Coco Chanel

Coco Before Chanel

Coco Before Chanel

Drama / Životopisný

Francie / Belgie, 2009, 105 min

Na to, jak byla Coco nekonvenční, tak je film konvenční a zdlouhavý. Ale na Audrey se dívá hezky.(13.2.2012)

Zvláštní, že ženy, které dosáhly v životě velkého úspěchu, byly slavné a uznával je celý svět, měly složité dětství. Vyrůstaly a žily v těžkých životních podmínkách. Živily se z ruky do úst. Pak se objevil někdo, kdo jim pomohl. Ono to vlastně není zvláštní, z takového prostředí by se chtěl dosat každý, kdo má nějaké ambice, sny, vůli a kdo nezahořknul. Coco Chanel, ať už v životě prošla čímkoliv, vzala módu pevně do svých rukou. Ženy ji můžou děkovat za to, že je zbavila nepohodlných korzetů a byla spolutvůrkyní legendárního parfému Chanel No.5. Já nemám snímku co vytnout. Je jednoduchý, prostý, elegantní, střízlivý, přesně jako modely, které módní ikona vytvořila. Ovšem, pokud by hlavní roli nehrála Audrey Tautou, tak bych nějaké výhrady určitě našla.(31.5.2010)

Je to snímek o Coco před Chanel, jak zní původní název. A přesně to také dostanete - příběh Gabrielle, která se teprve tou slavnou Coco Chanel stane. Ovšem i přes velkou snahu tvůrců a představitelů hlavních rolí se vás tomuhle filmu nepodaří vtáhnout do děje.(20.6.2010)

Na úvod musím říct, že co se týče hudební stránky, pojmutí kamery a zejména volby kostýmů, tak jde o skvělý a vizuálně dokonalý snímek. Co však musím říct po úvodu je jeden smutný fakt, který tkví v tom zatraceném a všude známém a omílaném slově "klišé". Tady mi naservírovali pěknou porci. Na druhou stranu - který film dnes není o klišé! Zkrátka jsem myslel, že snímek bude více o Coco a její návrhářské práci, ale pro člověka jako jsem já, který se vyžívá v dobových kostýmech to byla lahoda. Takže jak říkám dejte Coco šanci - není to až tak úplně ztracené dílo.(10.6.2010)

• Katullka

Tohle jsem viděla až po shlédnutí televizní verze a musím říct, že je to horší! Pouze mi to řeklo, že Coco je lehká děva, co neví co chce a nikdy vlastně nebyla ničím. Audrey vcelku dost propadla a forma byla nijaká. ZKLAMALO!(6.3.2010)

• - Pro natáčení velkých scén (tanec, dostihová dráha a divadlo) bylo vyrobeno okolo 800 různých klobouků. (vendy63)

• - Módu opálenej pokožky zaviedla práve Coco, a to síce po jednom prílišnom nechcenom opálení počas pobytu pri Severnom mori, keď bola biela pokožka želaná. Na konci kariéry sa však vrátila k pôvodnému štýlu. Prestala chodiť na slnko. (Nykol)

• - Na trzích a u starožitníků sháněli návrháři šňůrky, stuhy, knoflíky a další dobové ozdoby, jimiž doplňovali kostýmy kvůli autenticitě filmu. (vendy63)