poster

Idiots and Angels (festivalový název)

 • USA

  Idiots and Angels

Animovaný

USA, 2008, 78 min

Režie:

Bill Plympton
 • Tom_Lachtan
  ****

  Ja, herr inspektor, gute. Zábavné ve vizuálu (kresbičky a temné barvičky, haleluja) a hodně silné v atmosféře, dokonce natolik, že je mi vlastně úplně jedno, že děj je kulhavý jako třínohý had a vlastně je jeho základ "kterak morální bastard k prozření přišel" věc už tisíckrát viděná a originální asi tak jako Dünyayı Kurtaran Adam, jenže ono je to dělaný prostě tak, že sem se bavil, kresba je dost fajn (a tleskám tvůrcům, protože ruční kresba je náročná vždycky, obzvlášť, když na filmu pracovalo nemnoho lidu) a svůj díl práce odzvučí i hudba (což je v podstatě samozřejmost, když se jedná o film bez jediného slovního dialogu). Proto je tak velká škoda, že závěr je moc přepálený, málo Kavkovský a o pár minut delší, než by bylo záhodno.(10.5.2014)

 • jojinecko
  **

  2,5*/5...Bill Plympton je mojim veľkým obľúbencom spomedzi animátorov.Páči sa mi jeho zdanlivo jednoduchá, ale účelná pastelová animácia, predovšetkým však jeho originálne nápady a skeče. Plymptom je pre mňa najsilnejší v detailoch, momentkách (Guard Dog, Sex and Violence a kopec ďalších). Idiots and Angels obsahuje tých silných detailov viac a sú naozaj vynikajúce. Bohužiaľ to množstvo vaty okolo toho je len nutným zlom, hoci celková myšlienka príbehu je viac než zaujímavá. Čiže môj ortieľ znie: silné v detailoch, v celku rozpačité...(17.12.2009)

 • hous.enka
  ****

  Pohadka o tom, jak je dobro nezastavitelne a jak zlo vladne svetem. Nakonec se vsak na kazdou svini voda dovari, a tak jde nakonec opravdu o pohadku o blaznech a andelich. Mimochodem posledni scena s barmanem je desiva :)A posledni scena s ptackem je vtipna a doda tomu ten spravnej riz :)(5.6.2011)

 • tomeek
  ***

  Typický Plympton co se záběrů týče. Zajímavý námět, ale celé je to zbytečně dlouhé. Zkrátit to o půl hodiny by jenom prospělo k vyhrocení situace v hospodě U Barta. Letové pasáže jsou ale skvělé.(1.12.2009)

 • Philippa
  *****

  Anifest 2009: Idioti a Andělé patří k tomu nejlepšímu co ae mi podařilo na Anifestu shlédnout. Úžasný příběh o muži jež bojuje s dobrem v sobě. Skvělá animace a úžasný hudební doprovod tvoří spolu s nadsázkou jíž je příběh prošpikován, naprosto úžasné dílo. Tak moc jsem si přála, aby Idioti a andělé ještě nekončili....(5.5.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace