Cesta na Saturn

Journey to Saturn

Animovaný / Akční / Sci-Fi / Komedie

Dánsko, 2008, 90 min

Trine Heidegaard

Komedie o buranských hrdinech vyslaných do vesmíru má místy poněkud buranský humor a nešetří šťavnatými výrazy, na druhou stranu disponuje i řadou slušných gagů a je mile nekorektní, rozpustilá a zábavná. Dánové si střílí mj. i ze svého sociálního státu a národního charakteru. Nejde o nic zásadního, spíš taková odpočinková jednohubka, ale nejde o film, který by byl vyloženě blbý, i když bůhvíjak chytrý taky není. Celkový dojem: 60 %.(10.1.2015)

Trošku nepochopená animovaná komedie na naše poměry, tato satira lidských zlozvyků, kterou dánové báječně vystihli a to kreslenou podobou je svým způsobem jedinečná, animace člověka neosloví, ale hlubší smysl děje a veškerých lidských marnotratností musí každého zachytit. A ještě k tomu poslání lidské rasy vůči mimozemské rase: Raději jim pusťme porno.!(15.7.2015)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $4,917,227(30.8.2010)

• Hapretor

Vtipy jsou předvídatelné, tudíž nepobaví. Aspoň, že je to svérázné podobně jako "Terkel má problém". Na zabití času ok. Jako vtipný animák "pro celou rodinu" ani náhodou.(14.3.2015)

Povedená animovaná hříčka z Dánska, která si dokáže utahovat ze své národní mentality a přitom stihne hrozit prstíkem celému světu.(9.7.2014)