Byla jednou jedna planeta (TV seriál)

• Francie

Il était une fois... notre terre

Bola raz jedna planéta

Animovaný / Rodinný

Francie, 2008, 26x24 min

Albert Barillé

Albert Barillé
  • DJ Obelix

Hnus velebnosti. Takhle pohřbít úspěšnou dětskou vzdělávací sérii :-/(30.11.2009)

Kdyby se takhle řešili problémy, které tíží naší zemi, bylo by to super...(19.12.2010)

Prvotní nadšení z nejnovějšího pokračování staré dobré série bohužel nebylo naplněno a to hned z několika důvodů. Užv úvodu nám zazní velmi vlezlá a skoro až odpuzující znělka, ale pojďmě dál. Dalším velký zklamáním je animace, a to jak postav našich strých známých, kteří jdou z dobou a oblékají se jak super moderní cool děti, tak i celková počítačová grafika všeho kolem, která alespoň mě naprosto zkazila ten romantický dojem z celé série a poslala ji do velmi neosobní pozice. Jediné, co je opravdu hodné ocenění je téma seriálu. Poskytuje nám pohled na největší současné světové problémy a otázky v oboru ekologie a za to si ho nesmírně vážím, protože podobná tématika byla dlouho zanedbávána a na uvažování mnoha lidí je to znát. Ne vždy sice jejich názory podporuji, ale pro přemýšlejícího člověka to snad nevyznívá tak jednostranně, jak to může letmo vypadat. Celkově tedy sice z určité části zklamání, ale na druhou stranu velmmi vhodné pro mladší ročníky a někdy bohužel i důležité pro ty starší.(14.2.2009)

• stration

Dobře udělaná, ale pro mě naprosto nechutná ekologická agitka.(12.6.2009)

• brit84

Pokračování úspěšných seriálů, které velmi nezajímavě poukazuje na jinak dosti zajímavá a ožehavá témata. Hodně nasympatické jsou hlavně ty děcky, co poslouchají zarostlýho dědu.(27.7.2011)