Jaderná havárie: Den první (TV film)

• Rakousko

Der Erste Tag

Rakousko / Francie, 2008, 89 min

Takové poněkud bez cíle. Nijak to nekončí nic moc se nestane. Prostě tomu něco chybí. Ale na druhou stranu, mě to asi docela bavilo, teda spíš nenudilo. 55%(6.5.2011)

• vanadium

Drama o tom, co by se mohlo stát, ale s pravděpodobností blížící se jistotě se nikdy nestane. Jaderné elektrárny jsou bezpečné, celé problematice radioaktivity bohužel drtivá většina obyvatelstva vůbec nerozumí. Ač je Rakousko moje nejoblíbenější země, ten rakouský strach z jaderné energie jsem nikdy nechápal. Ve filmu jsou obsažena snad všechna klasická klišé (spořádané rodiny v ohrožení, těhotná manželka v ohrožení, děti ve školce v ohrožení, mladý pár v ohrožení, hádka mezi otcem a synem a následné usmíření, testosteronové souboje na pracovišti atd atd..), no prostě hrůza, ale to se dalo čekat (zpívání dětí ve školce mi připomnělo bohužel snad nikdy nezapomenutelnou scénu z filmu Oktopus 2, kdy děti zpívaly v uvězněném autobuse Old McDonald had a farm...). Celkové vyznění je mdlé, radioaktivita bohužel nejde vidět, ale tvůrcům se docela povedlo vykreslit ten pocit, že něco visí ve vzduchu, nicméně film je zakončený hodně otevřeným koncem, takže čekám pokračování ala Jaderná havárie: Den druhý.(30.4.2010)

• LudeCZek

Tento film není špatně natočen ani není nudný, dokonce je vcelku i poutavý, ale za ty paranoidní kraviny co zde padnou za ta klišé, za to vykreslení české neschopnosti, si víc jak 1* nezaslouží.(11.9.2011)

• koba

Najlepšou zbraňou je demagógia. Nebezpečie tejto demagógie spočíva v tom, že oproti iným hlúpostiam sa tvári vierohodne. Ovce jasajú.(2.7.2013)

• oveckaoa

Dost nudné a trapné děj tuctový. P.S. film jsem viděl celý a opravdu mě nepříjde nic zajímavého na tom že celý film se tam blbě kecá o výbuchu (který neukážou) to se rovnou můžu podívat na jakýkoliv dokument, který může byt x krát zajímavější.(6.4.2010)