Obsazení v pořádku, zejména Vince jsem uvítal s nadšením, protože je to dobrý komediální herec. Nápad filmu celkem fajn, terapie a sezení na ostrově byly svým způsobem zajímavé, ale velmi často nám to samozřejmě sklouzávalo k nevtipným vtipům, předvídatelným rozuzlením (všichni nakonec spolu zůstanou - jak zvláštní :)) a vyplněním žvástami o ničem. Avšak český dabing nám to celé poměrně zachránil, protože v českém znění to celkem rychle uteče a těm povedeným legráckám se zasmějete určitě více v ČJ než v AJ. Trable v ráji je takový lehce lepší průměr. 60% (with J.)(23.4.2015)

• moviesfan

Od filmu jsem očekával snad jen příjemnou a zábavnou podívanou, ale bohužel - příběh byl prostý, humor se příliš nevydařil a ani herecké obsazení nepomohlo. Abych jen nekritizoval, tak prostředí filmu je opravdu krásné a i některé momenty se vydařily.(2.4.2010)

• Kryton

Tohle je už na mě moc. Vaugh nepatří do romantických komedií poslední doby. Hlavně do těch, kde se řeší ideální pár anebo rodina. Možná u rozchodu jsem to ještě vydržel. Co je zase tohle? Vyberou se 4 páry, dají se na exotický ostrov a voalá tady máte komedii. Já se však ptám kde? Kde se mám smát? Co mě má bavit? Vidět pupek afroameričana to rozhodně není. Favreau evidetně potřebuje cash na své filmy, protože mě tento rok pokaždé akorat otrávil. Dívat se i na x-tou variaci znuděného Vaugha, Bell opět jako ta hezká naivka anebo trapný Reno. Jediné co mi to celé nechalo dokoukat je exotický ostrov, který jako jediný si z filmu budu pamatovat.(16.1.2010)

70%.. Už od úvodních titulků v rytmu "Modern Love" od Davida Bowieho mě tahle oddechovka chytla a po celé bezmála 2 hodiny stopáže nezačala nudit. Sympatické herecké obsazení, prosluněné prostředí ostrovů Bora Bora a to všechno.. prostě spokojenost.(4.1.2010)

• imf

Jon Favreau na hanbu, Bateman do kouta, Kristen Bell do televize, Vince Vaughn do nemocnice (aby mu tam propíchli ego a sebrali nelegálně drženou svatozář) a Jean Reno zpátky do Francie, než z něj ti nevděční Američani udělají v dalším filmu homosexuálního prodavače párků v mateřské školce. Už k tomu vážně není daleko. Ať jste svobodný nebo ženatý, ať máte rád chobotnice nebo garnáty, z tohohle filmu kouká za každých okolností jen a jen střevní chřipka. A tu na Silvestra určitě chytit nechcete. Další ukázka nezadržitelného úpadku romantického žánru, posílená tím, že producenti si napíšou role na tělo a nechají se režírovat chlápkem, co doposud hrál v jejich filmech laciné štěky, např. vědce, co Jeffu Bridgesovi v Iron Manovi vysvětluje, že fakt není tak geniální jako Tony Stark. A víte co? Nekecal!(30.11.2009)

• - Scénář napsali představitelé hlavních rolí Vince Vaughn a Jon Favreau proto, aby "normální lidi se všedními problémy přenesli do výjimečného prostředí". (vendy63)

• - Vernon Vaughan, který hrál otce Vince Vaughana (Dave), je jeho otcem i ve skutečnosti. (sir-dave)