Spiknutí: Echelon

• SK název

Sprisahanie

Akční / Mysteriózní / Thriller

USA, 2009, 105 min

Eagle eye feat. Bourne identity. Bezuzdně kradoucí, logiku urážející a přesto docela fajn béčko. Když se přenesete přes tragéda Westa, vezmou vás do party tvrďáci Burns s Rhamesem a protáhnou skrze pražské uličky až do jednoho pouštního skladiště, kde se vše vyřeší rozhovorem o Ústavě. Oceňuju tempo, zoufám nad nenápaditostí. Za první půlku bych snad i čtyři hvězdy vysolil, ale v závěru to člověku připomene, že musí být přeci jenom větší realista.(27.4.2010)

Docela slušný film, ze kterého se zas tolik vytřískat nedalo a hlavní hrdina byl trošičku dement. Ale vesměs se na to dalo koukat pěkně a mělo to takovej ten klasickej dobrej konec, ze kterých mám v poslední době docela radost, protože takovejch klasickejch filmů se už tolik nevidí, na druhou stranu zas tak kvalitní nikdy nebyly, ale aspoň se na ně dobře koukalo. Ta myšlenka totiž není zlá, ale výsledek je docela okoukanej a ke konci už je to trošku dementní, ale mě to stejnak bavilo jako na začátku tak na konci, i to docela dobře uběhlo. Nic velkýho to není, ale rád jsem se na to kouknul.(16.7.2009)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $666,009Tržby Celosvetovo $4,380,000(18.3.2009)

Vypadá to jako z nízkorozpočtového očního důlku právě vypadlé Oko dravce (což je sám o sobě duplikát x desítek dalších filmů) s tragickým "vypadám skoro jako Timothy Olyphant" Westem. Ovšem i přes občasnou nechtěnou směšnost a béčkovost místy hraničící až s céčkovostí to ve výsledku není zase až tak úplně blbé. A navíc to solidně odsýpá, takže to na koukatelnou oddychovku jakž takž stačí.(28.3.2009)

• LIVINGDEAD

S filmem "OKO DRAVCE" tato hovadina nemá nic společného!!! Oko Dravce byl trhák a tohle je béčkový nudný odpad.ˇFilmových triků jako šafránů, akčních scén je možné napočítat na jedné ruce a ke všemu hlavní roli obsadili prasečím rypáčkem - Shanem Westem. Naprosto nudný a zbytečný film!!!! Brrrrrrrrrrrrrrrr(24.5.2009)

Ze zprvu docela dobře vypadajícího sci-fi thrilleru se stala ohraná a až skoro stupidní kravina, přitom já pokud je příběh zábavnej, tak snesu hodně a vadí mi máloco, ale tohle ke konci už překročilo i tu mojí míru a navíc to už ani nebylo moc zábavný a ten slušnej dojem, kterej si film dokázal vydobýt ze začátku při zasílání sms s budoucností, nakonec zničil hodně stupidní druhou půlkou a debilní pointou(27.5.2009)

S lepšou reklamou by tento film skončil v súboji o tržby v našich kinách určite na slušnej pozícii, najmä keď sa pozrieme aké úbohé snímky do nich v súčasnosti tuzemskí distribútori pchajú. Na technickom spracovaní a nenáročnom príbehu by si divák určite zgustol, najmä na väčšom plátne by mal film určite lepší šmrnc. Spočiatku totálny scenáristický chaos sa po polhodinke našťastie trošku ukľudní a konečne to celé začne vyzerať ako pozerateľná namotávačka na námet typu mačka-myš, kde však tento námet je len ďalšou do zbierky menej dôležitých. A film The Game od Finchera je na svojom tróne v tejto téme zdá sa naďalej nedotknut(eľn)ý. Napriek faktu, že sa jedná o čistokrvne béčkový film, je akcia a hi-tch spracovanie naozaj na dobrej úrovni. Celkom slušné a nápadité momenty behom chvíle zhadzujú do sivého priemeru nezmyselné omyly a kiksy v scenári (napríklad aj to, že všetci ľudia v Prahe hovoria plynulou angličtinou je predsa samozrejmosť). Pokiaľ svetová kríza zasiahla herecký segment, tak mi je jasná aj účasť toľkých hviezd. Lahôdkou je ale Ving Rhams ako lúšti sudoku a následne si láme jazyk nad výslovnosťou ulice Křižovnická. 70%.(12.5.2009)

• Gilmour93

CML z nějaké třípísmenné agentury v USA se zase zbláznil, děda Drchlík s dřevěným klínkem není zrovna k dispozici a mně se tyto hi-tech thrillery už začínají notně zajídat. Sice s Burnsem, Rhamesem a tátou Estevezem, co od posledního setkání s plukovníkem Kurtzem zešedivěl a přibral v pase, ale s hlavním hrdinou o charismatu zmoklé hyeny a v obzvláště sterilním filmařském provedení vyvolávajícím u diváka příznaky narkolepsie. Se skřípěním zubů bych příště upřednostnil o píď lepší Orlí bulvu a v ní přetrhdílo Šiju, šiju si botičky LaBeoufa, ale proč lézt na déšť, nebo pod okap, když může být člověk v suchu..(12.9.2011)

