Alfa a Omega

Alpha and Omega

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Romantický

USA / Indie / Kanada, 2010, 88 min

• Columbus

opravdu strašný .. i do televize :-((3.10.2010)

S Alfou A Omegou se to má stejně jako se stejnojmennými margaríny - stravitelné to je, ale taky je to prosté jakékoliv chuti. Navíc produkční tým Richard Rich/Crest Animation je derivátem Disneyho - možná proto tu prostě musely být ty písničky (nudné a zbytečné). Ne že by se na Alfu A Omegu nedalo dívat, naopak, animace je příjemná, ale zbylý obsah nestojí za řeč. Není tu nic, co už byste někde neviděli (akorát že tady ničivou smrtící sílu nereprezentuje stádu buvolů, ale sobů Caribou;)), a příběh je dětská láskyplná limonáda lehce říznutá road movie. Film jsem viděl v televizi, a ježdění vlčat na kládách z kopce mi přišlo trapné - pak jsem ale podle plakátu zjistil, že v kinech se tohle neveledílo promítalo ve 3D, a rázem do sebe všechno zapadlo. Jak chcete hodnotit film pro děti, ve kterém husa s krocanem hrají golf a letí jako doprovod ústřední dvojice přes půlku Států jenom proto, aby mohli "vtipně" narazit do billboardu stojícího vedle trati? BTW jak může být jedno mládě Alfa páru Alfa a druhé Omega?:) Takhle by se to prostě dělat nemělo. Ale je nutno uznat, že existují i podstatně horší pokusy jak se vlichotit do dětské přízně a jak vytáhnout z rodičů nějaký ten mrzký peníz navíc - a že některé z nich jsou neposlouchatelné a naprosto nekoukatelné, že? Viz třeba takový Malý Viking:P (http://www.csfd.cz/film/49356-maly-viking/). Chápu v podstatě jakékoliv hodnocení, za mě je to 60%.(25.7.2012)

• Kwaichi

Vlk je pre mňa majestátne zviera a nemôžem sa na to pozerať ako si tu hopká na zadných nohách. Čo sa týka príbehu, nepriniesol nič nové. Ide o starý, v poslednej dobe tak často omieľaný príbeh o láske medzi jednotlivcami z dvoch odlišných kást - vládnucej a plebsu - Alfa a Omega. Okrem spoločného vytia pri mesiaci a spúšťania sa na kôre stromu sa tam prakticky nič neudialo. O vlkoch by som si predstavoval keď už tak niečo akčnejšie. škoda, že som to videl len na bežnom televízore, kebyže to vidím v kine s všetkými tými 3D efektmi tak by ma to zaujalo viac.(19.2.2011)

Animace, parazitující na animačním vývojářství Doby ledové a skluzavkové scéně z Pyšné princezny, aniž by přidala mnoho navíc. Titulky prozrazují vysoký podíl indických tvůrců. V indickém kontextu se může jednat o emancipační projekt vůči kastovní společnosti, zaměřený na dětského diváka. Podobné projekty si zaslouží výraznější komediální a dramatický rukopis, který by teprve využil charakterů zvířecích postav. Ocenění patří hudbě. Věnováno památce Dennise Hoppera, který namluvil Tonyho(16.6.2012)

Neviem,..čakal som od toho trochu viac ale keď sa na viac už nezmohli....50%(10.4.2011)

• - Garth, vlk rudohnědý, nazve Humphreyho kojotem. Ve skutečnosti byli již vlci rudohnědí v přírodě vyhubeni a v současnosti probíhá v Severní Karolíně úspěšný program na obnovu populace vlků rudohnědých a kojotů. (Kroup4)

• - Poslední film Dennise Hoppera. Snímek mu byl věnován. (ash99)

• - Garthovi se ve filmu podaří "složit" 29 ptáčků. (Kroup4)