poster

Byla jednou jedna planeta (TV seriál)

 • Francie

  Il était une fois... notre terre

 • Slovensko

  Bola raz jedna planéta

Animovaný / Rodinný

Francie, 2008, 26x24 min

Režie:

Albert Barillé

Scénář:

Albert Barillé
 • Sfinkter
  ****

  Ano, dejme maximálně dvě hvězdičky, hlavně ať na to děti nekoukají, už tak jsou nechutně vzdělané!(8.8.2011)

 • gudaulin
  ***

  Další z řady oblíbených seriálů z cyklu "Byl jednou jeden..." Výtvarné pojetí se pochopitelně co nejvíce blíží osvědčenému modelu, animace je díky technologickému pokroku líbivější, nicméně taková ta lehkost a humorná nadsázka ve scénáři se vytratila, nahradila ji naléhavost a politické deklarace. Protože narozdíl od dřívějších sérií se námět dotýká politických problémů, lze v řadě případů s tvůrci souhlasit a v jiných si zachovávat jiný názor. Námětem je současná ekologická krize a názorově se obsah blíží postojům dnešních Zelených v západní Evropě. Při díle věnovaném alternativním zdrojům energie jsem jako energetik místy trpěl. Celkový dojem: 50 %.(28.5.2009)

 • troufalka
  *

  Fantasmagórie.(3.8.2014)

 • whack
  *****

  Jedinečný seriál, ktorý tým mladším vnesie do duše trošku toho tak potrebného ekologického cítenia. Každý diel rozoberá iné problémy z iného kúska sveta, od udržateľného hospodárstva v Afrike, až po ušľachtilú myšlienku redukcie áut vo vyspelých krajinách. Pozitívne naladená, nenásilná forma rozprávania neurazí nikoho, možno okrem odlúčených odpadlíkov, pre ktorých je vrcholom svojho environmentálneho aktivizmu zahodenie plastovej fľaše do kontajnera na plasty, či splachovanie záchodu na polovičnú dávku a nie na plnú. Treba, aby budúce generácie neboli takéto, ale skôr také ako v ´68! Nech sa darí.(30.11.2013)

 • Terva
  ***

  Já už tohle moc neocením. Koukám na to staršíma očima.(28.9.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace