Pokušení

• Francie

Chloe

Drama / Thriller / Mysteriózní

USA / Kanada / Francie, 2009, 96 min

Skoda to kycoviteho zaveru...(6.11.2010)

Slušné drámko. Možná jen škoda, že tomu u nás nenechali originální název, který to vystihuje lépe. Překvapilo mě, kolik nahoty si autoři dovolili ukázat a k tomu i Juliane Moore. Svým způsobem je to poměrně depresivní snímek. Ale obsahově nepřináší nic nového, je to jen další náhled do otázek věrnosti ve vztazích. A taky, že snaha nalézt pravdu může vést k nalezení vlastního klamu. Liam Neeson jinak nic moc nepředvedl, přestože se to zdálo být o jeho postavě, tak byl dost na vedlejší koleji. Vadilo mi, že postava kterou hrála Amanda Seyfried ač byla tou nejdůležitejší v celém filmu byla naopak ztvárněna vyloženě jako vedlejší. Celkově mi to scénáristicky přišlo takové nepovedené. Ale jednou za pár let se na to podívat dá. Film spíše do televize, než do kina. 5/10(13.12.2011)

Tesila jsem se na Liama Neesona, ale toho se mi moc nedostalo. V podstate to byl herecky koncert Julianne Moore a Amandy Seyfried, nutno zduraznit, ze skvely! Julianne na svuj vek vypada uzasne a s Amandou jim to krasne ladi. Zaver by si zaslouzil vic fantazie, ale jinak jsem vcelku spokojena.(9.5.2010)

Velmi hluboké sugestivní dílo, které ve mě vyvolalo silné emoce. Skvělí herci, obzvlášť Julianne Moore se mi dost líbila, Amanda Seyfried sice působila občas nepřesvědčivě, ale to je fuk. Pro mě je tento snímek něčím, co má působivou emocionální myšlenku a ta hudba? dokud se nenaučím celý soundtrack na kytaru, tak nemám právo natáhnou brka. 85%(21.5.2011)

• iamek

Bože jak já nemám rád Amandu Seyfried. Na snímek jsem kouknul jen díky opět skvělému Neesenovi. Pomalé tempo mi vůbec nesedlo a na Chloe jsem si za hodinu ani nevzpomněl.(16.5.2010)

• - Julianne Moore (Catherine) a Amanda Seyfried (Chloe) se narodily ve stejný den. (D3VIL)

• - Natáčení trvalo 37 dní a probíhalo v Torontu. (Chloe..)

• - Uprostřed března 2009 Liam Neeson přerušil natáčení z důvodu lyžařské nehody jeho manželky - Natashi Richardson. Natasha bohužel poranění mozku podlehla. Jen pár dní po její smrti se Neeson dobrovolně vrátil na scénu a scénáristé jeho roli upravili tak, že zbytek svých scén dotočil za dva dny. (D3VIL)