poster

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna

 • USA

  Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

 • Slovensko

  Piráti z Karibiku 4: V neznámych vodách

 • Slovensko

  Piráti Karibiku: V neznámych vodách

Dobrodružný / Akční / Fantasy / Komedie

USA, 2011, 131 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Hakha
  ***

  Prvně co mě při začátku natáčení napadlo: Rob Marshall a blockbuster? Tahle kombinace mě nešla dohromady a dopadlo to přesně tak jak jsem očekával… nejvíce jsem se obával akčních sekvencích, se kterými nemá režisér kdovíjaké zkušenosti a bylo to hned poznat... akce je mdlá, bez energie a hlavně bez eye-candy momentů - což u hlavního blockbusteru léta obzvlášť nepotěší. Nejšťastnější nebyla ani změna v obsazení. Sice jsem nepostrádal Blooma ani Knightley, jen cenu za zbytečnou a nezajímavou postavu ve vedlejší roli by si ode mě odnesla Penelope Cruz. Překvapivě nejvíce se mě líbila dějová linka mořské pany a misionáře, která bohužel nedostala tolik prostoru, jak bych si představoval. Mám pocit, že Gore Verbinski a jeho cit pro akci a vtip tu chybí víc než jsem si myslel, tak je pro mě nové pokračování pirátů mírným zklamáním, jak v akci tak v nezajímavém průběhu děje… bohužel i typické nudné momenty Roba Marshalla se zde objevily… mé hodnocení 2,5 hvězdičky…(3.9.2011)

 • Ainy
  ***

  Děj filmu byl pro mne oproti předcházejícím dílům takový nudnější. Mořské panny ale byly velice příjemným zpestřením a asi jediný moment napětí ve filmu. Je pravda, že jsem čekala od tohoto dílu větší vzrůšo ... škoda. Za výborné herecké výkony hlavních představitelů dávám tři hvězdičky :-)(29.9.2011)

 • Kaka
  *

  Takhle špatný výsledek jsem skutečně nečekal. Neuvěřitelně klišoidní film, kde nefunguje snad vůbec nic. Akce je mdlá a nevýrazná, herci jsou průměrní, střihová skladba nudná a o ničem, děj je stokrát omleté nicneříkající klišé "dáme dohromady tým - plavíme se k cíli - zvítězíme/prohrajeme. Jak to u pirátů PG13 dopadá snad ani nemusím říkat. Jediné na co se dá koukat je Johny Depp a Penelope Cruz. Nicméně říci si za hlavní roli 50 milionů, to chce taky koule ze železa. Marshal není režisér dobrodružných akčních snímků. Piráti číslo 4 jsou hodně velká sračka a ještě k tomu předražená a zbytečná. Snímek ryze pro peníze bez kapky lásky k řemeslu.(4.6.2011)

 • POMO
  ***

  Desať minút pred koncom som si spomenul, že mám nasadené 3D okuliare a že to (asi) bolo v 3D (išlo o IMAXovú projekciu). A jediná vec, ktorú si budem z filmu pamätať za mesiac, je scéna s morskými pannami. Zvyšok je iba vata, vezúca sa na značke, hercoch a Zimmerovej hudbe. Diplomatické tri hviezdy dávam, pretože je to film hravý a neškodný. Čo do zážitku je to ale za znudené dve. Tvorcovia kadejakých béčok vedia prísť s nápadmi a osviežením, a tu prítomná hollywoodská elita nie?!(19.5.2011)

 • Skejpr
  ***

  Základní problém čtvrtých pirátů spočívá v tom, že jsou tak trochu, ehm... Čtvrtí. Na druhou stranu ale mohli být i třetí... Marshallovi je třeba jednoznačně ke cti připsat, že dokázal čtvrté piráty udržet relativně nohama na zemi, takže nejsou překombinovaní a relativně střídmí a blíží se tak k prvnímu dílu. Do Karibiku se také vrátil nadhled, ačkoliv bych jej ocenil klidně i ve větší míře. Skvěle funguje scéna s mořskými pannami, Jackův útěk ze zajetí a nakonec i poměrně zajímavě se vyvinuvší finále. Funguje opět ta strašidelnost, která je ale jasně přepálená, stylizovaná a tudíž skvěle brakové funkční. Bohužel je ale znát, že čtvrtí piráti jsou více, než kterýkoliv předchozí díl, především produkt a nejvíc to odnesl scénář. Přestože má film 137, poměrně mnoho prostoru zabírají scény, které jsou dlouhé, někdo v nich neustále někam pobíhá, něco dělá a něco říká, ale dramaturgický posun se nedostavuje. A tak, zatímco předchozí díly, leč opět s dlouhou stopáží, odsejpali díky neuvěřitelné spoustě děje, čtyřka se spíš vleče a místy je vyloženě prázdná. A v neposlední řadě to odnesly také postavy, které se z předchozí série vrátily pouze 3 a ty nové nejsou dostatečně kvalitně napsané, takže nemohou být zdrojem sekundárních vtípků a bohužel také divákovi ubírají prostor pro to, komu vlastně fandit. Podivně se objevující a mizející oblečení Sirény už je pak jen na pousmání... Konec ovšem vzbuzuje naděje!!! P.S.: Film jsem viděl ve 2D a v originále a nedokážu si představit, že z něho ve 3D může být něco vidět, protože 60% se odehrává ve tmě a i v ploché verzi je občas dost mizerně vidět, co se tam vlastně děje...(23.5.2011)

 • Johnny Depp

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace