Cesta na Saturn

Journey to Saturn

Animovaný / Akční / Sci-Fi / Komedie

Dánsko, 2008, 90 min

Trine Heidegaard

V titulcích filmu uvedeno: režie Thorbjørn Christoffersen, Craig Frank, Kresten Vestbjerg Andersen.(26.7.2014)

Príliš jednoduchá animácia a hlavne nesympatické a nevkusné živé postavičky. Príbeh má tempo, z tohoto pohľadu nevybočuje z rady ďalších (a lepších) dánskych 3D komediálnych animákov. Ale animácia a buranstvo to celé podkopáva. Hviezdička navrch sa narážky a autosatiru dánskych autorov na všetko, čo je dánske - aspoň na niečom sa dalo zasmiať. Hodnotenie: 50%(28.8.2014)

Povedená animovaná hříčka z Dánska, která si dokáže utahovat ze své národní mentality a přitom stihne hrozit prstíkem celému světu.(9.7.2014)

Trošku nepochopená animovaná komedie na naše poměry, tato satira lidských zlozvyků, kterou dánové báječně vystihli a to kreslenou podobou je svým způsobem jedinečná, animace člověka neosloví, ale hlubší smysl děje a veškerých lidských marnotratností musí každého zachytit. A ještě k tomu poslání lidské rasy vůči mimozemské rase: Raději jim pusťme porno.!(15.7.2015)

Animovaná komedie ve stylu německých Werner filmů či holandské série Flodder, kde humor staví na tom, že buranské hrdiny posadí do fantaskní situace a nechává volně plynout absurdní momenty z toho vzešlé. Zde se takto skvadra looserů, maniaků a imigrantů ocitá na palubě kosmické lodi směřující na Saturn. Mezi gagy založenými na humpolácky snadném řešení problémů kosmonautiky jako, jak jíst či močit ve stavu beztíže, se proplétá osvěžující linie satirizující národní cítění Dánů.(10.3.2011)