Madagaskar 3

Madagaskar 3

Madagascar 3: Europe's Most Wanted

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2012, 90 min

Stále skvělá zábava. Z Madagascaru se nám začíná stávat docela překvapivě biografová jistota. Když jsem takhle přemýšlel v neděli na jakou blbinu jít do kina, nemohl jsem si vybrat lépe. Čtveřice potrhlých hrdinů se prostě stůj co stůj chce vrátit do svojí ZOO, pomáhá jim v tom elitní komando tučňáků, dva šimpanzi a Král Jeliman s dvojicí svých pomocníků. Tahle sebranka, která sama o sobě tvoří úderný supertým, narazí na další ztoskotance, tentokráte od cirkusu a dobrodružství může začít. Pro mě osobně zatím animák roku. Nepředpokládám že by jej letos někdo z trůnu vystrnadil.(24.7.2012)

Ano, je to infantilnejsi, uchylnejsi a barevnejsi nez predchozi dily a pribeh ustupuje do pozadi, ale zaroven je to taky 90 minutova neprerusovana jizda se skvelejma scenkama a hlaskama. Animace je na standardni urovni, skvela hudba a stara znama parta, ktera se tentokrat mota v cirkuse. Logika jde casto stranou, spousta scen uz je mimo i na animovanej film, ale je to proste cistokrevna zabava oprostena od jakyhokoliv poucovani a to se u animaku dneska uz moc nevidi. Ja jsem naprosto spokojenej, zatim asi nejlepsi dil.(30.6.2012)

Ježiši, to zas byla hovadina. Madagaskar je prostě špatný animák, s tím jsem se už smířil. Tohle pokračování bylo snad horší než jednička, ale když zamhouřím oči, tak ty 3 hvězdy dát dokážu.(9.1.2013)

Madagaskar popřel staré známé pořekadlo "do třetice všeho dobrého", ještě horší je ale to, že určitě zabije i rčení "třikrát a dost."(14.12.2013)

Krásné barvy a docela i vtipné.(4.11.2012)

• - Kapitánka Chantal DuBois spieva vo filme pieseň od Edith Piaf - "Non, Je ne regrette rien". (ludena)

• - Panoráma Manhattanu pôvodne nemala obsahovať novú budovu World Trade Center. Grafik štúdia DreamWorks, ktorý šiel okolo nedokončenej budovy, však požiadal, či by v animovanom filme nemohla byť zvečnená ich architektúra už ako hotová stavba. (peiton)

• - Když Marty převezme řízení, v originálním znění řekne "Move over Miss Daisy!", což je odkaz na film Řidič slečny Daisy (1989). (Studioworks)