• Sysel_CZ

Jsem si jist, že film jako je Echelon si dokáže získat spoustu fanoušků, ale tady byl poněkud dost na špatné adrese. Shrnul bych to jako poměrně koukatelně natočenou ubohost; děj začíná zostra, pro někoho možná klad, ale mně ten úvod jednoduše chyběl. A pak to začne, přímočará překombinovaná blbina prokládaná akčními megascénami, které jsou většinou pseudoumocněny kamerou snažící se navodit dojem, že tvůrci trpěli parkinsonovou chorobou. A když už nakombinovanost, nepravděpodobnost, neuvěřitelnost až blbost tohoto filmu dobublá k cíli, dostane se nám přeslazeného happyendu s třešničkou na dortu v podobě úplného závěru... Který by mě rozesmál, kdybych v tu chvíli film bral ještě trochu vážně. Je to takové na první pohled přitažlivě natočené nic, vhodné možná pro zkratovitě myslící publikum, které spolkne cokoli šroubovitého a nesmyslného s tím, že Když to tvůrci tvrdí, tak dobře, asi to tak bude a já to jenom nechápu. Takové filmy si strčte za klobouk, jedna hvězda za jistou atmosféru, kterou to celkově má. Našlo by se i víc věcí na víc hvězd, zápory je ale dusí tak moc, že jen taktak není skóre na nule.(27.4.2009)

• teutates

Rozvíjanie "konšpiračnej teórie" pomocou tohto filmu... ehm... citujem: "kto za tým všetkým stojí, musíme to odhaliť, objasniť"... super. Prišlo mi to hrozne trápne a smiešne a tie hlašky... noo to teda. Echelon fun party... 3/10(29.3.2009)

Podobná kravina ako OKO DRAVCA, ale toto sa spoň na nič nehrá. V telke k nedeľnej káve znesiteľné...(10.9.2011)

Každého hned napadne, že tohle už někde přece jen viděl. Ano, podobnost s Eagle Eye je někde mezi 80 - 90 procenty, alespoň co se námětu týče, ale jako pohodová oddychovka na sobotní odpoledne neurazí. 65%(25.7.2009)

• moviesfan

Asi jsem očekával něco jiného, ale to co jsem viděl mě šíleně nudilo. Nelíbil se mi děj, laciné výkony herců a dialogy. Díky alespoň za Prahu, ale jinak není za co děkovat.(23.6.2009)

• sochoking

Tak, vládu nad svetom má v rukách Rus , ktorý ako bočný kšeft robí taxikára v Práglu , kde pre zmenu kasína vedú bývalí agenti FBI !(8.4.2010)

CITÁT - Východní křídlo. Hlavní automat......... Dostávat sms a podle nich vydělávat prachy je prostě pohoda. Druhá stránka věci je pak ten, kdo o prachy přichází. Bude prostě naštvanej. A další věc, kdo to vůbec posílá a bude za to něco chtít ? Děj se záhy zdramatizuje a toto napětí zůstává skoro po celou dobu snímku. CITÁT - To je ale šašek......... Přeskakování ze státu do státu má za následek i velkou část děje odehrávajícího se v Praze. Akčnější část se pak odehrává v Rusku. DIALOG - MAX PETERSON ( Shane West ) : Autoškola v FBI ? JOHN REED ( Ed Burns ) : Dětství v Brooklynu........... A finále se odehrává v USA. CITÁT - ......ti, co dají do počítače všechno a pak nad ním ztratí kontrolu ?......... Pohodový snímek s námětem, co by se mohlo stát, kdyby se vám zbláznil počítač a chtěl si žít svým vlastním myšlením. Ve filmu si zahrál i Ving Rhames jako Dave Grant. CITÁT - Nenechte se chytit...........(27.1.2012)

• st.ranger

Levnější varianta Eagle Eye. Celkem potěší záběry z Prahy, zvláště když z Rudolfina se stal hotel s kasinem.(19.10.2012)

Akční film kde pod Pentagonem jezdí ruské metro... To jako vážně? No dobrá, pak tedy tam mají i létající ufa. ✔(12.9.2011)

• kleopetra

Raději se koukněte na Oko dravce - bude se vám líbit víc...(2.10.2009)

Film a lá Oko dravce. I zde nechybí akce, napětí, filmová atraktivnost a atmosféra. Nižší rozpočet oproti Oku dravce je vidět jak v obsazení, tak i v samotných efektech. Celkově si ale stojí více než obstojně a je velmi příjemným překvapením.(29.6.2009)

Takhle by vypadalo "Oko Dravce" kdyby se povedlo. Neni to sice dokonale, ale minimalne o tridu lepsi, nez prave bezmocne Eagle Eye. Ano, Shane West je v hlavni roli ponekud trapny, ale jeho zoufalost ani zdaleka nedosahuje na tragickeho Shiu. Stejne tak koncept, drive, zabavnost, vsechno o level vys nez v EE. Zdejsi girl byla navic znacne atraktivni a prestoze me v drtive vetsine filmu sex sceny neskutecne otravuji, tak tady byla hodne good. Echelon mel ke vsemu sve nezamenitelne charisma a byl mnohem sympatictejsi nez AI v Eagle Eye. Co me ale dostalo zdaleka nejvic byl uplny zacatek, typicky hi-tech popisek "Washington, D.C." a nasledne zabery - metro Namesti Miru. Nj, nizsi rozpocet se muze projevit i tak, ze sceny z Washingtonu si zajedou natocit do Prazskeho podzemi. 6/10(6.4.2009)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6