Coco Chanel

Coco Before Chanel

Drama / Životopisný

Francie / Belgie, 2009, 105 min

• AngelAngie

Za tímhle filmem jsem viděla velmi zajímavý pohled do minulosti ženy, jejíž jméno zná dnes každý. Bohužel jsem se ale o ní nic nedozvěděla, nebyla mi ani sympatická a vlastně jsem nepochopila, co tím chtěla autorka říct...(3.2.2010)

Není to špatný film, ale přišlo mi to celé tak trochu povrchní a vyumělkované - nádech Coco Chanel jsem cítila pouze v kostýmech. Audrey Tautou je coby Coco rozkošná, ale vzhledem k její skvělé herecké reputaci jsem od ní čekala víc. 65%(8.10.2012)

Tenhle film mě dost překvapil a nutno hned na začátek říct, že ne úplně jen v dobrém smyslu. Rozjezd je dost takový vlažný a sympatie k hlavní postavě i její herečce nepřišly okamžitě, ale od toho jejího přestěhování k Balsanovi už to bylo fajn a Audrey to zahrála pěkně a vůbec celé obsazení bylo docela dost sympatické. Problém je ale v tom, že když vynechám ten fakt, že je to natočené takovým docela obyčejným způsobem jako spousta televizních inscenací nebo prostě jako normální historické a životopisné filmy, tak hlavně se to sice jmenuje Coco Chanel a hlavní postavou opravdu je ta slavná "Coco", ale děj filmu se zaměřuje úplně na něco jiného než čím významným Coco přispěla a čím se proslavila. Téměř výhradně diváci sledují milostné avantýry Coco Chanel a příběh je to prakticky jak od Danielle Steelové s romantickým trojúhelníkem a s hlavní hrdinkou co furt neví jestli chce toho nebo toho nebo jestli chce někde romanticky lítat nebo být "jen" spokojená a zajištěná a taky se chce nějak seberealizovat a prosadit a být děsně nezávislá a podobně, takže stačilo by ji pojmenovat třeba Žofka místo Coco Chanel a nikdo by nic nepoznal :). To mě na filmu překvapilo asi nejvíc, že její návrhářská kariéra a přínos módě je úplně na vedlejší odstavné koleji a přitom z modelů Coco Chanel vzniklo celé moderní odívání. Jako z počátečních rozpaků je to docela fajn film a i s pěknou výpravou a sympatickými herci a celý děj je takový příjemný, jenže zaprvé je to dost obyčejné a za druhé, a to ten film podle mě sráží hodně protože to zabíjí všechna očekávání, to prostě je Coco Chanel, ale přitom to vůbec není Coco Chanel :). Člověk se vůbec nedostane k tomu čím byla doopravdy slavná a na pohled do jejího soukromí a jejímu životu před vstupem do světa módy je to zase prostě tak nějak povrchní a člověk ji z tohohle filmu ani moc nepozná. Osobnost Coco Chanel je tu prostě jen taková náznaková a mohlo se to dotáhnout do nějaké osobnější roviny, protože takhle se na to jen fajn kouká, ale je to jen obyčejné na trojku. Ale aspoň že něco málo z těch kostýmů se ukázalo a výprava byla moc pěkná :).(11.2.2011)

Neurazí ani nenadchne, ale přiklánim se ke 4 kvůli tomu, že jsem přesně na něco takovýho zrovna měla náladu a zpříjemnilo mi to večer.(13.2.2012)

Je to snímek o Coco před Chanel, jak zní původní název. A přesně to také dostanete - příběh Gabrielle, která se teprve tou slavnou Coco Chanel stane. Ovšem i přes velkou snahu tvůrců a představitelů hlavních rolí se vás tomuhle filmu nepodaří vtáhnout do děje.(20.6.2010)