Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna

Piráti z Karibiku 4: V neznámych vodách

Piráti Karibiku: V neznámych vodách

Dobrodružný / Akční / Fantasy / Komedie

USA, 2011, 131 min

Podle mě na to, že to je čtvtej díl, má to jinýho režiséra a bylo potřeba obměnit několik herců, který různě proplouvali přechozíma dílama, to je fakt skvěle zábavný. Samozřejmě bych taky mohl napsat hromadu kravin o tom, jak to má občas debilní scénář, což se týká zejména postavy toho panbíčkáře a jak je támhleto blbý a táhleto stupidní, ale nevim, proč to dělat, když tahle série měla především dopřát dobrodružnou zábavu a to dělá jak málokterej film v historii a tenhle díl na to pěkně navazuje, i když se spíš řadí ke slabšímu třetímu dílu než k prvním dvoum. Jinak co bych asi vytknul je to, že krapet chybí nějaká lodní bitva nebo pompézní scéna, která by tomu dodala grády, ale jinak jsem se bavil výborně a Depp jede pořád na stejný vlně.(28.8.2011)

• Kaka

Takhle špatný výsledek jsem skutečně nečekal. Neuvěřitelně klišoidní film, kde nefunguje snad vůbec nic. Akce je mdlá a nevýrazná, herci jsou průměrní, střihová skladba nudná a o ničem, děj je stokrát omleté nicneříkající klišé "dáme dohromady tým - plavíme se k cíli - zvítězíme/prohrajeme. Jak to u pirátů PG13 dopadá snad ani nemusím říkat. Jediné na co se dá koukat je Johny Depp a Penelope Cruz. Nicméně říci si za hlavní roli 50 milionů, to chce taky koule ze železa. Marshal není režisér dobrodružných akčních snímků. Piráti číslo 4 jsou hodně velká sračka a ještě k tomu předražená a zbytečná. Snímek ryze pro peníze bez kapky lásky k řemeslu.(4.6.2011)

Nepřišlo mi to ani horší ani lepší než půvdní pirátská trilogie. Keira mi sice chybí, stejně jako rozmáchlé a bombastické záběry, ale tohle je spíš o pobíhání džunglí a Deppově hlášování. Je fakt, že pasáž s odchytem mořských pan byla jednoznačně nejlepší, parádní atmosféra i nečekaný průběh. Černovous je ale podivně nevýrazný záporák. Není to chyba Iana McShanea, ale spíš je málo využitý a nebýt Barbossy nic moc by se v padoušské lince nedělo. 3Dčko jinak poměrně odfláklé (největší odvaz byla ukázka na Transformery 3 před filmem) a je vidět že Marshall ani pořádně neví jak ho použít. Ale cameo Judi Dench potěší.(8.6.2011)

• Cervenak

Po všetkých stránkach mdlé. Snáď okrem Deppa, ktorý je v tej ubíjajúcej šedi aspoň trochu zábavný. Najviac sklame absolútna nezaujímavosť Iana McShanea. Prvá hodina sa ako-tak dala, druhá s pobiehaním po nočnej džungli a tmavých jaskyniach už je iba nudné blato.(22.5.2011)

Na vlnách podivna je přiléhavej název, páč podivně působí skoro celej film. Putování postav je dost nudný a neucelený, fontána je podaná nezáživně a celou dobu mi byla šumák, postavy jsou neslaný nemastný - a to včetně Cruz a hlavně McShanea - ten to projel asi nejvíc. Depp se tak vyčerpal, že mě kolikrát už vyloženě sral a tak jediná postava, který se dá trochu fandit, je Rushův perfektní jednonohej kapitán. Ten to má prostě na háku. Jako nejnenucenější pak vyznívají právě scénky s Deppem a Rushem. Jinak se film skládá ze 70% pořád stejnejch, strašně dlouhejch a neuvěřitelně nudnejch šermovacích a jinejch bitek, kdy furt někdo vlaje po lanech, skáče po palmách, visí na lustrech a podobný hovadiny, z 15% keců o fontáně, z 10% z rádoby sexuálně napjatejch konfrontací Cruz a Deppa (přičemž jejich "vztah" nebyl za celej film vůbec nastíněnej a na konci vyšumí zcela do pryč) a zbytek připadá na příběh a Deppovu úmornou opilou chůzi. Pár zajímavejch scének tu je, jako například mořský panny, který pak zas pohřbí přímo idiotská linie se zamilovaným misionářem (která se naštěstí dá chápat i trochu ironicky). A nejlepší vtip zazní těsně před koncem (je to ten o třech kozlech), jedinej moment, kdy jsem se vážně zasmála. Takže abych to shrnula, nikdy se na to znovu nepodívám a vážně mě to vůbec nebavilo.(5.8.2013)