poster

Temple Grandinová (TV film)

 • USA

  Temple Grandin

Drama / Životopisný

USA, 2010, 104 min

Režie:

Mick Jackson

Předloha:

Temple Grandin (kniha), Margaret Scariano (kniha)

Scénář:

Merritt Johnson (původní scénář)

Kamera:

Ivan Strasburg

Hudba:

Alex Wurman

Producenti:

Alison Owen

Kostýmy:

Cindy Evans
(další profese)
 • Rembrant
  *****

  Asi to není úplně přesvědčivých 5*, ale tenhle film mi naprosto sedl a moc sem si ho užil. Claire Danes mě naprosto okouzlila svým ztvárněním nadané, vtipné a inteligentní dívky - Temple Grandinové, která se navzdory svému postižení dokázala prosadit a ukázala, co vše v ní je.(1.4.2012)

 • Brouk
  ****

  Vidět Claire Danes ve Shopgirl, posléze v Hvězdném prachu a s malým odstupem juknout na tento film tak nebudete věřit, že to je stále jedna a ta samá osoba (snad jen podle nosu... :-) ...). A o tom to je. Tenhle film stojí a padá s Claire, což mně připomíná, abych přehodnotil svůj žebříček oblíbených hereček....(17.1.2011)

 • F.man
  ****

  Říkejte mi cynik, ale obyčejně na mě filmy, které se diváka snaží "vydírat" zas tak moc nepůsobí. Nemůže za to ani tak stav hlavního hrdiny, ale většinou scénář a režisér, kteří často derivují filmový jazyk jen na ono postížení. Tentokrát ale tleskám HBO a tleskám Claire Danes, protože k postavě Temple Grandin přistoupili citlivě, bez přílišné glorifikace a snažili se rozvést a ukázat chování autismu bez toho, aby byl divák tlačen k jakýmkoli soudům. Teda určitě ne tak okatě jak to mnohdy dopadá. Film tedy dostal jakousi "lehkost", a věnoval se tomu, co bych od takovéhoto typu autobiografie čekal. No a výkon Claire Danes, o tom je zbytečné cokoli psát, protože je prostě vážně skvělý. Kéž by televize točili více takových filmů. Možná bych se pak na ni i občas podíval. Nature is cruel, but we don't have to be. (5.3.2011)

 • PetrPan
  *****

  Kéž by...blbost napsat jen tohle, ale tenhle komentář je jen pro mě a budu se sem k těm dvěma obyčejným slovům dlouho vracet a jednou je možná přepíšu na něco jiného.(2.9.2014)

 • iamek
  *****

  Další skvělý film o osobnosti kterou asi nikdo nezná. Temple Grandin je parádní autobiografický snímek o jedné ženě, která překonala všechny překážky a bojovala za svůj sen, kterého nakonec dosáhla. Claire Danes v roli Temple hrála naprosto neuvěřitelně a užíval jsem si sní každý další záběr.(5.10.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace