poster

Zpátky na frontě

 • Rusko

  My iz buduščego

 • Rusko

  My iz budushchego

  (Rusko)
 • Rusko

  Мы из будущего

  (Rusko)
 • anglický

  We Are from the Future

Dobrodružný / Drama / Fantasy / Romantický

Rusko, 2008, 110 min

 • Driss
  ***

  Nevyužitý potenciál vržen do stereotypního válečného snímku, který je sice nadprůměrný ve svých efektech a kulisách ale zaostává po dějové stránce. Ta je příliš lineární, což zrovna od filmu s cestováním v čase nečekám. Co na mě udělalo dojem jsou scény z bitevního pole, které sice nejsou "Spielbergova Normandie" nebo "Eastwoodova Iwo Jima", ale napětím a akcemi nešetří. A pro mě osobní plus, že jsme si film pouštěli v hodinách ruštiny a nemuseli se učit :)(21.12.2011)

 • tahit
  ***

  Filmů o cestování do minulosti jsem viděl více než dost, pocitově žádná velká pecka. Jsem si ale jistý, že minimálně za svůdnou Jekatěrinu Klimova, která je v lecčems opravdu zajímavá, to za zhlédnutí stálo. Aby ne, když jí to zde vážně sekne.(1.5.2016)

 • MrPierc
  ****

  Začátek hodně s nadsázkou, ale postupem času si všichni uvědomí, že minulost nebyla zas tak jednoduchá. Neřekl bych, že to je moralistický film. Je na něm sice vidět dost heroického patosu, ale ty scény jsou silné. Myslím si, že každý člověk, co se zamyslí nad samozřejmostí těch lidí, co obětovali dobrovolně život pro myšlenku svobody, by si jich dnes měli vážit. Dodnes nepochopím jak v Rusku může být v módě nacionalismu se svastikou, když proti ní padlo tolik milionů Rusů. Rychle se zapomíná. Sice nebylo na film moc peněz, ale hodně z toho vyčarovali a hudba je strhující. Není to sice Ryan, ale má to velkou gradaci a originální nápad.(20.1.2009)

 • Ampi
  ****

  O tomto filmu jsem se dozvěděl díky kritice druhého dílu v českých mediích. Nicméně první díl si myslím, nebyl špatný a zabývá se problémem neonacismu v Rusku, vykrádaní hrobů padlých z II. světové války originálním způsobem.(10.1.2010)

 • Big Bear
  ****

  Už jsem to tu psal, mám rád filmy o cestování časem. A mám rád filmy válečné. My z budoucnosti v sobě mísí oboje. Proto snímek nelze hodnotit jako ryze válečný film či jako čistou sci-fi. Přesto si zde milovníci válečné vřavy přijdou tučným dílem na své ! Filatov se třemi parťáky spolu-vykopávači válečné výstroje se totiž octne v místě bývalých bojů po zvláštím setkání s jednou babkou a vykoupání v jezeře. A to přímo v roce 1942. Tedy v době těsně před Stalingradem, kdy se nezdálo, že je na na zemi síla, která by valící se wermacht zastavila... Dostanou se tak nejen do ruské jednotky, ale náhodou i do německého zajetí. Jejich vysvětlování, že jsou z budoucnosti většina vojáků chápe jako šílenství či šok z boje... Rusům se sice líbilo, že vyhrají válku, ale neveřili. Němcům se pro změnu tvrzení, že prohrají zdálo jen jako nacionalistické zfanatizované kopání kolem sebe.... A tak se čtveřice hrdinů sama musí zapojit do nejtvrdších bojů. Pochopí to, co dnes řada mladých a hlavně rádobynáckové nechápou. A tím je poznání, že válka není dobrodružství. Válka je svinstvo. Válka jsou vyhřezlá střeva kamaráda, prostřelené tepny, oheň, žhavé šrapnely, škřípot pásů tanků-- zkrátka nic pěkného, když se to vše odehrává přímo kolem vás.... Filatov se během návštěvy minulosti stačí i zamilovat a já se mu skutečně nedivím. Zdravotnice Nina (Jekatěrina Klimova) je zatím jednou z nejkrásnějších ruských hereček co jsem v ruských filmech viděl... Rusové se celkově lepší film od filmu a já se budu těšit na další dílko, třeba i na trojku My z budoucnosti... Dávám 4 poctivé rudé hvězdy, ale přeci jen ta čtvrtá byla jen tak tak . * * * *(29.4.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace