Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna

Piráti z Karibiku: V neznámych vodách

Piráti z Karibiku 4: V neznámych vodách

Dobrodružný / Akční / Fantasy / Komedie

USA, 2011, 131 min

Po čase stráveném nervózním okusováním Sparowova klobouku pořízeného z ebay, jsem se konečně dočkal dalšího pirátského dobrodružství. Sice nezačalo na moři, ale v ulicích už tenkrát dosti rušného Londýna, ale to bylo asi to nejmenší, co by mi na filmu vadilo. Ona ta výprava vůbec byla celou dobu dosti úchvatná a komické kousky kapitána Sparowa taky neubraly na intenzitě. Kam se ale poděla ta mystérie předchozích dílů? Že by restart celé známé trilogie a příprava na novou, lacinější? Nevím. Řekl bych, že tvůrci prostě vzali jednoduchý příběh a roztáhli ho na předlouhé vyprávění, navíc s absencí dvou hvězd, které táhly první trilogii, totiž Orlando Bloom a Kiera Knightly. Byla to jízda, to ano, ale je jasné, že mohla být daleko divočejší, temnější, vtipnější, akčnější a nakonec i záživnější.(30.8.2011)

• KarelR

Poslední křížová výprava pro chudé aneb nejdražší televizní film všech dob. Tohle vážně produkoval Jerry?(13.9.2011)

• StarsFan

Zcela dobrovolně přiznávám, že fanouškem Pirátů z Karibiku jsem nikdy nebyla a druhý díl mi dokonce dodnes uniká. Nicméně pokud se kvalitativně blíží čtvrtému přírůstku do rodiny, nijak toho nelituju. Tenhle film má totiž všechno, o čem si jiné blockbustery můžou nechat jen zdát: prestižní herecké obsazení (potěšilo mě cameo Judi Dench), rozpočet na financování vizuálně úchvatných lokací i jednoho z nejlepších filmových skladatelů současnosti. Jenže k čemu to, když to celé nakonec působí jako slepenec několika scén o tom, jak se Jack Sparrow dostal do problému a musí si v prekérní situaci poradit. Hezké detaily ala vodní antigravitace už zkrátka nezmění nic na tom, že 'Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna' nemají ani překvapivý vývoj, ani spád, ani vtip, ani nadhled. Už dlouho jsem v kině tak často nesledovala, kolik minut ještě zbývá do konce, a pán sedící vedle mě v polovině regulérně usnul. Jediný, kdo z mého pohledu tohle necharismatické, nevýrazné nic alespoň částečně zachraňuje, je Geoffrey Rush.(19.5.2011)

Zredukování počtu mrtvých bubáků na minimum vyvážilo kvantitativní navýšení humoru, pohled na plochý keiřin hrudníček solidně nahradila pirátská přehlídka neposedných penelopiných vnad a mně vlastně ani nevadilo, že to celé bylo o ničem. Asi bych se měl zastydět, že se jsem bavil u ničeho, ale já jsem pyšný na svou duševní plytkost a filmovou nenáročnost.(15.2.2012)

,,NEPROMRHEJ MOU SLZU“....... /// To jednoho dne (z ničeho nic) všichni začali bláznit po Prameni mládí. Dokonce i Angelika (né ta né, i když by ho už potřebovala!). A jelikož všechny cesty vedou k Jackovi, často se tu ,,mečuje“ i honí (lidi). Dobrodružná podívaná plná......NUDY?! Pro koho jsou určený všechny ty vtípky, skeče, grimasy? (Mě už to fakt moc nebere a mladej – ale jó, ještě se baví...) Mezi tunou keců - ,,KURZ ZÁTOKA ZPĚNĚNÝCH VLN!“ – naštěstí proplují mořský panny. Občas mi to připomíná né piráta, ale indana. Myslím jako Jonese. A teď nevím, jestli je to až tak dobře. Nepíše se mi to lehce – NIC MOC! To je jako točit porno. Každej ví co tam lidi chtěj, ale vzrušit je, to už chce trochu invence. Nebo ne? /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Mám doma 2 (dva) kalichy od Pence de Leóna. 2.) Dlouho jsem neviděl pannu. Ani mořskou. 3.) Thx za titule ,,Hogwarts“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ *(24.8.2011)

• - Závěrečnými titulky snímek nekončí. Na jejich konci je možné zhlédnout ještě jednu scénu. (Wixim)

• - Film je celkově pátým společným dílem režiséra Roba Marshalla a výtvarníka Johna Myhrea, držitele Oscara za umělecké vedení snímků Chicago (2002) a Gejša (2005). (Čiban)

• - Pro surfaře Tamaya Perryho, který byl obsazen jako jeden ze šesti havajských členů posádky Queen Anne's Revenge piráta Černovouse (Ian McShane), nešlo o první zkušenost se společností Walt Disney Studios. V roce 1999 hrál ve filmu Johnny Tsunami (1999) jednoho z protivníků hlavního hrdiny a také se na filmu podílel jako dvojník při natáčení surfařských scén. (Čiban)