poster

O patro výš

 • USA

  Safety Last!

Komedie / Thriller / Romantický

USA, 1923, 74 min

Scénář:

Tim Whelan, Harold Lloyd

Kamera:

Walter Lundin

Hudba:

Carl Davis

Producenti:

Hal Roach
(další profese)
 • PetrPan
  *****

  Viděl jsem už několikrát, ovšem teprve tuhle reprízu asi největší klasiky s Ním, jsem si stoprocentně užil. Zejména díky tomu, že má fobie z výšek konečně eskalovala na maximum a já už nevyjdu ani na terasu našeho jednopodlažního domu. Zpočátku jen mile vtipná a klasicky ztřeštěná komedie se v okamžiku Lloydova vynuceného rozhodnutí ztéci budovu zvíci 12 pater mění v adrenalinovou jízdu, při níž jsem často zavíral oči a otvíral ústa v naději, že popadnu dech. Snímek starší 90 let nakopává svým precizním zpracováním zadnici mnoha současným pokusům o akční thriller. Tady není co řešit. Pět neotřesitelných hvězd.(2.5.2015)

 • Sawy
  *****

  To se takhle Harold Lloyd před devadesáti lety houpal na ručičce hodin několik pater nad zemí... Co je opravdu dobré a poctivé,to jednoduše nezestárne,čehož je Safety Last! nádherným příkladem. 95 %(30.5.2012)

 • brit84
  ****

  Nejlepšímu filmům s Frigem se to nerovná ani náhodou, přesto tu je pár velmi solidních scének a gegů. Nevím proč, ale celé mně to přišlo trochu moc hrané i na tu dobu. Jako kdyby to bylo natáčené v dnešní době. U jiných grotesek jsem to nepozoroval.(1.5.2012)

 • lamps
  ****

  Vtípky nejsou tak propracované jako v Chaplinových filmech a Lloyd není tak mistrný mimický komik jako Charlie, ale přesto je to stále velký nářez. Humor je všudypřítomný, rozmanitý a hlavně úderný a příběh na němou grotesku dostatečně přímočarý a originální. Paradoxně se mi trochu více líbila první polovina v obchodě, šplhání na mrakodrap přeci jen navzdory přetrvávající kreativitě a náboji za nějaký čas lehce omrzí... 85%(10.12.2015)

 • Hwaelos
  ***

  Věřím, že ve své době to byla pecka, ale pro mě to znamenalo sledovat natahovanou verzi Chaplina obchodním příručím. Alespoň do chvíle, než začal lézt na tu budovu. Lloydovy grimasy nemohou zakrýt, že do komediálního talentu Keatona a Chaplina mu chybí sakra velký kus.(29.12.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace