poster

Byla jednou jedna planeta (TV seriál)

 • Francie

  Il était une fois... notre terre

 • Slovensko

  Bola raz jedna planéta

Animovaný / Rodinný

Francie, 2008, 26x24 min

Režie:

Albert Barillé

Scénář:

Albert Barillé
 • whack
  *****

  Jedinečný seriál, ktorý tým mladším vnesie do duše trošku toho tak potrebného ekologického cítenia. Každý diel rozoberá iné problémy z iného kúska sveta, od udržateľného hospodárstva v Afrike, až po ušľachtilú myšlienku redukcie áut vo vyspelých krajinách. Pozitívne naladená, nenásilná forma rozprávania neurazí nikoho, možno okrem odlúčených odpadlíkov, pre ktorých je vrcholom svojho environmentálneho aktivizmu zahodenie plastovej fľaše do kontajnera na plasty, či splachovanie záchodu na polovičnú dávku a nie na plnú. Treba, aby budúce generácie neboli takéto, ale skôr také ako v ´68! Nech sa darí.(30.11.2013)

 • Beatris C.
  ****

  Kdyby se takhle řešili problémy, které tíží naší zemi, bylo by to super...(19.12.2010)

 • lopata555
  ****

  videl som síce iba jeden diel a to dneska, ale nie je to zlé, jednoduché vyprávanie určené hlavne pre deti ale i my dospelí si to môžeme pozrieť(10.3.2013)

 • Deimos

  Po první části zatím ponechám bez hodnocení/// Konečně! Mojí staří známí v novém seriálu, pojďmě se mrknou na první dojmy. Hned ze začátku vás zpraží otřesná hudební znělka. Na ni si budu dlouho zvykat. Ovšem grafická stránka doznala změn. Animace je moderní, lepší, prostě nádherná. Je pravdou, že s tou původní by si dnes již tvůrci neškrtli a možná proto tento seriál dostal nový kabátek. Opravdu líbivý. Námět: EKOlogie. Tak z tohodle jsem vyrostl. Tohle nám tloukli do hlavy ještě když na tom Země nebyla tak špatně. Takže zřejmě nic pro mě. Dějiny nebo lidské tělo je mnohem zajímavější. Nadruhou stranu proč ne? Vidět tohle všechny děti světa, tak za 20 let jsem na tom s ekologií mnohem lépe. Proč tak dlouho? Přece než současná mladá generace povyroste a bude schopna s tím něco dělat. Věříte tomu? Já možná, ale určitě v to věří tvůrci, jinak by tento seriál nědělali. Z první části jsem se toho dozvěděl hodně, jsem zvědav jaké budou další...7.1.2009(8.1.2009)

 • Terva
  ***

  Já už tohle moc neocením. Koukám na to staršíma očima.(28.9.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace