poster

Idiots and Angels (festivalový název)

 • USA

  Idiots and Angels

Animovaný

USA, 2008, 78 min

Režie:

Bill Plympton
 • Philippa
  *****

  Anifest 2009: Idioti a Andělé patří k tomu nejlepšímu co ae mi podařilo na Anifestu shlédnout. Úžasný příběh o muži jež bojuje s dobrem v sobě. Skvělá animace a úžasný hudební doprovod tvoří spolu s nadsázkou jíž je příběh prošpikován, naprosto úžasné dílo. Tak moc jsem si přála, aby Idioti a andělé ještě nekončili....(5.5.2009)

 • nunka
  ****

  Plympton pridal na stopáži, mierne ubral z absurdity svojich predchádzajúcich vtípkov...V Idiots and Angel je tentokrát viac emócií a nehy, dokonca plnohodnotne rozvitý a vkusne vypointovaný príbeh, ktorého dĺžka mi ani sekundu neprekážala. Naopak ešte razantnejšie podtrhla celkový feeling o čom to vlastne celé malo byť. Žiadna dramatická ani epická gradácia, tentokrát žiadne drastické deformácie a morbiditky, aj keď miestami sú evidentne ukojené Plymptonove sadistické chúťky (kto videl predchádzajúce skeče, vie porovnať)...Tentokrát sa hrá viac na city, viac na druhú signálnu cez citlivú animovanú réžiu. Aj takéhoto Plymptona mám rada.(23.12.2009)

 • Tom_Lachtan
  ****

  Ja, herr inspektor, gute. Zábavné ve vizuálu (kresbičky a temné barvičky, haleluja) a hodně silné v atmosféře, dokonce natolik, že je mi vlastně úplně jedno, že děj je kulhavý jako třínohý had a vlastně je jeho základ "kterak morální bastard k prozření přišel" věc už tisíckrát viděná a originální asi tak jako Dünyayı Kurtaran Adam, jenže ono je to dělaný prostě tak, že sem se bavil, kresba je dost fajn (a tleskám tvůrcům, protože ruční kresba je náročná vždycky, obzvlášť, když na filmu pracovalo nemnoho lidu) a svůj díl práce odzvučí i hudba (což je v podstatě samozřejmost, když se jedná o film bez jediného slovního dialogu). Proto je tak velká škoda, že závěr je moc přepálený, málo Kavkovský a o pár minut delší, než by bylo záhodno.(10.5.2014)

 • hous.enka
  ****

  Pohadka o tom, jak je dobro nezastavitelne a jak zlo vladne svetem. Nakonec se vsak na kazdou svini voda dovari, a tak jde nakonec opravdu o pohadku o blaznech a andelich. Mimochodem posledni scena s barmanem je desiva :)A posledni scena s ptackem je vtipna a doda tomu ten spravnej riz :)(5.6.2011)

 • tomeek
  ***

  Typický Plympton co se záběrů týče. Zajímavý námět, ale celé je to zbytečně dlouhé. Zkrátit to o půl hodiny by jenom prospělo k vyhrocení situace v hospodě U Barta. Letové pasáže jsou ale skvělé.(1.12.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace