Cyklus ČESKÉ MILOVÁNÍ přináší původní půlhodinové dokumenty o různých podobách lásky, vášně a citů (někdy přetavených i v nenávist), tedy takových, jaké je pestrý život přináší. Jsou mezi nimi také ty, o kterých se často nemluví, do kterých zatím tvůrci neměli možnost zblízka nahlédnout, nebo dokonce se o nich dodnes ani nevědělo... Základem těchto pravdivých příběhů je tak především velmi otevřený a upřímný pohled. Pohled bez zábran a předsudků, pohled chápavý a vnímavý, jak to nejrůznější podoby lásky a cesty citů, jako hybné síly našich osudů, vyžadují. Komentátorem všech dílů Českého milování je herečka Květa Fialová, jejíž věk (právě v letošním roce oslaví 80. narozeniny) i její samotný životní příběh pomáhá nejen k pochopení, ale i občasnému nadhledu nad někdy překvapivým obsahem.
Jednotlivé časti:  1.-O láske týranej - réžia Věra Chytilová
22.-O láske bez rasových predsudkov - réžia Jana Pirohová
23.-O láske na štyroch kolesách - réžia Eva Tomanová
24.-O láske v starobe - réžia Ivana Křenová
25.-O láske k zvieratám - réžia Ján Mančuška
26.-O láske k idolom - réžia Ján Sebechlebský (oficiální text distributora)

Karlos80

Viděl jsem jeden díl (25.01) tam nějakého staršího cikána a ten na trochu přihlouplou otázku: "Jak je možné že máte tolik dětí"? Odpověď: "No hodně jsem šukal tak se nedivte"! A prý ještě tento počet není konečný! A ke všemu stále hledá tu pravou! Od té doby dá se říct že to nepravidelně sleduji:-) ()

NinadeL

Fero pro TV Barrandov a nekonečná impotence a malost... "Když vona ta Helena je prostě krásná. Proto jsem jí odpustil, že mi ukradla šaty. A teď vám, milé pipiny, prozradím, proč se zvýrazňuje to bělmo." ()

Radko

13. Svetom gigolov sprevádza obstarnutý, krívajúci, jednonohý, šedivý, dlhovlasý mrzák s mrožími fúzmi a jemne zanedbaným, čundrácko-riflovým výzorom. Druhým sprievodcom je osvalený, mladý go-go tanečník a zároveň prostitút pre dámy. Ani od jedného sa priemerne vzdelaný divák nič nové nedozvie. Akurát starý degeš akosi pozabudne na prirodzenú diskrétnosť a začne čosi mumlať o tom, ako po istý čas prznil herečku z Ostro sledovaných vlakov. Zachovanie anonymity identity klientiek mrzáckemu vandrákovi zjavne už nič nehovorí. Vyhadzov od agentúry nehrozí, pretože jeho služby už nie sú veľmi žiadané. Ako vraví, kedysi platili ženy za lásku jemu, teraz platí on im. Hĺbka myšlienkovej ostrosti ich názorov, alebo skôr dno, sa dá vypozorovať aj z nulovej, resp. zanedbateľnej prítomnosti kníh v príbytkoch, kde prebývajú, kde sa spovedajú. 35%. ()

gogo76

Priemerený dokoment o večnej téme, no záverečná skladba "Jednou to pomine" poctatne dvihla celkový dojem. 60%. ()

Terva

Čekal jsem víc. Silně jsem se nudil. Některé příběhy jsem i vypnul - respektive přepnul na jiný program. ()

NinonL

Všechny díly jsem neviděla, ale projekt se mi zdá hodně zajímavý. Pobaví, přivede k zamyšlení, určitě nenudí. ()

sator

Osud nás nutí hledat smysl života, láska nám ho dává. O lásce alkoholické, O lásce prohrané. O lásce k životu ()

ghatos

Na odpočinek to není špatné. Není tam nic extra. Když jsem poslouchal názory manželů, tak jsem zjistil, že nejšťastnější manželsví bývají ty homosexuální :) . ()

Autogram

Pohľad na skutočne INÉ formy lásky, alebo skôr na formy sexu, asi som mal šťastie iba na takéto diely seriálu. Výpovede ľudí vyzerajú pod režisérskym vedením úprimne, a možno aj sú, či už ide o pornoherečku, herca, producenta alebo o ľudí s postihnutím a ich pocitoch a túžbach. ()

chaometic odpad!

Viděl jsem díl, kde holka brečela nad rakví nad svám psem. Musím dát ODPAD. Sledovat na takovéto věci.bavit se otěchto věcech. České milování je humus a nechápu proč se něco takové to odvysílá. ()

thestral

Úžasný dokumentární cyklus, který vás do své půlhodinky různě o lásce vtáhne už znělkou s písní Radůzy. Láska je krásné slovo a láska je asi vlastně velký zázrak našeho světa - a tyto pořady ukazují různé podoby lásky, různé úhly pohledu, různé lidi a jejich životní lásky-plné příběhy. Myslím, že je to cyklus pořadů, který může nám lidem pomoct uvědomit si a pochopit ty velké důležitosti, tedy budeme-li chtít. Stačí se jenom dívat duší otevřenou. Vše krásně doprovázeno hlasem Květy Fialové. ()

DKNY

Pět hvězdiček za většinu epizod. Komentář Květy Fialové je krásný, podle mě po dlouhé době kvalitní dokumentární cyklus. Pokud nejste úplní cynici, bude se vám to líbit. ()

Binne

Myslím si, že je seriál docela nespravedlivě haněn ve zdejších komentářích. Dokumentární pořad ukazuje zejména různé podoby lásky bez ohledu na sociální zařazení, společenské, vzhled nebo rozdílnost názorů - zkrátka, kde všude lze na světě vidět lásku. A odpověď? No všude přeci. Vtipně, někdy cynicky ale vždy zábavně podané téma ohledně mezilidských vztahů. Mimochodem - úvodní znělka mi opravdu vadí, jednou ano ale vícekrát... ()