Alfa a Omega

Alfa a Omega: Volanie divočiny

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Romantický

USA / Indie / Kanada, 2010, 88 min

• ..Lucas..

Jeden z nejhorších animáků, co jsem za poslední dobu viděl, hodně nudný.. ale pár světlejch momentů to mělo..(15.5.2011)

• gudaulin

Příklad rutinně natočeného animovaného kýče beze špetky originality a výtvarné invence, navíc s tím nejhorším možným způsobem uchopenou počítačovou animací. Celkový dojem: 20%.(17.6.2012)

S Alfou A Omegou se to má stejně jako se stejnojmennými margaríny - stravitelné to je, ale taky je to prosté jakékoliv chuti. Navíc produkční tým Richard Rich/Crest Animation je derivátem Disneyho - možná proto tu prostě musely být ty písničky (nudné a zbytečné). Ne že by se na Alfu A Omegu nedalo dívat, naopak, animace je příjemná, ale zbylý obsah nestojí za řeč. Není tu nic, co už byste někde neviděli (akorát že tady ničivou smrtící sílu nereprezentuje stádu buvolů, ale sobů Caribou;)), a příběh je dětská láskyplná limonáda lehce říznutá road movie. Film jsem viděl v televizi, a ježdění vlčat na kládách z kopce mi přišlo trapné - pak jsem ale podle plakátu zjistil, že v kinech se tohle neveledílo promítalo ve 3D, a rázem do sebe všechno zapadlo. Jak chcete hodnotit film pro děti, ve kterém husa s krocanem hrají golf a letí jako doprovod ústřední dvojice přes půlku Států jenom proto, aby mohli "vtipně" narazit do billboardu stojícího vedle trati? BTW jak může být jedno mládě Alfa páru Alfa a druhé Omega?:) Takhle by se to prostě dělat nemělo. Ale je nutno uznat, že existují i podstatně horší pokusy jak se vlichotit do dětské přízně a jak vytáhnout z rodičů nějaký ten mrzký peníz navíc - a že některé z nich jsou neposlouchatelné a naprosto nekoukatelné, že? Viz třeba takový Malý Viking:P (http://www.csfd.cz/film/49356-maly-viking/). Chápu v podstatě jakékoliv hodnocení, za mě je to 60%.(25.7.2012)

• Radiq

S vlkmi žijem, s vlkmi vyjem a bez mých vlkov neprežijem (nebo tak nějak). To je Věc... ale tenhle film to neni věc. Je to totiž pěkná nuda. Za prvé tam neni pořádně vysvětleny, co to znamená být ve smečce alfa a omega - malý děcko, pro který je tenhle film asi určenej, bude marně tápat a nevědět. Co mě vede k tomu, že to je vyloženě pro děcka, tak je to, že se tam celej film ohánijou tím, jak jdou lovit atd., ale nikdy nic neuloví, aby z toho dětičky neměly psychickou újmu, a místo toho žerou borůvky, to by vlci fakt dělali... Velmi, ale velmi velice moc trapné bylo společné vytí, z kterýho se stalo něco jako společnej zpěv, což bylo fakt vytí jak sviň. V neposlední řadě jde o postavy samotné - vlci a vlkyně jsou sice rozeznatelné, ale ani jejich zjev ani chování nejsou nějak vtipné nebo vyloženě bavící. Nehledě na tu kachnu a toho druhyho ptáka, co tam pořád hráli golf, což bylo (jak jinak) velice trapné. A animace samotná hodně místy hodně amatérská až nudná (ale neřikám, že bych to uměl lip).(4.3.2013)

Na moderní animák je to ostuda. Příšerná animace, otravné vytí, příběh taky nic moc a v celém filmu jsem nenašel nic pro mě humorného. Není zde ani pasáž co by mě zaujala. 50%(18.8.2011)