• Falko

BAFTA Awards - 4 nominacie: Najlepsi cudzojazycny film / Herecka v hl. ulohe Audrey Tautou / Kostymy / Masky a vlasy(6.5.2011)

2 a pol *. Sklamanie. Obrovské sklamanie. Dúfala som, že to bude veľká kostýmovka a ono sa to ukázalo skôr ako lovestory kabaretnej speváčky, kt. zároveň šila... ak zjednodušujem. Audrey mi prišla vulgárna. Neviem, osobné predpojatie voči nej na jednej strane, na druhej som v nej nevidela dušu, eleganciu iba zatrpknutie, detský odpor. Kde máme osobnosť ženy, ktorá premenila vývoj ženskej módy? Tiež mi chýba prepojenie, keď sa Coco dostáva zo zámku priamo do veľkého ateliéru. Zrazu. Záver je proste podľa mňa príliž urýchlený. Mimo to nevidno žiaden vplyv histórie typu vojna a pod. Očakávania som mala aj od skladateľa hudby Alexandre Desplata. Priemer. Priveľmi šedý... (30.1.2010)(31.1.2010)

Boy raz povedal: Coco, vyzliekať je Ťa tak jednoduché..holt, v jednoduchosti je krása..(26.7.2009)

Film, který svou náladou silně připomíná jiný životopis: Edith Piaf. Jenže scénář je banální historkou z červené knihovny o ženě mezi dvěma muži, z nichž jeden si ji nemohl vzít a druhého si zase nechtěla vzít ona. Jinak je to slušně natočené, výborně zahrané (nejen Audrey Tautou, ale i oba pánové) a hraje k tomu krásná hudba Alexandre Desplata. Pokud ale neulítáváte na dámských kloboucích, tak vás to nejspíš dvakrát nenadchne.(16.9.2009)

S týmto filmom budem mať navždy spojenú veľmi úsmevnú príhodu. Keď som vošiel s priateľkou do kinosály, bolo nás tam azda asi tucet. To som si ešte neuvedomil, že som v sále jediný reprezentan mužského pokolenia. Ako sa však minúty pred predstavením krátili a ja som sa pozeral ako vchádzajú dalšie a ďalšie slečny a dámy, začal som sa neisto obzerať. Nakoniec nás tam bolo v celkom kine chlapov päť. Bol to zvláštny pocit :). A k filmu samotnému možem povedať, okrem toho že divákov ktorých plagát oslovil bola drvivá väšina ženského pohlavia, len toľko, že ikeď výpovedná hodnota bola takmer nulová, ako filmová postava bola Coco nesmierne zaujímava, kúzelná a bez problémov ztrhla moju pozornosť na celých 105 minút. A vlastne som sa dačo dozvedel. Bola to relatívne tuhá fajčiarka :) (7/10)(24.3.2010)