrazují vysoký podíl indických tvůrců. V indickém kontextu se může jednat o emancipační projekt vůči kastovní společnosti, zaměřený na dětského diváka. Podobné projekty si zaslouží výraznější komediální a dramatický rukopis, který by teprve využil charakterů zvířecích postav. Ocenění patří hudbě. Věnováno památce Dennise Hoppera, který namluvil Tonyho(16.6.2012)

• Slarque

Takový průměrný produkt. Malé diváky potěší tím, že je barevný a že se hýbe. Rodiče potěší tím, že namlátí jejich ratolestem do hlavy ta správná poselství. Vegetariány potěší tím, že tam žádný z vlků nikdy nic neuloví a nesežere. Ale pokud chcete od animovaného filmu něco víc, hledejte jinde.(26.6.2012)

• Dever

Toto je moc už aj na mňa, mám rád animáky ale toto je fakt prehnané.... Úplne mi to pripomenulo Levieho Kráľa len z malými zmenami a to sa proste nedá ani porovnať a vôbec animácia Levieho Kráľa bola ešte lepšia ako tu. Naozaj nepodarená rozprávka len pre deti.(7.1.2011)

• - Garth, vlk rudohnědý, nazve Humphreyho kojotem. Ve skutečnosti byli již vlci rudohnědí v přírodě vyhubeni a v současnosti probíhá v Severní Karolíně úspěšný program na obnovu populace vlků rudohnědých a kojotů. (Kroup4)

• - Garthovi se ve filmu podaří "složit" 29 ptáčků. (Kroup4)

• - V minulosti se opravdu přivezlo z kanadské Alberty do Yellowstonského národního parku několik párů vlků, aby rozšířili tamější populaci. (Kroup4)