Byla jednou jedna planeta (TV seriál)

• Francie

Il était une fois... notre terre

Bola raz jedna planéta

Animovaný / Rodinný

Francie, 2008, 26x24 min

Albert Barillé

Albert Barillé

Kdyby se takhle řešili problémy, které tíží naší zemi, bylo by to super...(19.12.2010)

Další z řady oblíbených seriálů z cyklu "Byl jednou jeden..." Výtvarné pojetí se pochopitelně co nejvíce blíží osvědčenému modelu, animace je díky technologickému pokroku líbivější, nicméně taková ta lehkost a humorná nadsázka ve scénáři se vytratila, nahradila ji naléhavost a politické deklarace. Protože narozdíl od dřívějších sérií se námět dotýká politických problémů, lze v řadě případů s tvůrci souhlasit a v jiných si zachovávat jiný názor. Námětem je současná ekologická krize a názorově se obsah blíží postojům dnešních Zelených v západní Evropě. Při díle věnovaném alternativním zdrojům energie jsem jako energetik místy trpěl. Celkový dojem: 50 %.(28.5.2009)

• AngelAngie

Vysílá ČT1...(1.7.2009)

• DJ Obelix

Hnus velebnosti. Takhle pohřbít úspěšnou dětskou vzdělávací sérii :-/(30.11.2009)

• troufalka

Fantasmagórie.(3.8.2014)