Madagaskar 3

Madagaskar 3

Madagascar 3: Europe's Most Wanted

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2012, 90 min

Eric Darnell a Hans Zimmer sa dali zase do kopy a oživili zohratú partiu zvieratiek s typickým a výrazným štýlom hudby, ktoré ma dokázali pobaviť v minulosti a inak nebolo tomu ani teraz. Vtipne a zábavne riešili takmer každú situáciu, ktorú podporovali svojim "divokým" slovníkom. Tvorcovia akciou nešetrili a tento rozprávkový balón ňou poriadne naplnili. Jasne si spomínam na divokú jazda autom, organizovane vniknutie do kasína ako aj použitie mena slávneho pilota F1 Niky Laudu, ktoré prišpendlili divokému šoférovi Martimu, takže bol z neho Marti Lauda. Partia akčných tučniakov trocha dostala červenú, ale za to vtiahnutie ruského tigra Vitaliho to cele napravilo. Niekomu sa môže zdať opakované a nezmenené obsadenie hlavnej skupinky hrdinov menej zaujímavé, čo trocha zapôsobilo aj na mňa a ešte malou záhadou pre mňa ostáva prečo medvedica jazdiaca na motorke nerozprávala. Takže za tuto dávku zábavy dávam 80%.(12.11.2012)

Stále skvělá zábava. Z Madagascaru se nám začíná stávat docela překvapivě biografová jistota. Když jsem takhle přemýšlel v neděli na jakou blbinu jít do kina, nemohl jsem si vybrat lépe. Čtveřice potrhlých hrdinů se prostě stůj co stůj chce vrátit do svojí ZOO, pomáhá jim v tom elitní komando tučňáků, dva šimpanzi a Král Jeliman s dvojicí svých pomocníků. Tahle sebranka, která sama o sobě tvoří úderný supertým, narazí na další ztoskotance, tentokráte od cirkusu a dobrodružství může začít. Pro mě osobně zatím animák roku. Nepředpokládám že by jej letos někdo z trůnu vystrnadil.(24.7.2012)

Tak toto se povedlo. Pro mě nejlepší Madagaskar ze všech tří dílů. Většina animáků s přibývajícími díly silně ztrácí humor, myslela jsem si, že toto bude případ i nového Madagaskaru, ale já se tak strašně ráda mýlím. Někomu se to možná bude zdát až moc absurdní a kýčovité, ale já se hned několikrát přistihla, že se směju, jako by mi bylo deset. Nejzábavnější animák roku.(27.12.2012)

Hrdinný vývoj zvířecích eskapád dovršen. Od ukřičeného dobrodružství s minimem vtipu, přes šílenou komedii s menšími přešlapy až do veleabsurdního cíle. Fanoušci prvního dílu musí při pohledu na zpívající Francouzku nebo udatného tygra skákajícího skrz klíčovou dírku silně nervózně poposedávat, ale já si bránici chvílemi málem potrhal. Dokonale nesmyslné hlášky, poslepovaný příběh a nový příliv bizarních postaviček dávají ve výsledku jednoznačně nejlepší Madagaskar. Scéna s Fireworks od Katy Perry mi vyrazila dech a pochopil jsem při ní, jak dokonale se dá zachránit více než nesměle rozjetá série. 85%(19.11.2012)

Klasická řemeslně rutinérská esence vší komerčnosti, obehraných animačních postupů a instantního humoru, jakých se urodilo za poslední léta tuny. Nejsem cílovka, ale pár fórkům jsem se přesto zasmál. Člověk ani nemusí vidět tu trojku v názvu, aby mu došlo, že tahle podívaná není nic víc než komerční oddychovka pro dětského diváka, kterého spolehlivě na hodinu a půl zabaví. Je to samozřejmě hloupé, povrchní, uřvané a schematické, ale přesně taková je poptávka cílovky, která mimo jiné udržuje v chodu celý ten doprovodný merchandisingový byznys. Kolik dětiček asi vyrazí v září do školy s novou taškou potištěnou postavičkami tučňáků, lva, tlusté hrošice... Škoda mizerného českého dabingu, 3D efekt je zde naopak využit vcelku slušně. Madagaskar 3 je klasická maistreamová produkce do multikin, která neurazí ani nenadchne, a po pár dnech se spolehlivě vykouří z hlavy; další 3D animák už jistě nedočkavě čeká za rohem na svých nových 15 minut slávy.(13.6.2012)