Zpátky na frontě

We Are from the Future

Dobrodružný / Drama / Fantasy / Romantický

Rusko, 2008, 110 min

• paascha

Jeden z nejpůsobivějších válečných sci-fi filmů světové kinematografie ??? Ty vole...(1.11.2014)

Začátek hodně s nadsázkou, ale postupem času si všichni uvědomí, že minulost nebyla zas tak jednoduchá. Neřekl bych, že to je moralistický film. Je na něm sice vidět dost heroického patosu, ale ty scény jsou silné. Myslím si, že každý člověk, co se zamyslí nad samozřejmostí těch lidí, co obětovali dobrovolně život pro myšlenku svobody, by si jich dnes měli vážit. Dodnes nepochopím jak v Rusku může být v módě nacionalismu se svastikou, když proti ní padlo tolik milionů Rusů. Rychle se zapomíná. Sice nebylo na film moc peněz, ale hodně z toho vyčarovali a hudba je strhující. Není to sice Ryan, ale má to velkou gradaci a originální nápad.(20.1.2009)

Filmů o cestování do minulosti jsem viděl více než dost, pocitově žádná velká pecka. Jsem si ale jistý, že minimálně za svůdnou Jekatěrinu Klimova, která je v lecčems opravdu zajímavá, to za zhlédnutí stálo. Aby ne, když jí to zde vážně sekne.(1.5.2016)

Nevyužitý potenciál vržen do stereotypního válečného snímku, který je sice nadprůměrný ve svých efektech a kulisách ale zaostává po dějové stránce. Ta je příliš lineární, což zrovna od filmu s cestováním v čase nečekám. Co na mě udělalo dojem jsou scény z bitevního pole, které sice nejsou "Spielbergova Normandie" nebo "Eastwoodova Iwo Jima", ale napětím a akcemi nešetří. A pro mě osobní plus, že jsme si film pouštěli v hodinách ruštiny a nemuseli se učit :)(21.12.2011)

• Le_Chuck

Presne ako poster. Gýčovitý popchaos, aneb prvý vojnový film základne školy (až na tú bradavku). Pre dievčiny lovestory, pre chlapčiská prestrelky so skopčákmi. Ale uznávam jedno veliké plus, že má potenciál cieľovku osloviť (moderným a dynamickým vizuálom) a zároveň edukovať (ano odkaz druhej svetovej pomaly zahníva v dejinách a treba refreshovať). My postarší, odkojení Spierbergovou normandiou len unavene mávneme rukou, lebo toto už nie je film pre nás. 50%(13.3.2011)