Alfa a Omega

Alfa a Omega: Volanie divočiny

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Romantický

USA / Indie / Kanada, 2010, 88 min

• Kwaichi

Vlk je pre mňa majestátne zviera a nemôžem sa na to pozerať ako si tu hopká na zadných nohách. Čo sa týka príbehu, nepriniesol nič nové. Ide o starý, v poslednej dobe tak často omieľaný príbeh o láske medzi jednotlivcami z dvoch odlišných kást - vládnucej a plebsu - Alfa a Omega. Okrem spoločného vytia pri mesiaci a spúšťania sa na kôre stromu sa tam prakticky nič neudialo. O vlkoch by som si predstavoval keď už tak niečo akčnejšie. škoda, že som to videl len na bežnom televízore, kebyže to vidím v kine s všetkými tými 3D efektmi tak by ma to zaujalo viac.(19.2.2011)

• fremy

Nuda, předvídatelný děj a nic mi neuniklo ani při sledování jedním očkem.(11.4.2011)

• gudaulin

Příklad rutinně natočeného animovaného kýče beze špetky originality a výtvarné invence, navíc s tím nejhorším možným způsobem uchopenou počítačovou animací. Celkový dojem: 20%.(17.6.2012)

• Dever

Toto je moc už aj na mňa, mám rád animáky ale toto je fakt prehnané.... Úplne mi to pripomenulo Levieho Kráľa len z malými zmenami a to sa proste nedá ani porovnať a vôbec animácia Levieho Kráľa bola ešte lepšia ako tu. Naozaj nepodarená rozprávka len pre deti.(7.1.2011)

• Beastmaster4

Prvních 10 minut jsem bojoval s nutkáním to celé ukončit, ale lenost a žádný jiný nový film po ruce mě donutili k tomu, abych se tím prokousal. No a nakonec musím AaO přiznat pár opravdu dobrých momentů, rád bych dal hvězdy 3, ale vzhledem k celku mi to svědomí nedovolí. Animace nabízí chvílema dokonalé a roztomilé momenty, které jsou tady o mnoho lepší než v ostatních animovaných filmech, což mě velmi překvapilo. Jenže tyhle výjimečné momenty střídají zas scény, které lze označit jen jako velké fiasko. Animace tedy místy značně pokulhává za konkurencí a jinde je prostě úžasná. Smutná očička, omráčení ptáčci a zejména animace malého medvíděte, to jsou ty nejlepší a nejroztomilejší záběry. I kdyby animace byla jen na té lepší hladině, tak AaO sráží další zápory - ujeté popové vytí vlků a jejich tanečky aj., což je moc i na animovanou pohádku. No, a protože jsem zastánce originálního znění a AaO jsem jako jeden z mála filmů viděl s dabingem českým, tak musím zmínit, že i ten stojí za prd a je opravdu hrozný (a není to zaujatostí proti neorig. znění).(20.7.2011)