Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna

Piráti z Karibiku 4: V neznámych vodách

Piráti Karibiku: V neznámych vodách

Dobrodružný / Akční / Fantasy / Komedie

USA, 2011, 131 min

Piráti tentokrát vsadili na stejné trumfy jako kdysi jednička, tedy na čistě dobrodružnou notu výpravy za pokladem namísto pokusů o mytologii či epičnost. A sázka jim vyšla, byť žádná velká výhra to ani tak není. Aby jim bývala vyšla i s jackpotem, musel by na režijním postu být někdo kdo zvládá akční dynamiku i komediální timing a uměl by tedy náležitě p(r)odat co má k dispozici. Žádné terno, žádné zklamání; snad jen absentující chemie (s jednou čestnou výjimkou) mezi Deppem a Penélope zamrzí. ♫ Hodnocení OST: 4/5(19.5.2011)

Ve zkratce: Depp pořád stále skvěle běhá, Gips stále neshodil ani deko, Barbossa pořád nemá svého dentistu, Penelopka se svým přízvukem solidně nahradila Keiru, Černovous byl ošklivej jako předchozí záporáci a díky panu věřícímu se dám na modlení... jo a na Malou mořskou vílu už se nikdy nepodívám! Pro někoho čtvrtý díl nepřinesl nic, co by už neviděl, no ale já nejsem jen tak někdo. Já se bavila u každého typického Jackova vtípku a naučených grimas a budu se těšit, až Černá perla znovu vypluje :o) PS: Barbosovu nožku bych brala :o)(20.5.2011)

• BadoXXII

Nevýrazné, nudné a uťahané varenie z vody bez jedinej dobrej akčnej scény a kvalitnejšieho momentu. (zaujímavejšie ako toto bolo ešte aj LEGO Pirates of the Caribbean: The Video Game)(19.7.2011)

• - Johnny Depp se při natáčení zranil. Stalo se to během jedné z kaskadérských scén, u které mu vystřelila bolest do zad. Natáčení však muselo pokračovat. (LEGACY)

• - Snímek překonal v době svého uvedení hned několik rekordů. V mimoamerických tržbách dosáhl nejrychleji hranice vydělaných 500 milionů amerických dolarů, na které si přišel už po 14 dnech. Rekordní je i rychlost celosvětového výdělku 700 milionů dolarů, které si autoři na konto připsali po 16 dnech. Druhým nejrychlejším časem se může titul pyšnit mezi filmy, kterým se podařilo vydělat 800 milionů amerických dolarů. Snímek se stal rovněž finančně nejúspěšnějším filmem studia v Rusku a Číně. (J*A*M*A*L)

• - Prameň mladosti vznikol vo veľkých štúdiách Pinewood. (ash99)