poster

Idiots and Angels (festivalový název)

 • USA

  Idiots and Angels

Animovaný

USA, 2008, 78 min

Režie:

Bill Plympton
 • Hafran
  *****

  Určitě jeden z nejzajímavějších a nejcitlivěji udělaných animovaných filmů. Neotřelou technikou animace podporovanou vynikající scénickou hudbou vypráví jednoduchý, ale velice emotivní příběh o muži, který bojuje s se svým Andělem i Idiotem, které si nosíme v sobě, přičemž stále naráží na Idioty kolem sebe. S nadsázkou a černým humorem, pro Plymptona klasické, řeší otázku jestli je nám vlastně dobro a soucit přítěží, a jak bychom dopadli bez nich.(8.5.2009)

 • xxmartinxx
  ***

  Plympton mě ze začátku hodně chytil, ale nakonec upadl do značného stereotypu a co hůř, uvěřil nejspíš, že je veliký umělec. Bohužel ale tenhle jeho "art" je hrozně myšlenkově banální a konkrétně myšlenka "nápravy z donucení" mě hodně iritovala, protože co to je za nápravu, když není dobrovolná ani nucená, ale prostě automatická? Co si z toho mám jako odnést?(21.7.2013)

 • Tom_Lachtan
  ****

  Ja, herr inspektor, gute. Zábavné ve vizuálu (kresbičky a temné barvičky, haleluja) a hodně silné v atmosféře, dokonce natolik, že je mi vlastně úplně jedno, že děj je kulhavý jako třínohý had a vlastně je jeho základ "kterak morální bastard k prozření přišel" věc už tisíckrát viděná a originální asi tak jako Dünyayı Kurtaran Adam, jenže ono je to dělaný prostě tak, že sem se bavil, kresba je dost fajn (a tleskám tvůrcům, protože ruční kresba je náročná vždycky, obzvlášť, když na filmu pracovalo nemnoho lidu) a svůj díl práce odzvučí i hudba (což je v podstatě samozřejmost, když se jedná o film bez jediného slovního dialogu). Proto je tak velká škoda, že závěr je moc přepálený, málo Kavkovský a o pár minut delší, než by bylo záhodno.(10.5.2014)

 • Tuxedo
  ****

  Osvědčený motiv proměny antihrdiny v dobráka je v Plymptonově svérázném animovaném podání svěží, poctivý v jemných náznacích postupné proměny a myšlenkově naléhavější/emotivnější než většina hraných soukmenovců. Prim hraje vyprávění obrazem, úsměvně ujetá a všudypřítomná symbolika, obdobně stavěný humor a bezchybná animace s řadou nevídaných vychytávek ("úhly záběrů", přechody atd.).(17.11.2009)

 • Wormboy
  ****

  Mam rad Plymptonove kratucke animaky a na tento plnohodnotny som bol velmi zvedavy. Idiots and Angels je velmi zaujimavym pocinom , myslim tym pretovsetkym tematicky, pretoze boj dobra so zlom v cloveku samotnom, som zrejme este v obdobnom podani nevidel, teda aspon si na to nepamatam. Napriek tomu, ze film je nemy, skrz vydareny hudobny podmaz to vobec nevadi a dialogy by mi asi skor vadili. Osobne mi vsak prekazal zaver, bez ktoreho by som siel z hodnotenim este vyssie. Ale spokojny som urcite :)(4.12.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace