Legenda o létajícím Cypriánovi

Legenda o lietajúcom Cypriánovi

• Polsko

Latający mnich i tajemnica da Vinci

Drama / Historický

Slovensko / Polsko, 2010, 108 min

Po dlouhe dobe uvidim zase slovensky historicky film,rikal jsem si.Po"Janosikovi",ktery se moc nepovedl.Mlada reziserka si za svuj debut vybrala skurecnou postavu a historicky,dobrodruzny velkofilm-tedy veru odvaha ji nechybi.Z filmariny jsem obcas ale neco postradal.Predevsim je prilis rozvlekly a pomaly scenar,zahrnujici dlouhe obdobi a reziserka si pri vypraveni chvilemi nevi rady,nebo ji dochazel dech a film se z niceho nic zastavi.Takze tu najednou mame komorni historicke drama.A pak se najednou zase na chvili rozjede,takze je takovy rozpadnuty na stripky,nez aby pusobil kompaktne.Ale zase bych prilis nekritizoval,protoze si reziserka odbyla svuj debut a je videt,ze se opravdu snazila.Kamera je velmi slusna a herecky se take neda,co vytknout.Jak Igonda,tak napriklad Brzobohaty i Javorsky pusobi naprosto prorozene a uvericne a divak si jejich herectvi proste uziva.To je vlastne nejvetsi klad filmu,pokud nam legenda samotna moc nerika(coz bude myslim pripad vetsiny cechu a moravanu).Takze davam s cistym srdcem krasnych 55%.(24.10.2010)

• WANDRWALL

Legendy jsou pro filmaře vděčné a věčné téma. Tahle mě moc nenadchla.(1.4.2011)

Hviezdicku pridavam za vytvarno. Najma uzasne exteriery.(3.1.2013)

• Marek1991

Obrovské sklamanie. Keďže, dané miesta som navštívil, naša história ma zaujíma, kresťanské morálne hodnoty podporujem, čakal som niečo, čo ukáže jeho osobu, jeho život. Bolo tam veľa nepríjemných retrospektív. Môj dedo to ani nevydržal dopozerať a povedal, že si mám zobrať preč toho Cypra. Marko Igonda a Kristína Koprdová sú skvelí herci zaslúžili si lepší scenár. Slabé dialógy tam boli a film bol veľmi temný. To, že dopadol tak, že sa upísal Bohu a chcel odčiniť hriechy a zomrel pri pokuse vyskúšať lietajúci stroj mi nevadilo, trocha to korešpondovalo s legendou, ale predsa nič nové nepriniesol, nebavil, nezaujal, neprekvapil, dejovo zlyhal. Za tento celoslovanský počin, urobiť niečo spolu s Poliakmi, Čechmi, či myslím Rusmi tlieskam aj za krásnu pieseň od našej interpretky, ale režisérka tu zlyhala. Snáď to niečím naši odčinia.(6.1.2012)

• BoncheR

pri prvej kontroverznej scéne.... SWICH OFF!(9.9.2011)