Temple Grandinová (TV film)

Temple Grandin

Drama / Životopisný

USA, 2010, 104 min

Mick Jackson

Předloha:

Temple Grandin (kniha), Margaret Scariano (kniha)

Merritt Johnson (původní scénář)

Ivan Strasburg

Alex Wurman

Alison Owen

Kostýmy:

Cindy Evans

ještě že HBO dělá tak úžasné věci ... ani jedno oko nezůstalo suché ... husí kůže po celém těle... dlouho jsem neměl tak emotivní filmový prožitek(28.2.2014)

Claire Danes předvádí vynikající výkon.(25.12.2010)

Zfilmovaný biografický příběh mimořádné a úžasné ženy s velkým handicapem Temple Grandinové, kde jsem se na konci neubránila slzám, prostě to nešlo zadržet. Obdivovala jsem její odhodlanost překonávat tolik překážek od posměchu, nebo absence empatie spolužáků až po mnohdy velmi nepříjemné chování dospělých. Mnohé by takové nepochopení její osobnosti odradilo, ale pro ní se to naopak stalo velkou výzvou. A tak nakonec Temple Grandinová našla svůj smysl života. Nesmím zapomenout na to, že to určitě vyžadovalo nezměrnou trpělivost její matky a jejího nejbližšího okolí. Clarie Danes byla naprosto úžasná a já byla téměř v šoku, protože jí znám z Homelandu v úplně jiné, ale také vynikající roli. Vyjímečný a skvělý film, navíc inspirující mnohé k většímu pochopení a vstřícnosti k takovým lidem, jako je právě Temple.(14.12.2012)

Vidět Claire Danes ve Shopgirl, posléze v Hvězdném prachu a s malým odstupem juknout na tento film tak nebudete věřit, že to je stále jedna a ta samá osoba (snad jen podle nosu... :-) ...). A o tom to je. Tenhle film stojí a padá s Claire, což mně připomíná, abych přehodnotil svůj žebříček oblíbených hereček....(17.1.2011)

Najlepší film o autizme od Rain Mana s excelujúcou Claire Dansovou. Ten Zlatý glóbus jej prajem, skutočne si ho zaslúžila.(10.11.2013)