Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna

Piráti z Karibiku 4: V neznámych vodách

Piráti Karibiku: V neznámych vodách

Dobrodružný / Akční / Fantasy / Komedie

USA, 2011, 131 min

-Pořád mě ale miluješ, že? -Řeknu to takhle: Kdybys měla sestru a psa, vyberu si psa. Je vidět, že Rob Marshall si splnil domácí úkol a poctivě nakoukal všechny předešlé díly Pirátů. Bohužel se ale (až moc) soustředil jen na Johnnyho Deppa a jeho fóry, takže tento díl je spíše komedií než dobrodružným filmem. Pro někoho je to výhodou (kamarádka po skončení filmu řekla, že tohle se jí na tom právě líbilo, že tam nebylo moc soubojů, ale hodně vtipů), pro někoho nevýhodou, to už je na vás. Za sebe můžu říct, že mě tito Piráti pobavili a vcelku potěšili. Téměř jsem se nenudil, Johnny hází jednu hlášku za druhou, Penélope se (minimálně!) vyrovná Keiře, co se krásy týče (i když, tyhle dvě srovnávat, to se moc nedá) a film svižně pádí kupředu bez větších logických či příběhových děr. Jenže něco mi tu chybělo. Nějaká epická bitva, nějaká více zapamatování hodná scéna. Řeknu to takhle, u každého dílu mám na co vzpomínat - u jedničky to je hned několik scén, u dvojky je to mlýnské kolo a Kraken, u trojky je to finální bitva, ale tady… ani ta scéna s mořskými pannami nebyla zas TAK dobrá, jak jsem podle reakcí zde čekal. (Měla něco do sebe, ale ne tak, jako výše zmíněné scény z minulých dílů). Suma sumárum - noví Piráti pobaví zřejmě každého a myslím, že to není tak velké zklamání, jak to zde ostatní popisují. Je otázkou, kam se tato série ubere, já bych raději pětku viděl jako film, který je dobrodružnou komedií a ne jako komedii s pár dobrodružnými prvky. 80 %.(25.6.2011)

• verbal

Stotřicetsedm minut nabubřelé, čarokrásné nudy mě přivedlo k hluboké vnitřní polemice nad několika existenciálními otázkami: Kam ho vrazit mořské panně, abych z ní udělal mořskou štětku? Bude k odstranění pachu rybiny stačit běžné osprchování jako obvykle? Jak se účinně chránit, aby mě posléze nestáhla z kůže na výpalném za jikry? Pokud by ochrana selhala a já ji přinutil jít na potrat, bylo by neetické si jej pak namazat na jemně osmažený toast a zapít šampaňským? Odpovědí jsem se samozřejmě nedočkal, protože se jedná o další anemickou, komerční disneyovskou tupost pro retardované školáky, která stojí a padá na čurákování Johnnyho Deppa (no neztrapňujte se za ty prachy !) a slouží výhradně k ultimativnímu vykrmení Bruckheimerova prasátka. Takže, kdybych někdy toužil po vyváženém vztahu s mořskou pannou, trval bych rozhodně na tom, aby měla normální kundu a od pasu nahoru ať si je klidně třeba kapr.(25.8.2011)

Pijáti z Kajibiku se nám doufejme slavnostně uzavřeli čtvrtým dílem, bohužel (dle předpokladů) nejslabším. Není to vysloveně průser, jak by se mohlo dle některých komentů zdát, ale na vlnách blažena se divák taky rozhodně nenadnáší. Johny Depp je pořád stejný, hraje dobře, ale to je ta potíž, že už je to jenom dobře - protože skvěle to bylo snad jen v jedničce a dvojce. Geoffrey Rush je taky ucházející, stejně jako Penélope Cruz. Pro mě osobně jediné milé překvapení (ale určitě ne kvůli hereckému výkonu) byla Astrid Berges-Frisbey v roli Syreny...(23.2.2015)

• Don Jebal

Rozpočet: 250 000 000 $ Otvárací Víkend: 90 151 958 $ (v 4 155 Kinách) Tržby USA: 241 071 802 $ Tržby SR: 749 402 $ Tržby ČR: 3 876 389 $ Tržby Celosvetovo: 1 043 871 802 $ Pre mňa jedna uťahaná,,zbytočná dvojhodinová vata s minimom funkčných vtipov a nudnej akcie.Tak nerozumne použitých 250 miliónov som už dlho nevidel,hanba aj niečo také natočiť.Keby stretnem niekde Bruckheimera,s radosťou mu jebnem medzi oči mrmel s mojich fajčiarskych pľúc.(2.6.2012)

• KarelR

Poslední křížová výprava pro chudé aneb nejdražší televizní film všech dob. Tohle vážně produkoval Jerry?(13.9.2011)

• Johnny Depp