Temple Grandinová (TV film)

Temple Grandin

Drama / Životopisný

USA, 2010, 104 min

Mick Jackson

Předloha:

Temple Grandin (kniha), Margaret Scariano (kniha)

Merritt Johnson (původní scénář)

Ivan Strasburg

Alex Wurman

Alison Owen

Kostýmy:

Cindy Evans

Nemůžu se zbavit pocitu, že to bylo trochu vyhrocené a přehnané. Unavoval mě zejména její neustálý řev. Mám i pár výhrad k herečce v hlavní roli. Nevím, jeslti se tak strašně snažila napodobit autismus, anebo to byla čistě její představa o této poruše, ale měla jsem pocit, že méně je někdy více. Mám ráda herecký minimalismus, ve kterém herec vyjádří tucet pocitů v jednom malém pohybu. Avšak závěrem musím říct, že jsem si na to zvykla a začala se mi i líbit :)! Zcela upřímně si neumím představit jediný důvod, proč si vybrat dobytek, potažmo jatka. Co se mi ale hodne líbilo, byla vizualizace obrázců jejího myšlení. Taky mě fascinovala její chuť psát články.. Já jich mám taky pár napsat a je to pro mě peklo :(. Za to má můj obdiv!(8.4.2014)

moja obľúbená herečka to v tomto filme bravúrne zvládla ... podľa skutočnej udalosti ... super(11.9.2013)

ještě že HBO dělá tak úžasné věci ... ani jedno oko nezůstalo suché ... husí kůže po celém těle... dlouho jsem neměl tak emotivní filmový prožitek(28.2.2014)

Hnula mnou! Temple, myslím. Mluvila o dveřích. Že jsou to vchody do jiných světů. "... a kam odcházejí?" Do nebe. Nezvykle pojatý film o ženě, která viděla svět v osách, procentech a pravítkách. Líbilo se mi to načasování, drajf, úcta a pocit, že jsem jen já a Temple. Temple a já. Krom Danesové, která předvedla neskutečný výkon plný bolesti, mě zaujal mentor (D. Strathairn), který dovedl Temple k uvažování, navedl ji na cestu a ponechal osudu. Samotnou. A její řeč pronášená při závěrečném sprintu mezi obdivem a lítostí, mě zanechala v mlčení, s mrazením v zádech. A tak si to taky chci uchovat v paměti. Ohromná věc!(12.9.2010)

Skvělý herecký výkon Claire Danes a o nic horší životní příběh autistické dívky!(29.10.2011)