Cesta na Saturn

Rejsen til Saturn

Journey to Saturn

Animovaný / Akční / Sci-Fi / Komedie

Dánsko, 2008, 90 min

Komedie o buranských hrdinech vyslaných do vesmíru má místy poněkud buranský humor a nešetří šťavnatými výrazy, na druhou stranu disponuje i řadou slušných gagů a je mile nekorektní, rozpustilá a zábavná. Dánové si střílí mj. i ze svého sociálního státu a národního charakteru. Nejde o nic zásadního, spíš taková odpočinková jednohubka, ale nejde o film, který by byl vyloženě blbý, i když bůhvíjak chytrý taky není. Celkový dojem: 60 %.(10.1.2015)

Príliš jednoduchá animácia a hlavne nesympatické a nevkusné živé postavičky. Príbeh má tempo, z tohoto pohľadu nevybočuje z rady ďalších (a lepších) dánskych 3D komediálnych animákov. Ale animácia a buranstvo to celé podkopáva. Hviezdička navrch sa narážky a autosatiru dánskych autorov na všetko, čo je dánske - aspoň na niečom sa dalo zasmiať. Hodnotenie: 50%(28.8.2014)

Trošku nepochopená animovaná komedie na naše poměry, tato satira lidských zlozvyků, kterou dánové báječně vystihli a to kreslenou podobou je svým způsobem jedinečná, animace člověka neosloví, ale hlubší smysl děje a veškerých lidských marnotratností musí každého zachytit. A ještě k tomu poslání lidské rasy vůči mimozemské rase: Raději jim pusťme porno.!(15.7.2015)

V titulcích filmu uvedeno: režie Thorbjørn Christoffersen, Craig Frank, Kresten Vestbjerg Andersen.(26.7.2014)

• Hapretor

Vtipy jsou předvídatelné, tudíž nepobaví. Aspoň, že je to svérázné podobně jako "Terkel má problém". Na zabití času ok. Jako vtipný animák "pro celou rodinu" ani náhodou.(14.3.2015)