Alfa a Omega

Alfa a Omega: Volanie divočiny

Alpha and Omega

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Romantický

USA / Indie / Kanada, 2010, 88 min

Na moderní animák je to ostuda. Příšerná animace, otravné vytí, příběh taky nic moc a v celém filmu jsem nenašel nic pro mě humorného. Není zde ani pasáž co by mě zaujala. 50%(18.8.2011)

Při tomhle filmu jsem se cítil trapně a to jsem na něj koukal sám..(17.6.2012)

Rozpočet $20miliónovTržby USA $25,107,267Tržby Celosvetovo $50,507,267Tržby za predaj DVD v USA $11,125,429 //počet predaných kusov 624,704║ už ukážka ma odradzovala a upozorňovala na vrcholový blivajz ale tak som teda vyskúšal a 40minút čo som pri tom vydržal bolo pre mňa čisté počítačovo animované peklo, otras a des, tak strašná animácia sa len tak nevidí a na rok výroby 2010 nehovoriac /5%/(16.1.2011)

S Alfou A Omegou se to má stejně jako se stejnojmennými margaríny - stravitelné to je, ale taky je to prosté jakékoliv chuti. Navíc produkční tým Richard Rich/Crest Animation je derivátem Disneyho - možná proto tu prostě musely být ty písničky (nudné a zbytečné). Ne že by se na Alfu A Omegu nedalo dívat, naopak, animace je příjemná, ale zbylý obsah nestojí za řeč. Není tu nic, co už byste někde neviděli (akorát že tady ničivou smrtící sílu nereprezentuje stádu buvolů, ale sobů Caribou;)), a příběh je dětská láskyplná limonáda lehce říznutá road movie. Film jsem viděl v televizi, a ježdění vlčat na kládách z kopce mi přišlo trapné - pak jsem ale podle plakátu zjistil, že v kinech se tohle neveledílo promítalo ve 3D, a rázem do sebe všechno zapadlo. Jak chcete hodnotit film pro děti, ve kterém husa s krocanem hrají golf a letí jako doprovod ústřední dvojice přes půlku Států jenom proto, aby mohli "vtipně" narazit do billboardu stojícího vedle trati? BTW jak může být jedno mládě Alfa páru Alfa a druhé Omega?:) Takhle by se to prostě dělat nemělo. Ale je nutno uznat, že existují i podstatně horší pokusy jak se vlichotit do dětské přízně a jak vytáhnout z rodičů nějaký ten mrzký peníz navíc - a že některé z nich jsou neposlouchatelné a naprosto nekoukatelné, že? Viz třeba takový Malý Viking:P (http://www.csfd.cz/film/49356-maly-viking/). Chápu v podstatě jakékoliv hodnocení, za mě je to 60%.(25.7.2012)

• ..Lucas..

Jeden z nejhorších animáků, co jsem za poslední dobu viděl, hodně nudný.. ale pár světlejch momentů to mělo..(15.5.2011)

• - Garth, vlk rudohnědý, nazve Humphreyho kojotem. Ve skutečnosti byli již vlci rudohnědí v přírodě vyhubeni a v současnosti probíhá v Severní Karolíně úspěšný program na obnovu populace vlků rudohnědých a kojotů. (Kroup4)

• - Poslední film Dennise Hoppera. Snímek mu byl věnován. (ash99)

• - V minulosti se opravdu přivezlo z kanadské Alberty do Yellowstonského národního parku několik párů vlků, aby rozšířili tamější populaci. (Kroup4)