poster

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna

 • USA

  Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

 • Slovensko

  Piráti z Karibiku 4: V neznámych vodách

 • Slovensko

  Piráti Karibiku: V neznámych vodách

Dobrodružný / Akční / Fantasy / Komedie

USA, 2011, 131 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • flanker.27
  **

  Hopsa hejsa na Černovousa. Kočička Rossio s pejskem Elliottem pekli dort podle receptu Magdaleny Dobromily Rettigové, ale někdo jim před přípravou ingrediencí podstrčil návod na makrobiotickou luštěninovou kaši. Místo "vraž tam deset vajec, půl litru oleje, dvě měrky cukru, kilo mouky" v podobě dobrodružnýho příběhu, fungujícího humoru a zajímavejch smysluplnejch postav tak dostaneme zoufale bezbarvou bezchutnou bezvonnou napodobeninu napínavýho zábavnýho dobrodružství, na kterým se možná dá přežít (narozdíl od trojky), ale není co na ní ochutnat. Naprosto chybí smysl existence řady postav na plátně (Penélope tam byla proč? Nejen že nemá prakticky žádnou roli v ději, ale ani z ní není nic vidět, PG-13), gradace děje, časování komediálních scén a, což u filmu za čtvrt miliardy překvapí nejvíc, jakákoli výraznější akční scéna. Černovousovi chybí jakýkoli tajemno a síla, jaký měl v prvním díle kostlivej Barbossa. A to samý se dá říct o zbytku. Pár dobrejch nápadů, který by s lepším scénářem a větším citem pro komedii mohly vytvořit slušnou dobrodružnou záležitost, jsou díky záměně receptu podaný doslova kapátkem. Škoda krásný lodi The Rose, kterou jsme mohli vidět v Master and Commmander. Tady je zoufale nevyužitá. Proč je takovej problém napsat dobrodružnej příběh, kterej by s takovejma možnostma dokázal stvořit fungující napětí, tajemno, romantiku, kvalitní šermovačku a hlavně nějakej závěr. Film totiž vpodstatě nemá ani žádný finále, všechno se stane tak nějak mimochodem. Slušná scéna na člunu mezi mořskejma pannama (jen než to začne kolem bouchat) je snad to jediný, co se dá pochválit. A koukám, že jsem tomuhle komentáři věnoval mnohem víc času, než si vůbec film zaslouží.(12.3.2012)

 • Enšpígl
  ***

  Mě to přišlo spíš jako Indiana Jones, jenže namísto dobrodruha s kloboukem na hlavě a bičem v ruce tady pobíhala parta připomínající spíš než piráty, zkouřený polotransvestity. Nevím proč Gore netočil čtyřku, ale Rob teda žádný novum po kterým by mě zvhlo v gatích nepředved. Ok pár záběrů mu neupřu, třeba mořský panny, to byla dobrota, ale jinak...lodě, náhaněčka na moři, pořádná námořní bitva, to prostě šmudla hledal, ale nenašel. Spousta věcí pojal scénarista jako hurvínek válku. Johnny a Geoffrey dobrý, ale jen pod podmínkou že se nebudu koukat na předchozí díly. Penelope, kráska na kterou bych nejradši přilepil svoje oči byla sice fajn, ale ona je vždycky v každým filmu tak výrazná a tady já nevím proč, ale kdyby jí v půlce filmu vyměnili za Angelinu tak bych si toho snad ani nevšimnul. Mám karibský piráty hrozně rád, ale měl jsem pocit, že právě na to se tvůrci filmu až příliš spoléhali. P.S: Barbosso naval tu nohu ! :-)(27.5.2011)

 • Flipper
  **

  Ak už aj Disney upgraduje aj Malú morskú vílu na Twilight, niekde v tom komerčnom showbize sa stala chyba kua. Ostatok je ako s hajzel papierom. Ak prejdete na recyklovaný už nie je taký vláčny a dupka si žiada originálny. A pritom je to sakra také jednoduché Džony Jep--> random sidekick --> opustený ostrov - klapka akcia.(20.8.2011)

 • Gilmour93
  **

  Napsal bych, že mi chyběl Orlando, ale lhal bych, tak jsem místo toho napsal telegram studiím Walta Disneyho: „Přestaňte dojit tu pirátskou krávu, vždyť už má vemeno úplně vytahané. Stop. Peníze nejsou všechno. Stop. Nebo jsou? Za kolik míčů by si nechal Johnny narůst dredy i dole? Stop. Páté pokračování. Stop. Šesté. Stop. Celá tato infantilní karibská série, nekonečná nuda a fikaná továrna na prachy. Prosím Stop!“ Omluvte mou neznalost mytologie, potažmo gynekologie, ale mořské panny jsou panny, protože nemohou roztáhnout nohy..?(16.4.2012)

 • Fr
  ***

  ,,NEPROMRHEJ MOU SLZU“....... /// To jednoho dne (z ničeho nic) všichni začali bláznit po Prameni mládí. Dokonce i Angelika (né ta né, i když by ho už potřebovala!). A jelikož všechny cesty vedou k Jackovi, často se tu ,,mečuje“ i honí (lidi). Dobrodružná podívaná plná......NUDY?! Pro koho jsou určený všechny ty vtípky, skeče, grimasy? (Mě už to fakt moc nebere a mladej – ale jó, ještě se baví...) Mezi tunou keců - ,,KURZ ZÁTOKA ZPĚNĚNÝCH VLN!“ – naštěstí proplují mořský panny. Občas mi to připomíná né piráta, ale indana. Myslím jako Jonese. A teď nevím, jestli je to až tak dobře. Nepíše se mi to lehce – NIC MOC! To je jako točit porno. Každej ví co tam lidi chtěj, ale vzrušit je, to už chce trochu invence. Nebo ne? /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Mám doma 2 (dva) kalichy od Pence de Leóna. 2.) Dlouho jsem neviděl pannu. Ani mořskou. 3.) Thx za titule ,,Hogwarts“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ *(24.8.2011)

 • Johnny Depp

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace