Byla jednou jedna planeta (TV seriál)

• Francie

Il était une fois... notre terre

Bola raz jedna planéta

Animovaný / Rodinný

Francie, 2008, 26x24 min

Albert Barillé

Albert Barillé
  • DJ Obelix

Hnus velebnosti. Takhle pohřbít úspěšnou dětskou vzdělávací sérii :-/(30.11.2009)

• brit84

Pokračování úspěšných seriálů, které velmi nezajímavě poukazuje na jinak dosti zajímavá a ožehavá témata. Hodně nasympatické jsou hlavně ty děcky, co poslouchají zarostlýho dědu.(27.7.2011)

Prvotní nadšení z nejnovějšího pokračování staré dobré série bohužel nebylo naplněno a to hned z několika důvodů. Užv úvodu nám zazní velmi vlezlá a skoro až odpuzující znělka, ale pojďmě dál. Dalším velký zklamáním je animace, a to jak postav našich strých známých, kteří jdou z dobou a oblékají se jak super moderní cool děti, tak i celková počítačová grafika všeho kolem, která alespoň mě naprosto zkazila ten romantický dojem z celé série a poslala ji do velmi neosobní pozice. Jediné, co je opravdu hodné ocenění je téma seriálu. Poskytuje nám pohled na největší současné světové problémy a otázky v oboru ekologie a za to si ho nesmírně vážím, protože podobná tématika byla dlouho zanedbávána a na uvažování mnoha lidí je to znát. Ne vždy sice jejich názory podporuji, ale pro přemýšlejícího člověka to snad nevyznívá tak jednostranně, jak to může letmo vypadat. Celkově tedy sice z určité části zklamání, ale na druhou stranu velmmi vhodné pro mladší ročníky a někdy bohužel i důležité pro ty starší.(14.2.2009)

Jedinečný seriál, ktorý tým mladším vnesie do duše trošku toho tak potrebného ekologického cítenia. Každý diel rozoberá iné problémy z iného kúska sveta, od udržateľného hospodárstva v Afrike, až po ušľachtilú myšlienku redukcie áut vo vyspelých krajinách. Pozitívne naladená, nenásilná forma rozprávania neurazí nikoho, možno okrem odlúčených odpadlíkov, pre ktorých je vrcholom svojho environmentálneho aktivizmu zahodenie plastovej fľaše do kontajnera na plasty, či splachovanie záchodu na polovičnú dávku a nie na plnú. Treba, aby budúce generácie neboli takéto, ale skôr také ako v ´68! Nech sa darí.(30.11.2013)

Je to o dost slabší než původní skvělé série. Animace je sice lepší a barevnější ale to je asi tak všechno.(25.12.2010)