Kapka krve

• Hongkong Zheng ren (více)

Policista Tong (Nicholas Tse) při pronásledování kriminálníka (Keung Ho-man jako Cheung Yat-tung) nešťastnou náhodou usmrtí dceru státní zástupkyně (Ann Gao v podání Zhang Jing-chu).Tragická událost má ale o několik měsíců později pokračování. Cheung nechá unést Anninu druhou dceru. Vydíráním zoufalé matky chce docílit ztracení důkazů ze soudního spisu, které ho uvědčují z dalších zločinů. Tong, který se u únosu náhodou vyskytne, se snaží holčičku nalézt a napravit tak svou chybu z minulosti. (oficiální text distributora)

Lacike

Drsný spletenec osudov troch postáv. Nájomného zabijáka, policajta a štátnej žalobkyne. Najväčším mínusom filmu je, že som nemal komu fandiť. Teda s výnimkou ako vždy sympatického Liu Kai-chi, ktorý hrá policajtovho kolegu. Žalobkyňa a ani policajt príliš sympatický nie sú, aj keď sú na správnej strane morálnej barikády a dejú sa im smutné veci. No a zabiják je proste totálne zlo. Našťastie tak skvele vystihnuté v podaní fantastického Nicka Cheunga, že je neskutočne fascinujúce sledovať aspoň jeho líniu. Nie je to žiadny psychopat alebo magor. Je to človek, ktorý z určitých pochopiteľných dôvodov zapredal dušu diablu a ide si za svojím cieľom aj cez mŕtvoly detí. No a keďže je snáď nezničiteľný, tak z každej scény v ktorej ide niekomu po krku ide z neho neskutočný strach. Ďalším plusom filmu vykreslenie prostredia. Tentokrát sa pozrieme do ošarpaných chudobných štvrtí HK, ktoré kamera sníma tak civilne. Fakt mám pocit, jak keby som tam bol spolu s postavami. Vyústenie príbehu som čakal o niečo tragickejšie. Nakoniec sa to uzavrelo relatívnym happyendom. Výsledkom je solídny mix thrilleru a drámy, ktorý ale mohol mať lepšie prekreslené dve z troch hlavných postáv. 7/10. ()

sniper18

Je to dosť dobrý akčný thriller. Má veľmi dobrý príbeh o drsnom policajtovi, ktorý pri jednej akcii behom prenasledovania zločincov nechtiac zastrelí malé dievča, dcéru právničky a s tým sa moc nevie vyrovnať. Ale keď je unesená druhá dcéra právničky, ktorá má za jej vrátenie zničiť dôkazy proti vplyvnému mafinánovi, policajt ju chce zachrániť za každú cenu. No únoscom je drsný zločinec, ktorý má na to tiež svoje dôvody. Spracovanie je na tom dobre, po výbornej nadmieru dynamickej úvodnej fázi sa síce tempo filmu dosť spomalí, aj keď ani vtedy to nie je zlé, film hlavne dobre zoznámi so súčasným stavom všetkých dôležitých postáv, ale v druhej polovici sa to už zase slušne rozbehne a film už je prakticky jedna dlhá dynamická jazda a naviac s perfektným záverom. Akcie je tu pomerne dosť a je aj celkom vydarená. Snaží sa pôsobiť čo najrealistickejšie, čo sa jej aj dosť darí, celkovo je výborne natočená, dynamická a drsne pôsobiaca, tvoria ju hlavne rôzne naháňačky, či už v automobiloch alebo aj pešo, krátke prestrelky alebo ručné strety, ale tu sa už o nejakých plnnohodnotých súbojoch určite hovoriť nedá, skôr sa len dvaja protivníci snažia jeden druhého odzbrojiť a samozrejme aj zabiť. Najviac sa mi páči celý úvod alebo aj pešia naháňačka v meste. Herecké obsadenie je výborné, Nicholas Tse v hlavnej úlohe, jeho úhlavný nepriateľ Nick Cheung, k tomu ešte Jing Chu Zhang a Kai Chi Liu. Réžia a technická stránka sú skvelé, tento drsný a zároveň prvotriedny štýl mám rád. Beast stalker je plnohodnotný predstaviteľ moderného Hong Kongského akčného štýlu, v ktorom sa síce žiadne bojové umenia nenájdu, ale nahradzujú ich realističnosť, dynamika a nekompromisnosť. 76% ()

Martin741

Brutalna hongkongska kriminalka, kde ide aj o zneuzivanie ci rovno zabijanie deti. Filmy s touto tematikou su brutalne uz z podstaty, na podobnu temu bol natoceny  tusim 8 mm z roku 1999. Rozbieha sa vysetrovanie, ale nielen vysetrovanie, ale i dost brutalne akcne sceny. Zaporak v podani Phlipa Keunga /Tlakova Vlna 2017/ bol fakt brutalny, neznicitelny .... pomaly rozmyslam, ci si  to  a jvo filme neuzival.  Bavilo ma aj to zblizovanie sa ludskych osudov - policajt ako statny zamestnanec, statna zastupkyna a zlocinec. Kvalitny prepletenec zlocinu, spravodlivosti, akcie a  nahanaciek vytvara tento vysoko kvalitny film. Reziser Dante Lam sa dotkol dokonlosti  . 95 % ()

EvilPhoEniX

Líbilo a sakra moc ! Další vynikající Kidnapperský flick,který je na Asii až nadstandartně dobře natočen. Záporák se skleněným okem vidící pouze černobíle působil jako chladnokrevné sadistické hovado. Závěrečná půl hodina byla bez výhrad.. Přišly na řadu Emoce, opravdu silná dávka emocí, Gore,horší trest pro záporáka než SMRT a perfektní Pointa! ()

TomikZlesa

Po perfektně akčním rozjezdu to sklouzlo spíš ke krimi drama, ale i tak to mělo atmosféru a tempo naspeedovaný fretky. Mimochodem tak luxusně udělanou bouračku sem hodně dlouho neviděl ! Díky přítomnosti Nicholase Tse sem čekal nakou tu kung fu bitku, která se nekonala :( ale rozhodne to neni na škodu. Rozkošnej tvoreček v podání prťávý čínanky byl hustej a smekám před jejím hereckým výkonem. ()