Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna

Piráti Karibiku: V neznámych vodách

Dobrodružný / Akční / Fantasy / Komedie

USA, 2011, 131 min

• Isherwood

Je to jakoby někdo počtvrté opravil vaši kdysi dávno oblíbenou atrakci v zábavním parku. Pobaví vás staří známí, chvilkami potěší ti noví, oko se nabaží efektů, ucho přetrpí momenty, kdy někdo promluví a tak nějak se tím zčásti prosmějete, zčásti protrpíte až do konce, přičemž nejvýraznějším pocitem, který to ve vás po vylezení ven zanechá, je to, že jste se docela nudili. PS: Půl dne od zhlédnutí si pamatuju akorát burácivou hudbu, věčně nalitého Deppa a výstřih Penelope. Elegantní zážitek za čtvrt miliardy dolarů.(20.9.2011)

-Pořád mě ale miluješ, že? -Řeknu to takhle: Kdybys měla sestru a psa, vyberu si psa. Je vidět, že Rob Marshall si splnil domácí úkol a poctivě nakoukal všechny předešlé díly Pirátů. Bohužel se ale (až moc) soustředil jen na Johnnyho Deppa a jeho fóry, takže tento díl je spíše komedií než dobrodružným filmem. Pro někoho je to výhodou (kamarádka po skončení filmu řekla, že tohle se jí na tom právě líbilo, že tam nebylo moc soubojů, ale hodně vtipů), pro někoho nevýhodou, to už je na vás. Za sebe můžu říct, že mě tito Piráti pobavili a vcelku potěšili. Téměř jsem se nenudil, Johnny hází jednu hlášku za druhou, Penélope se (minimálně!) vyrovná Keiře, co se krásy týče (i když, tyhle dvě srovnávat, to se moc nedá) a film svižně pádí kupředu bez větších logických či příběhových děr. Jenže něco mi tu chybělo. Nějaká epická bitva, nějaká více zapamatování hodná scéna. Řeknu to takhle, u každého dílu mám na co vzpomínat - u jedničky to je hned několik scén, u dvojky je to mlýnské kolo a Kraken, u trojky je to finální bitva, ale tady… ani ta scéna s mořskými pannami nebyla zas TAK dobrá, jak jsem podle reakcí zde čekal. (Měla něco do sebe, ale ne tak, jako výše zmíněné scény z minulých dílů). Suma sumárum - noví Piráti pobaví zřejmě každého a myslím, že to není tak velké zklamání, jak to zde ostatní popisují. Je otázkou, kam se tato série ubere, já bych raději pětku viděl jako film, který je dobrodružnou komedií a ne jako komedii s pár dobrodružnými prvky. 80 %.(25.6.2011)

Nepřišlo mi to ani horší ani lepší než půvdní pirátská trilogie. Keira mi sice chybí, stejně jako rozmáchlé a bombastické záběry, ale tohle je spíš o pobíhání džunglí a Deppově hlášování. Je fakt, že pasáž s odchytem mořských pan byla jednoznačně nejlepší, parádní atmosféra i nečekaný průběh. Černovous je ale podivně nevýrazný záporák. Není to chyba Iana McShanea, ale spíš je málo využitý a nebýt Barbossy nic moc by se v padoušské lince nedělo. 3Dčko jinak poměrně odfláklé (největší odvaz byla ukázka na Transformery 3 před filmem) a je vidět že Marshall ani pořádně neví jak ho použít. Ale cameo Judi Dench potěší.(8.6.2011)

Ve zkratce: Depp pořád stále skvěle běhá, Gips stále neshodil ani deko, Barbossa pořád nemá svého dentistu, Penelopka se svým přízvukem solidně nahradila Keiru, Černovous byl ošklivej jako předchozí záporáci a díky panu věřícímu se dám na modlení... jo a na Malou mořskou vílu už se nikdy nepodívám! Pro někoho čtvrtý díl nepřinesl nic, co by už neviděl, no ale já nejsem jen tak někdo. Já se bavila u každého typického Jackova vtípku a naučených grimas a budu se těšit, až Černá perla znovu vypluje :o) PS: Barbosovu nožku bych brala :o)(20.5.2011)

no uprimne si musime priznat, ze za tych 6,25 € to teda nestalo a nikto pri zdravom rozume by tuto sumu nevyhodil snad ani za najsamsupis film, ale tak co, zijeme v tvrdom kapitalizme a z niecoho musi Halyvud zit, vsak? :D kazdopadne som sa nenudila, Jack hlaskoval, sice pomenej, ale predsa a morske panny boli sexy... a co este... aha, ze ma rozculovala ta vecna tma v celom filme, ale tak dobre, treba dokreslit atmosku... a este nieco? uz ani nie, pekne sa na to vyspim a do rana zabudnem...(20.5.2011)

• Johnny Depp