Pokušení

• Francie

Chloe

Drama / Thriller / Mysteriózní

USA / Kanada / Francie, 2009, 96 min

Velmi zajímavý, chladně působící vizuál nezakryje prosťoučký příběh, jehož potenciál se vyčerpá během první poloviny. Propletené osudy čtyř postav zprvu vypadají jako základ pro silné drama, ale i přes sympatické výkony hlavního tria vše nakonec vyjde do prázdna.(23.4.2010)

Chloe Chloe... až tak úžasne, neočakávané, perfektné, famózne to v skutku nie je... komorný thriller o "nevere" a "dôvere". Presná dávka chaotickosti a revolúčnosti, záhadného rozuzlenia deja ako je na dnešné pomery zvykom. Herecky dôstojne, avšak priemer 6/10 ničím obzvlášť mňa osobne nechytilo.(20.4.2010)

Zasáhlo mě to zhruba stejně, jako mi Amanda Seyfried přijde krásná a zatím neokoukaná. Závěr působí na první pohled dosti nepřesvědčivě, nicméně postava Chloe funguje v tomhle filmu jako kopanec do rozklíženého vztahu, tudíž má drastická ohraničenost její přítomnosti svůj symbolický účel. Včetně vší bolestné pravdy a procitání z letargie. S otázkou nevěry a důvěry ve vztahu si film hraje sympaticky, zejména ve chvíli, kdy se karta začíná obracet. Vizuální stránka je pohledná, herecké výkony rozhodně nezklamou a letmá nahota titulních představitelek už vůbec ne.(25.3.2011)

První polovinu jsem si docela pochvaloval a čekal co z toho nakonec vyleze. Nic pěkného to nebylo. Od onoho zvratu, který byl naprosto průhledný (proč asi režisér záměrně neukazuje schůzky Seyfried s Neesonem, he?) jde film naprosto do kopru. Chování postav a dějové rozuzlování mi připadalo naprosto absurdní a úplný závěr, kdy padesátikilová Amanda Seyfried vyrazí svým tělem obrovské okno i s rámem je vrcholem marnosti. Jediným opravdu skvělým aspektem tohoto filmu tak zůstává moc dobrá hudba Mychaela Danny.(14.1.2012)

Chloe aneb Amanda Seyfried si pomalu, ale zcela jistě upevňuje svou pozici ve filmovém světě a dokazuje, že má rozhodně na větší role, že utáhne celý film a že není jen pěkná tvářička. A to se (především dnes, kdy mladé, pěkné holky jsou více než herečky spíše modelky) velmi cení. Chloe je typ filmu, který prostě stojí i padá s hlavní postavou a tudíž i s hlavní protagonistkou. Pokud tuto roli zvládne (tento případ) tak se po celý film nenudíte a sledujete komorní drama, které se v závěru jemně přehoupne do thrilleru a Vám to ani nepřijde. Navíc, pokud tuto mladou, krásnou a talentovanou herečku podpoří dvě herecké legendy, jakými bezpochyby Liam Neeson a Julianne Moore jsou, tak se opravdu o výslednou kvalitu filmu nemusíte bát. Je fakt, že si trochu přisazuji, ale co! Já se fakt bavil a (jak říkám asi posté :-)) na Amandu Seyfried se parádně koukalo… Doufám, že se snímek dostane do povědomí diváků, podle mě si to zaslouží.(23.6.2010)