Madagaskar 3

Madagaskar 3

Madagascar 3: Europe's Most Wanted

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2012, 90 min

Lev Alex, zebra Marty, hrošica Gloria, žirafa Melman, lemur Julien a štyria militárni tučniaci... to sú starí známi zvierací hrdinovia z animovaného filmu Madagaskar. Už ich dobre poznám z dvoch predchádzajúcich snímkov. Tento krát sa dostali až do Európy. Stali sa dôležitou súčasťou krachujúceho cirkusu Zaragoza. Znova ho postavili na nohy a získali angažmá v ich milovanom New Yorku. Urobili všetko pre to, aby sa mohli vrátiť späť do svojej ZOO v Cetral Parku. Lenže nakoniec to dopadne trocha inak. Ak chcete vedieť ako pozrite si "Madagascar 3". Podľa mňa je to najzábavnejšia časť z tejto pestrofarebne a vysoko profesionálne animovanej trilógie. ****(26.4.2014)

Začátek mi z časových důvodů poněkud utekl, těžko to někdy doženu, zas taková sláva na třetí to nebyla. Animáky mám všeobecně ráda, ale když je něčeho moc...hudby, barviček, hlášek, odkazů, dějových zvratů, šílených obratů a především zrychleného kmitání střihů jako v traileru nebo trapných reklamách, jež chtějí říct v pár sekundách co nejvíc a nakonec neřeknou nic. Ještě k tomu místy špatně zřetelný překlad, takže příště raději původní znění, jestli nějaké příště bude. Pár vtípků typu jak se (ne)opřít bez kolapsu o papírovou stěnu, případně jí projít s nulovým narušením, mě sice rozesmály, ale jak říkám, moc jsem nestíhala. Asi je současný trend cílit výhradně k bystrým digitálně odkojeným dětem. "Až mě budeš někde hledat, tak tam nebudu."(4.7.2013)

Madagaskar 3 je bezesporu nejlepší díl, který má v sobě spoustu povedených nápadů. Když se rozjelo představení s cirkusem, tak mi lezl mráz po zádech. Vizuálně krásná podívaná, která si zaslouží pochvalu.. 8/10 = 88%(5.10.2012)

• Beastmaster4

Větší zoufalost nám trojka ani přinést nemohla. Není to ani vtipné, ani výtvarně okouzlující a příběhově dost kýčovité. Některé scény mají nádech úchylnosti. Rozhodně v tom nevidím dobrý pokus a animák udělaný pro děti. Trojka mě naprosto ničím neoslovila a jen s vypětím všech sil jsem jí dokoukal do konce...snad se další díl nechystá, protože tohle už není o zábavě, ale o tahání peněz z našich peněženek (v mém případě kapes).(20.10.2012)

Od tohoto pokračování jsem čekal jen slušnou zábavu ve stylu předchozích dílů, které byly super, ale ani jednomu z nich jsem neudělil plný počet. Pak ale přišel tento díl, který byl barevnější (animátoři asi jedou na slušném LSD), více moderní (mluvím hlavně o soundtracku, z něhož minimálně Katy Perry dnes pozná prakticky každý) a více trhlejší. A to je přesně to, proč se mi tento díl líbil asi ze všech nejvíc. Konečně si režiséři uvědomili, že točí animák, kde je povoleno doslova vše. A oni to, věřte nebo ne, dokázali vybalancovat tak, že to nebylo (zas tak moc :-)) infantilní. Právě od momentu, kdy poprvé zazní Katy Perry, jsem si uvědomil, že tento díl má možná nejslabší scénář ze všech, ale je to jízda, kde je opravdu minimum hluchých míst. Jízda, která vás bude bavit, při které se budete smát a která se vás pokusí i dojmout. Zkrátka a jednoduše - tohle je rozhodně nejlepší díl série. Konečně můžu čtyřem přátelům z New Yorku udělit plný počet bez zaváhání.(5.11.2012)

• - Na promítání kresleného snímku v kině Cineworld v britském Nottinghamu rodiče ani děti jen tak nezapomenou. Zaměstnanci kina pochybili a místo rodinného filmu pustili horor Paranormal Activity 4 (2012). Na plátně se objevily jen první dvě minuty snímku, který ale začíná zábleskem z prvního dílu hororové série, kdy je směrem na kameru vymrštěno zakrvácené tělo ženy. Scéna přivedla velké množství dětí k slzám. Vedení kina se hostům omluvilo, vrátilo jim zaplacené peníze a obdarovalo je volnými lístky na další promítání. (FMJ)

• - O dabing Glorie usilovali například Madonna, Jennifer Lopez nebo Gwen Stefani. Roli nakonec „ulovila“ Jada Pinkett Smith. (Num3roO)

• - Mihalnice postavy Gia sa môžu hýbať v 96 smeroch. (milealelia)